Search Results for: "Neda Malūnavičiūtė"

Neda Malūnavičiūtė: „Jei nori kažką pakeisti

Neda Malūnavičiūtė: „Jei nori kažką pakeisti, keisk“ (interviu)

Neda Malūnavičiūtė labiau žinoma kaip džiazo atlikėja, tačiau dėl koncertų su Olegu Ditkovskiu ir Kostu Smoriginu ją atpažįsta ir dainuojamosios poezijos mylėtojai. Menininkė puikiai valdo ne tik balsą, bet ir fleitą. Liepos 24 d. kartu su Olegu Ditkovskiu ji pasirodys dainuojamosios poezijos festivalyje „Senamiesčio žiogas“. Apie muziką, vertybes, žmones nuoširdžiai mintimis dalinasi Neda.

„Auksiniai Renginiai“ pristato – (Ne) Eilinė Diena Rojuje su Neda

„Auksiniai Renginiai“ pristato – (Ne) Eilinė Diena Rojuje su Neda

Po šešerių metų pertraukos populiariosios muzikos scenoje talentingoji ir charizmatiškoji Neda sugrįžta su išskirtine, staigmenų bei neįtikėtinų šou elementų kupina programa. Sugrįžimas privalo būti griausmingas, tad jėgas Neda vienys su orkestru, o scenoje drauge siaus gyva aibė ritminės grupės bei pritariančiųjų muzikantų. Neeiliniame koncerte skambės visų laikų geriausi atlikėjos pop muzikos hitai.

Romantiškai pašėlusi Neda (Interviu)

Romantiškai pašėlusi Neda (Interviu)

Neda Malūnavičiūtė – džiazo vokalistė, fleitininkė, kurios atliekamos dainos įspaudė savąjį rėžį visa apimančioje Lietuvos muzikos plokštelėje. Jautrios, tačiau ne per „saldžios“, valiūkiškos, bet nebanalios Nedos dainos užpildo spragą, atsiveriančią tarp „karšta“ ir „šalta“, „juoda“ ir „balta“.

Ketvirtadienį klube „Tamsta“ – duoklė rokenrolo dievams

Ketvirtadienį klube „Tamsta“ – duoklė rokenrolo dievams

Kovo 22 dieną Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“ bus atiduodama duoklė ronkenrolo dievams. Į „Orgen Roll Band“ susibūrę profesionalūs muzikantai, pasišventę ne vieną kartą užauginusiai rokenrolo muzikai, rengia vakarėlį su gyvai atliekamais šio stiliaus hitais, besitaškančia šokių energija ir tikra rokenrolo dvasia.

„Kiekvienas iš mūsų grojame įvairaus žanro muziką, tačiau grodami rokenrolą gauname išskirtinę progą išsilaisvinti. Rokenrolas priverčia šokti, paskui šokti ant stalo, o vėliau ir „nušokti“ ir nuo proto“, – apie rokenrolo muzikos galią kalba „Orgen Roll Band“ vokalistas Karolis Ramoška.

Kaip teigia patys „Orgen Roll Band“ nariai, jau daugiau nei pusė amžiaus gyvuojanti rokenrolo muzika skambėjo, skamba ir skambės garsiai! Meilė rokenrolui suvienijo penkis atsidavusius ir nemažą muzikinę patirtį sukaupusius muzikantus.

Prie priekinio grupės mikrofono dinamiškai vokalu žaidžia Karolis Ramoška, daugeliui pažįstamas iš įvairių Lietuvos radijo stočių eterio bei grupės „Proper Heat“, kur vaikinas dainuoja bei kuria dainų tekstus. Karoliui balsu pritaria ir klavišus valdo džiazo scenoje gerai pažįstamas Vainius Dvydaitis, dirbęs su tokiomis atlikėjomis kaip Neda Malunavičiūtė, Rasa Bubulytė, Julija Jačėnaitė, Vita Rusaitytė ir kitomis.

Gitaros stygomis „Orgen Roll Band“ komandoje varijuoja nuo vaikystės su gitara nesiskiriantis Andžėj Zujevič, o bosine gitara melodiją palaiko Ugnius Butkus, grojęs su „Skamp“, „Laura and the Lovers“ ir kitomis grupėmis, dabar didžiąją dalį laiko skiriantis savo muzikinių kompozicijų kūrimui. Prie būgnų rokenrolo ritmo neleidžia pamesti Adas Gecevičius, kurio muzikinė patirtis apima nuo minimalistinių perkusinių improvizacijų iki metalo griausmo.

Su kraujyje įaugusiu rokenrolu „Orgen Roll Band” vyrai sako, kad ketvirtadienį atėję į koncertą nepamatys nei atgijusio Elvio, nei jo anūkų. Tačiau bus tiek emocijų, judesio ir garso, kiek gali būti tik tikrame „rock‘n‘roll“ vakarėlyje, todėl patariama apsirengti patogiai, nes į šokių sūkurį bus įsuktas kiekvienas.

„Orgen Roll Band“ įrašai: http://soundcloud.com/orgen-roll-band

Šiauliai – unikalus miestas

Šiauliai – unikalus miestas, kuriame gimė rokas

Kai 1993-iaisiais iš Šiaulių atvažiavau studijuoti į Vilnių, susidūriau su keistoku reiškiniu, kurį būtų galima pavadinti vilniofilija. Tai kai kurių vilniečių įsitikinimas, kad jie – patys geriausi, o čia grojama geriausia muzika ir pan.
Tačiau niekas nenuneigs, kad rokas Lietuvos periferijoje – bene pats kūrybiškiausias. Žinoma, kad išvengtume susiskaldymo, turime pripažinti, jog kiekviename mieste yra daug puikių roko grupių ir muzikantų. Pabūsiu subjektyvus ir pradėsiu roko Lietuvos periferijoje apžvalgą nuo gimtojo miesto – Šiaulių.
113 000 gyventojų turintys Šiauliai – unikalus miestas, kuriame gimė rokas, alternatyvusis rokas, socialinis rokas, holistinė muzika. Tad pažvelkime, kuo Šiauliai ypatingi roku ir jam artima muzika besidominčiam žmogui:
1. Šiauliuose, o ne Kaune ar Vilniuje, gimė lietuviškas rokas. Tai nutiko 1960-ųjų kovo 8 d. Tiesa, pirmoji roko grupė tais laikais vadinosi vokaliniu instrumentaliniu ansambliu (VIA). 1959 m. Šiaulių miesto dviračių ir variklių gamyklos „Vairas“ profsąjungos iniciatyva suburtas pradėjo repetuoti estradinis ansamblis. Ir 1960 m. kovo 8 d. Tarptautinės moters dienos proga Šiaulių 5-ojoje vidurinėje mokykloje surengtas pirmasis viešas koncertas. Ši data ir yra laikoma kolektyvo įkūrimo data. Lietuvos respublikinių profesinių sąjungų tarybos sekretoriatas ir LTSR kultūros ministerijos kolegija už nuopelnus propaguojant lietuvių tarybinę estradinę muziką gamyklos klubo estradiniam ansambliui suteikė liaudies kolektyvo vardą – „Vairas“.
2.Šiaulietis Vilijus Vaišvila puikiai žinomas kaip kadaise „Dagiliukų“, vėliau – grupės „Sun City Beat“ narys, sukūręs per šimtą dainų. Jis – ir dailininkas, poetas. V. Vaišvila: „Grojome šokiuose, koncertavome, sėkmingai dalyvavome konkursuose. Repertuarą sudarė ir lietuvių liaudies aranžuotos, ir „The Beatles“, „Creedence Clearwater Revival“ dainos. 2006 metais savo muzikinę veiklą pradėjo bigbito grupė „Sun City Beat“. Idėja buvo groti 8 dešimtmečio muziką, kuriai vis dar jaučiame nostalgiją, kuri vis dar mus užveda“.
3. 1977 metais Šiaulių Pedagoginio Instituto (ŠPI) publikai debiutavo Telšiuose sukurta, bet Šiauliuose išgarsėjusi „Helmio grupė“. Grupė sukūrė daug savo dainų, kurių autorius – grupės lyderis Helimantas Stancevičius. Viena dainų vadinosi „Roko žmogus“. Koncertuose „Helmio grupė“ grodavo ilgas improvizacijas, kuriose buvo psichodelikos elementų. Grupė laikėsi hipizmo, pacifizmo idėjų, H. Stancevičius domėjosi Rytų filosofija, tapo vienu pirmųjų vaišnavų (krišnaistų) Lietuvoje. Šio muzikanto balsas – unikalus, kiek panašus į Roberto Planto („Led Zeppelin“).
4. 1987 metais Šiauliuose įkurta grupė „Utopija“, kurioje dainavo ir fleita grojo Neda Malūnavičiūtė. Tai buvo žymios muzikantės karjeros pradžia (po metų ji pradėjo džiazo vokalistės karjerą). Trombonu grojo Vytautas Pilipavičius, klavišiniais – Aurelijus Ščiuka ir Gediminas Dapkevičius (apie šį žmogų žr. toliau).
5. Holistinės muzikos pradininkas Lietuvoje Gediminas Dapkevičius kompoziciją studijavo pas maestro Giedrių Kuprevičių ir prof. Eduardą Balsį. 1981 m. G. Dapkevičius kartu su kompozitoriumi Gintaru Kizevičiumi ir dailininku Algiu Lapieniu įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje eksperimentinės elektroninės muzikos grupių „Solaris“. Kūrė muziką teatrui, nekomerciniams filmams, koncertavo su Lietuvos džiazo meistrais Neda Malūnavičiūte, Vytautu Pilibavičiumi, Aurelijumi Ščiuka, su grupe „Saulė ir Žuvys“.
6. Dar vienas žinomas menininkas avangardistas iš Šiaulių – Geraldas Jankauskas-Jerry. 1977 m. jis Šiauliuose įkūrė roko grupę „Pionier“. Vėliau prasidėjo dvasiniai, ezoteriniai ieškojimai. Džeris grojo grupėse „Bix“, vėliau sukūrė grupę „7B Orkestras“, „kurioje realizavosi visi regėjimai ir vizijos, kurių neišėjo įkūnyti BIX‘uose“. 1994 m. pradėjo groti grupėje „Gin‘Gas“ – smagaus džiazroko/funky kompanijoje. Apsigynęs filosofijos daktaro disertaciją, Džeris paliko Lietuvą ir apsigyveno San Franciske, pasaulio hipių sostinėje.
7. Prie stiprios Šiaulių holistinės muzikos tradicijos būtinai turime paminėti dar du žmones. Vienas jų – Raimondas Rašpoliauskas-Raymist. Jis savo kūrybą vadina „kelione aplink pasaulį“. Grota ir su grupėmis „Lygiailyja“ bei „Žuvys“. Maždaug 1996 m. pradėta kurti holistinė muzika, įrašyti keli puikūs albumai. Vėliau Raymist ėmė kurti muziką ir koncertuoti su Vytautu V. Landsbergiu. Raymist vertina tylą, meditaciją.
8. Holistų vyrų būrį Šiauliuose papildo eruditė, unikalios meninės pajautos muzikantė, dailininkė, teatro režisierė Zita Vilutytė. Menininkė yra ne tik kompozitorė, dailininkė (ji pati iliustruoja visus savo albumus), bet ir Holistinio judėjimo teatro „S“ įkūrėja ir vadovė. Daugiau nei tuziną albumų sukūrusi menininkė šio teatro koncepciją pristato taip: „Holistinio judėjimo teatras „S” dirba holistinės pedagogikos principais. Pagrindinis tikslas – ieškant gelmės savyje, kuriant savo pasaulį, jungiant ir vienijant visus pasaulio dalykus į visumą, ieškoti pusiausvyros, šviesos, naujumo, tiesos, pajutimo gelmės, t. y. kurti TEISINGĄ meną.“
9. Be abejo, kalbant apie Šiaulius, būtina paminėti grupę-fenomeną „Bix“. Oficialūs jos įsikūrimo metai visur žymimi 1987-ieji, tačiau realiai grupė susikūrė dar 1980 metais ir grojo pankroką. Grupės lyderis Saulius Urbonavičius pasakojo: „Tais gūdžiais 1980 metais atvykau į Šiaulius studijuoti į ŠPI Dailės fakultetą. Nors visi specialybės egzaminai buvo įvertinti aukščiausiais balais, lietuvių literatūros rašinys pakišo koją ir teko eiti tarnauti į tarybinę armiją. Grįžęs įstojau, bet čia jau kita istorijos dalis. O tada iš nevilties su draugeliu vakarais pradėjom muzikuoti. Jis mušė pagalves, spaudė žaislinį klavišinį instrumentą, o aš brązginau akustine gitara. Prikūrėm dainų, išėjo visas albumas. O pavadinimas „Bix“ kilo labai paprastai: cigarečių niekada neužtekdavo, tai teko „bikus“ rūkyti – nuorūkas lietuviškai. „Bix“ tai yra nuorūka. Tais laikais tai buvo pankiška, protestas ir t. t. Dainose sudėtas visas gyvenimas, nieko ten neišgalvota“.
10. Dar viena ryški Šiaulių roko muzikos figūra – Remigijus Ruokis, žinomas iš grupių „Les Stagnateurs/Stagnatai“, „Gin‘Gas“, „DaLyVis“. Tai ironijos, sarkazmo, socialinio protesto ir lengvo fankovo stiliaus meistras. „Kuo ilgiau tylėsim, tuo ilgiau mus p**“, – sako R. Ruokis, nevyniodamas žodžių į vatą. „DaLyVis“ – kieto rap metal grupė, kažkiek primenanti „Rage Against The Machine“, nebijanti dainuoti pagal Juliaus Janonio žodžius („Ar tu matei“), išrėžti, kad mes gyvename „š*d*nai puikiai“, esame tik „statistiniai duomenys“. Viena vertus, grupė kiek peržengia cinizmo ribas, kita vertus, tai būtinas grupės arsenalas – juk jie ne hipiai.
…ir taip toliau… Kadangi išsamus tyrimas, ko gero, užimtų per daug vietos, teks tik trumpai paminėti kitas roko ir jam artimų stilių įžymybes, kilusias iš Šiaulių, kuriuos muzikos žinovas Dovydas Bluvšteinas yra pavadinęs lietuviškuoju Mančesteriu. Tai Valdas Slabada, Gytis Paškevičius, Virgis Stakėnas, „Jonis“, „Crazy Crow“, „Svirplys“, „Blackout“, „Brainers“, „Colours of Bubbles“, „Da‘Žai“, „Ferum“, „Outsiders“, „Obertonas“, pankai „3-ias aukštas“, „Apatija“, „Bendradarbei“, „Didelis Dalykas“, „Elnias“, „Flagelacija“, „Prosto Marija“, metalistai „Argharus“, „Guided Violence“, „Mortuary Property“ (buv. INRI), P.O.L.L.Y. (Šiauliai/Kuršėnai), „Stranger Aeons“ (buv. „Bestija“), bardai Saulius Bareikis, Aidas Giniotis, Ieva Narkutė (Jieva), Ovidijus Jucys, folko/neofolko kūrėjai „Kitava“ ir daugelis kitų talentingų grupių bei muzikantų.
Tekstas: Mindaugo Peleckio
Nuotraukos: iš autoriaus asmeninio archyvo

Raudonės pilyje šurmuliavo jubiliejiniai „Panemunių žiedai" (Foto)

Raudonės pilyje šurmuliavo jubiliejiniai „Panemunių žiedai” (Foto)

Šeštadienį Raudonės pilyje šurmuliavo jau tradicine tapusi „Panemunių žiedų“ šventė.

Jubiliejiniame, dešimtajame, festivalyje viešėjo garsiausi teatro, muzikos ir šokio atlikėjai. Tarp jų – auksinio balso savinininkė solistė Lilija Gubaidulina ir Lietuvos atstovė tarptautiniame „Eurovizijos“ konkurse Evelina Sašenko. Taip pat šventės dalyvius džiugino Neda Malūnavičiūtė bei Deivydo Zvonkaus vadovaujamas Smaragdinis choras. „Panemunių žieduose“ viešėjo atstovai iš garsiosios Latvijos Rundalės pilies, Klaipėdos „Pilies teatras“, „Akordeonistų Chillout trio“, pučiamųjų instrumentų orkestras, kojūkinininkai, Lindy hopo šokėjai ir muzikantai. Šventę vainikavo bendras pirotechnikos ir fakyrų „Ugnies valdovai“ projektas „Raudonės pilis“.

Šventės metu taip pat veikė daugybė teatralizuotų kiemelių. Šviežio pieno kvapas viliojo užsukti į Pilies pieninę ir sūrinę, čia pat tarnaitės iš senovinių indų pilstė pirmo spaudimo aliejų, o žvejų kiemelyje liepsnojo laužai, virš kurių buvo kepami žiobriai. Pilies vidiniame kiemelyje veikė dvaro kostiuminė. Čia buvo galima apsirengti istoriniais kostiumais, užsidėti skrybėlaitę, įsitaisyti krėsle ar netgi karietoje ir nusifotografuoti prisiminimui.

Išalkę šventės svečiai galėjo paragauti katile verdamos žuvienės ar kitų skanumynų iš miltų, bulvių, pieno, žuvies. Mažuosius ir didžiuosius smaližius džiugino saldainių krautuvėlė, kurioje buvo prekiaujama specialiai šventei pagamintais suvenyriniais saldainių rinkiniais.

Kitame kiemelyje šventės svečiai galėjo savomis akimis išvysti, kaip katile kunkuliuoja verdamas muilas, kurio sudėtyje yra net lietuviško aukso – gintaro. Užklydusieji į pilies paštą į įvairiausius pasaulio kampelius galėjo siųsti atvirlaiškius, ne tik kvepiančius levandomis, bet ir pažymėtus specialiu „Panemunių žiedų“ antspaudu.
Nebuvusiems jubiliejinėje pilies puotoje – renginio akimirkos Laikas.lt fotogalerijoje.

Laimėk pakvietimą į Meilės trikampį klube "Tamsta" BAIGĖSI

Laimėk pakvietimą į Meilės trikampį klube „Tamsta” BAIGĖSI

Laikas.lt toliau siūlo savo skaitytojams laimėti pakvietimus į įvairius renginius. Šį kartą į klube „Tamsta” vyksiantį „Meilės trikampį”, kuriame gros Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Neda Malūnavičiūtė.

Kur romantiškai ir pasiutusiai praleisti Valentino dieną? (sostinės renginių gidas)

Kur romantiškai ir pasiutusiai praleisti Valentino dieną? (sostinės renginių gidas)

Po vieną ar po du, įsimylėjusiems ar dar vienišiems – šiandien visiems reikia iš širdies atšvęsti Valentino dieną! Jei dar neturite šiam vkarui planų, skubame į pagalbą ir pristatome sostinės renginių gidą.

Interviu su „Bareikių klano“ muzikantu ir režisieriumi

Interviu su „Bareikių klano“ muzikantu ir režisieriumi

Vienuoliktojo tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai-aš“ koncertų bumas tik prasideda. Vienas iš daugiausiai dėmesio susilaukusių koncertų, tai Andriaus Kulikausko kuruojama diskoteka „Šis tas netikėto“, kurios metu gyva bardų muzika bus pritaikyta šokiams. Daugumai tai atrodo neįtikėtina, tačiau tik diskotekos vedėjas A. Kulikauskas neįtikėtinus dalykus geba paversti tikrais (interviu su A. Kulikausku skaitykite čia).

Bardų vasaros festivalį atidarys Kostas Smoriginas

Bardų vasaros festivalį atidarys Kostas Smoriginas

Birželio mėnesio 9 dieną Vu botanikos sode Kairėnuose startuoja naujas projektas – Bardų vasaros festivalis. Du kartus per mėnesį žaliajame sode visi vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę pasiklausyti pačių geriausių autorinių Lietuvos bardų koncertų nuostabiame gamtos kampelyje, grožėdamiesi Botanikos sodo vaizdais.