Search Results for: "Martynas Nedzinskas"

Teatras „Utopia“ sezoną pradeda dvikalbio spektaklio premjera

Teatras „Utopia“ sezoną pradeda dvikalbio spektaklio premjera

Teatras „Utopia” savo naująjį sezoną pasitinka lietuviškos dramaturgijos premjera – režisieriaus Dariaus Luko Piraičio sukurta ir režisuota pjese „Titrai/Subtitles”. Rugsėjo 10 ir 11 dienomis spektaklis bus rodomas Menų spaustuvės Kišeninėje salėje.

Kūrinys nagrinėja šiuo metu itin aktualią migracijos, jauno žmogaus tapatybės bei malonumą ir agoniją atnešančios kosmopolitiškos realybės temas.

Tarp Londono ir Vilniaus gimusi dvikalbė pjesė draugėn subūrė perspektyvius jaunosios kartos lietuvių ir britų aktorius. Spektaklyje vaidins Deividas R. Batleris (David R. Butler), Emilija Latėnaitė-Beliauskienė, Miglė Polikevičiūtė, Miranda Šrapnel (Shrapnell) ir Martynas Nedzinskas.

Migruojanti trupė kūrybines paieškas ir pirmąsias repeticijas pradėjo Londone, tęsė Vilniuje, o spektaklio premjerą taip pat žada tarptautinę – spalio 10 ir 11 dienomis naująjį spektaklį pamatys Londono „Courtyard” teatro žiūrovai. Spektaklis bus vaidinamas lietuvių ir anglų kalbomis. Lapkričio mėnesį spektaklį „Titrai/Subtitles” numatoma rodyti Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė”.

Režisierius D. L. Piraitis siūlo pažvelgti kitapus statistinės istorijos apie sunkią migranto, plušančio Jungtinės Karalystės fabrikuose, dalią. Tai pasakojimas apie jauną žmogų, kuris, prasiskynęs kelią į sėkmę, tapo vienu perspektyviausių angliškų detektyvinių romanų autoriumi. Artėjant antrosios Džekobo knygos pasirodymui leidykla spaudžia jauną vyrą paviešinti savo asmeninio gyvenimo faktus bei įvykius, kurie būtų panaudoti romano reklaminei kampanijai. Košmariški sapnai ir blaškymasis tapatybės labirintuose Džekobą priverčia prisiminti savo kilmę, gimtąją lietuvių kalbą ir kadaise išverstą tikrąjį vardą – Jokūbas. Blaškydamasis tarp viešumos ir pasitraukimo iš literatūros pasaulio Džekobas žengia visiems netikėtą ir sukrečiantį žingsnį…

Nevalstybinį teatrą „Utopia” Vilniuje 2007 metais įkūrė režisierius Gintaras Varnas. Nuolatinės scenos neturinčio nepriklausomo teatro repertuare – aštuoni G. Varno ir kitų režisierių spektakliai, kuriuos aktoriai vaidina Nacionalinio dramos teatro ir Menų spaustuvės scenose.

Paskutinį kartą šiemet... „Batraištis (arba Mylėjau

Paskutinį kartą šiemet… „Batraištis (arba Mylėjau, Myliu, Mylėsiu…)”

Paskutinį kartą šiais metais, gruodžio 2 dieną 19 val., režisierius Kirilas Glušajevas su komanda kviečia į jauną ir šviesų spektaklį “Batraištis (arba Mylėjau, Myliu, Mylėsiu…)”. Išbandęs tokias erdves kaip Lietuos muzikos ir teatro akademijos Mokomasis teatras bei Vilniaus valstybinio Mažojo teatro scena, “Batraištis” pagaliau rado savo namus Menų spaustuvės Juodojoje salėje.

Spektaklyje pasirodo daug aktorių, gerai pažįstamų tiek teatro publikai, tiek televizijos žiūrovams. Tai buvę režisieriaus Rimo Tumino kurso studentai Tomas Stirna, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Tomas Kliukas, Tomas Rinkūnas, Gabrielė Tuminaitė, Daumantas Ciunis ir Violeta Valatkaitė. Juos galima išvysti įvairiuose Lietuvos teatruose nuo Vilniaus iki Klaipėdos, televizijos serialuose nuo 18 iki 22 valandos. Ir nors spektaklio „Batraištis“ režisierius yra K. Glušajevas, ne vienas minėtų aktorių taip pat yra išbandęs savo jėgas režisieriaus kėdėje.

“Batraištis” – bene vienintelė proga pamatyti didžiąją R. Tumino išugdytos aktorių kartos dalį drauge ant scenos. O susirenka jie papasakoti apie troškimą būti mylimais ir skirtingus tos meilės supratimus. Nes visus gyvenimo malonumus siekianti išbandyti motina, ko gero, meilę vertina pagal kitus kriterijus nei pirmą kartą įsimylėjęs naivus mielas berniukas. Personažai, nors ir atpažįstami, nėra šabloniški. Kiekvienas pateikia labai individualią pasaulio pajautą, todėl spektaklyje neišvengiama ironija, nulemta personažų interesų ir charakterių susikirtimų.

Lengvai, šmaikščiai ir drauge jautriai kalbėti apie rimtus, kartais ir skaudžius dalykus – tokį uždavinį K. Glušajevo komanda neabejotinai įvykdo. Nors kalbama apie tai, kas labai žmoniška ir daugeliui kone kasdieniška, moralizuojančio tono čia nėra ir jokia konkreti išeitis nesiūloma. Toks spektaklis griauna abejingumo sienas ir ragina mylėti bei siekti meilės atvira širdimi ir nebijoti būti laisvu nuo stereotipų.

Prieštaringai sutiktą „Anarchiją Žirmūnuose“ vertins jaunuolių komisija

Prieštaringai sutiktą „Anarchiją Žirmūnuose“ vertins jaunuolių komisija

Spalio 1 d. startuojančio Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio konkursinėje programoje tarp kino filmų iš viso pasaulio varžysis ir vienintelis lietuviškas kūrinys – daug diskusijų sukėlusi „Anarchija Žirmūnuose“. Lietuvoje kritikų prieštaringai įvertintas Sauliaus Drungos filmas šį kartą atiduodamas į vertinimo komisijos, kurios didžiąją dalį sudaro jaunuoliai, rankas.

„Daugelis suaugusiųjų, o tarp jų ir save labai autoritetingais laikančių kino kritikų, viską vertina pernelyg rimtai ir pamiršta, kaip svarbu yra ironiškai pažvelgti tiek į save, tiek į aplinkinius. O tai ir buvo vienas pagrindinių „Anarchijos Žirmūnuose“ principų. Todėl džiugu, kad šįkart būsime žiūrimi ir vertinami tų, kurie savyje dar neprarado sveiko vidinio „rokenrolo“, – teigia filmo scenarijaus autorius ir režisierius Saulius Drunga.

Jau tradiciniu tapusio Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo filmų festivalio konkursinės programos žiūri komisija bus neįprasta – ją sudarys 5 konkurso būdu atrinkti jaunuoliai bei šalyje žymios hip-hopo grupės „G&G Sindikatas“ lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Žiūrėdama „Anarchiją Žirmūnuose“ jaunimo publika turės galimybę susipažinti su savo kartos kino aktoriais – pagrindinius vaidmenis filme atlieka Toma Vaškevičiūtė, Severija Janušauskaitė, Martynas Nedzinskas ir kt.

„Labai džiaugiamės, kad tarp naujausių jaunimui skirtų filmų iš viso pasaulio galime parodyti ir naują lietuvišką darbą, skirtą būtent šiai auditorijai. Šių metų mūsų festivalio šūkis yra „Drąsa būti savimi“, todėl provokuojanti „Anarchija Žirmūnuose“ neabejotinai suteiks jaunajam žiūrovui įdomių potyrių, o tarp herojų leis atpažinti ir dalį savęs“, – teigia Tarptautinio vaikų ir jaunimo festivalio idėjos autorė Lina Užkuraitytė.

Konkursinę festivalio programą sudaro 14 filmų, o joje dalyvaujanti „Anarchija Žirmūnuose“ festivalio metu bus rodoma kino teatruose „Pasaka“ – spalio 4 d., 17 val. – ir „Skalvija“ – spalio 6 d., 19 val.

„Anarchija Žirmūnuose“ – tai istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Už šio filmo scenarijų jo autorius Saulius Drunga buvo apdovanotas „MEDIA New Talent“ prizu Kanų kino festivalyje.
Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis vyksta jau šeštus metus ir yra kol kas pirmas ir vienintelis Lietuvoje kino festivalis jaunimui. Jo programoje numatoma parodyti 40 filmų iš Suomijos, Švedijos, Olandijos, Italijos, Rusijos, Gruzijos, Vokietijos, Prancūzijos, JAV, Lietuvos, Lenkijos ir Indijos. Festivalis vyks spalio 1-7 dienomis.

Teatro „Kitas Kampas“ aktoriai ryžosi nepertraukiamai improvizuoti 7 valandas

Teatro „Kitas Kampas“ aktoriai ryžosi nepertraukiamai improvizuoti 7 valandas

Vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „Kitas Kampas“ negali apsieiti be iššūkių ir kasmet sau kelia kartelę. Šįkart teatro aktoriai 7-ąjį sezoną pabaigs ne tik kūrybiškai, bet ir fiziškai bei emociškai nelengvu iššūkiu – 7 valandų trukmės improvizacijų maratonu, kuris vyks birželio 4 d. Vilniaus mažajame teatre.

Oskaro Koršunovo „Žuvėdros“ aktoriai prieš didžiąją premjerą sugrįžo į repeticijų salę (foto)

Oskaro Koršunovo „Žuvėdros“ aktoriai prieš didžiąją premjerą sugrįžo į repeticijų salę (foto)

OKT/Vilniaus miesto teatre vėl repetuojama Antono Čechovo „Žuvėdra“. Po nedidelės pertraukos aktoriai bei režisierius užsidarė laboratorinėje studijos erdvėje tam, kad jau vasario 22 bei 23 dienomis žiūrovams pristatytų didžiąją spektaklio premjerą. Pasak Oskaro Koršunovo, tai išties premjera, tačiau jos dieną kūrybinis procesas neužsibaigs.

Režisierius G. Varnas bandys atsakyti

Režisierius G. Varnas bandys atsakyti, už ką žmonija nusipelno dievų bausmės

Balandžio 24-25 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks režisieriaus Gintaro Varno spektaklio „Bakchantės“ premjera. Po trylikos metų pertraukos režisierius į Nacionalinį dramos teatrą sugrįžta kartu su sensacinga Antikos laikų dramaturgo Euripido pjese. „Bakchantės“ – ne aistrų, o filosofinė drama, ieškanti atsakymų: Ar mirtingieji dievą turi pažinti protu, ar pajusti mistine nuojauta? Ar dievui tinka rūstauti ir keršyti nusidėjusiems žmonėms, ar jis turi būti be galo geras ir atlaidus?

„Kito Kampo“ improvizuota grupė „Eilinis Elitas“ bus ranka pasiekiama net 8 miestuose

„Kito Kampo“ improvizuota grupė „Eilinis Elitas“ bus ranka pasiekiama net 8 miestuose

Improvizacijų teatro „Kitas Kampas“ aktoriai praėjusį rudenį subūrė muzikinę grupę „Eilinis Elitas“ – tokios grupės šiame krašte tik ir trūko. Balandžio 4 d. jie iškeliauja į grandiozinį turą po Lietuvą.

Lietuvos nacionalinio dramos teatras pradeda naują sezoną

Lietuvos nacionalinio dramos teatras pradeda naują sezoną

Lietuvos nacionalinis dramos teatras su 73-uoju sezonu žiūrovus pasveikino rugsėjo 12 d. viena ryškiausių praėjusio sezono LNDT premjerų – Eimunto Nekrošiaus režisuota Dantės „Dieviškaja komedija“.

Režisierius C. Graužinis skelbia: „Ir vėl viskas bus gerai“

Režisierius C. Graužinis skelbia: „Ir vėl viskas bus gerai“

2012 m. vasario 24 ir 25 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro didžiojoje salėje įvyks spektaklio „Ir vėl viskas bus gerai“ premjera. Cezaris Graužinis ne tik režisuoja spektaklį – jis pats parašė inscenizaciją pagal garsaus prancūzų intelektualo, vieno svarbiausių tarpukario prancūzų dramaturgų Jeano Giraudoux (Žanas Žirodu, 1882–1944) pjesę „Šajo pamišėlė“.

Emigracijos klausimai teatro scenoje

Emigracijos klausimai teatro scenoje

„Išvarymas“ – Oskaro Koršunovo sugrįžimas į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą. Dar būdamas Muzikos ir teatro akademijos studentas, šiame teatre jis pastatė legendinę oberiutų trilogiją: „Ten būti čia“ (1990,„Senė“(1992; 1994 – „Senė 2“) ir „Labas Sonia Nauji metai“ (1994).