Search Results for: "KTU"

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

10 įdomių faktų apie Šerloką Holmsą: knyga buvo perkamiausia po Biblijos

Šerlokas Holmsas yra žymiausias visų laikų detektyvas, kurį pasauliui pristatė Britų rašytojas Seras Arturas Konanas Doilis. Knygos apie šį seklį yra nuolatos perleidžiamos, o kiekvienais metais sukuriamas bent vienas filmas A.K. Doilio apsakymų motyvais.

Kas būtų

Kas būtų, jei pasaulyje staiga išnyktų katės?

Jeigu jūs kačių mylėtojas – įsižeisti nereikia. Kačių išnaikinti niekas nesiūlo, tiesiog toks klausimas gali iškilti stebint kokią tinginę rainę besirąžančią ant fotelio po sočių pietų. Atrodo, kad be suteikiamo džiaugsmo, jos tik miega ir ėda, tad kokia iš jų nauda? Mokslininkai sako, kad milžiniška. Be kačių pasauliui būtų riesta, rašo lifeslittlemysteries.com.

Katės išsiugdė nuostabų gebėjimą apsimesti, kad be mūsų jos nesugebėtų išgyventi. Purdue universiteto (JAV) veterinarijos profesorius Alanas Beckas pasakoja, kad katės yra itin gabios medžiotojos, kurios moka prisitaikyti prie įvairiausių išgyvenimo sąlygų. Visų svarbiausia – be kačių, mus apniktų graužikai, dėl ko kentėtų mūsų maisto atsargos ir maisto mes apskritai turėtume mažiau. Tad nėra ko pykti, jei jūsų katytė tikra ėdrūnė.

Teiginiai teiginiais, bet ar yra žinoma kaip padidėtų graužikų populiacija jei pasaulyje staiga nebeliktų nei vienos katės? Pasirodo, kad tokio pobūdžio mokslinių studijų yra. 1997 m. Didžiojoje Britanijoje paskaičiuota, kad kiekviena naminė katė per pusmetį vidutiniškai sugavo 11 smulkių žvėrelių (pelės,žiurkės, paukščiai, varlės). Vadinasi, 9 milijonai britų kačių kartu sugavo beveik 200 mln. smulkių gyvūnėlių.

1979 m. vienoje nedidelėje Naujosios Zelandijos buvo atliktas eksperimentas – iš salos buvo išgabentos visos katės. Per 2 metus, žiurkių populiacija joje padidėjo net keturis kartus.

Pasaulyje šiuo metu gyvena apie 220 mln. kačių. Jei staiga jos visos išnaudoti savo devynis gyvenimus, tuomet graužikų populiaciją šautų į viršų. Tai sukeltų rimtų ekologinių problemų. Minėtoje Naujosios Zelandijos saloje, mokslininkai pastebėjo, kad pradėjo nykti paukščių populiacija, nes žiurkės sunaikindavo didelę dalį kiaušinių. Kita vertus, pasaulyje turėtų išaugti plėšriųjų paukščių, mintančių žiurkėmis, skaičius.

„Kiekviena rūšis turi savo vietą šioje planetoje, – mano A. Beckas, – Pagalvokite ir apie tai, kaip daugeliui žmonių būtų sunku emociškai ištverti kačių netektį. Daugelyje kultūrų tai itin mylimi ir gerbiami padarai, be to juos išlaikyti kainuoja nedaug, jie moka užmegzti glaudų kontaktą ir šiaip labai mieli“.

Taigi, kai kitą sykį kas nors leptels, kam tos katės reikalingos – bus ką atsakyti.

13 faktų apie čiaudulį

13 faktų apie čiaudulį

Nors reakcija į čiaudulį įvairiose kultūrose šiek tiek skiriasi, į didelę dalį aspektų vis dėlto galima pažvelgti universaliai.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie juoką...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinojote apie juoką…

Kartais tokie įprasti dalykai kaip juokas atrodo labai elementarūs ir tikrai gerai pažįstami. Visgi, ar žinote: moterys ar vyrai juokiasi daugiau? Ar mes tikrai juokiamės tik tada, kai kažkas pasirodo juokinga? Ką gi, turime keletą galbūt dar negirdėtų faktų apie šį iš tiesų mūsų sveikatai ir žmonių santykiams naudingą dalyką.

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius...

Faktų pusryčiai. Ko galbūt nežinote apie bučinius…

Mokslininkai teigia, jog bučiniai yra ne vien meilės įrodymas. Jie sukelia itin stiprias teigiamas emocijas, jų dėka skiriasi adrenalinas, kuris pakelia tonusą ir net padeda deginti kalorijas bei prailginti gyvenimą. Artėjant šv. Valentino dienai, pateikiame dešimt įdomių faktų apie bučinius.

1. 336 valandos arba dvi savaitės – tiek laiko savo gyvenime vidutiniškai bučiuojasi žmogus.
2. Nors paprastas bučinys reikalauja vos dviejų veido raumenų darbo, prancūziško bučinio metu dirba net 34 veido raumenys.
3. Bučiniai naudingi dantims. Bučiuojantis išskiriamos biologinės ir cheminės medžiagos burnoje padeda išvengti ėduonies. Svarbu nepamiršti ir burnos gaivumo.
4. Bučinio minutė sudegina 6,4 kalorijas, jei jis intensyvus gali pavykti sudeginti ir 30 kalorijų. Palyginimui, minutę greitai eidami sudeginsite tik 4 kcal.
5. Lietuvos bučiavimosi rekordą pavyko pasiekti Ievai Pranskevičiūtei ir Karoliui Zaleckui, 19-mečiams studentams iš sostinės. 2010 m. birželio 17–18 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuotame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse įsimylėjėlių porai pavyko bučiuotis net 18 valandų. Šiemet vasario 14-ąją antrą kartą organizuojamame „Ilgiausio bučinio su „Listerine“ konkurse bus siekiama pagerinti šį rezultatą.
6. 46 valandos 24 minutės ir 9 sekundės – oficialus pasaulio ilgiausio bučinio rekordas. 2011 metų vasario 13 d. jį pasiekė sutuoktiniai Ekčajus ir Laksana Tiranarat iš Tailando.
7. Pirmasis bučinys pasirodė kine 1896 m. T. Edisono kompanijos sukurtame filme „May Irwin ir Johno C. Rice‘o bučinys“. Jis truko pusę minutės – lygiai tiek, kiek truko bučinys. Daugiausiai bučinių savo kolegei kine „padovanojo“ Johnas Barrymoras, kuris Mary Astor filme „Don Žuanas“ (1926 m.) pabučiavo 127 kartus.
8. Mokslininkai vis dar nėra įsitikinę, ar bučiuotis išmokstama, ar tai įgimtas sugebėjimas. Bučinių kultūra labai skirtinga visame pasaulyje. Pavyzdžiui, eskimai kaip ir egiptiečiai išreiškia jausmus trindamiesi nosimis. Bučinys į abu žandus – populiarus pasveikinimo paprotys visame pasaulyje.
9. XVI a. Neapolyje už bučinį būdavo baudžiama mirties bausme. Keisti draudimai iki šiol paplitę pasaulyje. Pavyzdžiui, JAV, Konektikuto valstijoje, sutuoktinių poroms uždrausta bučiuotis sekmadienį, o barzdotiems vyrams Indianos įstatymai apskritai draudžia bučiuotis.
10. Bučiniai gali prailginti Jūsų gyvenimą. Nors bučiuojantis gali būti perduotos įvairios bakterijos bei ligos, įvairūs tyrimai parodė, jog vyrai, kurie prieš išeidami į darbą pabučiuoja savo žmonas, gyvena net penkeriais metais ilgiau nei tie, kurie atsisveikindami nebučiuoja sutuoktinės.

Kaip atrodo 200 kalorijų skirtinguose maisto produktuose? (foto)

Kaip atrodo 200 kalorijų skirtinguose maisto produktuose? (foto)

Toms ir tiems, kurie tiesiog apsėsti dietų manijos, ši nuotraukų galerija turėtų suteikti vilties – populiarus internetinis puslapis „WiseGEEK“ fotografijose užfiksavo, kaip atrodo, sakykime, tiek pat kalorijų turinti guminukų ir morkų porcija. Tiesą sakant, rezultatai tikrai nėra liūdinantys – juk kartais vietoje pilnos lėkštės salotų daug mieliau sušlamštume nuodėmingai skanią spurgytę… Žinoma, nauda sveikatai ir alkio pojūtis bus skirtingi, bet abu užkandžiai prilygs 200 kalorijų.

10 faktų apie sapnus

10 faktų apie sapnus

Sapnai — vienas įdomiausių reiškinių, nuo seno audrinusių žmonių vaizduotę. Ką jie reiškia? Kas vyksta sapnų metu? Atsakymus padės rasti šie intriguojantys faktai.

Psichologas pataria: kodėl svarbu nekaupti daiktų namuose?

Psichologas pataria: kodėl svarbu nekaupti daiktų namuose?

Nekaltas noras pasilaikyti namuose vieną kitą nenaudojamą daiktą, nes „gal prireiks“ tam tikromis aplinkybėmis gali pavirsti į nekontroliuojamą kaupimo maniją, sako psichologas Robertas Petruškevičius.

10 labai įdomių faktų

10 labai įdomių faktų

Pastaruoju metu kavinėse ir baruose išpopuliatėjo protmūšio žaidimai, tad vis daugiau žmonių domisi įvairiais linksmais ir įdomiais faktais, kurie gali padėti laimėti žaidimą. Jeigu ir nežaidžiate nieko panašaus, tai tokius faktus tiesiog smagu žinoti, jie idealiai tinka pokalbiui pradėti.

Išsirinkti sveikus produktus išmokome

Išsirinkti sveikus produktus išmokome, kaip gaminti – dar ne

Pirkinių krepšelyje guli šviežia žuvis, brokoliai, morkos, paprikos ir smidrai. Vakarienė suplanuota – kepta maistinga žuvis su virtomis, o paskui švelniai apskrudintomis daržovėmis. Prieš akis jau matote vaizdą, mintyse jaučiate skonį. O kiek maistingų medžiagų pavyks išsaugoti kepant tefloninėje keptuvėje ir užpilant, pavyzdžiui, saulėgražų aliejumi, nesusimąstote.