Search Results for: "Micro One"

Xbox One populiarumu vis dar neprilygsta PlayStation 4

Xbox One populiarumu vis dar neprilygsta PlayStation 4

Gigantė Microsoft, kurdama naują žaidimų konsolę Xbox One, to tikriausiai nesapnavo net baisiausiame košmare – didžiausio jų konkurento Sony sukurta konsolė PlayStation 4 ne tik pasiekė visų laikų pardavimo rekordus, bet ir savo pardavimais pirmavo visame pasaulyje. Tiesa, vėliau į priekį išsiveržė Xbox One, tačiau sėkme džiaugtis teko neilgai, todėl galima drąsiai teigti, kad šiuo metu PlayStation 4 yra pati populiariausia namų žaidimų konsolė visame pasaulyje. Kodėl Microsoft Xbox One nesugeba pasivyti japonų milžinės kūrinio, pasakoja didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt specialistai.

Minecraft naujienos: specialus Xbox One valdymo pultas

Minecraft naujienos: specialus Xbox One valdymo pultas, pritaikymas VR akiniams ir nauji monstrai

Minecraft yra vienas iš populiariausių žaidimų pasaulyje kas dieną susilaukiančių daugybės dėmesio ir diskusijų visame pasaulyje. Čia randa ką veikti ir mažiausi žaidėjai ir suaugusieji. Kokios naujienos pastaruoju metu sklinda iš Minecraft kūrėjų ir platintojų (kūrėjai – Mojang, platintojai – Microsoft)? Jų yra tikrai nemažai.

5 nemokami Xbox One žaidimai

5 nemokami Xbox One žaidimai

Niekam ne paslaptis, kad nauja konsolė Xbox One dar neturi daug profesionalių žaidimų, nes buvo išleista tik šiais metais. O ir kiekvienas žaidimas šiai 4K raišką palaikančiai žaidimų konsolei kainuoja ne po eurą. Štai naujausias žaidimas, kurio labai laukiama pasaulyje jau spalio mėnesį Gears of War 4: Ultimate Edition kainuoja 99 dolerius (88 eurus). Kitas populiarus žaidimas Halo 5: Guardians kainuoja 60 dolerių (54 eurai). Jei norite turėti bent 10 žaidimų kolekciją, teks pakloti mažiausiai 500 eurų. Tokios sumos yra įkandamos tik patiems didžiausiems Xbox One fanams.

„TEDxVilnius” pranešėjai – nuo šokėjų iki „Microsoft” inžinierių

„TEDxVilnius” pranešėjai – nuo šokėjų iki „Microsoft” inžinierių

,,TEDxVilnius 2011” konferencija, kurios šių metų tema ,,Adventure of WONDER” nenumaldomai artėja – iki konferencijos liko 1 mėnuo. Renginio organizatoriai šią savaitę pristato pirmuosius ,,TEDxVilnius 2011” pranešėjus. Tarp jų – įvairių sričių profesionalai ir nuotykių ieškotojai – nuo šokėjų, fotografų iki ,,Microsoft” inžinierių.

Pranešėjai – konferencijos ašis

,,Džiaugiamės galėdami jums išsamiau pristatyti pirmuosius penkis šių metų ,,TEDxVilnius” konferencijos pranešėjus. Visą galutinį pranešėjų sąrašą rasite mūsų internetiniame puslapyje. Primenu, jog skaityti pranešimus konferencijoje yra kviečiami daug nuveikę, visuomenei nusipelnę intelektualai, kūrybingi žmonės”, – sako viena iš renginio organizatorių Rūta Kruliauskaitė.

Fotografas Richard Schofield, rašytoja ir scenarijų autorė Aistė Ptakauskė, pramogų industrijos konsultantas Mark Splinter, šokėjai Eglė Regelskis ir Martynas Stonys, kompiuterinių technologijų specialistas Gediminas Ramanauskas – skirtingų sričių profesionalai, kuriuos galėsite išvysti ant ,,TEDxVilnius 2011” scenos jau gruodžio 3 dieną. Apie pranešėjus organizatoriai atskleidžia daugiau detalių.

Savo idėjas renginyje pristatys Aistė Ptakauskė. Ji yra dviejų romanų, penkių pjesių ir vieno novelių ir apsakymų rinkinio autorė. Rašytoja yra apdovanota Augustino Griciaus premija. 2009 – aisiais A. Ptakauskei buvo paskirta Fulbright stipendija, kuri jai suteikė galimybę mokytis Sirakūzų universitete JAV. Atlikusi televizijos ir kino kūrybos praktiką Niujorke ir Los Andžele, Aistė šiuo metu kuria scenarijus lietuvių ir užsienio režisieriams bei prodiuseriams.

Fotografas Richard Schofield savo ,,TEDx” kalboje papasakos, kuo svarbi mėgėjiška fotografija, ir pasidalins savo gausia patirtimi, įskaitant projektą buvusioje SSRS. Richard yra dokumentinės fotografijos mėgėjas, kilęs iš Jungtinės Karalystės. Jis neseniai su pagyrimu baigė dokumentinės fotografijos ir foto žurnalitikos studijas Londono komunikacijos koledže, savo magistrinio darbo projektui naudodamas tik paprastą mobiliojo telefono kamerą. Richard giliai įsitikinęs, kad mėgėjiškos nuotraukos turi didelę istorinę vertę, todėl jis siekia atskleisti paslėptą kasdienybės pusę, naudodamas paprastiems vartotojams skirtą techniką.
Konferencijoje kalbėsiantis Gediminas Ramanauskas baigė kompiuterių inžinerijos su matematikos pakraipa bakalauro studijas Nebraskos – Linkolno universitete JAV. Studijų metais dirbęs kompanijoje ,,Optira” trimačių lazerinių skaitytuvų aparatūros ir programinės įrangos kūrėju, nuo 2010 metų Gediminas dirba ,,Microsoft” korporacijoje, ,,Windows Phone” skyriuje. G. Ramanauskas yra atsakingas už žemiausiojo sluoksnio įrenginio tvarkyklių kūrimą ateities ,,Windows” telefonams.

Eglė Regelskis ir Martynas Stonys – ,,Hoppers” šokių studijos įkūrėjai bei viena iš lyderiaujančių lindyhopo mokytojų porų Lietuvoje. Šokis visuomet buvo jų kraujyje –nesvarbu ar tai svingas, salsa, fankas, hiphopas ar hausas. Nors dar visai jauni, jau žinomi dėl savo šokio technikos bei energijos. Budapešte (Vengrijoje) vykusiame tarptautiniame ,,Lindy Shock 2010” festivalyje kartu nugalėjo Lindy Strictly konkurse. Tame pačiame festivalyje Eglė laimėjo 1 – ąją vietą ,,Jack&Jill” konkurse. Martynas iškovojo pirmąsias vietas ,,Fast Feet Herrang 2010” (Švedija) bei ,,Jack&Jill” konkurse ,,Harlem” festivalyje (Lietuva). Konferencijoje Eglė ir Martynas kalbės apie tai, kaip įkvepia šokiai.

,,TEDxVilnius 2011” pasisakyti pakvietė ir Mark Splinter, į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės atvykusį 2004 metais. Šiuo metu Mark gyvena tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės – Vilniuje jis vadovauja multimedijos įmonei, o Londono universitete dėsto teisės paskaitas studentams. Sukrėstas Šaltojo karo istorijų vaikystėje, suaugęs Mark ėmė gilintis į karo teroro problematiką. „TEDxVilnius“ konferencijoje Mark Splinter pasakos apie ekstremalias išgyvenimo dramas Kabule, dėmesį nukreipdamas į pozityvias vietinių žmonių kasdienybės detales bei regione vystomus kultūrinius projektus.
Organizatoriai kviečia visus dalyvius ne tik klausytis pranešimų, bet ir komunikuoti. ,,Renginyje nebus jokių VIP zonų! ,,TEDxVilnius” konferencija – tai puiki galimybė be jokių ribų susitikti ir pabendrauti tiek su kitais dalyviais, tiek su pranešėjais!”, – pabrėžia R. Kruliauskaitė.
Bilietai į renginį prekyboje pasirodė lapkričio 3 – ąją dieną. Visi bilietai buvo išparduoti per keletą valandų. Organizatoriai visus nespėjusius ragina nenusiminti – planuojama tiesioginė konferencijos transliacija internetu. Derinamos detalės dėl didesnių transliacijų universitetuose ir įvairiose organizacijose. Detalus vietų sąrašas bus skelbiamas greitu metu.
Daugiau informacijos rasite atnaujintame internetiniame puslapyje www.tedxvilnius.lt. Informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis.
Konferencija vyks anglų kalba.
„TEDxVilnius“ galite sekti socialiniuose tinkluose:
Facebook: http://www.facebook.com/TEDxVilnius
Twitter: http://www.twitter.com/tedxvilnius
LinkedIn: http://linkd.in/rsF24Q

„TEDxVilnius 2011“ – pasiruoškite būti nustebinti!

„Microsoft" skatina nevyriausybines organizacijas efektyviau išnaudoti IT

„Microsoft” skatina nevyriausybines organizacijas efektyviau išnaudoti IT

Šiandien, sausio 27-ąją, įvykusioje „Bendrystės su nevyriausybinėmis organizacijomis dienoje” bendrovė „Microsoft” su socialiniais partneriais paragino Lietuvos nevyriausybines organizacijas aktyviau išnaudoti naujausias informacines technologijas, glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant opias socialines problemas ir vienytis šviečiant visuomenę apie saugumą internete.

Pernai „Microsoft” Lietuvoje skyrė beveik 1 mln. litų vaikų ir suaugusiųjų e-mokymų, nedarbo mažinimo, neįgaliųjų paramos ir saugumo internete programoms įgyvendinti. Šiais metais paramą ketinama plėsti.

Jiems nereikalingas  „Google“

Jiems nereikalingas „Google“, „Facebook“ anei „Microsoft“

Didžiosios Rusijos informacinių technologijų specialistai įsitikinę, kad „savi“ socialiniai tinklai, paieškos sistemos ir elektroninio pašto tiekėjai, sugebės ir toliau atsilaikyti prieš Vakaruose populiarius šių paslaugų gigantus „Facebook“ ir „Google“, skelbia „The Telegraph“.

Arkadijus Voložas, populiariausios Rusijoje paieškos sistemos „Yandex“ generalinis direktorius teigė, kad esama dviejų pagrindinių priežasčių, dėl kurių Vakarų informacinių technologijų bendrovėms gali niekada nepavykti tapti populiaresnėmis už rusams gimtoje šalyje sukuriamas paslaugas.

Lietuvių įmonė apdovanota už paieškos įrankio "Twitter" tinklui sukūrimą

Lietuvių įmonė apdovanota už paieškos įrankio „Twitter” tinklui sukūrimą

Praėjusią savaitę daugiau nei 100 Lietuvos interneto programuotojų ir kūrėjų susitiko kasmetinėje konferencijoje „/web day”, kurioje buvo apdovanotos dvi pažangiausios interneto sprendimus kuriančios įmonės. Programavimo paslaugų bendrovė „Solmetra” pripažinta metų „WebsiteSpark” programos partneriu, o įmonė „Telemedia IT Solutions” paskelbta aktyviausia. „/web day” antrąkart subūrė bendrovės „Microsoft” vykdomos smulkaus verslo skatinimo iniciatyvos „WebsiteSpark” dalyvius.

Metų „WebsiteSpark” programos partneriu tapusi programavimu ir produktų programuotojams kūrimo įmonė „Solmetra” „/web day” renginyje buvo įvertinta už įgyvendintus interneto svetainių projektus games.ailon.org ir tools.ailon.org, iš kurių nemokamai galima atsisiųsti interneto žaidimus ir programas. Taip pat už įmonės sukurtą internetinę papuošalų parduotuvę inni.lt ir portalą mvpont.com, kuris padeda rasti populiariausius socialinio tinklo „Twitter” narius pagal dominančią sritį, pomėgius ar žymas (angl. tags).

„Solmetra” atstovas Alan Mendelevič teigė, kad didžiausia „WebsiteSpark” programos, kurioje dalyvaujant įmonė ir kūrė apdovanojimų nusipelniusius projektus nauda – galimybė kurti sprendimus, naudojantis naujausiomis programomis. „Tokios iniciatyvos ypač naudingos smulkioms įmonėms, nes naujausia programinė įranga yra brangi, o „Microsoft” ją suteikia tik už simbolinį mokestį,” – sakė A. Mendelevič.

Gauna programinę įrangą ir vertingų žinių

Aktyviausia metų „WebsiteSpark” įmonė tapo „Telemedia IT Solutions”, komisijai pateikusi net keliolika sukurtų svetainių: Brimanta.lt, Lanalecta.lt, iami.ie ir kt. Įmonės savininkas ir vienintelis darbuotojas Jonas Šarūnas pasakojo, kad vienam žmogui nusipirkti visą darbui reikiamą programinę įrangą būtų sunku, tuo tarpu programos „WebsiteSpark” dalyviai gali ją gauti ypač palankiomis sąlygomis. „Žinoma, galima naudoti nemokamas programas, tačiau jos nėra tarpusavyje integruotos, o „Microsoft” produktai tarpusavyje suderinti,” – teigė J. Šarūnas.

„WebsiteSpark” programoje dalyvaujame nuo pavasario, tačiau jau spėjome pajusti jos teikiamą naudą, – kalbėjo „WebsiteSpark” programoje taip pat dalyvaujančios įmonės „Prodek” projektų vadovas Rytis Paliulis. – Mums vertinga ne tik programinė įranga, bet ir gaunamos žinios. Šie resursai padeda techniškai palaikyti sistemas ir dirbti su klientais. Įrankius patiems pasidaryti būtų labai daug vargo, o naudojant „Microsoft” resursus viskas yra iš anksto paruošta”.

Ekspertai pristatė naujausias programavimo technologijas

„/web day” konferencijoje „Microsoft” atstovai ir specialistai iš įvairių Lietuvos IT įmonių dalinosi patirtimi apie naujausias „Microsoft” technologijų galimybes, partnerystės programas. Dalyviai galėjo susipažinti su praktine ekspertų patirtimi: programavimo galimybėmis naršyklės „Internet Explorer 9” aplinkoje, programuotojams skirtų įrankių PHP/ASP.NET, PHP diegimu ir valdymu „Windows” aplinkoje, taip pat išsklaidyti dažniausiai apie HTML5 interneto standartą sklandančius mitus. Renginyje dalyvavę „PHP” specialistai dalinosi mintimis ir teigiamai atsiliepė apie programavimo galimybes su „Microsoft” produktais.

„Microsoft WebsiteSpark” programa suteikia interneto plėtros ir tinklalapių kūrimo įmonėms galimybę naudotis naujausia programinę įranga. Programos dalyvėms plėtoti verslą padeda ir profesionalios techninės konsultacijos bei programos partnerių pagalba. Programuotojai, susitikdami tokiuose renginiuose kaip „/web day”, pasidalina patirtimi ir užmezga vertingus verslo ryšius,” – sakė Tautvydas Dagys, „Microsoft Lietuva” programavimo technologijų specialistas.

Duomenų saugojimui palankesnės sąlygos

Duomenų saugojimo paslaugas Lietuvoje teikianti bendrovė „Hostex” taip pat yra „WebsiteSpark” programos partnerė. „Microsoft” naujoms įmonėms suteikia reikiamą programinę įrangą, o mes suteikiame duomenų saugojimo ir svetainių aptarnavimo paslaugas. Naujus interneto projektus kuriančioms įmonėms norime padėti vystyti verslą, kartu tikimės užmegzti ilgalaikius verslo santykius,” – teigė Darius Matuliauskas, UAB „Hostex” hostingo verslo direktorius.

Įmonės „Prodek” projektų vadovas Rytis Paliulis pasakojo, jog be šios programos su „Microsoft” įmonė yra sudariusi ir paslaugų teikėjo licencijos sutartis, todėl gali sukurtus projektus talpinti savo duomenų saugyklose. „Sukūrę svetainės dizainą, kartu galime pasiūlyti serverių nuomos paslaugą,” – sakė R. Paliulis.

Amerikietiška svajonė – deguto statinėje (1 dalis)

Amerikietiška svajonė – deguto statinėje (1 dalis)

Jungtinės Amerikos Valstijos ilgai laikytos neišsenkančių galimybių šalimi. Tačiau dabar amerikietiška svajonė daugeliui tapo košmaru. JAV pagaliau suvokė, kokia trapi yra sėkmė ir kokia karti realybė. Jei supervalstybė negali rasti išeities iš krizės, bus sunku atsikvėpti viso pasaulio ekonomikai.

Kupini pesimizmo

JAV 2010 metais – sutrikusi ir išsigandusi šalis. Didžiosios kompanijos – vis dar pasaulinio lygio, tačiau dabar „Apple“ ir „Coca-Cola“, „Google“ ir „Microsoft“ investuoja į Aziją, kur pigi darbo jėga, rinka dar tik auga.

Kone pusė, 47 procentų amerikiečių jau netiki, kad amerikietiška svajonė vis dar reali. JAV, visada gyvenusi šiek tiek paranojiškomis nuotaikomis, dabar „praturtėjo“ nusivylimo, beviltiškumo ir pesimizmo nuotaikomis. Amerikiečiai visada tikėjo šalies sugebėjimu atsinaujinti, esą „prabudimas“ įmanomas bet kuriuo metu. Dabar 63 procentų amerikiečių netiki, kad jie galės išlaikyti dabartinį gyvenimo lygį.

Jei JAV toliau „grims“, tai turės įtakos globaliai ekonomikai ir pasaulinei politinei tvarkai. Ne kartą atsitiesti sugebėjusi šalis netiki, kad ir šį kartą jos laukia laiminga pabaiga. Mokesčių ir investicijų srityje vyrauja netvarka, nes 16 000 puslapių apimties Mokesčių kodeksas turi per daug spragų, o bendro solidarumo principas dalies amerikiečių galvose jau nedominuoja. Politinė sistema, kamuojama lobizmo ir visiškos neapykantos, jau neįgali pasiekti sprendimų nuoseklumo ar greitumo.

Keistai neracionali reakcija į orumo praradimą pirmiausia išsiskiria įniršiu. Žymi visuomenės dalis tiesiog nori grįžti į tariamai idilišką praeitį. Jie nerodo beveik jokių pastangų, ir smerkia sumanumą ir protą kaip elitinį ir neamerikietišką. Tarsi žmonės, medžiojantys lokius, galėtų rimtai tikėtis pirmauti pasaulyje. Demagogai išjudino neapykantą ir įniršį per televizijas. Ši amerikiečių dalis, vyraujanti daugumoje valstijų, neišmano globalizacijos ir tarptautinės darbo rinkos, nesiima nieko, tik rėkia. Jie nekenčia visko, kas nauja ir svetima.

Florida – kelias į niekur

„Obels žiedų kelias“ (Apple Blossom Drive) – dangaus žydrynės akligatvis pietvakarių Floridoje. Klimatas švelnus, tinkamas besigydantiems nuo artrito ir reumato. Ši Floridos gatvė turėjo būti tik viena maža JAV didybės dalis – vieta, kur asmeninės svajonės tapdavo didingos Amerikos istorijos dalimi.

Bet keleto dalykų trūksta. Žmonių ir namų. Brėžiniai paruošti, bet namų pamatai dar net nesupilti. „Apple Blossom Drive“, esantis Fort Myerso priemiestyje, yra kelias į niekur. Pensininkai, ištisus metus dirbę Mičigano gamykloje ar biure Niujorke, čia neatvyks. Tvarkingos gatvės ir išpuoselėta žaluma vis labiau panašėja pramonės griuvėsius Detroite.

7-ame XX a. dešimtmetyje jau du trečdaliai amerikiečių gyveno nuosavuose namuose. Siekta dar didinti tą skaičių. Pramonė ir bankai ėmėsi manipuliavimo tam, kad valdžia skatintų būsto pirkimą subsidijomis ir mokesčių lengvatomis, siekusiomis apie 100 milijardų JAV dolerių (72 milijardai eurų) per metus. Sklypų ir pastatų supirkėjai nusitaikė į švelnaus klimato valstijas – Kaliforniją ir Floridą. Lehigh Acrese, Fort Myerso priemiestyje Floridoje, tuomet buvo 15 000 namų, 2007-iais jų „pridyjo“ iki 28 000.

„Tai buvo beprotiška“, – sako Axelas Jakobeitas, Vokietijoje gimęs amerikietis, nekilnojamojo turto agentas ir investuotojas pietvakarių Floridoje. Kiekvienas spekuliavo nekilnojamu turtu, įskaitant sekretores, kontorų darbuotojus ir žmones, kurių pajamos per metus siekė 50 000 dolerių, o skolos siekė iki 1 milijono dolerių, mat jie pirkdavo ir parduodavo keletą būstų tuo pačiu metu. Viskas buvo gerai, kol jie nesiėmė šios veiklos.

Kadangi kainos krito, 11 milijonų būsto savininkų prasiskolino bankams daugiau, negu verta jų nuosavybė. Namai, kurie prieš 2 metus buvo pastatyti už 120 000 dolerių ir iki šiol nebuvo apgyvendinti, dabar nuvertėjo iki 80 000. Nedarbo lygis Floridoje išaugęs 12 procentų. Žmonės bėga, palikdami viską – ne tik svajones, bet ir baldus, raktus, o svarbiausia – skolas. Kiti pasiima viską – nuo tualetų iki kabelių.

Florida laikyta svajonių, vilčių išsipildymu, amerikiečių rojumi žemėje. Jau kelis dešimtmečius į valstiją kasmet persikeldavo nuo 200 000 iki 400 000 žmonių. Gyventojų vis daugėjo ir daugėjo – nekilnojamojo turto kainos augo, o tie, kurie ten jau buvo įsitvirtinę, svajojo apie didesnius namus ir net dar gražesnę ateitį.

Žmonės palieka šią valstiją. 2009 metais gyventojų populiacija sumažėjo iki 58 000. Dalis viduriniosios klasės, kažkada planavusios auksinius gyvenimo metus praleisti po palmėmis, dabar išsirikiavę eilėje prie sriubos. Floridos Pietvakarių pakrantės Lee rajone gyvena 80 000 žmonių, kuriems galą su galu sudurti būtini valdžios skiriami maisto talonai. Tokių – keturis kartus daugiau nei 2006 metais. Nedarbo lygis smarkiai išaugęs, ir tikėtis sugrįžtančios amerikietiškos svajonės tiesiog naivu.

Amerikiečiai dešimtmečius gyveno už finansinių galimybių ribos, visiškai ignoruodami galimą riziką. Nesustabdomai didėjantis mobilumas virto pasaulietine JAV religija. Svajonė buvo JAV varomoji jėga. Su Floridos, Holivudo ir „Goldman Sachs“ turtuolių pagalba į šalį pritraukta milijonai imigrantų.

Amerikiečiai ima suprasti, kad gyvenime gali būti ir nusivylimo apraiškų. Įsitikinimas, kad vertybiniai popieriai ir akcijų kursai tik kils, virto neįtikima fantazija. Manyta, kad kiekvienas žmogus turi teisę į nuosavus namuose, vėliau – į didesnius namus, antrą automobilį, o kažkada – ir į jachtą. Visa tai bliūkšta.

Svajonė – bliuškęs burbulas?

Amerikietiška svajonė – nieko daugiau, tik asmeninė nuosavybė, fetišas, kurį politikai, kultūra ir žiniasklaida garbino ir išpūtė nuo XX-ojo amžiaus pradžios. 32-asis JAV prezidentas Franklinas D. Rooseveltas, valdęs 1933–1945 metais, kartą yra pasakęs, kad namų savininkų šalis taps „nenugalima“. „Nuosavas būstas yra amerikietiškos svajonės pagrindas“, – tai ankstesnio prezidento George W. Busho (2001-2009) žodžiai. Paskutinis XX a. prezidentas Billas Clintonas (1993–2001) teigė, kad vienas iš svarbiausių jo prezidentavimo tikslų – 8 milijonai naujų būsto savininkų.

„Tikėjausi, kad amerikiečiai pakeis savo mąstymą, taps atsakingesni ir išleis tiek, kiek uždirba“, – teigia A. Jakobeitas.

„Politinės galvos“, Čikagos universiteto dėstytojo Raghuramo Rajano teigimu, sąmoningai pasirūpino, kad socialiai ir ekonomiškai žemiausią padėtį visuomenėje užimantys gyventojai būtų aprūpinti paskolomis su žemomis palūkanomis, kad jie pamirštų, jog pajamos „stagnuoja“. Esą gauti kreditą buvo lengva, o kai namų kainos pakilo, jie jautėsi turtingi, skolinosi ir leido daugiau. „Duonos ir žaidimų“ – šį metodą, pašnekovo teigimu, tiek kairiesiems, tiek dešiniesiems taikyti buvo lengviau nei investuoti į išsilavinimą ar sveikatos apsaugą.

Ekonomistų teigimu, kai valstybės skola pasiekia 90 procentų bendrojo vidaus produkto (BVP), šalis rimtai sunegaluoja. Žmonės prarado tikėjimą geresne ateitimi, stabdomos investicijos į kapitalą, vartotojai liaunasi pirkti, ir visa ekonomika stagnuoja. JAV tai pasireiškė antrąjį šių metų ketvirtį.

1987 – 2006 metais Federalinei rezervų sistemai vadovavęs Alanas Greenspanas dabar primygtinai siūlo apriboti skolinimąsi. Jo valdymo metu ekonomika atsikratė valstybinio reguliavimo, kompanijos valstybę ėmė laikyti ne partnere, bet priešininke. Laikai, kai mokesčiai pastoviai mažėjo, vertybinių popierių biržoje virė gyvenimas, ekonomikos liberalų vadinamas „išlaisvinimo era“. A.Greenspanui būnant valdžioje JAV išgyveno didžiausią ekonominį pakilimą istorijoje. Tai buvo ekonominis, politinis ir socialinis triumfas prieš socialistinį modelį. Per šį laikotarpį JAV BVP padvigubėjo. Išliko vienintelė problema – tai nebuvo tikra ir tvirta, o tik kurstoma per dideliu apsimetinėjimu ir naivumu apie nesibaigiantį augimą.

Kai A. Greenspanas atvyko į Vašingtoną 1967 m. kaip Richardo Nixono kampanijos patarėjas, vis dar gyvavo senasis „Naujasis kursas“ (New Deal). Rinką kontroliavo tokios didžiosios kompanijos kaip „General Motors“, „General Electric“ ir ITT. A.Greenspanas jautė, kad senoji tvarka per rami. Jis rėmėsi emigrantės iš Rusijos patirtimi. Tai Ayn Rand (Alisa Zinovyevna Rosenbaum), filosofė, rašiusi apie kolektyvizmo blogybes. „Tai, ką ji darė, turėjo priversti mane galvoti, kad kapitalizmas nėra vien efektyvus ir praktiškas, bet tuo pat metu jis ir moralinis“, – teigė A. Greenspanas.

Ronaldas Reaganas, tuomet dar tik augantis politikas iš Kalifornijos, tikėjo, kad vyriausybė nepajėgi išspręsti visų problemų, veikiau ji pati yra problema. Esą žmonės yra pavargę nuo neracionalių valdžios programų ir gerovės sukčių, jie pyksta dėl nuolat kintančių mokesčių, arogantiškų valdininkų ir pareigūnų, galvojančių kad visas žmonijos problemas išspręstų į juos metami pinigai“.

9-ojo dešimtmečio pradžioje konservatoriai pasinaudojo galimybe pertvarkyti šalį. Techninė pažanga įgalino įmones gaminti mažesnį kiekį ekonomiškai efektyviai ir taip patekti į rinkas, kurioje anksčiau dominavo didžiosios korporacijos. R. Reiganas pasinaudojo senosios tvarkos trūkumu išreguliuoti ekonomiką. Jis panaikino valstybės reguliavimą skrydžių, telekomunikacijų, laivybos, bankų ir komercinės aviacijos sritims, sumažino didžiausią mokestinę normą nuo 70 iki 28 proc.

Jungtinės Valstijos tapo radikalia, laisva, drąsiai į priekį einančia šalimi, ar bent tokia save laikė. Eksportuotojai iš viso pasaulio veržėsi į JAV rinką, pirmiausia Japonija, tada Kinija ir Indija. Finansų rinkos reglamentavimo panaikinimas kėlė palūkanas, akcijos virto finansine investicija. Mažmeninės prekybos centras „ Wal-Mart“ tapo didžiausia pasaulyje kompanija, pralenkdamas automobilių gamintoją „General Motors“. Naujosios tvarkos viešpačiu tapo vartotojas. Bankų sektorius per dešimtmetį sugebėjo padvigubinti savo pelną. Prieš krizę JAV kompanijos beveik 40 procentų pelno uždirbdavo finansų sektoriuje.

Ikikriziniu laikotarpiu 40 procentų Harvardo absolventų, įsidarbinusių finansų ir verslo sektoriuose, uždirbdavo tris kartus daugiau už kitose srityse dirbusius bendramokslius. Prekyba šiose srityje tapo pelningesnė už prekių gamybą.

„Yra keletas krizių rūšių, – sako ekonomikos filosofas Dovas Seidmanas. – Gyvenimo pabaigos krizė, karų ir stichinių nelaimių krizė ir gyvenimo būdo krizė“. Esą dabartinė krizė verčia savimi suabejoti ir pakeisti gyvenimo būdą. JAV galybė gali neabejotinai prisidėti prie ateities krizių.

Jis svajoja apie Ameriką, gaminančią būtinus ir pasaulyje konkurencingus produktus, kuriančią darbo vietas naujoms rinkoms, tokioms kaip atsinaujinančių energijos šaltinių aptarnavimas. Jis taip pat svajoja apie sąžiningumo įsivyravimą ir godumo pabaigą. Esą kiekvienas politikas ir verslo vadovas turi suprasti, kad krizės vyksta vis dažniau todėl, kad atskiros šalys yra glaudžiai susijusios su likusiu pasauliu. Amerikietiška svajonė, filosofo teigimu, yra mūsų viduje: „Tai mūsų DNR, mūsų istorija, mūsų mentalitetas. Turime grįžti ten, kur mes kadaise buvome, ir elgtis kaip po Antrojo pasaulinio karo. Dirbkime tam, kad užsidirbtume“.

"Microsoft" partnerių konferencijos tema tapo debesų kompiuterija

„Microsoft” partnerių konferencijos tema tapo debesų kompiuterija

Vakar bendrovės „Microsoft” jau šeštąjį kartą surengtos kasmetinės partnerių konferencijos pagrindine tema tapo sparčiai plintanti debesų kompiuterija. Per 400 dalyvių – IT profesionalų – surengtoje konferencijoje buvo diskutuojama, kaip debesų kompiuterija pakeis verslo procesus, o tradiciniuose „Metų Partnerio” apdovanojimuose net dvejose nominacijose pripažinimą pelnė bendrovė „ATEA”.

„Šiandien vis daugiau duomenų saugojama internete, o paslaugos verslui ir privatiems vartotojams tapo nebeatsiejamos nuo pasaulinio tinklo. Artimiausi keli metai taps aktyvaus perėjimo prie debesų kompiuterija grįstų sprendimų, tad tiek IT įmonės, tiek bet kurią kitą veiklą užsiimančios bendrovės sieks išnaudoti naujųjų technologijų teikiamus privalumus,” – konferencijoje sakė „Microsoft Lietuva” generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Pasak M.Glodo, perėjimas prie debesų kompiuterijos – techninės, programinės įrangos ir paslaugų visumos, teikiamos internetu – neišvengiamai pakeis IT bendrovių veiklą. „Vienos bendrovės turės reaguoti į teikiamų paslaugų augimą, kitos turės puikią galimybę perorientuoti savo veiklą, įgyti naują kompetenciją ir pradėti teikti naujas paslaugas”, – sakė „Microsoft Lietuva” vadovas.

Į debesų kompiuterijos sprendimų taikymą ir išmanymą buvo atsižvelgta ir įvardinant sėkmingiausiai veikiančias IT bendroves septyniose veiklos kategorijose. „Metų distributoriaus” vardą pelnė bendrovė „Also Lietuva”, kuri aptarnavo daugiausiai unikalių klientų. „Metų OEM partneriu” tapo bendrovė „Kilobaitas”, pasiekusi didžiausią pardavimų augimą per metus.

„Metų licencijavimo partneriu” tapo bendrovė „Blue Bridge”, „Metų Microsoft Dynamics partneriu” įvardinta „Softera Baltic”. Tuo tarpu bendrovė „ATEA” tapo nugalėtoja iš karto dvejose nominacijose: „Metų infrastruktūrinių sprendimų” ir „Metų darbo su Office sistema sprendimų” kategorijose. „Metų programinės įrangos gamintojo” vardas suteiktas bendrovei „Etronika”, o „Metų taikomųjų sprendimų partneriu” tapo įmonė „Webmedia”.

„Šį pripažinimą vertiname kaip nuoseklaus ir sutelkto darbo rezultatą, pateisinusį kryptingą darbą teikiant klientams efektyvius ir ekonominio sunkmečio sąlygomis labiausiai pasiteisinančius sprendimus,- teigė Henrikas Genutis, bendrovės „ATEA” generalinis direktorius. – Intensyviai rengiamės debesų kompiuterijos sprendimų diegimui Lietuvoje, iš savo klientų jaučiame nuolat augantį susidomėjimą debesų technologijos sprendimais.”

„Jau dabar turime įdiegę klientams keturias sistemas, kuriuose sėkmingai pritaikėme debesų kompiuterijos sprendimus. Mūsų programinės įrangos gamybos procese šie sprendimai taip pat plačiai naudojami. Džiugu, kad mūsų darbai buvo pripažinti ir programinės įrangos giganto „Microsoft”, – sakė Arnoldas Jankūnas, bendrovės „Webmedia” direktorius.

„Microsoft” Partnerio vardą Lietuvoje turi daugiau nei 300 informacinių technologijų bendrovių. Apie 2500 specialistų yra išlaikę „Microsoft” sertifikuoto profesionalo egzaminus. Tai yra didžiausia informacinių technologijų specialistų bendruomenė Lietuvoje, susijusi su vienos bendrovės kuriamais produktai ir sprendimais.

"Microsoft" pristatė naują debesų kompiuterijos paslaugą "Office 365"

„Microsoft” pristatė naują debesų kompiuterijos paslaugą „Office 365”

Vakar informacinių technologijų bendrovė „Microsoft” paskelbė apie naujos paslaugos „Office 365” startą. Naujos kartos debesų kompiuterijos paslauga organizacijoms pasiūlys bendrus efektyvesnio darbo sprendimus, apimančius „Office”, „SharePoint Online”, „Exchange Online” ir „Lync Online” programinę įrangą. „Office 365” paslaugos beta testavimo programa pradėjo veikti trylikoje šalių ir regionų, o galutinė versija visame pasaulyje ir Lietuvoje pasirodys kitais metais.

„Kurdami „Office 365″ apibendrinome visas surinktas įžvalgas apie produktyvumą didinančius sprendimus. Su šia naujos kartos debesų kompiuterijos paslauga net ir mažas regioninis verslas gali priimtinomis sąlygomis gauti pasaulinių korporacijų lygio programinę įrangą ir paslaugas, sutaupyti lėšų. Verslininkai galės daugiau laiko skirti savo tiesioginei veiklai, o mes ir partneriai pasirūpinsime technologijomis”, – sakė Kurt DelBene, „Office” padalinio vadovas.

Prie „Office 365” paslaugos kūrimo darbavosi komandos, turinčios patirtį kuriant gerai žinomus debesų kompiuterijos sprendimus „Business Productivity Online Suite”, „Office Live Small Business”, „Live@edu”. Pasak paslaugos kūrėjų, „Office 365” pritaikyta prie vis didėjančio vartotojų įpročio dirbti įvairiose aplinkose – personaliniu kompiuteriu, naudojant išmaniuosius telefonus ar prisijungus iš bet kurio kompiuterio per interneto naršyklę.

Domina ir Lietuvos verslininkus

Didėjantį debesų kompiuterijos sprendimų populiarumą įžvelgia ir Lietuvoje veikiančios IT kompanijos. „Šios technologijos valstybei ir verslui suteikia galimybę smarkiai padidinti efektyvumą,- sako bendrovės ATEA IT sprendimų departamento direktorius Vytautas Kelmelis. – Net nedidelės įmonės galės pasinaudoti sudėtingiausiais sprendimais, kurie anksčiau buvo prieinami tik didžiules lėšas į IT galinčioms investuoti bendrovėms.”

„Office 365” paslauga šiuo metu apima „Office”, „SharePoint Online”, „Exchange Online” ir „Lync Online” programinės įrangos sprendimus. Suderinami tarpusavyje jie sudarys „Office 365” paslaugos pagrindą. Planuojama, kad naujos kartos „Microsoft” debesų kompiuterijos paslaugos kaina bus nuo 5 iki 58 litų per mėnesį vienam vartotojui, priklausomai nuo bendrovės poreikių.

Kurdama „Office 365” „Microsoft” artimai bendradarbiauja su esamaisiais klientais, kurie naudojasi debesų technologijomis ir turi skirtingus poreikius. Taip siekiama sukurti sprendimus, kuriais galės naudotis ir tarptautinės korporacijos, ir nedidelės įmonės. Paslauga apima naudojimąsi biuro programų paketu „Office Professional Plus”, elektroninio ir balso pašto paslaugas, galimybes keistis trumposiomis žinutėmis, naudotis įmonės interneto portalu ir ekstranetu, rengti vaizdo, balso ir interneto konferencijas, gauti aptarnavimą visą parą ir kt.

„Debesų technologijos „Office 365” taps geriausiu efektyvumo didinimo įrankiu pradėjus smulkųjį verslą, – teigia Martynas Bieliūnas, „Microsoft” verslo strategijos ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims. – Jis turi visas reikalingas funkcijas, todėl smulkieji galės vienodomis sąlygomis konkuruoti su didžiosiomis korporacijomis.”

Pasaulinis paslaugos startas – kitais metais

Jau kitais metais „Microsoft Office 365” bus prieinama visiems vartotojams ir organizacijoms. Šios naujos paslaugos testavimo programa startuoja 13 šalių, kurioje iš pradžių dalyvaus keli tūkstančiai organizacijų. Kitais metais „Office 365” bus prieinama 40-yje pasaulio šalių. Lietuvoje šios technologijos jau galima laukti artėjančią vasarą.

Dar šiais metais „Office 365” pasipildys „Microsoft Dynamics CRM Online” paslaugomis, kurios leis skirtingo dydžio ir veiklos pobūdžio įmonėms išnaudoti produktyvumo ir ryšių su klientais valdymo įrankius. Kūrėjų planuose yra ir „Microsoft Office 365” švietimo įstaigoms skirta versija „Live@edu”, kuri turėtų pasirodyti įsibėgėjus 2011 metams ir bus pritaikyta studentų, moksleivių ir mokyklų darbuotojų poreikiams.

Šiandien startuoja ir naujosios „Microsoft” paslaugos tinklalapis office365.microsoft.com. Čia vartotojai gali užsiregistruoti „Office 365” beta programos dalyvavime, sekti paslaugos kūrėjų progresą „Twitter” (@Office 365) ar „Facebook” (Office 365) socialiniuose tinkluose.