Search Results for: "Ainis Storpirštis"

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Vytautą Kernagį scenoje įamžinsiantys aktoriai: tai bus atminimas didžiam žmogui

Spalį Lietuvos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Du legendinį kūrėją scenoje įamžinsiantys aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius – pažymi, kad ruošiantis spektakliui juos įkvepia V. Kernagio gyvenimo istorija ir kūryba.

Keistuolių teatras baigė 23-iąjį sezoną

Keistuolių teatras baigė 23-iąjį sezoną

Suvaidinti 138 spektakliai (61 vaikams, 74 suaugusiems), aplankyti kiti miestai: Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Rokiškis, Radviliškis, Elektrėnai… Šį sezoną Keistuoliams teko ir ašarą nubraukti, palydint nuo scenos nueinančius spektaklius, ir pasidžiaugti premjeromis, apdovanojimais ir naujam gyvenimui prikelta „Zenono“ apdovanojimų tradicija.
Šį sezoną Keistuoliai nelaužė senų gerų tradicijų – Kalėdų proga mažiesiems savo žiūrovams padovanojo naują spektaklį „Pati labiausia pasaka“. Vasario mėnesį šis spektaklis tapo repertuariniu ir sulaukė puikaus įvertinimo. Spektaklio „Pati labiausia pasaka“ kūrybinė grupė (režisierius Vaidotas Žitkus, aktoriai: Benita Vasauskaitė, Judita Urnikytė, Dalius Skamarakas, Eimantas Bareikis ir Vytautas Leistrumas, scenografė Laura Luišaitytė) buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už žaismingą kelionę į lietuviškų pasakų erdves.
Vasario mėnesį publikai pristatytas Aido Giniočio režisuotas spektaklis „Vasarotojai“ pagal Maksimo Gorkio kūrybą, dar kartą įrodė seniai žinomą tiesą, kad Keistuoliai geba kurti ne tik kokybiškus vaikiškus spektaklius, todėl „vaikų teatro“ etiketė jam jau seniai nebetinka.
Daug kam buvo netikėta, kad Keistuoliai ėmėsi rusų klasikos. Pasak Aido Giniočio, prieš šimtmetį parašyta M. Gorkio pjesė šiandien ypač aktuali, nes joje kalbama apie žmogų krizinėje situacijoje ir kritikuojamas vartotojiškas požiūris į gyvenimą. Režisieriui pavyko suburti tikrai šaunią aktorių komandą. Spektaklyje vaidina visų trijų keistuolių teatro kartų atstovai (Viola Klimčiauskaitė, Marija Korenkaitė, Judita Urnikytė, Ieva Stundžytė, Aldona Vilutytė, Andrius Kaniava, Dalius Skamarakas, Justas Tertelis, Vaidotas Žitkus,) ir būrys pripažintų scenos profesionalų iš kitų teatrų: Gabija Jaraminaitė – Ryškuvienė, Rasa Samuolytė, Tomas Žaibus, Ainis Storpirštis, Darius Meškauskas, Dainius Gavenonis. Spektaklis buvo rodytas Kauno teatrų festivalyje „Lietuvos teatrų pavasaris“, kur režisierius Aidas Giniotis publikos buvo pripažintas geriausiu Didžiosios scenos režisieriumi. Rokiškio teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ aktorė Rasa Samuolytė už Olgos vaidmenį „Vasarotojuose“ pelnė simpatiškiausios aktorės titulą ir piniginį prizą. Naujausią Keistuolių teatro spektaklį turėjo galimybę pamatyti ir Šiaulių bei Panevėžio publika.
Šiemet Keistuoliai nusprendė atgaivinti tradiciją pompastiškai, linksmai ir neformaliai paminėti teatro dieną. Atgimė žymusis Zenonas, visų teatralų globėjas ir guodėjas. Paskutinį kovo savaitgalį Keistuolių teatre praūžė „Zenonas ReStart“. Visi susirinkusieji buvo akimirksniu perkelti į virtualią erdvę ir „Matricos“ realybę, laimei, niekas ten nepražuvo – visi grįžo pasisėmę puikių emocijų, o atlikėjai – ir su „Zenono“ apdovanojimais. Renginį vedė amžinasis duetas Jeronimas Gvazdikas (Keistuolių teatro vadovas, režisierius ir aktorius Aidas Giniotis) ir Placidas Domingas (buvęs keistuolis aktorius Robertas Aleksaitis).
Keistuolių teatre šį sezoną netrūko ir kitokių renginių. Lapkričio mėnesį įvyko jau trečiasis Andriaus Kaniavos inicijuotas ir organizuotas labdaros koncertas „Ruduo nesibaigiančioj metų alėjoj“. Visos Keistuolių ir jų draugų koncerto metu surinktos lėšos atiteko Žirgų globos asociacijai, kuri rūpinasi likimo ir žmonių žiaurumo nuskriaustais žirgais.
Prieš Naujuosius metus publiką džiugino šaunioji kompozitoriaus Andriaus Kulikausko ir jaunųjų aktorių šeimynėlė „Kuli family“, o sausį Keistuolių teatre įspūdingu koncertu buvo pristatytas debiutinis Keistuolių draugo Domanto Razausko dainų albumas ir knyga.
Šį sezoną Keistuoliai atsisveikino su dviem spektakliais: commedia dell’arte suaugusiems „Karalius Elnias“ (režisierius Aidas Giniotis) ir spektakliu vaikams „Pelytė Zita“ (režisierius Vytautas V. Landsbergis). Nors abu spektakliai nestokojo nei publikos dėmesio, nei gerų vertinimų, Keistuoliai nutarė, kad šie spektakliai „pavargo“ ir metas užleisti vietą naujiems.
Sezonas baigėsi, Keistuolių teatras užvėrė duris iki rudens, tačiau nesako „sudie“. „Vasarą taip pat bus renginių, kur pamatysite ir mus!“ – sako Keistuoliai.

Menų spaustuvė – atvira erdvė jauniems lietuvių ir užsienio menininkams

Menų spaustuvė – atvira erdvė jauniems lietuvių ir užsienio menininkams

Praūžus Naujojo cirko savaitgaliui, Menų spaustuvė (MS) pristato dvi šiam pusmečiui aktualias veiklas: pirmąją tarptautinę rezidentūrą ir jaunųjų scenos menininkų debiutų programą „Atvira erdvė‘10“. Abi šios programos liudija Menų spaustuvės kaip scenos menų aikštelės orientaciją į atvirumą ir universalumą.

Nuo šios savaitės iki spalio 3 dienos MS reziduos keturios norvegų menininkės: rašytoja ir fotografė Hanne Hvattum, fotografė Klara Sofie Ludvigsen, dainininkė ir kompozitorė Eva Pfitzenmaier ir šokėja Marit Loe Bjørnstad.

Kaip ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė MS direktorius Audronis Imbrasas, tarptautinė rezidentūra yra naujas, Lietuvos scenos menų kontekste iki šiol neišbandytas veiklos modelis, kuomet tam tikram laikui atvykstantiems menininkams yra suteikiama galimybė kurti ir bendrauti su vietiniais kolegomis. „Pirmoji mūsų rezidentūra atsirado iš vaisingo bendradarbiavimo su Bergeno miestu. Šiuo atveju orientuojamės į tarpdiscipliniškumą, skatindami ir mūsų skirtingų sričių menininkus kurti bendrus projektus“, – pabrėžė A. Imbrasas.

H. Hvattum, K. Ludvigsen, E. Pfitzenmaier ir M. Bjørnstad MS kuria bendrą projektą, kurį vadina „1+1=11“. Balandžio mėnesį jos jau turėjo savaitinę bendros kūrybos patirtį, kurią nusprendė pratęsti Vilniuje. „Kokia prasmė vykti į kitą šalį tam, kad galėtume kažką kartu nuveikti? Visų pirma, labai svarbu yra tai, kad čia esame izoliuotos nuo savo kasdienės aplinkos – draugų, šeimos, vaikinų, darbų ar kačių. Taip išsigrynina idėjos ir gali dirbti labai koncentruotai. O antra – labai tikimės kūrybinių impulsų ir iš Menų spaustuvės aplinkos, ir iš paties miesto ir jo gyvenimo, ir iš kitų menininkų, kuriuos labai tikimės čia sutikti“, – pasakojo H. Hvattum.

Beje, antradienį (rugsėjo 21 d.) Menų spaustuvėje vyks projekto „1+1=11“ pristatymas, į kurį keturios rezidentės kviečia savo kolegas, ypač tuos, kurie norėtų būti ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai.

Gali būti, kad į tokį kūrybinių impulsų pasidalijimą susirinks ir šių metų „Atviros erdvės“ programos dalyviai.

Kaip spaudos konferencijoje teigė programos koordinatorė Ingrida Ragelskienė, iki Naujųjų metų Menų spaustuvėje įvyks šešios skirtingų formų ir žanrų „Atviros erdvės“ premjeros.

Atrinkti iš 36 pareiškėjų, savo menines idėjas pristatys šokėja ir choreografė Rūta Butkus, režisierė Agnė Dilytė, scenografė Simona Finkelšteinaitė ir dailininkė Šarūnė Pečiukonytė, aktorius ir režisierius Vaidas Kublinskas, šokėja ir choreografė Giedrė Ubartaitė, aktoriai Vidas Bareikis ir Ainis Storpirštis.

Choreografės ir šokėjos Rūtos Butkus šokio teatro spektaklis „Šventė“ susitiks su publika jau šią savaitę, rugsėjo 16 ir 17 dienomis.

Spektaklio pavadinimą menininkė aiškina labai paprastai: kiekvienas mūsų laukiame savos šventės, kad ir kas tai būtų. Pasak R. Butkus, iš susitikimo su žiūrovais ji laukia aktyvaus santykio, tikėdamasi, kad jos šokio kalba užduodami klausimai apie gyvenimą, mirtį, meilę, laukimą pažadins diskusiją.

Režisierės Agnės Dilytės spektaklis „Neklausinėk, Julyte“ tikrai nebus tipinis spektaklis vaikams. Esminis visos kūrybinės grupės siekis – išvengti infantilumo vaidinant vaikus, apie vaikus ir vaikams. „Tikrai tikiu, kad vaikai taip pat turi problemų. Ir jie tikrai turi teisę į rimtą požiūrį į save ir savo bėdas“, – įsitikinusi spalio mėnesį išleidžiamo spektaklio režisierė.

Spektaklis statomas pagal vokiečių dramaturgo Daniel Call pjesę pasakos apie mažų vaikų susidūrimą su mirtimi ir nepagydoma liga, pirmuosius artimų žmonių praradimus, nesiliaujantį vaiko bandymą provokuoti tėvus į atvirą bendravimą „nepatogiomis“ temomis.

Scenografių Simonos Finkelšteinaitės ir Šarūnės Pečiukonytės video projektas (ne)(su)(si)šnekėjimai yra skirtas MS fojė ir bus rodomas dviejuose vienas priešais kitą pakabintuose ekranuose prieš įvairius spektaklius. Jaunos menininkės imasi kalbėjimo ir nesusikalbėjimo temos, to, kaip skirtingose kalbose panašiai skambantis žodis gali turėti visiškai priešingą prasmę. „Pradžioje galvojome šį projektą daryti scenoje, bet kol kas drąsiau jį įgyvendinti ekranuose“, – prisipažino Simona.

Aktoriaus ir režisieriaus Vaido Kublinsko spektaklis „5 monai“ – penkių mono spektaklių junginys, kurio veiksmas orientuotas į komunikaciją su žiūrovais. Spektaklis sudarytas iš penkių segmentų – 15-20 min. spektaklių. „Pabaigę studijas, iškart pradėjome sau kelti aukščiausius meninius tikslus“, – kaip visada rimtai pradėjo „Trupės liūdi“ ir grupės „Liūdni slibinai“ lyderis. „Penki aktoriai nusprendė imtis mono spektaklių, bet supratome, kad statyti penkių atskirų spektaklių niekas mums neduos. Tuomet nusprendėme sujungti juos į vieną“, – sumanymo prigimtį atskleidė V. Kublinskas.

Šokėjos Giedrės Ubartaitės ir kompozitorės Eglės Sirvidytės spektaklis „Mono Tyla“ – jauno kūrybinio dueto debiutas scenoje. Šokio spektaklio kūrybos procesas paremtas dueto principu: muzika kuriama kartu su šokiu, o šokis – kartu su muzika. Pasak G. Ubartaitės, bus ir tam tikrų eksperimentų su spektaklio erdve, tačiau jų iki premjeros atskleisti nenorėtų.

Dar didesnė „Atviros erdvės“ intriga – aktorių Vido Bareikio ir Ainiaus Storpirščio spektaklis „Romeo ir Romeo“. Pasak V. Bareikio, čia jie ryšis kalbėti apie homoseksualumą visuomenėje. Kūrybinis duetas nusprendė pasirinkti ironišką intonaciją ir pabandys reprezentuoti visus įmanomus požiūrio į šį reiškinį būdus. „Bandysime kalbėti ir tiems, kurie galbūt yra nusiteikę agresyviai, ir tiems, kurie yra labiau tolerantiški ar patys jaučiasi šios temos objektais. Galbūt pavyks atsidurti ir nepakantaus skino kailyje, ir tapti homoseksualiems žvėreliams skirto zoologijos sodo Berlyne gyvenančiais pingvinais“, – svarstė V. Bareikis.

Keistuolių teatras pradeda sezoną su šūkiu: „Vasara nesibaigia!“

Keistuolių teatras pradeda sezoną su šūkiu: „Vasara nesibaigia!“

Keistuolių teatras naująjį sezoną pasitiko vasariškai nusiteikęs. Keliavo plaustu Nerimi ir surengė pikniką pačiame Vilniaus centre prie Baltojo tilto: vaišinosi arbata ir obuoliais, pjaustė sūrį. Nes Keistuolių teatras nusiteikęs „vasaroti“ visą ateinantį sezoną!
Ir ne todėl, kad aktoriai išėjo ilgų atostogų. Šiuo metu trupė yra panirusi į naujo spektaklio repeticijas. Tai – Aido Giniočio režisuojama Maksimo Gorkio pjesė „Vasarotojai“ (1904 m). Į spektaklio repeticijas pakviesti visų trijų keistuolių teatro kartų aktoriai ir visas būrys kviestinių aktorių: Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Tomas Žaibus, Ainis Storpirštis, Asmik Grigorian, Darius Meškauskas ir Gabija Ryškuvienė. Kaip ir dauguma Keistuolių teatro spektaklių, „Vasarotojai“ bus paradoksalus spektaklis – ir liūdnas, ir juokingas, ir verčiantis giliau pamąstyti.
Ar amžiaus pradžioje parašyta pjesė dar aktuali šiais laikais? Jaunosios kartos Keistuolių teatro aktorė Ieva Stundžytė sako, kad taip. „Klasikos kūriniai tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti pasenę, kai įsiskaitai, supranti, kad tai apie tave, be to režisierius viską sudėliojo taip, kad mes personažus kuriame remdamiesi savo patirtimi,“ – sako aktorė.
„Vasarotojai“ sceną pasieks gruodžio pradžioje. Teatro vadovas ir spektaklio režisierius Aidas Giniotis sako: „Anksčiau spektaklį sukurdavome per tris mėnesius. Dabar nebenoriu skubėti, todėl kurdamas „Vasarotojus“ niekur neskubu“.
Teatras ir šiemet laikysis tradicijos kasmet mažiesiems žiūrovams padovanoti kalėdinį stebuklą. Šiemet premjerą vaikams „Pati labiausia pasaka“ pristatys Keistuolių teatro kūrybinė grupė, vadovaujama Vaidoto Žitkaus. Šeši keistuolių teatro aktoriai (Judita Urnikytė, Benita Vasauskaitė, Eimantas Bareikis,Vytautas Leistrumas, Dalius Skamarakas ir Vaidotas Žitkus) dar vasaros pradžioje svarstė, kuo nudžiuginti mažuosius žiūrovus. Ir nutarė prisiminti, kuri lietuvių liaudies pasaka jiems patiems labiausiai įsiminė. „Kiekvienas juk turime savo pasaką – vieniems ją perskaitė mama, kiti gal klausėsi įrašo iš plokštelės ar kur kitur išgirdo,“ – sako spektaklį režisuojantis Vaidotas Žitkus. Tačiau kaip išsirinkti tą vienintelę, pačią gražiausią, geriausią, linksmiausią, o gal baisiausią? Štai taip ir gimė idėja aktorinį ginčą paversti vaidinimu – išrinkti „pačią labiausią“ pasaką.
Šį sezoną teatras atsisveikina su dviem spektakliais. Vytauto V. Landsbergio režisuotu muzikiniu spektakliu vaikams „Pelytė Zita“ ir Aido Giniočio režisuotu spalvingu commedia dell‘arte vaidinimu „Karalius Elnias“. Nors abu spektakliai nestokojo nei publikos dėmesio, nei gerų atsiliepimų, pasak teatro vadovo Aido Giniočio, „atėjo laikas atsisveikinti ir užleisti vietą naujiems vaidinimams“.
Andželos vaidmenį spektaklyje „Karalius elnias“ sukūrusi Agnė Sunklodaitė sako pati balsavusi už tai, kad su spektakliu reikia atsisveikinti, nors dėl to labai liūdna. „Pats spektaklio kūrimo procesas buvo nepamirštamas. Pamenu, kaip mes visa trupė gulėdami ant pilvų scenoje kūrėme spektaklio dekoraciją: kiekvienas turėjome po gabalėlį kailio, su išsisiuvinėtais savo inicialais išvirkščiojoje pusėje, ir jungėme tas skiautes į vieną… Kartu kūrėme dainas spektakliui,“ – prisiminimais dalijasi aktorė.
Spektaklį „Pelytė Zita“ režisierius ir rašytojas Vytautas V. Landsbergis sukūrė pagal savo paties knygą. Tai istorija apie pelytę, kuri įveikia baimes ir visus pavojus ir randa ne tik pražuvusią mamą, bet ir dar kai ką svarbaus… Už šį spektaklį autorius buvo apdovanotas nacionaliniame dramaturgijos festivalyje „Versmės 2006“. Spektaklis buvo įvertintas ir Rokiškio profesionalių teatrų festivalyje.
Šiemet Agniaus Jankevičiaus režisuotas spektaklis „A. – Visai kita“ palieka savo gimtuosius namus Keistuolių teatre Laisvės pr. 60 ir keliasi į Menų spaustuvę Šiltadaržio g. 6. Jaunų vokiečių dramaturgų Andreaso Sauterio ir Bernhardo Studlario to paties pavadinimo pjesė parašyta 2000 metais. Tais pačiais metais ji buvo apdovanota garbingu Vokietijos literatūriniu apdovanojimu „Kleist Prize“ už geriausią jaunųjų autorių dramaturgiją. Patys pjesės autoriai, kaip ir lietuviškosios „A. – visai kita“ kūrėjai, linkę šią pjesę įvardyti „radikaliąja, arba trash komedija“.
23-iąjį sezoną Keistuolių teatras pradeda rugsėjo 24 d. legendine Sigito Gedos ir Kęstučio Antanėlio roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“. Tai vaidinimas, kuriame dalyvauja beveik visa Keistuolių teatro trupė, o šiemet spektaklis pasirodys atjaunėjusia sudėtimi. Spektaklio kūrėjai apdovanoti trimis „Auksiniais scenos kryžiais“: Aidas Giniotis – už režisūrą, V.Galeckaitė-Dabkienė – už scenografiją ir kostiumus, Ieva Stundžytė – už Džiuljetos vaidmens atlikimą.
Keistuolių teatras paruošė staigmeną žiūrovams naujojo sezono proga. Visi įsigiję bilietus į repertuare paskelbtus Keistuolių teatro spektaklius iki rugsėjo 20 d. gauna iki 30 proc. nuolaidą kiekvienam bilietui.

Lietuvos pajūryje pastebėtas siautėjantis Kaligula

Lietuvos pajūryje pastebėtas siautėjantis Kaligula

Dviem pasirodymais Klaipėdoje ir Juodkrantėje teatro judėjimas „No theatre“ baigė pirmąjį naujo Vido Bareikio režisuojamo spektaklio pagal A. Camus pjesę „Kaligula“ repeticijų etapą. Apie 150 Klaipėdos miesto teatro mylėtojų susidomėjo gimstančio spektaklio eskizu ir Klaipėdos Jaunimo centre stebėjo dviejų valandų intriguojantį pasirodymą. Sunkiai tveriamą karštį malšindami aktorių dalinamu vandeniu, žiūrovai tapo pirmaisiais „Kaligulos“ komandos bendrakeleiviais ir bendrakūrėjais. Jau dabar ryškėja vienas pagrindinių spektaklio bruožų – ypatingas santykis su jį supančiais žmonėmis.

Vidas Bareikis ir „No Theatre“ stato spektaklį pagal A. Camus „Kaligulą“

Vidas Bareikis ir „No Theatre“ stato spektaklį pagal A. Camus „Kaligulą“

Šią vasarą teatro judėjimas „No theatre“ žengia dar vieną intriguojantį žingsnį. Trijų savaičių kūrybine stovykla Klaipėdoje pradedamas spektaklio pagal vieną populiariausių pasaulinės klasikos šedevrų – A.Camus „Kaligula“ – kūrimas.

Muzikiniuose pusryčiuose - Jurga Šeduikytė

Muzikiniuose pusryčiuose – Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis ir jų naujas kūrinys „Trys Kanados“ (video)

Viena populiariausių kūrėjų ir atlikėjų Lietuvoje Jurga Šeduikytė kartu su gyvenimo bei scenos partneriu, režisieriumi ir muzikantu Vidu Bareikiu gerbėjams pristato naują, „žiema kvepiantį“, itin nuotaikingą kūrinį „Trys Kanados“.

Aido Giniočio meilė trims apelsinams arba „Atviro rato“ premjera

Aido Giniočio meilė trims apelsinams arba „Atviro rato“ premjera

Teatras, žiūrovų publikai ir teatrinei bendruomenei žinomas ir kitais pavadinimais, – teatro laboratorija ATVIRAS RATAS, laboratorijos teatriukas „Atviras ratas“, Keistuolių teatro studija „Atviras ratas“, theatre laboratory Open Circle, teatras „Uždaras kvadratas“, teatrinis faktas „Ratas užsidaro“, VŠĮ „Apskritas ratas“, petras „Atviras rąstas“, „Atvertais Luoks“, „Atkrytyj krūg“ (ir t.t. ir pan.) – t. y., teatras „Atviras ratas“, sėkmingai ir labai sėkmingai klestintis jau septynerius (!) metus bei be jokio teatrinio patoso, tyliai ir labai paprastai atvėręs aštuntojo kūrybinio sezono vartelius, pristato premjerą, vertą ne tik ištikimų žiūrovų ir akylųjų teatro meno vertintojų dėmesio, bet ir visų kitų.

Pradedamas dešimtasis programos „Atvira erdvė“ jauniesiems menininkams sezonas

Pradedamas dešimtasis programos „Atvira erdvė“ jauniesiems menininkams sezonas

Menų spaustuvės programos „Atvira erdvė“ jauniesiems menininkams dešimtasis sezonas pirmąją premjerą pristatys jau šį savaitgalį. Spalio 19 ir 20 dienomis, į savo bendrą debiutinį darbą – koliažų spektaklį „59‘Online“ kviečia režisierė Loreta Vaskova ir kompozitorė Rita Mačiliūnaitė.

Knygų pusryčiuose – 40 pokalbių apie kūrybą (konkursas)

Knygų pusryčiuose – 40 pokalbių apie kūrybą (konkursas)

Nuo pirmosios „Bernardinai.lt“ išleistos esė rinktinės „Aštuntoji diena“ praėjo aštuoneri metai. Per šiuos metus „Bernardinai.lt“ susikaupė solidus kultūros pokalbių archyvas.