Search Results for: "Muzikos akademija"

VDU steigiamas naujas akademinis padalinys – Muzikos akademija

VDU steigiamas naujas akademinis padalinys – Muzikos akademija

Į Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) integravus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kauno fakultetą, steigiama VDU Muzikos akademija siekiama išlaikyti ir aktyvinti Kauno muzikos mokymo tradiciją, ugdyti muzikos talentus, garsinančius ne tik Kauno, bet ir Lietuvos vardą visame pasaulyje.

„Šoblės kino festivalis“ ketvirtą kartą okupuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

„Šoblės kino festivalis“ ketvirtą kartą okupuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

Apie žiemos pabaigą šiais metais skelbia ne tik ištirpęs sniegas ir vis garsiau burkuojantys balandžiai. Kovo 6-7 dienomis prie pavasario šauklių gretų ketvirtą kartą prisijungia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų rengiamas „Šoblės kino festivalis“. Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai pildo renginį nauju turiniu.

Architektai pateikė naujo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio vizijas

Architektai pateikė naujo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelio vizijas

Naujo LMTA studijų miestelio Olandų gatvėje, Vilniuje, architektūriniam konkursui pateikti 28 projektai. Konkursą organizuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija kartu su Lietuvos architektų sąjunga.

Naują „Studio 9“ pradžią skelbs šokių muzikos istorikas Bill Brewster

Naują „Studio 9“ pradžią skelbs šokių muzikos istorikas Bill Brewster

Visą savaitgalį sostinės gatvėse skambėsiantis festivalis „Vilnius Music Week“ sutemus persikels į atsinaujinusią „Studio 9“ erdvę. Festivalio konferencijos metu perskaitęs pranešimą „Last Night a DJ Saved My Life“, penktadienio naktį šokėjus į ekskursiją po įspūdingą savo įrašų kolekcija pakvies britas Bill Brewster.

Ar „Sidabrinis kiaušinis“ vėl atiteks „Skalvijos“ kino akademijai?

Ar „Sidabrinis kiaušinis“ vėl atiteks „Skalvijos“ kino akademijai?

„Skalvijos“ kino akademijos studenčių Marijos Stonytės ir Marijos Kavtaradzės sėkmę lietuviško kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė’11“ šiemet tikisi pakartoti ir Džiugas Šėma. Jo trumpo metro diplominis filmas „Jo silikoninė siela“ pretenduoja tapti geriausiu metų studentišku darbu. Palaikyti jaunąjį režisierių „Skalvijos“ kino centras kviečia gegužės 13 d. nuo 21 val. Kino centre bus tiesiogiai retransliuojama (LTV) tiesioginė Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė‘12“ceremonija.
Dėl „Sidabrinio kiaušinio“ su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentais besivaržantis Dž. Šėma tikina, kad filmo idėja nusileido tarsi „perkūnas iš giedro dangaus“. Pradedantyjį kino režisierių įkvėpė „Skalvijos“ kino akademijos dėstytojo Andriaus Paškevičiaus tinklaraščio užrašai.
Filmo „Jo silikoninė siela“ siužetas sukasi apie jauną studentą Andrių, kuris nieko nesiekia, neturi jokio gyvenimo tikslo. Dienas jis leidžia gerdamas alų ir aprašinėdamas savo nelaimes dienoraštyje. Kai vaikiną atstumia mergina, jis panyra į dar gilesnę duobę.
„Kai kurie mano draugai, pažįstami nuolat viskuo skundžiasi, tačiau nieko nedaro, kad pakeistų situaciją. Todėl ir užsibrėžiau sukurti filmą apie tokį vyruką. Man pačiam tuo metu buvo labai sunkūs metai, mano gyvenime absoliučiai nieko nevyko, o juk filmai dažnai kuriami apie tai, kas išgyvenama“, – kalba buvęs„Skalvijos“ kino akademijos studentas.
„Jo silikoninė siela“ yra pirmasis Dž. Šėmos filmas, kurį šis sukūrė su profesionaliais aktoriais. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje kino studijas tęsiantis režisierius tikina išmokęs bendrauti su aktoriais, tiksliau pasakyti, ko iš jų norintis, ir būti pasiruošęs įvairiems netikėtumams bei iššūkiams. Pernai „Skalvijos“ kino akademijos vaidybinio kino kursą baigęs Dž. Šėma visus ateities planus sieja su kinu ir džiaugiasi atsiveriančiomis galimybėmis.
„Man patinka tai, kad per Tim‘o Burton‘o filmo premjerą turiu galimybę pamatyti Džonį Depą gyvai ir priversti šiek tiek pavydėti kitus. Man patinka, kad filmavimų metu galiu netikėtai susipažinti su žmogumi, kuris dirba prie naujojo Džeimso Bondo filmo, arba tai, kad vienas iš universiteto dėstytojų yra dirbęs su garsiuoju S. Kubriku. Tada supranti, kad viskas yra tavo panosėje, tik reikia sugebėt tai pasiekti“, – su entuziazmu gyvenimo Didžiojoje Britanijoje įspūdžiais dalijasi Dž. Šėma.
2007 m. įkurtą Skalvijos kino akademiją baigė jau ne vienas jaunuolis, sėkmingai studijuojantis ne tik gimtojoje Vilniaus LMTA (Muzikos teatro ir kino akademija), bet ir Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Rusijoje. Akademijoje kviečiami mokytis mėgstantys kiną ir jį norintys kurti vyresnių klasių moksleiviai. Jie gali pasirinkti vieną iš trijų akademijoje dėstomų vaidybinio, dokumentinio, kino teorijos ir analizės kursų. Akademija taip pat rengia įvairias kūrybines kino dirbtuves ir stovyklas.
Filmą „Jo silikoninė siela“ galima pasižiūrėti http://vimeo.com/30265494

"Naujosios muzikų kartos" festivalis kviečia užsukti į muzikos virtuvę

„Naujosios muzikų kartos” festivalis kviečia užsukti į muzikos virtuvę

Liepos 7 – 16 d. Vilniuje pirmą kartą įvyksiantis „Naujosios muzikų kartos” festivalis visiems neabejingiems klasikinei ir džiazo muzikai suteiks galimybę pažvelgti į nekoncertinę jos pusę.

Tai bus galima padaryti festivalio metu organizuojamoje atviroje muzikos vasaros akademijoje. Čia festivalio svečiai, tarptautinį pripažinimą pelniusios jaunos muzikos žvaigždės, muzikos studentams ves specialias meistriškumo pamokas. Jas stebėti galės visi norintieji.

Šorena: „Man labiausiai patinka gruzinų dainos”

Šorena: „Man labiausiai patinka gruzinų dainos”

Sausio 21d. gyvos muzikos klube „Tamsta” Vilniuje įvyks pirmasis Šorenos Džianašvili solinis koncertas „Mano širdies muzika”. Iki šiol dainavusi tik prodiuserių jai parinktus kūrinius, šįkart Šorena pristatys muziką, esančią jos viduje ir sklindančią iš pat širdies gilumų – koncerte skambės aranžuotos autentiškos gruzinų tautos dainos. Į komandą subūrusi profesionalius muzikantus, kostiumų meistrą Juozą Statkevičių, stilistę Kariną Leontjevą, Šorena ruošiasi ir turui per Lietuvą.
Su Šorena Džianašvili kalbėjosi Ingrida Bačelytė
Tavęs jau senokai nebuvo matyti scenoje, ir štai tu pristatysi savo pirmąjį solinį koncertą. Kas tave tam pastūmėjo?
Visą tą laiką aš lankiausi gyvos muzikos koncertuose, užsiėmiau vokalo tobulinimu, mokiausi. Žinojau, kad rimtai užsiimsiu muzika ir tam ruošiausi. Besimokydama bandžiau įvairius žanrus, norėdama surasti mane geriausiai atitinkantį stilių. Galų gale supratau, kad man labiausiai patinka ir tinka tai, kas yra manyje nuo prigimties, kas man natūralu – gruzinų dainos. Jas dainuodama galiu atsiskleisti, parodyti visus savo jausmus ir jausti kūnu bėgiojant skruzdėlytes, atsirandančias dėl gerų emocijų ir pozityvios energijos. Tam mane pastūmėjo ir draugai, profesionalūs muzikantai, įsilieję į kolektyvą.
Lietuvoje tave esame matę įvairiuose amplua – dainavai, šokai. Ir viskas tau sekėsi! Kaip manai, kodėl?
Manau, kad aš esu imli pasiūlymams, naujovėms ir labai stengiuosi viską daryti taip, kad paskui nesigailėčiau, jog įdėjau per mažai pastangų. Pati aš nesu stipri iniciatorė, man reikalingas impulsas, bet jei tik kas pasiūlo ėjimą, suteikia postūmį – einu iki galo iš visų jėgų. Manau, kad svarbu ne tik sudalyvauti, bet ir pasiekt pergalę. Aš juk vėžys, tad kai kuo užsiimu, pagriebiu – nebepaleidžiu (juokiasi)… O šiaip – daug darbo ir šiek tiek sėkmės, štai mano raktas.
Savo programai pasirinkai kontrabosu, gitara, mušamaisiais, klavišiniais ir fleita grojančius muzikantus. Kodėl būtent toks pasirinkimas?
Visi muzikantai – savo srities profesionalai. Šie instrumentai puikiai tinka ir dera tarpusavy, o svarbiausia, jų skambesio darna atskleidžia gruziniškos muzikos autentiškumą, bet tuo pat metu skamba šiuolaikiškai – moderniai.
Tai bus pirmasis tavo solinis koncertas. Ką jis tau reiškia?
Man tai – didžioji premjera. Iki šiol esu dainavusi įvairiuose koncertuose, duetuose, bet tik po kelias dainas. Dabar toks jausmas, tarsi į sceną išeisiu pirmąkart. Be to, dar niekad nekoncertavau su gyvai grojančiais muzikantais. Šis pirmasis koncertas bus tarsi simbolinis perėjimas iš vieno mano gyvenimo etapo į kitą, lyg tiltas.
Per gana trumpą laiką, būdama tokia jauna, nuveikei tikrai nemažai – dalyvavai televizijos renginiuose „Muzikos akademija”, „Žvaigždžių duetai”, „Šok su manimi”, 2009 buvai išrinkta Metų moterimi „Jauna žavi veikli”, dainavai su Mantu Jankavičiumi, kt. … Kas toliau?
Taip, tuo metu į namus parnešiau nemažai apdovanojimų (juokiasi)… Džiaugiuosi, kad tiek daug visko įvyko, daug išmokau. Tačiau dabar nesivaikydama populiarumo darau ką tikrai noriu, išreiškiu ką jaučiu ir žiūrovui (klausytojui) atversiu tai, kas kiekviename žmoguje man atrodo brangiausia – tai jo širdies muzika.
Ką tu nori pasakyti dainomis, kurias dainuosi?
Yra daug stereotipų apie gruzinų tautą – turbūt visiems galvojant apie juos, prieš akis iškyla vynas, džigitai. Tačiau mažai kas žino apie tikrąją gruzinų muziką, nebent girdėję ją iš senų kino filmų. Noriu supažindinti žiūrovus su gruzinų dainomis, noriu leisti jiems pajusti įvairovę dainų, gimusių kitoj kultūroj, kur labai aiškios tradicijos ir aiškūs garsai. Dainuosiu gruzinų kalba, tad mano užduotis bus, kad žiūrovai, nesuprasdami kalbos, suprastų dainas per jausmus ir emocijas, kurias perduosiu.
Kaip manai, kokie žmonės ir kodėl turėtų ateiti į tavo koncertą?
Visi, kuriems įdomu būtų išgirsti autentiškas, tačiau šiuolaikiškai pateiktas Gruzijoj šimtmečius skambančias dainas.
Iki šiol dainuodavai tai, ką tau parinkdavo prodiuseriai. Šįkart dainuosi tik savo pačios pasirinktas dainas. Kokios jos, kokia tai muzika?
Tai – mano širdies muzika, glūdėjusi manyje nuo pat prigimties. Ji nukelia mane į tą dievų mūsų tautai skirtą nuostabią gamtą, į kalnus, vynuogynų laukus. Skambės dainos, kurias girdėjau nuo mažens. Jos yra parašytos senų senovėj ir gyvuos tol, kol bus gyva pati gruzinų tauta. Melodijos, kurias padainuosiu naujai, bus mišinys senų, šimtmečius žinomų dainų, ir mano jausmų. Perduosiu jas taip, kaip jaučiu.

Paul Thomas ir nemiegančio „Global Gathering“ ritmai Klaipėdoje

Paul Thomas ir nemiegančio „Global Gathering“ ritmai Klaipėdoje

Klaipėdos naktiniame klube „KIWI“ visą griaunanti šokių muzikos sprogimas. Viena greičiausiai progresuojančių house muzikos žvaigždžių iš Jungtinės Karalystė Paul Thomas atvykstą vienam vakarui į Lietuvą tam, kad „pagirdytų“ geros šokių muzikos ištroškusią uostamiesčio publiką. Kas geriau gali išjudinti net pasyviausia klubinėtoją, jei ne žinomiausių pasaulyje šokių muzikos klubo „Godskitchen“ ir grandiozinio festivalio „Global Gathering“ rezidentas? Kas geriau išmano šokių aikštelių judesio matematiką, jei ne didžėjus, kuris per metus spėja „nusiaubti“ 6 skirtingų pasaulio kontinentų šokių muzikos festivalių arenas?

Paul Thomas – tai „žmogus orkestras“. Didžėjus, prodiuseris ir kompozitorius, kuriam savo kūrinius patiki tokie elektroninės muzikos dievai kaip „Chicane“, „Underwarld“ ar „Basement Jaxx“. Jo talentą įvertino ir į savo šeimą priglaudė viena žinomiausių leidybinių kompanijų „Toolroom records“, o pripažintas šokių muzikos specialistas Nic‘as Fanciulli‘is šį vaikiną pripažino vienu iš novatoriškiausių šių dienų didžėjumi. Negano to, šiemet Paul Thomas į rinką paleido ir savo leidybinę kompaniją „Dex in the city“.

Šį mėnesį Paul Thomas savo gimtinėje vieta prie pulto taip pat dalinsis su vardais, kuriems atskiro pristatymo nereikia. Pakanka tiesiog paminėti Eric Prydz ir „Dj Mag“ skaitytojų tituluotą, geriausią metų didžėjų , olandų džentelmeną Armin Van Buuren ir dėl Paul Thomas kompetencijos abejonių nelieka.

Šį šeštadienį kartu su Paul Thomas audrą šokių aikštelėje kels ir nepailstantis „Pro-Duce“ kompanijos narys „Virus J“. Nieko nuostabaus, kad šie du vyrukai susivienijo išskirtiniam šokių muzikos uraganui. Paul Thomas yra net keleto „Underworld“ kūrinių remiksų autorius. Tuo tarpu „Virus J“ buvo tas laimingasis, kuris dalinosi pultu su „Underworld“ kompanija jų pasirodymo Lietuvoje metu.

Senais gerais laikais įkvėptas „The Prodigy”, „Chemical Brothers”, „Underworld” ir kitų elektronikos veteranų, Justinas Chachlauskas pasinėrė į muzikos pasaulį ir baigė Lietuvos muzikos akademiją (LMA) 1999 m. Nuo to laiko jis pradėjo kurti muziką ir sukti plokšteles „Virus J“ pseudonimu.

2005 m. „Virus J“ prisijungė prie „Mix Team” bei pradėjo vakarėlių seriją, sutraukusią nemažai publikos iš įvairių miestų. Antrąjį „Virus J“ įrašą „Electricity Supply”, sukurtą kartu su Justinu Xara, 2006 m. išleido Mikelio Curcio įrašų kompanija „London Music”. Nauju Justin C pseudonimu, kartu su Justin Xara, Virus J sukūrė remiksus įvairių atlikėjų kūriniams, tarp jų ir pasauliniam „Deep Forest” hitui „Sweet Lullaby”. 2006 m. rudenį šis remiksas pasiekė pirmą vietą Lietuvos radijo topuose.

Virus J kūrinius parėmė ir į savo topus įtraukė tokie žinomi diskžokėjai, kaip John Digweed, „Piliavin & Zimbardo“, Anthony Pappa, „Chus & Ceballos“, „DJ 19“, „Hybrid“, „Deepsky“ ir daugelis kitų.

Šeštadienį prie šių dviejų šokių muzikos monstrų prisijungs ir „Kiwi“ rezidentų komandos narys Uncle Roll. Savaitgalį uostamiesčio klubinėtojai pagaliau turės išskirtine galimybę bent vienai nakčiai pajusti kuo kvėpuoja niekada nemieganti festivalio „Global Gathering“ publika.

Imantas Reed: „Aš sakydavau „ne“

Imantas Reed: „Aš sakydavau „ne“, o jie vis tiek įjungdavo fonogramą.“ (interviu)

Imanto Reed veidas yra matęs daugiau grimo, nei galėtum pamanyti klausydamas jo dainuojančio „ReedNoBrass“ – vienoje daugiausia žadančių jaunų Lietuvos roko grupių. Prieš ketverius metus Imantas, būdamas „durnas ir daug ko nesuprantantis“, neatsispyrė pagundai ir sudalyvavo „Muzikos akademijoje“ – viename tų „muzikinių“ realybės šou, kuriame dalyviai pagal fonogramą turėdavo dainuoti į lietuvių kalbą išverstus užsienio hitus.

Bohemiečių „Užburtoji fleita“ atitenka į jaunųjų menininkų rankas

Bohemiečių „Užburtoji fleita“ atitenka į jaunųjų menininkų rankas

Balandžio mėnesį bohemiečių „Užburtoji fleita“ po trejų metų sugrįžta į Vilniaus kongresų rūmų sceną pasikeitusi. V. A. Mocarto operoje šį kartą pagrindinius vaidmenis atliks solistės Joana Gedmintaitė ir Lauryna Bendžiūnaitė, bohemiečių kompaniją papildys nauji veidai.