Search Results for: "Jonas Trukanas"

„Linkomanija“  nemokamai platins lietuvišką filmą „Barzda“

„Linkomanija“ nemokamai platins lietuvišką filmą „Barzda“

Didžiausias lietuviškas torrentų puslapis internetu platins, šiuo metu kuriamą, naują lietuvišką filmą „Barzda“.

„Linkomanija“ ir kino kolektyvas „Iron cat“ (VšĮ „Filmuva“) sutarė, kad Lietuvoje trumpametražis filmas bus platinamas ne tik per, daugiau nei 170 tūkst. vartotojų turintį „Linkomanijos“ tinklą, bet ir visomis kitomis prieinamomis priemonėmis.

Užsienyje filmas „Barzda“ bus platinamas šiuolaikinėmis distribucijos platformomis, o taip pat bendradarbiaujant su kolegomis iš kitų torrentų puslapių. Tokiu būdu bandant į oficialią filmų platinimo veiklą įtraukti kuo daugiau torrentų puslapių iš visų Vidurio ir Rytų bei Šiaurės Europos šalių.

„Mūsų tikslas, kad filmas būtų lengvai prieinamas kuo platesnei auditorijai“, – išsikeltus tikslus pristato „Linkomanija“.

Naują filmą režisuos vienas iš kino kolektyvo „Iron cat“ kūrėjų – Jonas Trukanas. „Barzda“, tai – šiuolaikinių juokų pasaka. Veiksmas vyks stebuklingame Vilniuje, kur pagrindinis filmo personažas, kuklus programuotojas Domas, spręs dažnam šiuolaikiniam žmogui aktualias problemas“, – naują projektą pristato populiaraus nemokamo filmo „Knygnešys“ režisierius.

„Kaip atskiri fiziniai asmenys, „Linkomanijos“ paslaugomis naudojamės jau senokai, tad kai tik pasitaikė proga pradėti abipusiai naudingą oficialų bendradarbiavimą – nedvejojome nė minutės. Žinoma daug lėmė ir didelis „Knygnešio“ populiarumas internete ir (per porą savaičių filmą parsisiuntė apie 40 tūkst. žmonių)“, – pasakoja J. Trukanas.

„Linkomanija“ ir „Iron cat“ tikisi ne tik sėkmingai išplatinti naują filmą, tačiau kartu išbandyti įvairias naujas lietuviško kino finansavimo ir populiarinimo formas bei būdus.

Filmą „Knygnešys“ galima nemokamai pažiūrėti internete

Filmą „Knygnešys“ galima nemokamai pažiūrėti internete

Kovo mėnesį vykusiame „Kino pavasaryje“ buvo pristatytas filmas „Knygnešys“. Dabar jis nemokamai platinamas internetu, tad kiekvienas norintis filmą gali parsisiųsti iš oficialaus filmo puslapio arba iš lietuviškų „torrent‘ų“ svetainių. 
„Filmo platinimo formatą pasirinkome ne atsitiktinai. Dabar kyla daug diskusijų apie informacijos sklaidą, autorines teises, taip pat ir apie lietuvybės išsaugojimą. Ypač užsienyje, emigrantų bendrijose. Todėl mums svarbu, kad filmą galėtų pamatyti visi norintys, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos ar finansinių galimybių, filmą taip pat sieksime išplatinti ir visose Lietuvos mokyklose“, – pasakoja režisierius Jonas Trukanas.
Spalvingas XIX a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis, susipažinęs su knygnešiu Mažvydu.
Kino festivalyje „Kino pavasaris“ „Knygnešys“ laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.
Filmą galima pažiūrėti ir parsisiųsti iš www.filmasknygnesys.lt
Filmo anonsas http://vimeo.com/19164722

„Kino pavasaryje“ rekordinis lietuviškų premjerų skaičius

„Kino pavasaryje“ rekordinis lietuviškų premjerų skaičius

Pirmą kartą savo istorijoje festivalis „Kino pavasaris“ pristatys net 13 Lietuvos kino kūrėjų premjerų – 6 dokumentinius ir 7 trumpo metražo vaidybinius filmus.
„Šie metai Lietuvos kinui ypač derlingi, tad „Kino pavasaris“ suteikia puikią galimybę susipažinti su šviežiausiais Lietuvos režisierių darbais. Iš viso kino kritikų komisijos atrankai buvo pateikta per 50 lietuviškų filmų, iš jų 34 išvys žiūrovai. Netikėti istorijų vingiai ar sava patirtimi paremti lietuvių filmai kviečia žiūrovą į tamsias kino teatrų sales pajausti, atrasti bei nusišypsoti“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų programos sudarytoja Justė Zavišaitė.
Antrus metus festivalio žiuri Lina Kaminskaitė – Jančorienė, Laima Kreivytė bei Renata Šukaitytė rinks Geriausią debiutinį filmą, o žiūrovai pirmą kartą bus kviečiami išrinkti Geriausią festivalio Lietuviškos programos filmą. Publika galės balsuoti interneto svetainėje www.kinopavasaris.lt.
„Geriausio debiutinio filmo titulu siekiame paskatinti pradedančius režisierius nesustoti bei realizuoti savas idėjas. Kasmet į festivalį su naujais filmais grįžtantys kūrėjai labai džiugina, gali stebėti, kaip kūrėjas atranda savo stilių“, – teigia J. Zavišaitė.
Festivalis „Kino pavasaris“ pirmasis Lietuvos auditorijai pristatys Berlyno kino festivalyje parodytus lietuvių kūrinius. Viena svarbiausių šių metų premjerų – tai Manto Kvedaravičiaus dokumentinis debiutinis filmas „Barzakh”. Be žinios dingę artimieji yra viena pagrindinių pokario zonos gyventojų tragedijų. Norėdamas atskleisti šį skausmą, režisierius beveik tris metus praleido filmuodamas čečėnų šeimos gyvenimą. Per gan trumpą laiką filmas spėjo atidaryti „DocPoints“ festivalį Suomijoje, dokumentinių filmų programą Berlyno tarptautiniame kino festivalyje Vokietijoje bei pastarajame festivalyje būti apdovanotu „Amnesty international“ premija bei Ekumeninės žiuri prizu.
Pristatomas ir antrasis Berlyno kino festivalio „Panorama” programoje rodytas filmas – tai jaunojo lietuvių kino kūrėjo Romo Zabarausko drama „Porno melodrama”. Režisierius drąsiai kalba apie homoseksualų gyvenimą ir problemas Lietuvoje, kuri, jo žodžiais tariant, garsėja homofobija.
Žiūrovai festivalyje galės išvysti ir naują spalvingą vaidybinį filmą „Knygnešys” (rež. Jonas Trukanas). Tai jaunų lietuvių kūrėjų, kino meno besimokančių D. Britanijoje darbas, nukelsiantis žiūrovus į 19 a. Lietuvos gyvenimą.
„Čeburekų pardavėjai“ (rež. Tomas Bručas) – filmo istorija gimė iš asmeninės patirties – režisierius pats dvi vasaras praleido Palangos paplūdimyje prekiaudamas čeburekais. Filmo personažai – jo draugai, buvę kolegos, kai kurie čeburekų prekyboje likę iki šiol. Šis nulinio biudžeto filmas yra sukurtas iš idėjos, siekiant atskleisti slaptą čeburekininkų pasaulį.
„Tėvas“ (rež. Kristina Sereikaitė) – debiutinis trumpametražis dokumentinis filmas. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje operatorystės meną baigusi režisierė filmuoja savo pačios tėvą, kuris, pamiršdamas priešais esančią kamerą, atskleidžia savo mažą pasaulėlį, kupiną prisiminimų ir graudžiai linksmos gyvenimo patirties.
„Chebriarchatas“ (rež. Ramunė Čekuolytė) – tai dokumentinis filmas apie Nepriklausomos Lietuvos kultūros situaciją šalyje 14-kos žymiausių šalies menininkų akimis. Filme pasisako A. Mamontovas, P. Geniušas, V. Tarasovas, R. Rastauskas, Š. Bartas bei kiti svarų indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą įnešę kūrėjai.
„Laisvė kurti“ (rež. Evaldas Jansas) – menotyrininkų vadinamos „Emisijos“ kartos atstovų kūrėjas pristato filmą apie įkalinimo įstaigose kuriančius kalinius. Pasaulį rodydamas kalinių, arba socialinio dugno akimis, Jansas perkelia žiūrovą į tokį kontekstą, apie kurį paprastai nieko nenorime žinoti – pavaišina pilno metro formatu tirštos specifinės, kontroversiškos tikrovės doze.
„Aš, veteranė“ (rež. Darius Jarašūnas) – trumpametražis filmas apie antrojo pasaulinio karo veteranę, ketinančią atšvęsti, ko gero, didžiausią savo gyvenime šventę – gegužės 9-ąją – Pergalės dieną. Tai drąsus režisieriaus žvilgsnis į Nepriklausomoje Lietuvoje gyvenančią prorusišką kartą ir jos vertybes.
Vaidybinis filmas „2 indeliai jogurto“ (rež. A. Mickevičius) ir trumpametražiai filmai „Kai ji vaikšto šalia“ (rež. A. Navickaitė), „Pravalas“ (rež. R. Marcinkus) – tai jausmingi pasakojimai apie mūsų gyvenimus, artimus žmones ir skaudžias klaidas, kurias neretai suprantame tik pažvelgę į jas iš šalies.
Trumpametražis filmas „Trečiadieniais“ (rež. I. Javaitytė) pasakoja apie prekybos centre perkančią senyvo amžiaus moterį, kurios vaidmenį atlieka žymioji Galina Dauguvietytė. Filmas – tai tarsi visuomenės atspindys, kalbantis apie orumą, neturtą bei svajonę.
„Tremtinės istorija, kurią išvežė pats tėvas“ (rež. A. Blaževičius, M. Sruogius) – tai karą išgyvenusios senyvos moters Vandos Gruodytės paveikslas, kuris kuriamas jos pačios atvirais pasakojimais. Daugybę kartų nusivylusi moteris nenustoja kabintis į gyvenimą: „…Va sėdžiu gyva. 79 metai man – reiškias prisitaikiau.“

Knygnešystė – į kino ekranus (interviu

Knygnešystė – į kino ekranus (interviu, foto)

Du vaikinai, D. Britanijoje studijuojantys kiną, grįžo į Lietuvą tam, kad sukurtų edukacinį filmą apie knygnešius. „Knygnešystės tematika yra labai vizuali ir graži. Ir lig šiol ji nebuvo panaudota jokioje kino medžiagoje, kas yra nesuprantama ir keista“, – sako Paulius Juočeris, filmo „Knygnešys“ prodiuseris. Jis, kaip ir režisierius Jonas Trukanas, yra D. Britanijos Kūrybinių menų universiteto (University of Creative Arts) studentas. Anglijoje susipažinę vaikinai nusprendė pritaikyti studijų žinias praktiškai ir sukurti švietėjišką filmą apie fenomenalų Lietuvos istorijos reiškinį – knygnešius.

Nufilmuotas vaidybinis filmas apie knygnešius

Nufilmuotas vaidybinis filmas apie knygnešius

Jaunų Lietuvos kino kūrėjų grupė, padedama A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo ir patyrusių kino profesionalų, baigė dvi savaites trukusio trumpametražinio kino filmo „Knygnešys“ filmavimą. „Knygnešys“ bus nemokamai platinamas internete, o kino teatruose filmo premjera numatyta 2011 m. pradžioje.

Filme pasakojama istorija apie knygnešio Mažvydo (aktorius Valerijus Jevsejevas) pavojingą ir nuotykių kupiną veiklą, nelegaliai gabenant per Prūsijos ir carinės Rusijos sieną kontrabandą – lietuviškas knygas, taip pat apie knygnešio kelionę kartu su likimo atsiųstu bendrakeleiviu, tvirtų moralinių vertybių nepasigendančiu plevėsa Jurgiu (aktorius Laisvūnas Raudonis).

Kelionę pas knygnešių globėją vyskupą Motiejų Valančių „paįvairina“ knygnešį persekiojantys žandarai. 19 a. antrosios pusės Lietuvos kaimo kasdienybė ir jos linksmybės, bendražygių kartais juokingi bandymai surasti bendrą kalbą, ieškant kelių, kaip Lietuvai nusimesti carinės imperijos pančius.

„Knygnešių fenomenas Lietuvoje yra bereikalingai primirštas. Nėra daugiau valstybių pasaulyje galinčių pasigirti kontrabandininkais, nešusiais knygas, kad apsaugotų savo kraštą nuo nutautėjimo“, – teigia filmo režisierius, Kūrybinių menų universitete (University of Creative Arts) Didžiojoje Britanijoje režisūrą studijuojantis, Jonas Trukanas. Filmo kūrėjo teigimu, filmas, nepaisant tuometinės situacijos rimtumo ir sunkumo, bus linksmas. „Mes norime parodyti, kad tuometinėje Lietuvoje žmonės net ir spaudžiami problemų mokėjo šypsotis, džiaugtis gyvenimu, o patriotizmas nėra tik rimtuolių privilegija“, – tvirtino filmo „Knygnešys“ režisierius.

„Knygnešio“ filmavimo komanda buvo surinkta iš perspektyvių kino menininkų, kurie studijuoja ar nesenai baigė savo sričių studijas. Pagrindinius filmo herojus kūrė prie energingos grupės prisijungę patyrę Lietuvos aktoriai – Valerijus Jevsejevas, Laisvūnas Raudonis ir Vytautas Kupšys.

Projektu pirmiausiai susidomėjusio A. Adamkienės labdaros ir paramos fondo projektų vadovas Tadas Bojarskas pažymėjo, kad šis kino filmas gali būti reikšmingas Lietuvos švietimui. „Šis filmas – tai papildoma metodinė istorinė medžiaga mokykloms. Mokiniai daug geriau įsisavins informaciją, jei ją bus galima iliustruoti vizualiai, gyvai. Šiuo atveju kino filmu“, – sakė A.Adamkienės fondo projektų vadovas. Fondo atstovas džiaugėsi, kad projektu patikėjo ir pagrindiniu rėmėju tapo ilgamečiai partneriai – leidykla „Alma Littera“, kurios parama leido įgyvendinti šią idėją.

Šeštadienį „Scanoramoje“ įvyks Lietuvoje kurto „Sibirietiško auklėjimo“ premjera

Šeštadienį „Scanoramoje“ įvyks Lietuvoje kurto „Sibirietiško auklėjimo“ premjera

„Tai istorija apie gyvenimo būdą, kurio egzistavimas daugeliui žiūrovų visiškai nežinomas“, – sako amerikiečių aktorius Johnas Malkovichius. Apie nusikaltėlių gaujas pasakojančiame „Sibirietiškame auklėjime“ jis atliko vieną pagrindinių vaidmenų. Aktoriaus kolegomis aikštelėje tapo ir du geriausius draugus suvaidinę jauni lietuvių aktoriai Arnas Fedaravičius bei Vilius Tumalavičius. „Oskaro“ laureato italų režisieriaus Gabriele’io Salvatores Lietuvoje filmuotos kriminalinės dramos vienintelis seansas Europos šalių kino forume „Scanorama“ – jau šį šeštadienį.

Lietuvio filmuotam filmui – du Lokarno kino festivalio apdovanojimai

Lietuvio filmuotam filmui – du Lokarno kino festivalio apdovanojimai

Projekto „Cinetrain“ Rusijoje metu kartu su tarptautine komanda lietuvių operatoriaus Sauliaus Lukoševičiaus praeitą žiemą nufilmuotas filmas „Žiema“ (Zima) pelnė du prizus viename svarbiausių Europos kino festivalių – rugpjūtį vykusiame 66-ajame tarptautiniame Lokarno kino festivalyje.

Vilniuje prasidėjo E. Jankausko filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” filmavimas

Vilniuje prasidėjo E. Jankausko filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” filmavimas

Vilniuje pradėtas filmuoti trumpo metro vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“. Tai tikrais faktais paremta istorija, pasakojanti apie vienišą mergaitę, kuri leidžiasi į išbandymų kupiną kelionę gelbėti savo emigravusių tėvų ir susiduria su daugybe iššūkių, kurių didžiausias – susipažinimas su savimi.

Knygnešys

Knygnešys

REŽISIERIUS Jonas Trukanas VAIDINA: Laisvūnas Raudonis, Valerijus Jevsėjevas, Vytautas Kupšys Kostiuminė drama Lietuva 2011 36’ T Originalo kalba: lietuvių, rusų…

KP: Lietuvių trumpametražinių filmų naktis

„Kino pavasaryje“ išbandymas lietuviško kino gerbėjams Kovo 26 dieną, šeštadienį, lietuviško kino gerbėjų laukia tikras iššūkis – pirmoji festivalio „Kino…