Search Results for: "2011"

„Kine po žvaigždėmis“ - 2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalis

„Kine po žvaigždėmis“ – 2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalis

2011 m. geriausiųjų filmų savaitgalį „Kine po žvaigždėmis“ – „Oskaru“ apdovanotas Irano kino šedevras „Išsiskyrimas“. Režisieriaus Asgharo Farhadi sukurta drama pasakoja istoriją apie pasirinkimus ir žmogiškąsias vertybes: meilę, atsakomybę ir pasiaukojimą. „Kine po žvaigždėmis“ šio filmo premjera – liepos 13 d.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro reklamos kampanija – efektyviausia 2011-aisiais

Lietuvos nacionalinio dramos teatro reklamos kampanija – efektyviausia 2011-aisiais

Šią savaitę vykusios rinkodaros ir reklamos konferencijos „Password 2012“ metu buvo paskelbti rinkodaros pasiekimų konkurso laureatai. Pagrindinį prizą mažo biudžeto rinkodaros kampanijų kategorijoje pelnė LNDT 72-ojo sezono pristatymo kampanija „Naujo poveikio sezonas“.

Šio rinkodaros pasiekimų konkurso laimėtojus renka komisija, atsižvelgdama į tris kriterijus: kūrybinė kampanijos ir medijos planavimo strategijos bei pasiekti rinkodaros rezultatai.

Naujo LNDT sezono pristatymo kampanija, vykdyta 2011 m. rugpjūčio pabaigoje, išgarsėjo dėl joje naudojamų radikalių šūkių „Aš žudysiu“, „Aš emigruosiu“. Sostinės savivaldybei uždraudus Vilniaus gatvėse eksponuoti kampanijos plakatus, teatro reklama sukėlė dar didesnes diskusijas ir žiniasklaidoje per dvi savaites buvo paminėta daugiau negu 20 kartų.

„Džiugu, jog ši visokeriopo dėmesio – teatralų, žiniasklaidos, visuomenės – sulaukusi reklaminė kampanija neliko nepastebėta rinkodaros specialistų. Toks profesionalų įvertinimas mums yra geriausias įrodymas, jog pasirinkta teatro komunikacijos strategija yra ne tik matoma, bet ir iš tiesų veikia“, – kalbėjo LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Reklamoje LNDT „Naujo poveikio sezono“ įvaizdį atspindėjo trys personažai – žvaigžde tapti norintis kunigas, apie emigraciją svarstantis policininkas ir užguita namų šeimininkė, grasinanti žudyti. Jie pasirodė lauko reklamos plakatuose, spaudos maketuose, interneto užsklandose ir vaizdo klipuose. Personažai buvo sukurti iliustruojant būsimų naujo sezono premjerinių spektaklių „Fundamentalistai“ (rež. J. Vaitkus), „Išvarymas“ (rež. O. Koršunovas) ir „Chaosas“ (rež. Y. Ross) gvildenamas temas.

2010 m. pabaigoje LNDT vadovu tapus Martynui Budraičiui, buvo parengta ir pradėta sistemingai įgyvendinti teatro atnaujinimo strategija: atnaujintas spektaklių repertuaras, į aktorių trupę pritraukti nauji veidai, įkurtas rinkodaros skyrius, išgryninta nacionalinės Lietuvos teatro scenos misija, tikslai ir uždaviniai, suformuota teatro meninė kryptis. Šie pokyčiai visuomenei buvo pristatyti 2011 m. rugpjūčio viduryje startavus „naujo poveikio sezono“ rinkodaros kampanijai.

„Naujo poveikio sezono“ rinkodaros kampanija nešė žinią, jog nuo šiol teatras bus atviras šiuolaikinės visuomenės aktualijoms, diskutuos apie čia ir dabar vykstančius reiškinius ir eis koja kojon su šiuolaikinio žiūrovo gyvenimo realijomis. Be to, šia kampanija buvo siekta plėsti teatro teatro auditoriją, pritraukti skirtingų amžiaus grupių žiūrovus ir didinti bilietų pardavimus.

Preliminariais LNDT skaičiavimais lyginant 71-ojo ir 72-ojo sezonų rugpjūčio – kovo mėnesių rezultatus, pajamos išaugo apie 30 proc. ir iki 20 proc. padidėjo žiūrovų skaičius salėse.

Didelio žiniasklaidos, rinkodaros specialistų ir teatro bendruomenės dėmesio sulaukusią reklaminę kampaniją teatrui sukurti padėjo reklamos agentūra „Love Agency“ (projektą įgyvendinę specialistai šiuo metu dirba bendrovėse „The XX“ ir „New Agency“). Kampanijos nuotraukas kūrė fotografų studija „creep fotografai“, vaizdo klipus – studija „Idee Fixe“.

LNDT informacija

Geriausias 2011 metų režisierius - O. Koršunovas (Foto)

Geriausias 2011 metų režisierius – O. Koršunovas (Foto)

Tarptautinę teatro dieną Vilniuje tradiciškai pagerbti geriausių 2011 metų teatro darbų kūrėjai, įteikta Padėkos premija ir Boriso Dauguviečio auskaras už nuopelnus teatrui.

Holivudo kino kritikai  išrinko geriausią 2011-ųjų filmą

Holivudo kino kritikai išrinko geriausią 2011-ųjų filmą

Holivudo kino kritikai geriausiu metų filmu išrinko nebylią prancūzų juostą „Artistas” („The Artist”). Nespalvotas filmas naktį į penktadienį Los Andžele vykusioje apdovanojimų ceremonijoje gavo dar tris trofėjus. Apdovanotas jo režisierius Michelas Hazanavicius. Taip pat juostai skirti prizai už geriausią muziką ir kostiumus.

Svarbiausi astronominiai įvykiai 2011 metais

Svarbiausi astronominiai įvykiai 2011 metais

2011 m. kosmosas žmoniją gąsdino, bet kartu ir suteikė naujų žinių. Siūlome susipažinti su svarbiausiais įvykiais kosmose. Tačiau kokie įvykiai buvo patys reikšmingiausi?

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Datos ir įvykiai: kas nutiko muzikoje 2011-aisiais

Dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Vienu sakiniu – tai netekčių metai. Labai liūdnų (Amy mirtis, „The White Stripes“, R.E.M. išsiskyrimai) ir pakankamai džiuginančių („69 Danguje“, YVA pabaigos). Tačiau 2011-ieji buvo įvairesni, nei sutelpa į vieną sakinį, dėl to dar nepavargusiems nuo metų pabaigos topų dedikuojame 30 Lietuvos ir užsienio scenų įvykių, kurie įėjo į istoriją.

Sausio 14-15 d.
Uždarytas klubas „Gravity“

Iš kadaise geriausio Vilniaus (Lietuvos?) klubo likus tik vardui, buvo suorganizuota oficialus jo uždarymas. Šį gruodį praėjo 10 metų po „Gravity“ atidarymo.

Sausio 27 d.
Pristatytas „Krepšinio himnas“

Marijonas Mikutavičius dar kartą įrodė, kad yra geriausias himnų kūrėjas Lietuvoje. Jis kartu su Mantu Jankavičiumi ir Mia (pradinėje dainos versijoje jos vokalo dar nebuvo) įrašė „Krepšinio himną“, liaudyje žinomą kaip „Nebetyli sirgaliai“. Daina sulaukė krepšinio fanų pripažinimo, pusės milijonų perklausų „YouTube“ ir lydėjo kiekvieną Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato dieną.

Vasario 2 d.
„The White Stripes“ paskelbia apie išsiskyrimą

Jackas ir Meg patikino: „The White Stripes“ dabar priklauso fanams, ir šie su grupe gali daryti ką panorėję. Pagrindinė oficiali išsiskyrimo priežastis – noras įamžinti tokią grupės būklę, kokia ji yra šiuo metu. Skaitant tarp eilučių – noras netapti savo pačių šešėliais. Per 14 metų karjerą garažinio roko duetas iš Detroito išleido šešis studijinius albumus, trys pastarieji jų gavo „Grammy“.

The White Stripes (Autumn De Wilde nuotr.)

Vasario 19 d.
„Radiohead“ netikėtai išleidžia „The King of Limbs“

Visą kūrybinio proceso laiką kantriai tylėję „Radiohead“, galiausiai paskelbė, kad aštuntasis jų albumas „The King of Limbs“ pasirodys ne po pusmečio, ne po trijų mėnesių, o tos pačios savaitės šeštadienį. Žinia žaibiškai apskriejo internetą, albumas tapo svarbiu įvykiu, tačiau nebesulaukė tokių teigiamų vertinimų, kaip ankstesnis grupės įrašas „In Rainbows“, ką ir kalbėti apie „OK Computer“ ar „Kid A“.

Vasario 26 d.
Vilniuje koncertuoja Kylie Minogue

Paruošusi blizgučių šou australų pop diva pateisino pompastikos tikėjusiosios publikos lūkesčius. Vienas didžiausių ir brangiausių koncertų Lietuvoje šiemet ir ne tik.

Kylie Minogue Vilniuje (Juliaus Kalinsko nuotr.)
Kovo 17 d.
Karjerą baigia „Faithless“

Britų house, trip-hopo ir trance muzikos klasikai buvo aktyvūs 15 metų. Išleido šešis albumus, pardavė 15 milijonų jų kopijų. Vokalistas Maxi Jazz atsisveikindamas rašė: „Laikas užversti knygą ir grįžti į biblioteką.“

Balandžio 3 d.
Paskutinį kartą koncertuoja „LCD Soundsystem“

10 metų gyvavęs niujorkiečio Jameso Murphy dance punk projektas su fanais atsisveikino trijų valandų koncerte „Madison Square Garden“ arenoje. „Jei tai laidotuvės, padarykime jas geriausiomis kada nors įvykusiomis laidotuvėmis“, – į šou kvietė Murphy, pasauliui padovanojęs tokius floorfillerius kaip „Daft Punk Is Playing at My House“ ar „All My Friends“.

Gegužės 11 d.
Startuoja muzikos parduotuvė „Google Music“

Iš pradžių beta versija, po pusmečio jau ir oficiali. Naujasis „Google“ produktas leidžia tiek klausytis muzikos internetu, tiek ją pirkti. Kol kas juo naudotis gali tik JAV gyventojai, turintys „Google“ prisijungimo vardus. Įgavęs daugiau „raumenų“ ir atsivėręs pasauliui „Google Music“ gali pabandyti įkąsti rinkos lyderiui „Apple iTunes Store“.

Gegužės 14 d.
„Euroviziją“ laimi Azerbaidžanas, Lietuva – 19-a

Nieko nauja. Kas dabar prisimena nugalėtojus „Eldar & Nigar“? Kas galėtų paniūniuoti jų dainą „Running Scared“? O Lietuvos atstovės Evelinos Sašenko „C’est Ma Vie“?

Evelina Sašenko (Eurovision.tv nuotr.)

Gegužės 30 d.
„Lofte“ koncertuoja „Caribou“

„Silence Music“ kompanija, įprastai pati būnanti scenoje, laikinai perėjo į koncertų organizatorių pozicijas, paskelbė darysią aktualiai muzikai skirtų renginių seriją „Silence Live“ ir neprisikalbėjo. Į „Loftą“ jie atvežė vieną įdomiausių šių dienų elektroninės muzikos kompozitorių, be kita ko ir matematikos mokslų daktarą „Caribou“. Vėliau tų pačių „Silence Live“ dėka Vilniaus debesys gavo šansą palyti ant ne mažiau reikšmingų, tik nebe tokių aktualių australų „Architecture in Helsinki“.

„Caribou“ koncertas „Lofte“ (organizatorių nuotr.)
Birželio 2 d.
Muzikantai dėl LATGA-A veiklos kreipėsi į prokuratūrą

Lietuvos muzikantai susivienijo ir paviešino savo įtarimus dėl galbūt neskaidrios Lietuvos autorių teisių gynimo agentūros (LATGA-A) veiklos. Autorių teigimu, jiems per metus tai kainuoja 700 tūkst. neišmokėtų litų. 95 autoriai kreipėsi į generalinį prokurorą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą. Autorių balsu kalbėjo muzikantai Andrius Mamontovas, Raigardas Tautkus ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Jokių oficialių žinių apie tolesnį konflikto vystymąsi nepaskelbta.

Birželio 5 d.
Egidijaus Dragūno performansas „Bike Show Millenium“

Viskas kaip pridera geram SEL koncertui: „Aš pi*au šitą šalį“, – žiūrovams sako Egis, atsisako dainuoti, meta mikrofoną į minią. Žiūrovai jam skanduoja „Gaidys“, aršesni meta vandens buteliukus, aršiausi bando lipti į sceną ir pamokyti muzikantą krumpliais. Vėliau Dragūnas prisipažino, kad buvo apsvaigęs ir viešai atsiprašė.

Birželio 13 d.
Moby koncertuoja Trakų pilies kieme

„Ar gali rasti geresnę vieną pirmadienio diskotekai, nei XIV amžiaus pilis?“, – koncerto metu sakė Richard Melville Hall, geriau žinomas pseudonimu Moby. Sausakimšam Trakų pilies kiemui jis pristatė savo 10-ąjį studijinį albumą, 2011-ųjų gegužę išleistą „Destroyed“.

Birželio 19 d.
„BrassBastardz“ triumfas Londone „The People’s Music Awards“

Šiuo metu „KeyMono“ besivadinantis Daivos Starinskaitės, Alvydo Mačiulsko, Aurimo Rimeikio, ir Marijaus Aleksos gyvos elektroninės muzikos kvartetas buvo pripažintas geriausiu šokių ir elektroninės muzikos kategorijoje. „The People’s Music Awards“ – 2008-aisias startavę Londone rengiami pirmieji pasaulyje sutarties su leidybine kompanija neturinčiųjų (unsigned) grupių apdovanojimai.

BrassBastardz atsiima prizą „Scala“ koncertų salėje, Londone (Himanshu Rohilla nuotr.)

Birželio 20 d.
Paskelbiama apie M.A.M.A. apdovanojimus

„Mačiau „Grammy“, buvo nuobodu, mes padarysime geriau“, – žadėjo vienas iš apdovanojimų organizatorių Saulius Urbonavičius-Samas. Lietuvos populiariosios muzikos renesanso pradžią pažymėti žadantis renginys įvyks sausio 8-ąją Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Paskutiniai didelio masto muzikos apdovanojimai Lietuvoje buvo įvykę 2008 metais, juos organizavo „Radiocentras“.

Liepos 23 d.
Miršta Amy Winehouse

Būdama 27-erių viena iš kartos ikonų, pagarsėjusi savo įstabiu balsu ir nekontroliuojamu polinkiu į psichotropines medžiagas rasta negyva savo namuose Londone. Oficiali mirties priežastis – apsinuodijimas alkoholiu. Po poros mėnesių Amy albumas „Back to Black“ tapo geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu XXI a., iki kol jo neaplenkė Adeles „21“.

Amy Winehouse, fanų portretas (fansshare.com nuotr.)

Liepos 25 d.
Trakų pilies kieme koncertuoja Robertas Plantas

Būdamas 63-ijų kadaise „Led Zeppelin“ vokalistas grįžo Lietuvon, kur paskutinį kartą buvo koncertavęs prieš 6 metus. Trakų pilies kieme, kartu su savo dabartine grupe „The Band of Joy“ pristatė solinę savo programą, kurioje mažiau psichodelikos, daugiau kantri ir bliuzo.

Rugpjūčio 19 d.
Išleidžiama Lietuvos roko istorija

„Minties“ išleista knyga „Lietuvos rokas: ištakos ir raida“ fiksuoja Lietuvos roko muzikos raidą nuo „Vairo“ iki šių dienų muzikantų. Pirmosios Lietuvoje tokios tematikos knygos sudarytojas ir didžiosios dalies tekstų autorius – rašytojas ir žurnalistas Mindaugas Peleckis.

Rugsėjo 21 d.
Apie karjeros pabaigą paskelbia R.E.M.

2011-aisiais dar spėję išleisti ankstyvąjį grupės skambesį menantį albumą JAV alternatyvaus roko pionieriai baigė 31-erius metus trukusią karjerą. Į rokenrolo šlovės muziejų įrašytos grupės palikimas – 15 studijinių albumų parduotų 85 milijonų kopijų tiražu. Per savo šlovingą karjerą R.E.M. suspėjo apsilankyti ir Lietuvoje – Michaelas Stipe’as ir kompanija 2008-ųjų rudenį koncertavo Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

R.E.M. vokalistas Michael’as Stipe’as (PA Photos nuotr.)

Rugsėjo 21 d.
„69 danguje“ pranešė, kad daugiau nebelips į sceną

Tą pačią dieną, kai pasaulis gedėjo dėl R.E.M., apie išsiskyrimą paskelbė ir Lietuvos pop scenos saldumo simboliai „69 danguje“. Daugiau iš meilės istorijų, nei iš muzikos prisimenamos merginos aktyvią koncertinę veiklą sugebėjo tęsti net 7-erius metus.

Rugsėjo 26 d.
Kaune atidarytas „Gargaras“

Žengdami sostinės „Lofto“ pramintu taku kauniečiai taip pat įkūrė savajį loftą – klubą „Gargaras“. Buvusiame kailių fabrike įrengta erdvė greitai tapo viena tų, kurias būtina aplankyti laikinojoje sostinėje. „Pravda Naujokuose’11“ naršytojų balsais „Gargaras“ buvo išrinktas metų nauja vieta.

Rugsėjo 29 d.
Lietuvoje pradėjo veikti „iTunes Store“

Pirataujantys Lietuvos melomanai prarado alibi – nuo rugsėjo 29-osios jie nebegali sakyti, kad „siunčiamės nelegaliai, nes legaliai nėra iš kur“. „Apple“ valdoma „iTunes Store“ – internetinė muzikos ir filmų parduotuvė – tapo prieinama visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat ir Lietuvoje.

Spalio 12 d.
Pilnoje „Žalgirio“ arenoje pasirodo „Hurts“

Vienas tų retų atvejų, kai užjūryje numylėtieji Lietuvą atranda ne karjeros pabaigoje, o pradžioje; vienas tų retų atvejų, kai į brangios jaunimo grupės koncertą Lietuvoje išperkama pakankamai bilietų, kad arena nebūtų pustuštė.

Spalio 31 d.
Išleidžiamas „Metallica“ ir Lou Reed albumas

„Ar tai yra blogiausias dalykas, kas galėjo atsitikti roko muzikai?“, „Metallica = cool, Lou Reed = cool, Metallica + Lou Reed = Shit“, – tokiais ir panašiais komentarais interneto bendruomenė pasitiko „Lulu“ – bendrą JAV metalo klasikų ir buvusio „The Velver Underground“ vokalisto kolaboraciją. Vieną netikėčiausių abiejų muzikantų karjeros veingių prestižinis JAV alternatyvios muzikos tinklalapis „Pitchfork“ įvertino vienetu.

Lapkričio 3
„30 Seconds to Mars“ koncertuoja Lietuvoje

Aktoriaus ir muzikanto Jaredo Leto vedini vieni iš MTV kartos dievukų surengė galbūt vienintelį savo pasirodymą Lietuvoje – kalbos apie grupės baigtį vis garsesnės.

Lapkričio 4
Vilniuje – Eltonas Johnas

Seras labiausiai įsiminė unikaliu pasisveikinimu („Labas vakaras, Estija!“), bet išgirsti jo muziką šaies melomanams buvo unikali, taip pat gal tik kartą gyvenime pasitaikanti patirtis.

Eltonas Johnas Vilniaus „Siemens“ arenoje (Tomo Adomavičiaus nuotr.)

Lapkričio 11 d.
Andrius Mamontovas išleidžia „Elektroninį dievą“

Pagonybės, New Age ir Zeitgeist idėjų persmelktas įrašas simboliškai pasirodė 11-ų metų 11-o mėnesio 11-ą dieną ir klausytojams buvo atiduotas už dyką LNK internetinėje svetainėje. Šiandien, praėjus pusantro mėnesio nuo patalpinimo, albumas jau parsisiųstas beveik 80 tūkst. kartų.

Gruodžio 6 d.
Adeles „21“ tapo amžiaus geriausiai parduodamu Jungtinės Karalystės albumu

Šį titulą ji greitai paglemžė iš velionės Amy. 23-metų britų soul/pop atlikėjai Adelei 2011-ieji buvo pasakiški. Sausio 19-ąją pasirodęs jos albumas „21“ buvo nr. 1 tiek namuose, tiek JAV, tiek dar 22-ose šalyse. Jungtinėje Karalystėje parduota 3,4 mln. albumo kopijų – naujas XXI a. rekordas salose. Sėkmė JAV buvo dar didesnė – 5,28 mln. kopijų ir geriausiai pastaraisiais metais JAV parduodamo albumo titulas. Šiame amžiuje didesnės sėkmės sulaukė tik Usherio „Confessions“ 2004-aisiais.

Gruodžio 8
„Pravdos“ metų muzikos naujokai – „The Ball & Chain“

Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis toli gražu nėra naujokai, tačiau jų šeimyninis duetas „The Ball & Chain“ debiutavo būtent 11-aisiais. Atsiimdamas prizą Jurgis jautėsi nepatogiai, o be reikalo: jų „miegamojo muzika“, išleista ir albumu, neabejotinai buvo šviežias ir kokybiškas garsas, lydimas estetiško įvaizdžio ir neįkyraus viešinimosi socialiniuose tinkluose,

Gruodžio 19 d.
Karjerą baigia „Yva“

2011-ieji Lietuvos pop scenai buvo apsivalymo metai: rudenį atsisveikino „69 Danguje“, o prieš pat Kalėdas, nors ir puse lūpų, be aiškios deklaracijos, paskelbta ir apie „Yvos“ baigtį. „Olialia pupytės“, atrodo, vis dar koncertuoja, o „Yvos“ veidui Natalijai Bunkei dainas pradėjo rašyti Amberlife’as, tačiau nesuklysime teigdami, kad „papais dainuojančiųjų“ scenoje kitąmet bus mažiau.

„Guardian“ paskelbė geriausias 2011 m. fotografijas

„Guardian“ paskelbė geriausias 2011 m. fotografijas

„Guardian“ paskelbė geriausias 2011 nuotraukas. Keista, tačiau kai kurios jų padarytos visiškai atsitiktinai, nenaudojant jokios profesionalios įrangos.

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Blogiausios 2011 metų filmų scenos pagal IMDB

Pirmoje vietoje ne veltui atsidūrė blogiausių filmų scenų „karalius“ – „Brėkštanti aušra“. Pirma, visi, kurie žiūrėjo šį „šedevrą (nesu tikra, ar net ironiškai taip galima pavadinti) ir kam jau yra virš 16 metų, turbūt žinote, ką reiškia tragiška, baisiai vienoda ir „dūsaujanti“ Kristen Stewart vaidyba. Kelis kartus net atrodo, kad vargšelė serga astma ir jai reikėtų rimtai pagalvoti apie inhaliatorių. Apie kitus super jautrius ir madingai apsirengusius herojus kalbėti net neverta. Antra, dūsaujimų ir lėkštų dialogų „Brėkštančioje aušroje“ lėkštų scenų tiek daug, kad vietos veiksmui tiesiog neliko. Žiūrėdama šį filmą, reikėtū padėkoti Franciui Fordai Coppolai už tai, kad augome su vampyrais, kurie neblizga Saulės šviesoje ir nėra taip kokčiai „jautrūs“.

Geriausi 2011-ųjų krepšininkai — J. Valančiūnas ir R. Valentienė

Geriausi 2011-ųjų krepšininkai — J. Valančiūnas ir R. Valentienė

Lietuvos krepšinio gerbėjai išrinko, jų nuomone, geriausius 2011 metų Lietuvos krepšininkus. Naujienų portale DELFI surengto balsavimu metu niekas neprilygo Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjui Jonui Valančiūnui ir Kauno „VIČI-Aisčių“ gynėjai Rimai Valentienei.

2011: svarbiausi įvykiai mados pasaulyje

2011: svarbiausi įvykiai mados pasaulyje

Eikime tiesiai prie reikalo – šiais metais mados pasaulyje dėjosi daugybė beprotiškų dalykų. Nors industrija kartais ir atrodo uždara bei fantastinė, tačiau nemažai mados įvykių ir asmenybių puošė pagrindines antraštes spaudoje.
Johno Galliano skandalas
Kai vasarį pasirodė pranešimai apie Johno Galliano antisemitinius pasisakymus Paryžiaus bare (o vėliau internete buvo išplatintas video įrašas, kuriame dizaineris išpažino meilę Hitleriui), niekas nė neįsivaizdavo, kokį didelį poveikį jo poelgis turės visai mados industrijai. Galliano iškart buvo suspenduotas, o paskui ir atleistas iš 14 metų eitų pareigų „Chirstian Dior“ mados namuose, dar vėliau – nušaltintas nuo savo vardinės linijos. Tai paskatino užburtą gandų ratą bandant atspėti, kas gi dizainerį pakeis. Nei vienas garsus vardas nebuvo paliktas neapsvarstytas – nuo Marco Jacobso iki Riccardo Tisci ir Alexanderio Wango. Keisčiausia, jog nors ir nemažai dizainerių gavo pasiūlymą užimti Galliano vietą, nė vienas jų nesutiko. „Dior“ mados namų likimas vis dar neaiškus, tačiau, tikėkimės, jog tai bus viena pirmųjų mįslių išspręstų 2012-aisiais.

Emmanuelle Alt perima prancūziškąjį „Vogue“

Kuomet Carine Roitfeld atsistatydino iš prancūziškojo „Vogue“ redaktorės pareigų praėjusių metų pabaigoje, teigti, jog mados pasaulis buvo priblokštas, būtų per maža. Juk ši moteris – nepakeičiama! Deja, kažkas turėjo perimti jos postą, todėl po ilgų spėlionių, Emmanuelle Alt buvo paskelbta Roitfeld įpėdine. Anksčiau mados direktorės pareigas ėjusi Alt balandžio mėnesio, ir pirmuoju savo, kaip redaktorės, viršelio veidu pasirinko Gisele, tačiau rezultatas buvo kiek nuobodokas. Nuo pat vadovavimo pradžios Alt teigė, jog neturi jokių planų keisti prancūziškąjį „Vogue“ ar pakreipti jį labiau komercine linkme, tačiau visgi atrodo priešingai.

Christophe‘as Decarninas palieka „Balmain“ mados namus
2011-ųjų rudens mados savaitė Paryžiuje buvo pakankamai dramatiška dėl nuvilnijusio Galliano skandalo, tačiau reikalai pakrypo dar tamsesne linkme, kuomet kūrybingasis „Balmain“ protas nepasirodė kovo mėnesį įvykusiame savo kolekcijos pristatyme. Kalbama, kad to priežastis buvo nervinis išsekimas, kuris privertė dizainerį atsidurti psichiatrinėje ligoninėje. Vėliau buvo atskleista, jog Decarninas jau kurį laiką nebedirbo su mados namais, spėjama, dėl kūrybinių nesutarimų su „Balmain“ prekės ženklo valdyba. Todėl kolekcija buvo perimta jo komandos ir stilistės Melanie Ward. Jaunam (ir labai karštam) „Balmain“ moteriškos linijos dizaineriui Olivieriui Rousteingui nedelsiant buvo pasiūlyta užimti Decarnino postą, kurio pasitraukimas ir nepajėgumas kovoti su spaudimu sukėlė nemažą šoką mados pasaulyje.

Lady Gaga tampa didžiausia mados mūza
Nebūtų per kuklu pasakyti, kad mama monstrė šiais metais buvo įtakingiausia mados figūra. Kovą ji ėjo podiumu savo geriausio draugo stilisto Nicola Formichetti pirmojoje moteriškų drabužių kolekcijoje „Thierry Mugler“ mados namams. Ir tai buvo tik pradžia. Nuo tada ji dar pasirodė ant „Vogue“ ir „Harper’s Bazaar“ viršelių, ėmėsi plunksnos „V“ žurnalo skiltyje, karaliavo vaizdo klipe „Edge of Glory“ vilkėdama „Versace“ apdarais, įkūrė šventines dirbtuves „Barneys“ parduotuvėje Niujorke ir išleido intymią knygą, iliustruotą Terry Richardsono fotografijomis, iš savo garsiojo „Monster Ball“ turo. Panašu, jog Lady Gaga nesiruošia sustoti ir 2012-aisiais!

Kate Middleton pasipuošė „Alexander McQueen“ mados namų vestuvine suknele
Balandžio 29-ąja, penktadienį, Vestministerio abatijoje Katherine Middleton, vilkėdama vienetinę Sarah Burton kurtą suknelę, ištekėjo už Princo Williamo. Spelionės apie suknelę buvo pasiekusios beprotišką lygį – „McQueen“ stovykla tvirtai paneigė dalyvaujanti Kembridžo hercogienės apdaro kūrime, o lažybų punktai tikriausiai neblogai pralobo iš statymų bandant atspėti, kas gi bus suknelės kūrėjas. Jau legenda tapęs vestuvinis apdaras visą vasarą buvo eksponuojamas Bekingemo rūmuose ir pritraukė rekordinę 600 tūkstančių žiūrovų minią. Šiuo metu Sarah Burton yra viena populiariausių dizainerių pasaulyje, o Kate pasirinkimas vilkėti „Alexander McQueen“ mados namų kūrinį reiškė ne tik britų mados triumfą, bet ir buvo nepaprasta duoklė Alexanderio McQueeno, mirusio praėjusiais metais, atminimui.

Andrejus Pejicas – „FHM“ seksualiausių pasaulio moterų šimtuke
2011-ieji buvo tikri proveržio metai Andrejui Pejicui, 20-mečiui australų modeliui, garsėjančiam savo išskirtiniu androginiškumu. Nors kai kurie ir nežinojo, ką daryti su įspūdinga modelio išvaizda – „Barnes and Noble“ uždraudė žurnalo viršelį su apsinuoginusiu Andrejumi – tačiau jis sugebėjo atsidurti įvykių sūkuryje – jis susitiko su karaliene Elžbieta, buvo apdovanotas „Out“ žurnalo „Stylemaker of the Year“ nominacijoje bei įtrauktas į „FHM“ seksualiausių moterų šimtuką (kuo kai kurie kritikai tikrai nesidžiaugė). Andrejus, kuriam teko pozuoti tiek persirengus Marilyn Monroe, tiek nuotaka, neleidžia per daug siauram požiūriui į grožį sulaikyti jį nuo žengimo į mados pasaulį.

Kate Moss vestuvės
Nėra abejonės, jog jokios kitos vestuvės Didžiojoje Britanijoje negalėjo prilygti Kate ir Princo Williamo porai. Bet viena šventė buvo visai arti – Kate Moss ir Jamie Hinceas sumainė žiedus liepos 1-ąją. Nuotaka vilkėjo bohemišką, kruopščiai siuvinėtą Johno Galliano suknelę. Trijų dienų šventė priminė mados pasaką, kurioje žiedlapius barstė angeliškai pasidabinusios mergaitės (tarp kurių buvo ir Kate dukra Lila Grace) bei dalyvavo tokie svečiai kaip Daphne Guinness, Carine Roitfeld, Marcas Jacobsas ir Lara Stone.

Elles Fanning efektas
Šie metai buvo laikas, kuomet „It“ merginomis buvo išties jaunos mergaitės. Ir visa tai pradėjo mažoji Elle Fanning. Nusifilmavusi Soffios Coppollos juostoje „Somewhere“, ji tapo tikra mados pasaulio pasaulio numylėtine ir vėliau pasirodė mados namų „Rodarte“ trumpametražyje, fotografavosi „Vogue“ kartu su Natalia Vodianova, „nutūpė“ ant „LOVE“ bei „W“ viršelių bei tapo „Marc by Marc Jacobs“ 2011 rudens sezono reklaminės kampanijos veidu. Kuomet Elle nesifilmuoja, ji reklamuoja filmus, o jos apranga pasirinkta raudonajam kilimui varijuoja nuo Marco Jacobso ar „Marchesa“ suknučių iki rimtesnių „Valentino“ ar „Chanel“ apdarų. Ir tai dar tik pradžia sėkmės, kuri laukia šios trylikametės.

Kanye Westo mados bomba
2011-ieji buvo Kanye Westo mados gandų metai. Pirmiausia, jis ketino pradėti magistro studijas prestižiniame Central Saint Martins koledže Londone. Vėliau pasigirdo kalbų apie reperio ketinimus Niujorko mados savaitėje su Louise Wilson pagalba pristatyti 2012-ųjų pavasrio kolekciją. Galiausiai, buvo pradėta kalbėti apie Rafo Simonso atsistatydinimą iš „Jil Sander“ tam, jog sujungtų jėgas su Westu naujame jo projekte. Kas išsirutuliojo po visų šių spėlionių – tai išskirtinė kolekcija pasirodžiusi ant Paryžiaus podiumo. Deja, ji buvo viena blogiausiai kritikų įvertintų kolekcijų dar nuo Lindsay Lohan bandymų dirbti su „Ungaro“. Nepaisant to, jog pristatyme ir dalyvavo visi svarbiausi pirkėjai bei mados žurnalų redaktoriai, netinkantys drabužiai ir kolekcijos bendros idėjos trūkumas aptemdė Westo kūrybines galias.

Kardashian perkrova

Nei viena 2011-ųjų diena negali praeiti nepaminint Kardashian vardo. Tik pamąstykit, rodos, kad kiekvienas naujas produktas pasirodęs šiais metais buvo susijęs su šiomis damomis. Iki šiol dėl perdėtai blizgaus stiliaus seserys buvo nutolusios nuo mados elito. Tačiau per šiuos dvylika mėnesių jos sugebėjo nukauti garsių dizainerių rankines su savo „Kardashian Kollection“ rankinėmis „Sears“ prekybos tinkle, sukelti žiniasklaidos karštligę dėl Veros Wang kurtos Kim vestuvinės suknelės ir „prastumti“ savo įseseres Kendall ir Kylie Jenner į žiaurų podiumo modelių pasaulį. Mūsų palinkėjimas seserims Kardashian prieš pasibaigiant 2011-iesiems? Nesirodykit kitais metais!