Search Results for: "„Tundra“"

Festivalis „Tundra“ šiemet žada mažesnius atstumus tarp scenų

Festivalis „Tundra“ šiemet žada mažesnius atstumus tarp scenų

Liepos 10–13 dienomis didžiausia elektroninės muzikos gerbėjų koncentracija bus Zarasų rajone, kur jau šeštus metus iš eilės savo namus atranda užburiančiomis dekoracijomis ir muzikinių stilių gausa garsėjantis festivalis TUNDRA.

Festivalio „Tundra“ atstovybė - „Gatvės muzikos dienoje“

Festivalio „Tundra“ atstovybė – „Gatvės muzikos dienoje“

Jau šį sekmadienį, gegužės 18 d., įvairių Lietuvos miestų pagrindines
gatves, parkus ir skverus pripildys „Gatvės muzikos dienos“ dalyviai ir
žiūrovai. Į šį muzikinį šurmulį įsitrauksiantis elektroninės muzikos
festivalis „Tundra“ net keturiose Vilniaus vietose skleis meilę muzikai ir
gamtai.

Festivalio „Tundra“ metu – ne tik muzika

Festivalio „Tundra“ metu – ne tik muzika, bet ir edukaciniai užsiėmimai

Mindaugo karūnavimo dieną ir visą ilgąjį savaitgalį apsilankiusiųjų Dūburio ežero saloje, Zarasų rajone, laukia netradicinės pramogos, įvairių virtuvių delikatesai, neįprasti rankų darbo papuošalai, mokomieji užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės. Čia vyks alternatyvios elektroninės muzikos festivalis „Tundra“.

Festivalis „Tundra“ išsiskirs ypatingu dėmesiu gamtai ir ekologijai

Festivalis „Tundra“ išsiskirs ypatingu dėmesiu gamtai ir ekologijai

Šiais metais alternatyvios elektroninės muzikos festivalio „Tundra“, pasižyminčio novatoriškomis idėjomis, teritorijoje veiks plačiai pasiskirsčiusios įvairaus pobūdžio eko dirbtuvės, kuriose svečiai bus mokomi kūrybiškai panaudoti perdirbti tinkamas atliekas. Veiks šiukšlių depozito sistema, bus dalinamos nešiojamos peleninės, naudojami biodegraduojantys indai, vyks ekopaskaitos ir kitos ekologinį mąstymą skatinančios veiklos.

Numirti ir patekti į „Tundrą“ (Foto)

Numirti ir patekti į „Tundrą“ (Foto)

Geltoname mokykliniame mikroautobuse „Tundrabusas“ prasidėjusi „Tundra“ baigėsi sunkiu grįžimu į realybę po trijų dienų šilto, spalvoto ir nuostabios muzikos kupino sapno.

„Tu SAPNUOJI. Ženk giliau. Bežengdamas stenkis neužlipti ant svetimų sapnų kokonų, duok kelią nekaltai sraigei ir padėk lunatikui rasti savo lovą. Ir sapnuose gali būti sąmoningas, todėl jų karalystėje būk draugiškas aplinkai, sutiktiems personažams ir pats sau – tebūnie čia gera ir tau, ir tiems, kurie šalia“, – žodžiai puikiai žinomi, kiekvienam liepos 7–10 d. buvusiam kartu Dūburio pusiasaly. Tiems, kuriems nusigauti iki čia nepavyko, ši festivalio gidą pradėjusi frazė itin tiksliai atspindi renginyje vyravusią dvasią.

Po „Tundros“ pavadinimu telpa netgi ne vienas, o du festivaliai. Abu sieja elektroninė muzika, tačiau skiria jos stiliai ir, žinoma, jų besiklausantys žmonės. Reikia tik tikėtis, kad visi atvažiuoja su vienodai gražiais tikslais.

Kaip ir kiekvienais metais, „Tundra“ buvo padalinta į keturias erdves. Savo klausytojus kas vakarą viliojo „Utenos“ palapinėmis apsuptos Techno ir Bass scenos. Spalvotose dekoracijose, vegetariško maisto bei smilkalų kvapuose paskendusi Psy Trance scena, kur prigulęs ant „skraidančio“ vidury pievos ištiesto kilimo gali praleisti visą dieną, laukdamas vakarinių didžėjų pasirodymų. Ir, žinoma, miško aikštelėje paslaptingais garsais aidinti, kai kam ir minkščiausią lovą atstojusi Chill out erdvė.

Kad ir kaip nuolat norėjosi vienoj vietoj prisėdus, nebepakilti ir likti esamoje situacijoje, deja, tai sau leisti buvo galima tik kartais. Rytų kampelis – vieta, kur krišnaitai vaišino vedinės virtuvės patiekalais, chna dažais margino kūnus, meditacijos forma atsakinėjo į gyvenimiškus klausimus, linksmino indiškais šokiais bei gyva muzika ir tiesiog savo buvimų skleidė geras energijas.

Tie, kuriems nesimiega jau nuo 9 ryto galėjo dalyvauti rytinėse jogos pratybose, vėliau gongų maudynėse, klausytis ugnies užkūrimo metodų, astrologijos ir kt. paskaitų, mokytis groti būgneliais ar tiesiog kino seansų erdvėje žiūrėti filmus.

Visko, ką kiekvienam teko išbandyti ir patirti, tikrai sunku išvardyti, o kiek dar įvykių praleista besimaudant ežere ar miegant palapinėje… Tad galima jau mintyse pradėti darytis naujų įspūdžių sąrašą, kurį bus galima panaudoti kitais metais, kitoje „Tundroje“.

Dovilė Raustytė

„Tundra“ pakėlė uždangą virš debiutuojančios „Live“ scenos

„Tundra“ pakėlė uždangą virš debiutuojančios „Live“ scenos

Išaušo ta diena, kai pakeliame uždangą virš šių metų naujienos – penktadienį ir šeštadienį dienos metu prie Bass kranto prisišvartuosiančią Live sceną. Nors „gyvas” garsas „Tundros“ elektroninėje karalystėje jau kelerius metus kruopščiai ieškojo savo vietos šalia patefonų ir CD grotuvų, festivalis juos pirmąkart suburs dedikuotoje scenoje. Tikro, kadaise ežerų vandenis skrodusio, o dabar į sausumą iššokusio laivo denyje pasirodys tiek gerai žinomi, tiek švieži muzikos kūrėjų daigai.

Vieni iš mažiau girdėtų, bet puikiųjų – Insearch ir Domo Strupinsko bendras projektas „No Dog Barking“, save nuo punk iki industrial išbandę ir galop prie indie, išradingai jungiamo su electro ir d’n’b elementais apsistoję The Deflux, taip pat Days of Eclipse – industrinio/eksperimentinio roko grupė, vadinama viena perspektyviausių alternatyviosios muzikos scenoje, savo kūryboje elektroniką perpinantį su maištingąja rokenrolo dvasia.

Trimis nežinomais perfekcionistais save vadinantys estai Aides – dar vienas gyvybingos alternatyvos gūsis. Įkvėpti tokių roko legendų kaip Radiohead ir Muse, paliesti ant pačios bangos viršūnės esančių Kings of Leon įtakos, Aides savo muzikoje talpina roko, ambient, punk, indie, metalo ir džiazo elementus. Išraiškingus pasirodymus rengiantys ir naujų muzikinių vizijų ieškantys atlikėjai Estonian Music Awards 2011 laimėjo „Best rock act“ titulą ir jau įrašinėja savo antrąjį albumą.

Interpretacijoms, eksperimentams ir stilistinei įvairovei visuomet atviras ir jau trečiąjį albumą rengiantis Golden Parazyth – lyrinės, o kartais veržlios ir visada užvedančios elektronikos kūrėjas, kurio „Tundros“ publikai atskirai pristatinėti nebereikia. Festivalyje kasmet jau penktą kartą grojantis ir itin šiltai pasitinkamas muzikantas senus ir naujus gerbėjus scenoje šį kartą žavės kartu su grupe „Monkeys Band“.

Gerbiamas MC Messiah aveles ganys kartu su savo abstraktaus hip-hopo orkestru, talkinančiu projekte „Messiah Goes Mad“, kuris dabar – dar labiau elektrifikuotas ir praturtintas ekstra klavišais bei boso takeliu. Tuo tarpu vieni iš alternatyviosios elektroninės scenos pradininkų Lietuvoje, šiuolaikinio vaizdo ir garso menininkai Fusedmarc dalinsis savo patirtimi ir vaizduote, publikai pateikdami ypatingą, laisvoms interpretacijoms atvirą audiovizualinį šou.

Live šturmanų būrys dar pasipildys keliais drąsiais vardais, o nuolat pildomą atlikėjų sąrašą rasite apsilankę www.tundrafestival.lt/muzika/live-scena

Festivalis „Tundra“ - spalvota bendrų pojūčių jūra (Interviu

Festivalis „Tundra“ – spalvota bendrų pojūčių jūra (Interviu, Foto)

Visai neseniai „Tundra“ paskelbė apie atsinaujinusį tinklalapį ir gausiai ištįsusį atlikėjų sąrašą, kuriame – visas būrys elektroninės muzikos, vizualinio meno bei dekoravimo meistrų iš įvairių pasaulio kampelių.

O kaip buvo prieš aštuonerius metus, kuomet startavo pirmoji „Tundra“? Ar tuomet irgi buvo pritraukta keli tūkstančiai žmonių, kelioms paroms pasidavusių elektroninės muzikos svaiguliui?
Kalbamės su „Tundros“ atstovu spaudai – Kęstučiu Tkačiuku.
Kaip užgimė „Tundros“ idėja? Ar tuo metu elektroninė muzika Lietuvoje jau turėjo savo nišą?
Iki mūsų starto, 2004-aisiais, Lietuvoje ne tik nebuvo dedikuoto elektroninės muzikos festivalio, bet apskritai čia beveik nevyko tokio tipo renginiai. Tundros idėja gimė keliaujant po Vakarų Europą, kur tokio masto renginiai po atviru dangumi jau turėjo senas tradicijas ir sutraukdavo didžiules minias žmonių.

Kilus „Tundros“ idėjai, elektroninės muzikos scena Lietuvoje buvo beįgyjanti pagreitį, tačiau jos gerbėjų gretas paprastai vienijo vienos nakties renginiai miesto uždarose erdvėse. Tad festivalis mums buvo galimybė suburti juos visus vienoje vietoje bei realizuoti elektroninės muzikos žanrui pašvęsto festivalio idėją kaip alternatyvą tuo metu vykusiems – „Bliuzo naktims“ ir „Mėnuo Juodaragis“.

Pirmoji „Tundra“ 2004 m.
Kokia buvo pirmoji „Tundra“? Kiek lankytojų ji sulaukė?

Pirmąją „Tundrą“ dabar galiu pavadinti kukliu dviejų scenų – Psy trance ir Chill out – renginiu po atviru dangumi. Tie 200 žmonių, kurie tąkart atvažiavo prie Baluošo ežero Molėtų rajone, vieni kitus pažinojo – reklamos apie renginį nebuvo. Jiems veikiausiai patiko vyravusi atmosfera, nes poreikis visą tai pakartoti išliko iki pat kito karto, kol tai išaugo į kasmetinį renginį.
Ar galima teigti, kad „Tundra“ prisidėjo prie psy trance muzikos judėjimo Lietuvoje?

Manau, kad galima. „Tundrą“ daugiausia ir inspiravo psy trance muzika. Iki 2006 m., kuomet pasipildė organizatorių gretos, originali tematika sukosi apie psy trance ir kitokią su ja susijusia, paprastai kiek alternatyvesnę elektroninę muziką. Ji tada paprastai užpildydavo Chill out (2005 m. – IDM) erdvę.

Psy Trance scena
Kokie ryškiausi pokyčiai įvyko per tuos aštuonerius „Tundros”metus?

Festivalis savo veidą keitė iškart keliais „frontais“. Didžiausi pokyčiai įvyko 2006-aisiais, išaugus scenų, o įkandin joms, ir muzikos stilių, atlikėjų bei lankytojų skaičiui.

2009 m. pristatėme dienos programą, kuri iš esmės užpildė iki tol vyravusią tylą scenoms užmigus „dienos miegu“. Per visą tą laiką tapome žinomesni už Lietuvos ribų. Itin pagausėjo įvairių menų dirbtuvių ir nemuzikinių atrakcijų, o išaugusi lankytojų minia savaime įnešė dar daugiau skirtingų spalvų į bendrų pojūčių jūrą. Juk sakoma, kad renginys yra toks, kokį jį aplink save sukuria patys žmonės.

Workshop’ų skaičius „Tundroje“ kasmet auga
Ar apjungus daugiau muzikos stilių ir įkūrus daugiau scenų, festivalis neprarado savo koncepcijos?

Kaip jau minėjau, iki 2006 metų „Tundroje“ karaliavo psy trance ir įvairios alternatyvios elektroninės muzikos apraiškos. Vėliau pasipildėme stipriai išreikšta Drum & bass scena, o vienerius metus gyvavusią stilių mišrainę Electric nuo 2007-ųjų pakeitė iki šiol aiškią liniją išlaikanti Techno scena.

Svarbu pabrėžti, kad per tuos metus stipriai keitėsi ir globalios muzikos tendencijos, kas turėjo įtakos ir mūsų scenose grojusiai muzikai. Vis dėl to, iki pat šių dienų iš esmės išlikome lojalūs savo pasirinktam elektroninės muzikos formatui, tad festivalis tikrai gali pasigirti apibrėžta koncepcija.

Techno scena
Kiek žmonių dirba organizuojant šį festivalį? Ar pavykstą „Tundrą“ padaryti tokią, kokią ją ir norisi matyti?

Kelios dešimtys savanorių, įvairių techninių darbuotojų, dizainerių, vadybininkų ir kitokių sričių atstovų dirba prie renginio nuolat arba prisideda atskiruose organizacinio darbo etapuose.

Žinoma, ne visuomet sekasi įgyvendinti savo vizijas taip, kaip norėtųsi – koją tam pakiša begalė dalykų, kas yra iš esmės normalu tokio masto renginiui. Tačiau festivalį kuriame tokį, kokio patys norime ir koks teikia pasitenkinimą mūsų lankytojui.

Psy Trance scena naktį
Kuris organizacinio darbo etapas pats sunkiausias?

Susitelkti vieningai būsimo renginio strategijai ir ją planingai realizuoti iki stadijos, kuomet iškyla tvirtas pamatas tokios „Tundros“, kokią ją išvysta lankytojų akys.
Ar lengvai sekasi prisikviesti svečius iš užsienio? Kaip jie vertina lietuvišką elektroninės muzikos festivalį?

Neskaitant per pastaruosius metus ženkliai pakilusio ekonominių galimybių barjero, svečiai iš užsienio jau kurį laiką nebėra kliūtis bet kokio stambesnio renginio organizatoriams. Įdomu tai, kad ekonominė krizė padėjo paneigti iki tol sparčiai plitusią nuomonę, jog geriausi atlikėjai būtinai turi atvykti iš Olandijos, Didžios Britanijos ar Vokietijos. Vis dėl to negalime teigti, jog poreikio kviestis atlikėjus iš užsienio nėra, nes kitaip būtų sunku kaskart išlaikyti programą patrauklia lankytojui.

Užsieniečius labiausiai žavi mūsų publikos nuoširdumas. Jau tradicija tapo reiškinys – atėjus laikui sceną perleisti kitam atlikėjui, grojama du ar tris kartus ilgiau nei priklausė.

Kokias užsienio žvaigždes išvysime šiemet?

Šiemet „Tundroje“ pasirodys keletas didžiai nusipelniusių scenos vilkų po psy trance vėliava, tarp jų žinomos įrašų kompanijos „Parvati Records“ įkūrėjas Giuseppe su kolega Jahbo, koncertinių turų metu beveik visą pasaulį apkeliavęs britas Tristan, dvigubą misiją festivalyje planuojantis Tom Cosm iš Naujosios Zelandijos, gyvai grosiantis britas Avalon ir daug kitų. Taip pat su pasididžiavimu pristatysime Drum&bass scenos galingąjį Raiden ir į populiarumo olimpą šiuo metu įkopusį britų duetą „Instra”: Mental, techno legendą Steve Rachmad ir Ricardo Tobar. „Tundra“ šiemet išties gali pasigirti tiek gyvos muzikos pasirodymų, tiek pasaulio kampelių, iš kurių sugužės atlikėjai, gausa.
Kokioje festivalio erdvėje pats jautiesi geriausiai?

Nesu prieraišus vienam konkrečiam muzikos stiliui, be to, laikausi nuomonės, kad norint tinkamai pajusti kuo alsuoja festivalis, buvimo vietą jame reikia nuolat keisti. „Tundra“ – tai renginys, nuo seno garsėjantis tradicija – sutikti daugybę žmonių, kuriuos net elektroninės muzikos gerbėjų tarpe įprasta laikyti atvykėliais iš skirtingų pasaulių. Galimybė migruoti nuo vienos scenos prie kitos ir sutikti vis kitus žmones – tai nuotykis, kuris mane „Tundroje“ žavi labiausiai.
Kaip sekasi ruoštis šių metų „Tundrai“?

Stengiamės protingai derinti darbą su poilsiu, tačiau paskutiniu metu darbo tikrai yra daug, tad kartais norisi tik miego.

Straipsnį „Brangus bilietas? Kainų užkulisius atskleidžia festivalio „Tundra“ rengėjai” skaityti čia.
Parengė Dovilė Raustytė
Nuotr. iš asmenio archyvo

Festivalio „Tundra“ programa pasipildė dėmesio vertais vardais

Festivalio „Tundra“ programa pasipildė dėmesio vertais vardais

Kalendoriui išmušus ilgai lauktą vasaros pradžią, „Tundra“ skelbia atsinaujinusio tinklalapio startą bei gausiai ištįsusį atlikėjų sąrašą, kuriame – visas būrys elektroninės muzikos, vizualinio meno bei dekoravimo meistrų iš Lietuvos ir kuo įvairiausių pasaulio kampelių.
Scenoje gyvus pasirodymus surengs Killerwatts (Jungtinė Karalystė), Hezzel, Gesta (Latvija), Experimenthal Dubbing Sessions (Lenkija), lietuvaičiai Dohm, Brokenchord, Fingalick, Messiah Goes MAD Orchestra, Mikrokristal, Assassid, Moon Disco, Grad_U ir daugelis kitų. Jiems antrins DJ‘ai iš Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Rusijos, Danijos bei kaimynai iš Estijos ir Latvijos. Psy trance scenoje vizualiais menais muziką apipavidalins šiemet jau antrąsyk festivalyje apsilankysiantis meksikietis Imix Jaguar ir Flaneur iš Baltarusijos, o įspūdingiausiai atrodančių scenų įvaizdžio neapleisti padės dekoratoriai, kurių gretas šiemet papildo dar daugiau amato meistrų iš užsienio.
Duburio ežero viduryje trijų parų sapnu virsiančiame renginyje ausų būgnelius taip pat virpins keli svarbūs atlikėjai, nusipelnantys atskiro pristatymo.
Ancient Methods – Trias (Ancient Methods, Sonic Groove, Vokietija) – vieni garsiausių stipraus industrial techno autoriai. Prieš kelis metus jie sudrebino šokių muzikos pogrindį įspūdingai apipavidalintomis „First – Fifth Method“ plokštelėmis, o netrukus įtvirtino savo vardą kompozicija, įtraukta į Jungtinės Karalystės eksperimentinės muzikos leidyklos RSB vinilą, ir kartu su Downwards bei Sandwell District atstovu Regis parengtu leidiniu „Mat Oput – 1/2“, kurį įrašė slapyvardžiu „Ugandan Methods“. Kritikai vadina jų kūrybą itin sunkia industrial muzika, pasižyminčia triukšmingu atmosferiniu techno ritmu, pritrenkiančiu ekstremaliu funky industrial techno su drone atmosfera. Trumpai tariant, piktieji vokiečiai jums pateiks juodo kovinio techno funk‘o setą.
„Laužytų ritmų“ bei dubstep gerbėjų džiaugsmui Bass scenoje pasirodys Tony Williams, muzikos gerbėjams geriau žinomas kaip Addison Groove aka Headhunter (Jungtinė Karalystė). Žanrų rėmus laužantis, vienu geriausių post dubstep scenos atlikėjų vadinamas Tony dalinsis muzika, kurioje susipina dubstep ir chicago juke skambesys, priversiantis kaip niekada anksčiau kraipyti klubus ir linguoti galvas.
Dienas ir naktis ketinantiems leisti Psy Trance scenoje – dar du originaliu požiūriu į elektroninę muziką išsiskiriantys atlikėjai. Slavikas Iskanyanas su savo 2001 m. įkurtu projektu Dissociactive atveš ypatingais efektais prisodrintą išgryninto garso ir psichodelinės patirties užtaisą. Tom Cosm (Naujoji Zelandija), muzikai ne tik skyręs ilgas valandas studijoje, bet ir bandęs krimsti karčias aukštojo muzikinio mokslo šaknis, pasidalins skambesiu, kuris, jo žodžiais, yra betarpiška komunikacija, nurungianti visas kitas įmanomas žmogiškojo bendravimo formas.
Techno scenoje taip pat pasirodys ekstremalių garsų ir greičių fanas Lawrencium, mėginantis peržengti BPM skaitiklių ribas. Maištaudamas prieš hardtek ir frenchcore vienvaldystę Prancūzijoje, jis tapo vienu pirmųjų prancūzų speedcore atlikėjų, gyvai grojančių Europos renginiuose. Nuo pat poirmųjų įrašų galinga Lawrencium muzika, derinama su noise, šokiravo klausytojus ir jų ausis, o jo albumas „No Important“ tapo įrodymu, kad muzikoje ribų nėra.
Atlikėjų sąrašas vis pildosi, bet jau dabar galime išduoti, kad sunkiasvorių laužytų ritmų gerbėjams sapno užantyje slepiame ir daugiau smagių grobių!
Ilgą, spalvingą ir nuolat papildomą atlikėjų sąrašą rasite apsilankę adresu www.tundrafestival.lt/muzika.

Brangus bilietas? Kainų užkulisius atskleidžia festivalio „Tundra“ rengėjai

Brangus bilietas? Kainų užkulisius atskleidžia festivalio „Tundra“ rengėjai

Dauguma norinčiųjų muzikos pasiklausyti vasarą vykstančiuose festivaliuose neretai susimąsto, kodėl už tokį renginį reikia sumokėti pakankamai nemažą sumą pinigų. Štai kaip bilieto kainos subtilybes Laikas.lt portalui paaiškino festivalio „Tundra“ atstovai.

– Kaip apsprendžiate festivalio bilieto kainą?

– Bilieto kainą apsprendžiame remdamiesi patirtimi iš ankstesnių festivalių – kokios išlaidos buvo tuomet ir ar tuometinė bilieto kaina pasiteisino. Sudarinėdami sąmatą numatome, kiek žmonių reiktų sulaukti, kad pasidengtų renginio organizavimo kaštai. Kokio žmonių kiekio tikėtis, planuojame remdamiesi ankstesnių metų duomenimis bei įvertindami šiemetinę ekonominę situaciją bei gretimomis datomis vykstančių renginių skaičių ir lygį.

Kokie kaštai sudaro didžiąją dalį kainos?

Pagrindiniai kaštai, kuriuos reikia padengti – atlikėjų honorarai ir skrydžiai, technikos ir vietos nuoma, dekoracijos, apsauga, festivalio infrastruktūrai svarbūs dalykai.

– Ar daug dalyvaujančių renginyje pasinaudoja nuolaidomis bilietui?

– Išankstiniais bilietais pasirūpina apie trečdalis lankytojų. Jokių specialių nuolaidų bileitams netaikome, tik organizuojame išankstinius pigesnius bilietus, kuriuos paskubėję gali susipirkti didžiausi festivalio gerbėjai. Pigesniais bilietais prekiaujame iki pat festivalio, renginio vieotje bilietai brangesni.

– Ar įskaičiuojate šiukšlių išvežimo kaštus?

– Taip, įskaičiuojame. Netgi taikome specialią šiukšlių depozito sistemą. Į bilieto kainą įskaičiuotas papildomas 5 litų mokestis, kurį lankytojai gali atsiimti po renginio pristatę pilną šiukšlių maišą. Tai palengvina šiukšlių surinkimą. O tie, kurie nusprendžia šiukšlių mums nepristatyti ir depozito neatsiimti, praktiškai padengia šiukšlių išvežimo kaštus.

– Už ką dar sumokate, apie ką net nepagalvotų atvykstantys žiūrovai?

Tokių dalykų už kuriuos mokame,o dauguma lankytojų nepagalvotų – daugybė. Net ir pievos renginyje niekas dykai nenušienauja.

– Ar patiriate nuostolių?

Taip, patiriame nuostolių. Pagrindinė to priežastis – noras renginį padaryti „kaip sau“.

Renginio vieta: Dūburio ežero pusiasalis, Utenos apskritis, Zarasų rajonas.
Renginio data: 2011 metų liepos 7-10 dienomis.
Bilietas 2 festivalio dienoms – 78 Lt ir galioja nuo liepos 8 d. 12:00 val.
Bilietas visoms 3 festivalio dienoms – 88 Lt.
Laikas.lt
Nuotr.enyu.blogas.lt

8-oji „Tundra“ grįžta į Dūburio pusiasalį!

8-oji „Tundra“ grįžta į Dūburio pusiasalį!

Begalybės kilpoms besipinant, 8-oji „Tundra“ po dviejų metų pertraukos grįžta į nuostabųjį Dūburio pusiasalį, kur liepos 7-10 dienomis elektroninės muzikos gerbėjai bursis į vieningu ritmu šėlstančią minią. 3 paras truksiančios šventės metu 4 scenos virpins pačių įvairiausių muzikinių skonių receptorius, o išskirtinių virtuvių, įkvepiančių menų dirbtuvių bei paskaitų gausa peno duos ir kūnui, ir sielai.

Muzikine renginio puse šiais metais rūpinsis TranceFormers, Techstylism, Swamp Tales ir Bluehour sounds. Pernai pamėginę sulaužyti normas ir pakaitalioti stilius vietomis, šiemet jie atsigręžia į tradicinį skambesio suskirstymą keturiose „Tundros“ muzikos šventovėse – festivalio lankytojai migruos tarp psy-trance, chill out, drum‘n‘bass ir techno scenų. Tačiau naujovių visgi bus – viena iš scenų nuo elektroninio šurmulio pavargusias ausis gaivins dienos metu virsdama LIVE scena, dedikuota išskirtinai gyvus pasirodymus surengsiantiems atlikėjams.

Organizatoriai pakelia pirmąją uždangą, už kurios – kaip įprasta tokiam laikui, dar negalutinė „Tundros“ atlikėjų minia. Psy trance gerbėjus nudžiugins leidybinės kompanijos Parvati rec. įkūrėjas Giuseppe ir siurrealistišką virpinančių bosų bei suktų efektų psy trance sriubą verdantis Jahbo. Scenoje taip pat pasirodys per 15-os metų karjerą bemaž visą pasaulį spėjęs apkeliauti britas Tristan, kurio psy trance gerbėjams pristatinėti tikrai nereikia. Chill out scenoje tropiškai šiltą, etno motyvų ir teigiamos energijos kupiną solinį projektą pristatys Lawrence Harvey a.k.a. Kuba. Savita elektroninių garsų ir gyvų instrumentų samplaika ausį čia džiugins ir britų downtempo scenos ramstis Tripswitch. Bass scena šiemet jau paruošė ypatingą desertą stiliaus gurmanams – tai techno sielą drum‘n‘bass kūne apgyvendinantis Raiden (Didžioji Britanija) bei stilistiškai neformalaus, šilto analoginio skambesio hip hopą kitokiu kampu pateikiantis garsusis britų duetas Instra:mental. Techno gerbėjai neliks abejingi čiliečiui Ricardo Tobar, kurio unikalus skambesys savyje talpina melodingo techno, elektroninio roko ir moderniojo shoegaze akcentus, o Detroit techno tėvu Olandijoje pakrikštytas Steve Rachmad šokti nesustoti privers savo groovy techno, nuspalvintu funk ir soul melodijomis.

Kaip ir kiekvienais metais, „Tundrai“ prieglobstį suteikiančiam gamtos kampeliui organizatoriai žada atsidėkoti plėsdami žaliųjų veiklų paletę, todėl kviečia visus, tiek turinčius konstruktyvių pasiūlymų, tiek chaotiškų, bet dėmesio vertų pamąstymų ekologine tema, jau dabar pradėti jais dalintis. Jūsų žaliosios eko idėjos laukiamos el. paštu [email protected] (laiško temoje būtinai nurodykite „Eko idėjos“). Geriausių ir realiai įgyvendinamų idėjų autoriai bus apdovanoti!

Organizatoriai užsimena, kad „Tundros“ savanorių ir laisvalaikio bei pramogų dalyvių registracija prasidės jau šiomis dienomis, o per ateinančius du mėnesius dar ne kartą papūs naujienų vėjai. Todėl visi norintys prisidėti, dalyvauti ar šiaip nekantriai pasmalsauti, raginami įdėmiai sekti naujienas svetainėje www.tundrafestival.lt, „Tundros“ puslapyje socialiniame tinkle Facebook ir kituose pramogų ir laisvalaikio tema besidominčiuose informacijos šaltiniuose.