Search Results for: "Grateful dead"

„Grateful Dead“ ir Lietuvos krepšinio rinktinės nematomas ryšys (Foto)

„Grateful Dead“ ir Lietuvos krepšinio rinktinės nematomas ryšys (Foto)

Roko muzika pasižymi keisčiausiomis kombinacijomis su nemuzikinės kultūros sritimis. Tačiau mažai kas galėjo nuspėti tokį kuriozišką derinį, kaip legendinė JAV psichodelinio roko grupė „Grateful Dead“ ir 1992 m. Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė. O būtent taip ir įvyko, kai grupės, simbolizuojančios Amerikos kontrkultūros ištakas, nariai tapo tuomet visai jaunos nepriklausomos valstybės krepšinio rinktinės rėmėjais ir, tiktų pasakyti, dar daugiau – rinktinės draugais.

Linksminkimės ne „afterpartyje“

Linksminkimės ne „afterpartyje“, o „dūzgėse“

Barista netrukus gali tapti kavaviriu, o po vakarėlio keliausime ne į „afterpartį“, o į „dūzges”. Tokius svetimžodžių pakeitimus siūlo kalbininkai.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija parengė protokolinį nutarimą dėl Svetimžodžių atitikmenų sąrašo papildymo. Dauguma pasiūlymų – tiesiog sulietuvinti tarptautinių žodžių variantai. Tačiau kai kur išties sužibėta išradingumu.

Iš anglų kalbos atkeliavusiam terminui „afterparty“ pasiūlyti net trys lietuviški atitikmenys. Kalbos komisijos nuomone, šį svetimžodį tiksliausia būtų keisti žodžiu „povakaris“. Vakarėlius pratęsti taip pat siūloma „pratęstuvėse“ arba „dūzgėse“.

Roko muzikos kryptis „acidrock“, kuriai priskiriamos tokios grupės kaip „Doors“, „Grateful Dead“ ar „Pink Floyd“, lietuviškai, kalbininkų manymu galėtų vadintis „rūgščiuoju roku“.

Kavos ruošimo meistrus baristas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistai siūlo vadinti kavaviriais, o „flashmob‘o“ akcijas – „sulėktuvėmis“ arba „sąspiečiu“.

Nemažai pasiūlymų kalbininkai pateikė įvairiems su kulinarija susijusiems terminams. Pavyzdžiui plaktų baltymų pyragaičio morengo sinonimu siūlomas „orinukas”, panyro – indiškas varškės sūris, o „karvingą“ siūloma vadinti meniniu daržovių pjaustinėjimu.

„Netbook‘us“ kalbininkai siūlo vadinti tinklinukais, „brainstormig‘ą“ – „minčių lietumi“, o loftams siūlomas sinonimas „gamykliniai butai”.

Nepatikėsite: šios kultinės grupės pradžioje turėjo visai kitokius pavadinimus (foto)

Nepatikėsite: šios kultinės grupės pradžioje turėjo visai kitokius pavadinimus (foto)

Būtų iš tiesų keista, jei, sakykime, šiuo metu niekas nebūtų girdėjęs apie grupę „Queen“ arba „Nirvana“, o visi linksniuotų „Smile“ ir „Pen Cap Chew“ pavadinimus. Pasirodo, kad tai buvo visai realu, nes šie kultiniai muzikantai pradžioje būtent taip ir vadinosi, tik vėliau pakeitė savo vardą. Kaip, beje, ir daugelis kitų. Taigi, pasmalsaukime!

„Sparks“ Vilniuje savo dainas nurengė iki minimumo (koncerto apžvalga

„Sparks“ Vilniuje savo dainas nurengė iki minimumo (koncerto apžvalga, foto, video)

Dvi rankos grojančius pianinu, ir vienas burna dainuojanti į mikrofoną. Kaip jie patys oficialiai pakrikštijo šį turą: „Two Hands, One Mouth“.

„Kita svajonių komanda“ Lietuvos žiūrovus pasieks rudenį

„Kita svajonių komanda“ Lietuvos žiūrovus pasieks rudenį

„Kita svajonių komanda“ skiriasi nuo jau matytų filmų apie mūsų krepšinį. Dokumentinį filmą kūrė Amerikos lietuvis Marius Markevičius, kuris į Lietuvos krepšinio istoriją pažiūrėjo iš šalies ir papasakojo apie ją labai „žiūroviškai“.

Šviečianti plikė – vyriškumo įrodymas?!

Šviečianti plikė – vyriškumo įrodymas?!

Daugeliui moterų ir net vyrų keistai ir net juokingai atrodo, kai anksti pradėję plikti stipriosios lyties atstovai šviečiančias plikes stengiasi paslėpti po sušukuotų ant šono ilgų plaukų sruogomis. Nors tokių vyrų dar pasitaiko, dauguma pliktelėjusių vyrų puikiausiai prisitaikė gyventi ir be plaukų.

Pilvo šokis – ne vien tik pilvo (Foto)

Pilvo šokis – ne vien tik pilvo (Foto)

Pilvo šokis – menas, skaičiuojantis ne pirmą tūkstantmetį. O jo pavadinimas atsirado dar drausmingosios Viktorijos epochos laikais. Iki šiol jo grožį, šokančiosios skleidžiamą moteriškumą visapusiškai pajusti trukdo įsišaknijusi visuomenės nuomonė – neva pilvo šokis tolygus striptizui.

„Childfree“

„Childfree“, arba renkuosi gyvenimą be vaikų

Ne kartą girdėjome, kad vaikai – gyvenimo gėlės. Tačiau dažnai ir patys, būdami pačiame žydėjime, nė nesiruošiame krauti pumpurų. Apskritai „apsipumpuruoti“ – nebe prioritetas, nes praktika rodo, kad gyvenimas gražus ir be vaikų.

Nykstančios tautos dėmesys išvaizdai (Interviu

Nykstančios tautos dėmesys išvaizdai (Interviu, Foto)

Donatas Dubauskas, dar žinomas Miegančio Jaučio vardu, kadaise pankuojantis paauglys, vėliau metalistas, laipsniškai tapo panašus į tyrinėjamos nykstančios tautos atstovą ir dabar praeivių vadinamas tiesiog indėnu. Prašome Donato pasidalyti sukauptomis žiniomis apie tai, kokie tie indėnai iš tikrųjų. Paskaitykite – gal ir Jūs užsimanysite vienetinių rankų darbo mokasinų?

Pasidaryk pats. Veidrodžių karalystėje (Foto)

Pasidaryk pats. Veidrodžių karalystėje (Foto)

Veidrodėli veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausias?..
Kad ne taip sunku būtų ieškoti grožio pažvelgus į veidrodį, galima į tai žiūrėti šiek tiek linksmiau. Pasigaminkime veidrodėlį linksmai paveizėti. Veidrodis su zuikio ausytėmis atsakys į visus grožio klausimus – juk besišypsantys žmonės patys gražiausi.
Mums reikės:
veidrodėlio su rankena (šiuo atveju tinka ir vaikiškas ar senas aptrintas veidrodis, nes viską paslėpsime)
balto lapo popieriaus ir nedidelio kartono lapo
pieštuko ar kitos rašymo priemonės
žirklių
paltinės medžiagos (neyrančiais kraštais)
šilkinio kaspino (nelabai plataus)
dekoratyvinės juostelės
„Moment“ klijų
labai plono valo siuvinėjimui (permatomo siūlo) ir adatos.
Kūrybinis procesas
Pirmiausia, turimą veidrodėlį apsibrėžkime baltame popieriaus lape, palikdami šiek tiek daugiau vietos į plotį (apie 1cm, kaip parodyta nuotraukoje), pripieškime ausytes (zuikio, meškino, lapės ar kt.).
Pasidarę popierinę iškarpą persipaišykime ją ant medžiagos ir išsikirpkime du vienodus egzempliorius.
Dar vieną iškarpą ausims pasidarykime iš kartoninio popieriaus – ji bus skirta dviem ausų pakietinimams iš kartoninio popieriaus. Nuotraukoje matyti, kur įdedamas kartoninis kietinimas (dedame į abi ausis).
Tada imame adatą su siūlu ir susiuvame abi „aprangos“ dalis. Pirmiausia apsiuvame ausytes, kad visa forma sutvirtėtų ir galėtume lengviau dirbti toliau. Taip pat, kaip darėme iškarpas, išsikirpkime ir norimo dydžio veidrodėlio (be rėmelių) kontūrą. Tada ant vienos iš medžiaginių iškarpų, išvirkštinėje pusėje perbraižykime norimą veidrodėlio apskritimą – tai bus mūsų veidrodėlio „aprangos“ priekinė dalis (veidukas).
Apsiuvę daugiau nei pusę veidrodėlio „aprangos“, likusio apskritimo kraštelių vidinę pusę patepame „Moment“ klijais ir įkišame veidrodėlį į vidų. Šiek tiek paspaudžiame kontūrus, kad geriau priliptų. Baigiame siūti.
Liko dekoravimo dalis. Imame dekoratyvinę juostelę, lenkiame ją per pusę išilgai ir apsiuvame veidrodėlio „aprangos“ kraštus. „Veidrodėlis-zuikis“ įgauna tvirtesnę formą ir kontūrus. Jei norite, galima prisiūti ir karoliukų ar kitokių pagražinimų.
Toliau, naudodami šilkinę juostelę surišame dailų kaspinėlį (dydį ir formą galime rinktis savo nuožiūra). Sutvirtiname kaspinėlį ir prisiuvame „zuikiui“ po kaklu. Siuvame iš blogosios kaspinėlio pusės, kad nesimatytų siūlių.
Štai ir turime linksmą ir gražų savo atvaizdo „atspindėtoją“ – „veidrodėlį-zuikį“.
Malonių įspūdžių!