Search Results for: "Kryžių kalnas"

Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų

Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų

Žurnalas „National Geographic“, leidžiamas ir lietuvių kalba, paskelbė kasmetinio fotografijų konkurso nugalėtojus. Tarp laureatų, pagerbtų garbės raštais, pateko japonė fotografė Hideki Mizuta, kuriai pergalę konkurse atnešė nuotrauka, kurioje užfiksuotas Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas.

Norintiems atostogauti Lietuvoje – patraukliausių turizmo vietovių reitingai

Norintiems atostogauti Lietuvoje – patraukliausių turizmo vietovių reitingai

Paskutinėmis pavasario dienomis, sparčiai artėjant atostogų sezonui, VšĮ „Terra Publica“ skelbia patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje reitingus. 2011 m. sąrašo viršūnė, lyginant su 2009-2010 m., išlieka stabili: Trakai, Druskininkai ir Neringa, o visame TOP30 nebelieka Smiltynės (dėl delfinariumo rekonstrukcijos), Ukmergės ir Kernavės. Naujai įtraukti objektai – Telšiai, Veliuona ir Vištyčio regioninis parkas.

Pasak vieno idėjos iniciatorių, VšĮ „Terra Publica“ projektų vadovo Vytauto Kandroto, mintis rinkti tokius reitingus kilo jau gana seniai, su fotoaparatu rankose lankant kiekvieną šių vietovių, vienus atrandant paprasto turisto žvilgsniu, kitus – fotografo, ieškančio medžiagos gražiausių Lietuvos vietovių albumams. O jau nuo 2007-ųjų metų informaciją apie miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus bei kitas patrauklias vietas fotografas ir leidėjas pradėjo fiksuoti tikslingai. „Šiuo savo darbu mes norime pasiūlyti tautiečiams atrasti gražiausiais Lietuvos vietas ir turint bent vieną dieną laiko, susiplanuoti kelionę joms aplankyti. Todėl tyrimas lengvai subjektyvus ir įtakotas ne tik oficialios statistikos, bet ir asmeninių įspūdžių,“ – neslepia V. Kandrotas.

Pirmieji tokie VšĮ „Terra Publica“ reitingai buvo paskelbti 2009 metų pavasarį, įvertinus apie 300 vietovių. Per trejus metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė iki beveik 500. Tyrimui buvo paruošta metodika, pagal kurią visi objektų vertinimų kriterijai suskirstyti į tris grupes: paties objekto svoris, jo infrastruktūra bei patrauklumas turizmui. Šie, savo ruožtu, buvo vertinami pasitelkiant daugiau klausimų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje.

Į reitingo sąrašą įtrauktos tik pačių sudarinėtojų aplankytos vietovės. Kadangi reitingai skirti lietuvaičiams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės galimybės. Taip pat iš tyrimo išimti didieji Lietuvos miestai, kadangi Vilniaus senamiesčiui ar visiems Kauno muziejams aplankyti pusdienio nepakaktų. Vis gi atskiri miesto teritorijoje esantys kompleksai, tokie kaip Vilniaus universitetas ar Pažaislis Kaune, įtraukti ir reitinguoti.

10 patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje (2011 m.):
1. Trakai
2. Neringa
3. Druskininkai
4. Aukštaitijos nacionalinis parkas
5. Kėdainiai
6. Kretinga
7. Kryžių kalnas
8. Vilniaus universitetas
9. Anykščiai
10. Niūronys (Arklio muziejus).

Pilną TOP-30 sąrašą galite rasti www.terrapublica.lt, o platesnius kiekvieno jų aprašus – Facebook profilyje „153 graži Lietuva“.

VšĮ „Terra Publica“ įkurta 2001 metais ir specializuojasi turizmo bei vaikų literatūros leidyboje. Leidyklos šūkis – knygos Lietuvai ir apie Lietuvą. Viena pagrindinių leidyklos knygų serijų „153 įdomiausi…“ Tai profesionalios didelės apimties puikiai iliustruotos knygos, kuriose aprašomi tik patys vertingiausi ir įdomiausi Lietuvos ir pasaulio objektai.

Užsieniečius apstulbinusios mūsų šalies nuotraukos

Užsieniečius apstulbinusios mūsų šalies nuotraukos

Fotografijos menas išties visagalis. Tai puikiai iliustruoja šios mūsų šalies grožį perteikiančios nuotraukos. Iš kai kurių fotografijų tikrai sunku atpažinti, kad tai gimtoji šalis. Pasigrožėkime. Ar visas vietas esate aplankę?

Kaip niekad laukinis "Mėnuo Juodaragis" pristatys garbingus svečius

Kaip niekad laukinis „Mėnuo Juodaragis” pristatys garbingus svečius

Tryliktasis post-folkloro ir alternatyvios muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis”, vyksiantis rugpjūčio 27-29 dienomis Aukštadvario apylinkėse, pasižymės ne tik ypatingu renginio formatu, unikalia mitologine vietove, bet ir itin įdomiais kolektyvais iš užsienio. Festivalio lankytojus savo originalia ugninga kūryba žavės grupės iš Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Lenkijos, Čekijos ir gausi Latvijos delegacija.

Ką veikti žiemą Lietuvoje?

Ką veikti žiemą Lietuvoje?

Jei žiema jums nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų apsikabinus šildytuvą, tuomet pats laikas susiruošti pasidžiaugti geru oru ir sutvarkytais drastiniais.

Pasivaikščiojimas po naktines Vilniaus užkandines (su keiksmažodžiais)

Pasivaikščiojimas po naktines Vilniaus užkandines (su keiksmažodžiais)

Tinklaraštyje Kebblogas.tumblr.com keli vaikinai talpina savo įspūdžius ir pamąstymus apie greitą maistą. Paprašėme jų padaryti specialų reportažą „Laikas.lt“ apie naktinius maisto pasiūlymus. Alkoholis juk taip skatina apetitą ir vietos užkąsti kartais pradedame ieškoti nakčiai dar neįpusėjus…

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Nemunu į Lietuvą šimtmečiais brovėsi kryžiuočiai, daug kraujo nuplovė upė… Natūraliuose jos šlaituose išlikę ryškūs XIII – XV amžių karų su kryžiuočiais laikotarpio Nemuno gynybinės linijos fragmentai – Nemuno slėnio šlaitų piliavietės ir piliakalniai. Tai Palemono kalnas, Gedimino kapo kalnas, ant kurių stovėjo Pieštvės ir Veliuonos pilys, Ramybės kalnas, Kartupėnų ir Žemosios Panemunės piliakalniai. Traukos objektai šiose vietose – tai renesansinės Raudonės ir Panemunės pilys su savo parkais, dvarai – Gelgaudiškio, Belvederio, Veliuonos ir Ilguvos.

Keliauk kitaip – Rambyno regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Rambyno regioninis parkas (Foto)

Rambyno regioninio parko direkcijos vyr. kultūrologės Giedrės Skipitienės žodžiais, parko „bazinė“ bendruomenė yra Bitėnų visuomeninė organizacija „Rambynas“, kuri buvo pirmoji Pagėgių savivaldybėje kaimo bendruomenė, įsikūrusi savanoriškai, kai reikėjo išsaugoti šią Bitėnų gandrų koloniją pušyse.

Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas (Foto)

Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas (Foto)

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorija sutampa su dviejų valstybės saugomų archeologijos vertybių ribomis. Pirmoji – Vilniaus piliavietė su Aukštutinės ir Žemutinės pilių istorinėmis vietovėmis ir pačiais reikšmingiausiais Lietuvos kultūros objektais, antroji – Vilniaus piliakalnis su papiliais, išties unikalus kraštovaizdis su Trijų Kryžių, Gedimino kapo, Altanos, Bekešo, Stalo kalnais bei Dainų slėniu.

Pirmas kartas: snieglentė ar slidės?

Pirmas kartas: snieglentė ar slidės?

Į Lietuvą atėjus žiemai, sporto ir adrenalino entuziastai vis dažniau renkasi slidinėjimą. Laikas.lt pakalbino 2 profesionalius instruktorius, kurie davė keletą puikių patarimų pradedantiesiems.