Search Results for: "Anglija"

Knygynuose antroji A. Užkalnio knyga apie Angliją „Prijaukintoji Anglija“

Knygynuose antroji A. Užkalnio knyga apie Angliją „Prijaukintoji Anglija“

Leidykla „Baltos lankos“ netrukus pristatys Andriaus Užkalnio bestselerio „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tęsinį – knygą „Prijaukintoji Anglija“.

Pirmoji žurnalisto ir keliautojo Andriaus Užkalnio knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tapo bestseleriu: prieš 2009 metų Kalėdas visas tiražas buvo išpirktas per rekordiškai trumpą laiką – kelias savaites, o knyga puikavosi visų knygų platintojų populiariausių knygų sąrašų viršūnėse. Kaip ir antroji autoriaus knyga „Kelionių istorijos“, „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“ tebėra viena perkamiausių „Baltų lankų“ knygų. Įkvėptas pirmųjų kūrinių sėkmės, Andrius Užkalnis dar šiais metais pristatys lietuviško vadovo po Jungtinę Karalystę tęsinį „Prijaukintoji Anglija“.

„Ar tai – tas pats Andrius Užkalnis, aistringai šlovinamas ar dar aistringiau murkdomas srutose interneto komentatorių?“ – klausia Justinas Žilinskas. Taip, tas pats, kurio pastabumas ir glaustas, lakoniškas stilius pelnė visos Lietuvos skaitytojų simpatijas. Naujojoje knygoje Andrius Užkalnis tęsia ir plėtoja pirmoje knygoje pradėtas temas. Ypatingą dėmesį jis skiria vaikų auklėjimui, mokykloms, šalies sveikatos apsaugos sistemai, darbo Anglijoje paieškai ir angliškam humorui. Autorius nuosekliai atskleidžia kiek keistas lietuviui šalies tradicijas ir papročius. „Viskas, kas keista Anglijoje, turi priežastis“, – nepavargsta aiškinti Andrius Užkalnis.

Viena iš autoriaus nuodugniai gvildenamų temų yra mišrios santuokos su lietuviui neįprastos tautybės, kartais ir su egzotiško mūsų kraštui tikėjimo ar kitos odos spalvos žmonėmis. Apie tai Lietuvoje tik pradedama kalbėti, nors problemų, susijusių su mišriomis santuokomis, jau iškyla. Ar tradicinės lietuviškos šeimos priima egzotiškus kitataučius į savo gretas? Ar galės mišriose santuokose gimę vaikai gyventi Lietuvoje? Koks likimas laukia lietuvaičių merginų, ištekančių svetimos kultūros ir papročių šalyse?

Emigracija Lietuvos spaudoje paprastai yra linksniuojama kaip nelaimė, o išvykstantys lietuviai pristatomi kaip tikri vargšai bedaliai. Andrius Užkalnis apie Anglijos lietuvių pasiekimus pasakoja su pasididžiavimu. Jo knygos atskleidžia ir įrodo visų žinomą, bet nenoriai pripažįstama tiesą, kad svetima šalis išeiviams iš Lietuvos dažnai pasiūlo net geresnes sąlygas nei saviems piliečiams.

„Prijaukintoji Anglija“ parašyta ir tiems, kurie tik ketina keliauti į Angliją, ir tiems, kas buvo ir galbūt jau grįžo, ir tiems, kas niekada ten nevažiuos, bet vis tiek smalsauja, ko ten galėtų tikėtis. Nauja Andriaus Užkalnio knyga turėtų nudžiuginti Lietuvos skaitytojus, ypač tuos, kurie išpirko jau keturis pirmosios knygos apie Angliją tiražus.

Latviai ir toliau traukia į Angliją ieškoti laimės

Latviai ir toliau traukia į Angliją ieškoti laimės

Latvijos laikraštis „Diena“ antradienį rašo, kad Britanijos ambasadoriaus Endriu Soperio (Andrew Soper) teigimu, ir toliau auga Latvijos gyventojų, kurie užsiregistravo darbinei veiklai Jungtinėje Karalystėje, skaičius.

Kada popsas reikalingas? arba Andriaus Užkalnio knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“

Kada popsas reikalingas? arba Andriaus Užkalnio knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“

Paprastai gerai parduodamas daiktas, ypač, jei tai susiję su kultūra, vertinamas daugiau nei kritiškai. Visi, kas netingi, į kairę ir dešinę švaistosi sąvokomis „popsas“, „niekalas“ ar „vienadienė sėkmė“. Visai neseniai į rankas papuolė žurnalisto Andriaus Užkalnio ką tik „iškepta“ knyga „Anglija: apie tuos žmones ir jų šalį“. Pirmasis leidimas buvo išpirktas taip greitai, kad daugelis dar tik išgirdusių apie šią naujieną, jau nebespėjo jos gauti. Tačiau dabar ir jie gali atsipūsti: antrasis leidimas jau knygynuose. Kas gi už to stovi? Gal tai dar vienas gerai išreklamuotas „literatūrinis popsas“, kurį megztosios beretės nelyginant inkvizitoriai pasiruošusios pačiupti ir mesti į laužą? O gal knyga išties verta dėmesio? Būtent tai ir pabandysiu trumpai panagrinėti, apžvelgdama, mano nuomone, silpnąsias ir stipriąsias A. Užkalnio knygos puses.

Intriguojanti meškiuko Padingtono istorija: kaip parduotuvėje gailestį sukėlęs žaisliukas tapo pasauline žvaigžde?

Intriguojanti meškiuko Padingtono istorija: kaip parduotuvėje gailestį sukėlęs žaisliukas tapo pasauline žvaigžde?

Didžiosios Britanijos simboliu tapęs meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino teatrus. Kino teatruose galime pamatyti naujus jo nuotykius lietuviškai dubliuotame filme visai šeimai „Meškiukas Padingtonas 2“. Kviečiame artimiau susipažinti su šiuo mielu herojumi.

Lietuvoje gyvenanti prancūzė aktorė C. S. Rigaud Lietuvą pamilo vos čia atvykusi

Lietuvoje gyvenanti prancūzė aktorė C. S. Rigaud Lietuvą pamilo vos čia atvykusi

Aktorė ir dainininkė Clotilde Solange Rigaud į Lietuvą atvyko prieš septynerius metus ir kaip pati sako, jos mūsų šalis nepaleidžia iki šiol. Vilniuje įsikūrusi prancūzė, čia baigė ne tik muzikinio teatro studijas, bet ir vaidina filmuose, kuria dainas, įvairius projektus bei moko prancūzų kalbos. Šiemetiniuose nacionalinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ C. S. Rigaud nominuota, kaip Metų geriausia antraplanio vaidmens aktorė.

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją

Per kiek laiko siunta pasieks Pietų Korėją, JAE, JAV ar Australiją?

Jei dvejojate ar siunta spės pasiekti artimuosius emigracijoje dar iki švenčių, tai į jūsų klausimus atsakys atliktas eksperimentas, kurio metu iš Lietuvos kartu su GPS įranga buvo išsiųstos 5 siuntos į D. Britaniją, JAV, Australiją, P. Korėją ir Jungtinius Arabų Emyratus.

1000 kilometrų lenktynėse triumfavęs Ignas Gelžinis: Būtų smagu Bleekemolenus įveikti trasoje

1000 kilometrų lenktynėse triumfavęs Ignas Gelžinis: Būtų smagu Bleekemolenus įveikti trasoje

Palangoje vykusiose 1000 kilometrų lenktynėse ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio su komandos draugais lipęs Ignas Gelžinis sako, kad, nors pergalė ir labai saldi, pagrindinius varžovus būtų buvę smagiau įveikti trasoje.

Ko niekuomet NEdaryti Kipre

Ko niekuomet NEdaryti Kipre

Nepaisant visuotinės globalizacijos, kiekviena šalis išsaugo savo unikalumą ir yra kitokia nei kitos. Ir labai dažnai tam, kad užsienyje patirtumėme kažką išties įdomaus ir sykiu neįkliūtume į keblią padėtį ar nepasirodytumėme nemandagūs, turime bent šiek tiek išmanyti šalies mentalitetą, istorinį ar kultūrinį kontekstą.

37 metus Ruandoje gyvenantis kunigas H. J. Šulcas: „Mūsų visų uždavinys yra ginti

37 metus Ruandoje gyvenantis kunigas H. J. Šulcas: „Mūsų visų uždavinys yra ginti, kurti ir gražinti mūsų pasaulį“

„Prasidėjus Afrikos kolonizacijai, stipriosios valstybės, tokios, kaip Belgija, Anglija, Portugalija ir kitos, vedamos savo imperialistinių interesų, išnaudojo žmones juodam ir kruvinam darbui. Praėjo daug laiko, tačiau dabar vyksta modernus ir po subtiliu šydu pasislėpęs kolonializmas“, – sako Lietuvoje apsilankęs misionierius Hermanas Jonas Šulcas.

Lietuvė kirpėja Londone apdovanojimus skina vieną po kito

Lietuvė kirpėja Londone apdovanojimus skina vieną po kito

Daugelis lietuvaičių ryžtasi laimės ir platesnių galimybių ieškoti užsienyje, o viena iš dažniausių emigracijos krypčių yra Anglija. Kirpėja – stilistė Vaida Urbaitė taip pat rinkosi šią šalį, kurioje ne tik sėkmingai tęsia veiklą, bet ir pelno prestižinius apdovanojimus.