Search Results for: "Pasaulinė pašto diena"

Pasaulinę pašto dieną švęs penki milijonai darbuotojų

Pasaulinę pašto dieną švęs penki milijonai darbuotojų

Šeštadienį visame pasaulyje Pasaulinę pašto dieną švenčia daugiau nei 5 milijonai pašto sektoriuje dirbančių darbuotojų. Lietuvoje ši profesinė šventė svarbi daugiau nei 7 tūkstančiams darbuotojų – tiek šiuo metu dirba Lietuvos pašte. Šiemet Lietuvos paštas Pasaulinę pašto dieną visus kviečia švęsti Kaune.

Ar galima gyventi be druskos?

Ar galima gyventi be druskos?

Druskos, kaip ir kai kurių kitų žmogui būtinų elementų, žmogaus organizmas negali nei pasigaminti, nei kaupti. Visi šie elementai turi būti gaunami su maistu. Žmogaus organizme yra apie 100 gramų natrio. Kasdien dalis natrio yra pašalinama su šlapimu, todėl jo atsargos turi būt nuolat papildomos.
Per didelis suvartojamos druskos kiekis gali padidinti kraujospūdį, sukelti širdies ligas. Vartojant daug druskos turintį maistą, padidėja rizika susirgti inkstų ligomis, osteoporoze, skrandžio vėžiu. Nustatyta, kad vartojant mažai druskos turintį maistą, sumažėtų žmonių, kuriems reikalingas gydymas nuo aukšto kraujo spaudimo bei mirčių nuo širdies ligų skaičius.

Atvykstantis elektroninės šokių muzikos veteranas DJ Hidden: „Nebus kada ilsėtis“ (interviu)

Atvykstantis elektroninės šokių muzikos veteranas DJ Hidden: „Nebus kada ilsėtis“ (interviu)

Noelis Wesselsas, drum&bass ir hardcore gerbėjams geriau žinomas DJ Hidden vardu, kovo 15 dieną lankysis Lietuvoje, Vilniaus naktiniame klube „G.“ Apie beveik dvidešimties metų patirtį elektroninės šokių muzikos scenoje byloja ne tik visame pasaulyje pripažinta didžėjaus kūryba, bet ir skaičiai. DJ Hidden kūrinius leido daugiau nei 40 skirtingų įrašų kompanijų, autoriaus diskografijoje – per pusšimtį albumų su skirtingais muzikiniais projektais.

Walt Disney – didysis masinio grožio kalvis

Walt Disney – didysis masinio grožio kalvis

Pradžiai – jokio „Disnėjaus“. Sovietai mums paliko ne tik tokį iškraipytą pavadinimą kaip „Centrinė žvalgybos valdyba“, bet ir suvulgarintą Walto Disney pavardę, kuris dar prieškario laikais Lietuvoje buvo vadinamas taip, kaip ir priklauso – „Voltas Diznis“, nors pagal sovietinės transliteracijos tradicijas paversta pavardė „Disnėjus“ yra neišdildomai įsirėžusi mūsų sąmonėje.

Kokiu metų laiku dažniausiai skiriasi poros ir kodėl?

Kokiu metų laiku dažniausiai skiriasi poros ir kodėl?

Psichologė Agnė Tarbejevaitė Laikas.lt teigia, kad porų išsiskyrimo istorijos neturi vienos vienintelės priežasties – jei pora ir nurodo vieną, ji dažnai būna tiesiog tas „paskutinis lašas“. Pasigilinus į besiskiriančios poros santykius, būtų galima pamatyti, jog skyryboms įtaką turi daug priežasčių, ir atsakingi yra abu partneriai, o ne kažkuris vienas. Daugelis vienokių ar kitokių skyrybų priežasčių yra susijusios su tarpusavio bendravimo, atvirumo tarp partnerių stoka, teigia psichologė A.Tarbejevaitė.

Pasaka baigta – „Fluxus ministerija“ uždaryta (Foto

Pasaka baigta – „Fluxus ministerija“ uždaryta (Foto, video)

2010 balandžio 23 d. pačiame Vilniaus centre rymantis seniai nenaudojamas pastatas virto pasauline „Fluxus ministerija“. Vienų išgirtas, kitų – peiktas, pastatas šurmuliavo ir įvairiais kūrybiniais projektais kvietė grožėtis kiek ilgiau nei pusantrų metų.

„Fluxus ministerija“ laikinais ir nuolatiniais namais tapo daugiau nei 200 įvairiausių menininkų. Čia buvo šokama aistringa salsa, deklamuojama poezija, išgyvenamos teatrinės dramos, statomas kinas, kuriama muzika, fotografuojama, piešiama… Žodžiu, kiekvieną dieną čia nenumaldomai liedavosi kūryba.

Lietuvos paaugliai apie kontracepciją neišmano

Lietuvos paaugliai apie kontracepciją neišmano

Šiandien pasaulis mini tarptautinę kontracepcijos dieną. Šia proga buvo atliktas tyrimas su mūsų šalies paaugliais apie jų išmanymą saugaus sekso klausimais. Pasirodo, Lietuvoje gerai apie kontracepciją informuotas jaučiasi tik kas penktas paauglys.

Laimingo 90-ojo gimtadienio

Laimingo 90-ojo gimtadienio, Mike Pūkuotuk! (Foto)

Vaikų herojus meškiukas Mikė Pūkuotukas (Winnie-the-Pooh) birželį švenčia didžiulę sukaktį – 90 metų. Gimė jis 1921 m. birželį, ir pradžioje tebuvo vienas iš „Farnell“ fabrike Vakarų Londone pagamintų „Alpha Bear“ meškinų.

„Meškino enciklopedija“ (The Teddy Bear Encyclopedia) skelbia, kad šio žaislo pasirodymas ir davė akstiną Mikės Pūkuotuko istorijos atsiradimui. Vieną pliušinį meškiuką būsimos knygos vaikams autoriaus Alano Alexanderio Milne žmona Daphne nupirko sūnui Christopheriui Robinui. Tai buvo dovana pirmojo gimtadienio proga. Vėliau vaikas tapo knygos personažu – berniuku Christopheriu, skelbia „The Daily Mail“.

1924 metais vasarį meškinas pirmąkart pasirodė kaip „Teddy Bear“ humoro ir satyrų žurnale „Punch“ arba „London Charivari“.

1925 metais rašytojo šeima persikėlė į vasarnamį Cotchford ūkyje prie Ashdowno girios (Pietryčių Anglija, Rytų Sasekso grafystė). Čia Christopherio tėvas pradėjo stebėti ir aprašinėti berniuko žaidimus su meškiuku. Lietuviškame knygos variante Christopheris „perkrikštytas“ į Jonuką.

Tų pačių metų Kūčių išvakarėse Londono laikraštis „Evening News“ išspausdino istoriją „Bloga bičių rūšis“. Pirmoji „Meškiuko mažomis smegenėlėmis“ knyga išleista 1926 metais spalio 14 d. Ją iliustravo Ernestas Howardas Shepardas, tas pats, kuris paveikslėliais papuošė Kennetho Grahame knygą „Vėjas gluosniuose“ (The Wind in the Willows).

Pirmuosius 9 gyvenimo metus Mikė buvo pastovus berniuko kompanionas. Prie jų netruko prisijungti ir kiti personažai – Paršelis, asiliukas Nulėpausis, kengūra Kenga ir kengūriukas Riukas.

1947 metais prasidėjo knygos kelionė po Jungtines Valstijas, o 1961-aisiais Daphne 1956 metais mirusio vyro autorines teises perdavė animacinių ir nuotaikingų filmų kūrėjui „Walt Disney“. Pūkuotukas tapo pasauline žvaigžde – sublizgėjo animaciniame seriale ir didžiuosiuose ekranuose, tačiau suaugęs Christopheris nepakentė nei filmų kūrėjo, nei Mikės Pūkuotuko – viskas, ką jo tėvas sukūrė, jam nesuteikė jokios „matomos“ naudos.

Keletas faktų

Niurzgėti galintį meškiuką rašytojo sūnus Christopheris Robinas gavo pirmojo gimtadienio proga.
Pirmiausia meškinas šeimoje vadintas Ponu meškinu Edvardu (Mr. Edward Bear). Vėliau rašytojas A. A. Milnas Londono zoologijos sode su jau ketverių sulaukusiu sūnumi pamatė meškiuką vardu Vinis (Winnie). Tėvui vien „Winnie“ skambėjo nekaip, o su pridėtu „Pooh“ – daug mieliau,
„Winnie“ – tai trumpinys lokio vardu „Vinipegas“. Šis Londono zoologijos sodo augintinis Pirmo Pasaulinio karo metais buvo Kanados kariuomenės Vinipego pulko talismanas. Vinis nugaišo 1934 m.
Iliustratoriui E.H. Shepardas pozavo ne rašytojo sūnaus Pūkuotukas, o jo vaiko meškinas vardu Growleris.
Paršelis, Nulėpausis, Kanga, Riukas, Pelėda, Triušis ir Tigras – 1920-1928 m. sūnui Ch. Robinui dovanoti žaislai. Jaunuolis netruko užaugti, tad paskutinėje Milno knygoje „Trobelė Pūkuotynėje“ Jonukas atsisveikina su Pūkuotuku.
A. A. Milno rašytame originale Kanga buvo „jis“, tačiau vėliau tapo vienintele knygoje dailiosios lyties atstove.
Mikė Pūkuotukas jau išverstas į daugiau nei 46 kalbas, tarp kurių lotynų, esperanto, mongolų ir fryzų.
Pirmasis nuo tilto pagaliukus mėtė rašytojo sūnus, o vėliau šis žaidimas virto „Pūkuotuko lazdelėmis“. Tikslas – tavo pagaliukas turi pirmas kirsti numatytą finišo liniją.
„Pūkuotuko lazdelių“ lenktynės vyksta Oksfordšyre. Šiemet jose dalyvavo virš 500 varžovų, o nugalėjo devynmetė Saffron Sollitt iš Valingfordo.
Rašytojo sūnų augino auklė, tėvus jis 3 kartus per dieną, tačiau vos kelias akimirkas.
Pūkuotuko istorijas mėgo ir princesė, dar tik būsimoji karalienė Elžbieta.
Daugelį metų vietiniai Hartfieldo gyventojai priešiškai sutikdavo Pūkuotuko turistus, tačiau šiandien žemėlapiuose jau pateikiama visa jiems reikalinga informacija.
Cotchfordo ūkį vėliau įsigijo „Rolling Stones“ gitaristas Brianas Jonesas. 1969 m. jis paskendo baseine.
Po turne po JAV 1947 m. Pūkuotukas, Paršelis, Nulėpausis, Tigras ir Kanga „keliavo“ 2 kartus.
1969 m. penketukas dalyvavo E.H Shepardo 90-mečiui surengtoje piešinių parodoje, o 1976 m. kartu minėjo 50-ąją Mikės Pūkuotuko gimtadienį.
1987 m. rugsėjį jie visam laikui atkeliavo į Niujorko Viešąją biblioteką, kur juos kasmet pamato apie 750 tūkstančių lankytojų.
Niujorko meru būdamas Rudolphas Giulianis atsitraukė nuo įtempto grafiko ir aplankė šiuos „gyvūnus“ bei prisiekė „kažko imsiantis“, kad sulaikytų šiuos žaislus Amerikos Žemėje.
„Forbes“ žurnalo duomenimis, Mikę Pūkuotuką pagal populiarumą yra pralenkęs tik Peliukas Mikis.
Nuo 8-ojo dešimtmečio Pūkuotuką spėjo įgarsinti Sterlingas Holloway, Halas Smithas ir Jimas Cummingsas.
Pūkuotukas – šventasis žaislinių meškiukų globėjas.
Pagrindinis Baracko Obamos patarėjas Richardas Danzigas JAV užsienio ir prieš terorizmą nukreiptą politiką kadaise yra siūlęs formuoti pagal Mikės Pūkuotuko scenarijų: „Jei tai jums sukelia per daug skausmo, išbandykite kažką kita“.

Vietos, susijusios su Mike Pūkuotuku ir jo draugais: Šimtamylė giria, Iškylų vieta, Medaus medis, Galvojimo kampelis, Susirinkimų vieta (čia sprendžiamas Labai Svarbus Dalykas), Gūdusis miškas, Pelėdos buveinė, Didieji akmenys, Triušio butas, Kengos namelis, Niūrus ir drėgnas Nulėpausio kampelis, Šešios pušys ir Pūkuotuko namelis.

Mikės Pūkuotuko istorijos: „Pūkuotuko kaimynystė“, „Naujoji Riuko auklė“, „Pietų miegas“, „Geriausia uodega“, „Filmo enciklopedija“, „Pelėdos kabinete“, „Tigro perkraustymas“, „Kaip Pūkuotukas sveikino žiemą“, „Kantrybės, Pūkuotuk“, „Prasta nuotaika“, „Mikės Pūkuotuko pasaulis“, „Metų laikai su Mike Pūkuotuku“.
Laikas.lt
Nuotraukos: Laikas.lt „The Daily Mail“ arch., Wikipedia.org, Squidoo.com

Postcrossing'as. Atvirukų siuntimo džiaugsmas

Postcrossing’as. Atvirukų siuntimo džiaugsmas

Ne vienas su didele nostalgija prisimename tą nekantrų laukimą, kurio genami kas rytą skubėdavome prie pašto dėžutės. Tikėdamiesi pagaliau rasti laišką ar atviruką, siunčiantį linkėjimus iš kito miesto, o gal net tolimos šalies. Užrašytus ant tikro popieriaus, kurį taip gera ir malonu liesti…