Search Results for: "LT identity"

„LT Identity“ ir lietuviškais simboliais puošti marškinėliai sporto sirgaliams

„LT Identity“ ir lietuviškais simboliais puošti marškinėliai sporto sirgaliams

„LT Identity“, vienijanti dizaineres J. Rimkutę, I. Ševiakovaitę ir grafikos dizainerį Edvardą Kavarską, nusprendė pristatyti lietuviškais simboliais papuoštus marškinėlius sporto sirgaliams. Pirmieji juos išbandė „Žalgirio“ ir mūsų rinktinės krepšininkai LKL čempionato apdovanojimų renginio metu.
„Nors esame sukūrusios jau per 30 „LT Identity“ marškinėlių, tačiau tai – pirmieji skirti sportinei tematikai. Labai džiaugiamės, kad šie marškinėliai iki „kaulų smegenų“ yra lietuviški: tiek dizainas, tiek medžiagos, tiek gamyba – viskas padaryta Lietuvoje. Net siūlės ant marškinėlių yra Lietuvos siuvėjų darbas“,- šypsosi „LT Identity“ dizaineriai, sirgalių marškinėlius kūrę pusę metų.
Šiai kolekcijai sukurti 6 skirtingi marškinėlių dizainai. Labiausiai dominuojanti spalva visoje kolekcijoje – žalia, o dažniausiai naudotas audinys – natūrali medvilnė. Pagal dizainerių sumanymą, rūbas specialiai nepabaigtas siūti: neapsiūti jo kraštai leis žmonėms patiems užsiimti kūryba – patrumpinti marškinėlius tiek, kiek jiems reikia.
Pasak „LT Identity“ kolektyvo, jie visuomet savo darbuose nori išryškinti lietuviškumą ir pasiūlyti lietuviams dėvėti originalų, kūrybinį ir kokybišką gaminį. Naujieji sirgalių marškinėliai išskirtiniai dar ir todėl, kad paprastai panašių marškinėlių dizainas atliekamas Lietuvoje, o gamyba vyksta dažniausiai Kinijoje ar net Bangladeše. Šiuo atveju viskas daryta Lietuvoje. Tai, kad apranga gaminama Lietuvoje, anot dizainerių, daugeliui žmonių reiškia kokybę, geresnes medžiagas ir tai, kad marškinėlius bus galima ilgiau nešioti.
J. Rimkutė ir I. Ševiakovaitė teigia, kad artėjant krepšinio čempionatui vis labiau pastebimas žmonių noras pabrėžti savo lietuvišką identitetą: „Mes pasistengėme, kad šis noras būtų patenkintas visapusiškai – ko gero, lietuviškesnės atributikos surasti bus neįmanoma. Toks ir buvo mūsų tikslas nuo pat pradžių – sukurti marškinėlius, kuriuos apsivilkęs žmogus jaustųsi tikru lietuviu, tikru patriotu, tikru sirgaliumi. Dirbome galvodamos ne tik apie grožį, tačiau ir apie prasmę bei dėvėjimo patogumą“.
Marškinėlių kūrybos procesas buvo visiškai originalus, nebuvo žiūrima į jokius kitus sirgalių marškinėlius nei Lietuvoje, nei užsienyje. Visi simboliai yra originaliai kurti grafikos dizainerio E. Kavarsko. Jis teigia, kad labiausiai kurti ant marškinėlių esančius simbolius jį įkvėpė heraldika, kuriai keliami labai griežti reikalavimai ir taisyklės.
Ąžuolas, kalavijas ir skydas marškinėliuose pasirinkti kaip tvirtybės, galios ir stiprybės išraiškos simboliai. Pasak E. Kavarsko, vienas įdomesnių panaudotų simbolių yra saulė – krepšinio kamuolys. Pastarasis simbolis turi ne tik vizualinę, bet ir gilesnę prasmę. Ant marškinėlių esančią stilizuotą saulę, primenančią krepšinio kamuolį, „LT Identity“ dizaineriai patalpino ne marškinėlių centre, o ties širdimi. „Tai padaryta specialiai tam, kad žmonės, giedodami mūsų himną, būtent ten galėtų dėti ranką“,- sako E. Kavarskas.
„LT Identity“ trijulė sutartinai tvirtina, kad šie marškinėliai tinka visiems. „Svarbiausia, kad pasinėrus į krepšinio aistras, šie marškinėliai iškart leis pasijausti ir tautiškais, ir madingais, o Lietuvoje gamintas natūralus audinys išlaikys tiek įtampos prakaitą, tiek pergalės šampano purslus“.
Įdomūs faktai.
Visas marškinėlių kūrybinis ir gamybinis procesas užtruko daugiau nei pusę metų.
Nauja sirgalių uniforma unikali tuo, kad marškinėliuose paliktos išvirkščios siūlės.
Be marškinėlių, dizainerės sukūrė ir lietuviškais simboliais papuoštas skareles.
Simboliai lietuviams – labai svarbūs, nes iki šiol populiariausi LT Identity marškinėliai buvo su Vyčiu, tad galima tikėtis, kad ir naujieji sirgaliaus marškinėliai bus itin populiarūs.

„LT identity“ paroda „Baltai“ – harmoninga kelionė laike

„LT identity“ paroda „Baltai“ – harmoninga kelionė laike

Kūrybinis susivienijimas „LT identity“ nuo kovo 11-osios kviečia susipažinti su nauja estetine linija „Baltai“. Vilniaus turizmo ir informacijos centre atidaroma paroda bus pirmasis netikėtos idėjos žingsnis.

Pasaulinio dizaino konkurso auksas atiteko lietuvių dizaineriui

Pasaulinio dizaino konkurso auksas atiteko lietuvių dizaineriui

Balandžio viduryje buvo paskelbti Italijoje vykusio pasaulinio dizaino konkurso „A‘Design Award and Competition“ nugalėtojai, tarp jų – ir lietuvio pavardė. Pakuotės dizaino kategorijoje auksu įvertintas „LT Identity“ partneris, grafikos dizaineris Edvardas Kavarskas, už „Lithuanian vodka“ pakuotės dizaino sukūrimą. Jis – vienintelis šių metų konkurse laimėjęs lietuvis.

Lietuviškos pakuotės dizainas – skina tarptautinius laurus

Lietuviškos pakuotės dizainas – skina tarptautinius laurus

Pernai spalį „The Dieline“ į dešimtuką geriausiųjų įtraukė Lietuvos menininkų kolektyvo „LT Identity“ kurtą taip pat riboto leidimo lietuviško paveldo įkvėptą butelių dizaino seriją. Šį kartą pagyrų susilaukė išskirtinė riboto leidimo „Lithuanian vodka Auksinė – Black Edition“. Juodi it anglis, auksu tviskantys riboto leidimo degtinės buteliai lentynose pasirodė pernai gruodį, prieš šventes. Jų dizainą kūrė agentūra „Studija Creata“.

Vilniuje prasidėjo „Dizaino savaitgalis“

Vilniuje prasidėjo „Dizaino savaitgalis“

Vakar, gegužės 12 d., Ševčenkos g. 16a „loftų“ kvartale prasidėjo trečiasis „Dizaino savaitgalis“. Pirmą renginio dieną vyko 15 renginių, skirtų dizaino profesionalams, o nuo šiandien „Dizaino savaitgalyje“ rinksis visi dizaino naujovių ištroškę vilniečiai ir miesto svečiai.

Keturias dienas truksiančiame „Dizaino savaitgalyje“ prisistatys daugiau nei 80 dalyvių, bus galima aplankyti įvairias parodas, instaliacijas, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apžvelgti naujas kolekcijas mados pristatymuose ir iki ryto trypti elektroninės muzikos vakarėliuose.

Šiandien lankytojų lauks gausybė interjero dizaino ir architektūros naujienų, tarp kurių: pirmojo „loftų“ miesto Rytų Europoje „Loft town“ įspūdingo dydžio popierinis maketas bei „Delore“ šaldytuvų dekupažas. „Loftų“ erdvėse taip pat įsikurs du netradiciniai muziejai: gyvas garso muziejus „Garso korys“ ir Žaislų muziejus.

Besidomintys drabužių dizainu galės išvysti naujas „Lemuse“ ir „LT Identity“ drabužių kolekcijas, „Milksense“ drabužių kolekciją besilaukiančioms mamos.

Išalkę lankytojai galės patys pasigaminti japoniškų ir kitokių egzotiškų patiekalų, o ištroškę – eksperimentuoti „Coffee Inn“ kavos laboratorijoje, kurioje bus demonstruojama, kaip originaliais ir neįprastais prietaisais ir būdais ruošti kavą.

Rytoj, šeštadienį, Šeimos dieną bus laukiami ir patys jauniausi renginio svečiai, o paskutinę renginio dieną, sekmadienį, „Dizaino savaitgalis“ kviečia į turgų, kuriame bus galima ne tik įsigyti įvairių dizaino smulkmenų, aksesuarų, drabužių ir baldų, bet ir pabendrauti su jų kūrėjais.

Tautiška giesmė skambės ir Europos komisijos salėje Briuselyje

Tautiška giesmė skambės ir Europos komisijos salėje Briuselyje

Rytoj, vasario 3 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. Europos Komisijos Prezidentinėje salėje Briuselyje (Belgija) bus surengtas Vasario 16–osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas „Lietuviškoji tapatybė“.

Šventinį vakarą atidarys Lietuvos Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, renginį globojantis Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta ir Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis.

Lietuvos atstovai pristatys mūsų šalies tekstilininkių parodą „Aistringoji Lietuvos tekstilė“, kuri Komisijos sienas puoš iki vasario 22 dienos. Svečiams gros M. K. Čiurlionio menų mokyklos styginių kvartetas, Briuselio lietuviai demonstruos dizainerių Jolantos Rimkutės bei Ievos Ševiakovaitės kolekciją „LT Identity“.

Parodą „Aistringoji Lietuvos tekstilė“ sudaro 14 Vilniaus ir Kauno tekstilininkių (Violetos Laužonytės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės, Lauros Pavilionytės, Eglės Gandos Bogdanienės, Žydrės Ridulytės, Linos Jonikės, Loretos Švaikauskienės, Bronės Neverdauskienės, Ingos Likšaitės, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Laimos Oržekauskienės, Jūratės Petruškevičienės, Jolantos Šmidtienės ir Almyros Weigel) darbai. Menininkės semiasi įkvėpimo iš Lietuvos tekstilės archainių šaknų liaudies kultūroje, tačiau kartu meistriškai taiko šiuolaikines technologijas.

Išskirtinis parodos akcentas – instaliacija „Tautiška giesmė“, kurią sukūrė Julius Žėkas, tekstilininkė Žydrė Ridulytė bei lazerinės elektronikos ir mechanikos inžinierius ir konstruktorius Algis Sakalauskas. Instaliacija susideda iš Vinco Kudirkos paskelbto himno žakardiniu audimu išreikštos garso spektrograminės analizės juostos, kuri lazerių ir mechaninės, dinaminės instaliacijos pagalba „pjauna“ vaizdą esamuoju momentu, t.y. žiūrovas turi galimybę girdėti ir stebėti garso kokybinius pokyčius čia ir dabar. Šis tarpdisciplininio meno kūrinys apjungia tris sintezes – mokslo (fizikos, akustkos, fonologijos), meno (tekstilės, muzikos, poezijos) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, iliuminacijos, instaliacijos).

Renginio metu bus demonstruojama dizainerių Jolantos Rimkutės bei Ievos Ševiakovaitės kolekcija – „LT Identity“ projekto retrospektyva. Šios mados kūrėjos analizuoja esamą kultūrinę Lietuvos piliečių patirtį, ieško naujų simbolių, šiuolaikinių tapatumo ženklų, kūrybiškai ir šmaikščiai juos interpretuoja.

M. K. Čiurlionio menų mokyklos mergaičių styginių kvartetas atliks trumpą koncertą, skirtą į UNESCO svarbių datų sąrašą įtrauktiems M. K. Čiurlionio metams paminėti. Profesorės Audronės Vainiūnaitės auklėtinės Elena Daunytė (violončelė), Ugnė Petrauskaitė (altas), Eglė Kaunietytė (II-asis smuikas) ir Ieva Pranskutė (I-asis smuikas) Briuselio auditorijai pristatys prieš šimtą metų mirusio garsaus lietuvių kompozitoriaus kūrinius.
Europos Komisijos nario Algirdo Šemetos kvietimu iškilmingą Vasario 16-osios minėjimą Europos Komisijoje rengia Lietuvos nuolatinė atstovybė kartu su Lietuvos Kultūros ministerija ir Ambasada Belgijoje ir Liuksemburgui.

Pasaulio lietuviai kūrėjai susirinko atgaivinti Lentvario dvaro ansamblį

Pasaulio lietuviai kūrėjai susirinko atgaivinti Lentvario dvaro ansamblį

Jau aštuntą kartą lietuviai kūrėjai iš viso pasaulio susiburia drauge – liepos 20-25 dienomis Lentvario parke vyksta kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“.

Prienų rajone prasideda antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Prienų rajone prasideda antrasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas

Šiandien Visuomenės harmonizavimo parke, Prienų rajone prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Liepos 10 – 13 dienomis vyksiančiame verslo, politikos, kultūros ir mokslo festivalyje jau renkasi pirmieji lankytojai. Šiandien jau prasideda diskusijos, lankytojai turės progą pabendrauti su žymiais rašytojais, tinklaraštininkais. Vakare scenoje pasirodymus ruošia „Keymono”, Gjan, „Biplan”, bus rodomi trumpametražiai filmai.

Kurti naują kolekciją žinomas dizaineres įkvėpė lietuvių tautinis kostiumas

Kurti naują kolekciją žinomas dizaineres įkvėpė lietuvių tautinis kostiumas

Lietuvių tautinis kostiumas įkvepia kurti madingus drabužius. Tai jau artimiausiu metu pasiryžusios įrodyti žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė. Jų tandemas dar rudenį pradėjo naują kūrybinį projektą – šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją. Dizainerės jau šią vasarą specialiai 90 metų jubiliejų mininčiai Dainų šventei pristatys penkiolika modelių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Daiktų pusryčiai. Lietuvių kūrybinės ir kalėdinės dirbtuvės (Foto)

Daiktų pusryčiai. Lietuvių kūrybinės ir kalėdinės dirbtuvės (Foto)

Mūsų šalies dizaineriai, nesedėję visus metus rankų sudėję, prieš Kalėdas irgi iš peties pasidarbavo. Kartu su „Daiktų viešbučiu“ sudarėme jų darbų rinkinį, kuris, tikimės, jums padės papildyti dovanėlių sąrašą.