Search Results for: "žiemos sportas"

Įvestas žiemos laikas neišsklaidys rudeninio nuovargio

Įvestas žiemos laikas neišsklaidys rudeninio nuovargio

Paskutinįjį spalio sekmadienį, spalio 25 d., laikrodį pasuksime atgal – bus įvestas vadinamasis žiemos laikas. Miegaliai džiaugiasi galimybe valandą ilgiau pasivartyti pataluose, tačiau psichologai perspėja, jog rudeninio nuovargio taip neišsklaidysime.

Būkite atsargūs - žiemos pavojai tęsiasi

Būkite atsargūs – žiemos pavojai tęsiasi

Žiema tęsiasi, todėl dėl permainingų orų susidaro pavojingos sąlygos tiek keliuose, tiek šaligatviuose bei pėsčiųjų takuose. Dauguma traumų (paslydimai, nugriuvimai) patiriamos dėl susidariusios slidžios dangos. Labai daug traumų nutinka užsiimant žiemos sportu ar aktyviai pramogaujant lauke. Pasitaiko sumušimai, kai pažeidžiami minkštieji audiniai, ir rimtesnės traumos – čiurnos patempimai, kaulų lūžiai, išnirimai, galvos sumušimai, riešo ir alkūnės sužalojimai.

„Downhill“  – intensyvus dviračių sportas

„Downhill“ – intensyvus dviračių sportas

Pavasario lietūs jau išplovė visus žiemos likučius iš mūsų kiemų ir miškų. Intensyviai ruošiamės aktyviajam sezonui, kai varžybos veja varžybas, o idėjos liejasi laisvai. Mes taip pat turime paruošę nemažai įdomybių ir siurprizų.

Snieglentės ar slidės? Ruošiamės naujam žiemos sezonui

Snieglentės ar slidės? Ruošiamės naujam žiemos sezonui

Žiema – tai ne tik švenčių, bei daugelio taip pamėgtų žiemos pramogų metas. Lietuvoje kiekvienais metais vis daugėja žmonių, susidomėjusių įvairiomis žiemos sporto šakomis.

Slidinėti, anksčiau ar vėliau, pamėgina kiekvienas, vieni renkasi slides, kiti geriau jaučiasi ant snieglentės, o savo pasirinktą slidinėjimo būdą dažnas motyvuoja frazė „Tas man atrodo per daug sunkus, todėl rinkausi šitą“, bet ar galima nuspręsti, kuris būdas sunkesnis, neišbandžius abiejų?
Snieglentės ar slidės?

„Nėra Lietuvoje žiemos, nėra kur slidinėti, o į kalnus važiuot per brangu“ – tokios skeptiškos nuomonės besilaikantys asmenys labai klysta, Lietuvoje yra žiema, yra specialiai skirtų slidinėjimui kalnų, o nuo dabar Lietuva turi ir vienintelę Rytų Europoje uždarą žiemos sporto trasą, kur slidinėjimo entuziastai galės mėgautis sniegu ir vasarą.

Snieglenčių sporte yra du pagrindiniai stiliai: „freestyle“ – įvairių akrobatinių elementų atlikimas sniego parkuose bei gatvėse (gatvės stilius vadinamas jibbing‘u), ir „freeride“ – taip vadinamas greitas nusileidimas šlaitu per didelį sluoksnį sniego. Lietuvoje „freerid‘ui“ tinkamų sąlygų nėra, o „jibbing‘as“ snieglentininkų tarpe vis labiau populiarėja ir vystosi. Sniego parkuose atidirbtus triukus snieglentininkai išbando gatvėse ant laiptų turėklų, tvorų, sienų… žodžiu, iš bet kokio patikusio objekto padaro sau figūrą, per kurią stilingai perčiuožia.

O slidininkai dažniau renkasi tradicines kalnų slides, tačiau ir jų tarpe yra nemažai „freestyle“ entuziastų, meistriškumu nenusileidžiančių snieglentininkams. Taigi pirmasis žingsnis, norint pradėti sportuoti, yra būdo ir stiliaus pasirinkimas, pagal kurį turite rasti sau tinkamą inventorių.

slidinėjimas
„Roges reikia ruošti vasarą“

Sunkiausia dalis, norint pradėti slidinėti, Jus pasitiks tada, kai reikės išsirinkti sau tinkamą inventorių. Daugelis pradedančiųjų savo pirmąjį slidinėjimo inventorių perka iš antrų rankų, ir tai motyvuoja fraze „aš dar nežinau, ar man patiks, todėl nenoriu pirkti naujo ir brangaus inventoriaus“. Tačiau tiesa ta, kad perkant naudotą inventorių Jūs neturite jokių kokybės garantijų, jis gali būti sugadintas nematomose vietose, ir kiek ištikrųjų vertas daiktas Jūs nenustatysite. Pavojingiausia pirkti „freestyle“ naudotą inventorių, kitaip tariant, perkant iš antrų rankų didelė tikimybė, kad permokėsite ir už tą sumą gausite „katę maiše“.

Pirkdami inventorių specializuotose Lietuvos parduotuvėse Jūs gausite tam tikro laikotarpio garantiją, tačiau gerokai permokėsite. Pasibaigus sezonui visame Pasaulyje išparduodami praėjusio sezono nauji gaminiai, tačiau Lietuvoje panašių išpardavimų slidinėjimo inventoriui vargu ar rasite, nes parduotuvės sezonui pasibaigus sudeda neišpirktą inventorių į sandėlius, o kitąmet vėl parduoda už tą pačią kainą. Todėl ten galima dažnai aptikti kelerių metų senumo naują inventorių. „Roges reikia ruošti vasarą“ – palankus metas įsigyti naują inventorių slidinėjimui yra pavasario/vasaros laikotarpis, o vienintelis būdas gauti praėjusio sezono naują inventorių su nuolaida ir kokybės garantija – pirkti iš užsienio šalių ir siųstis į Lietuvą.

Bendros taisyklės renkantis inventorių

Renkantis slides ar snieglentes, galioja vienoda taisyklė – jų ilgis turi būti žemiau smakro arba jo aukštyje. Mėgstantys didesnį greitį pažengę slidininkai renkasi ilgesnes ir kietas slides, nes kuo slidės ilgesnės, o jų forma tiesesnė, tuo sunkiau bus padaryti staigų posūkį.

Renkantis snieglentę reikia visų pirma žinoti, koks čiuožimo stilius Jums priimtinesnis – „freeride“ – lentos turi būti kietos ir siekti smakrą, jos dar pasižymi skirtingu snieglentės galų ilgiu, visada priekis yra ilgesnis už galą. „Freesyle“ lentas reiktų rinktis trumpesnes, o kiek – kiekvienas sprendžia pagal save. Pavyzdžiui, „jibb‘eriai“ dažnai renkasi lengvas, trumpas, krūtinės lygį siekiančias labai minkštas lentas, nes su trumpesne lenta lengviau atlikti triukus. Renkantis apkaustus, skirkite jiems didesnį dėmesį, nes apkaustai dažniausiai tarnauja ilgiau nei lentos. Apkaustų sistemų yra skirtingų – vieni greičiau uždedami, kiti tvirčiau laiko koją, todėl apsispręsti, kurie apkaustai Jums tinka, galėsite tik išbandę skirtingas jų sistemas.

Slidinėjimo kultūra Lietuvoje ir užsienyje

Slidinėjimas nėra labai brangus sportas ir juo galima užsiimti tiek Lietuvoje, tiek užsienio kurortuose. Lietuvoje yra apie dešimt specialiai paruošiamų slidinėjimui kalnų, iš kurių žinomiausi: Druskininkų „Snow arena“, Ignalinos „Žiemos sporto centras“, Vilniaus „Liepkalnis“, Anyksčių „Kalitos kalnas“ (daugiau apie slidinėjimo trasas taip pat rasite praėjusių metų Laikas.lt straipsmnyje, kurį rasite čia).

Druskininkai siūlo geriausias sąlygas tiek slidininkams, tiek snieglentininkams ir nors šiuo metu visi „Snow arenos“ darbai nėra pilnai užbaigti, tačiau ateityje ten bus vienintelė Lietuvoje atskira trasa snieglentininkams, tokiu būdu bus išvengiama konfliktinių situacijų ir nemalonių susidūrimų tarp skirtingu sporto šakų atstovų.

Įprastai slidininkai ir snieglentininkai Lietuvoje slidinėja kartu ir labai dažnai vieni kitiems nesąmoningai trukdo, dėl to įvyksta nemažai susidūrimų. Kartais kyla konfliktai dėl nesupratimo ir nežinojimo, pavyzdžiui, snieglentininkai, važinėjantys per tramplyną, jį prižiūri ir patvarko, o kai vyksta tvarkymas visada prieš tramplyną padeda snieglentę, o nežinantis, ką reiškia snieglentė, slidinėtojas tiesiog apvažiuoja snieglentę ir šoka per tramplyną, taip sukeldamas pavojingą situaciją, kurios pasekmės gali būti labai skausmingos.

Žiemą Anykščių slidinėjimo trasoje dominuoja slidininkai, kalnas visada gerai paruošiamas ir prižiūrimas. Ignalina 2010/2011 metų sezoną džiugino snieglentininkus, ten buvo pastatytas geriausias tų metų sniego parkas ir vyko didžioji dalis žiemos sporto renginių. Visai kitokia situacija buvo Vilniuje esančioje „Liepkalnio“ trasoje, ten nevyko renginiai, nebuvo sniego parko, kalnas buvo atidarytas vėliausiai ir dažnai pasitikdavo slidininkus gerokai apšalusia danga.

Bendra ir neišspręsta Lietuvos slidinėjimo centrų problema – didelės eilės prie keltuvų, ir šią problemą netikslinga pateisinti per mažu kalnu ir per dideliu žmonių kiekiu, nes mūsų brolių latvių pavyzdys rodo, kad nesvarbu, kokio dydžio kalnas ir kiek ant kalno yra žmonių, visada keltuvas veikia ir prie jo nėra didelės eilės.

Būtent dėl to daug lietuvių važiuoja į Latvijos kurortus, kur kainos yra daug prieinamesnės, o aptarnavimas daug kokybiškesnis. Latvijoje yra daug veikiančių žiemos sporto centrų, o vienas populiariausių iš jų – „Žagarkalnis“. Ten visada yra tvarkingai paruoštas aukšto lygio snieglenčių parkas, darbuotojai padeda ir paaiškina pirmą kartą kylantiems keltuvu žmonėms, o ir kainos už slidinėjimą bei inventoriaus nuomą yra mažesnės nei Lietuvoje.

Slidininkai ir snieglentininkai, pasiruošę dideliems kalnams, dažniausiai vyksta į Norvegiją, Prancūziją, Italiją, Lenkiją, o iššūkiams pasirengę renkasi tokias šalis kaip Ukraina. Vykstant slidinėti į tolimesnes užsienio šalis tikslinga visų pirma apsidrausti.
O kur Jūs slidinėjate? Kokie planai naujam žiemos sezonui?
Romualdas Ruzgys
Nuotr.: Ž.Vaičaičio

Tarpukario sportas: žaidimai „karaliai ir karalienės“ (II dalis)

Tarpukario sportas: žaidimai „karaliai ir karalienės“ (II dalis)

Nors dabar prisimename kone tik krepšinį, tačiau 3-ame dešimtmetyje sporto karaliumi Lietuvoje tituluotas futbolas. Žaidė jį dauguma lietuvių, tačiau visiems jiems trūko sėkmės ir pergalių tarptautinėse ir tarpvalstybinėse varžybose. Tautiečiai taip pat žaidė stalo ir lauko tenisą, sportavo lengvąją atletiką.

Sočis 2014: atrinkti žiemos olimpinių žaidynių talismanai-pretendentai(video

Sočis 2014: atrinkti žiemos olimpinių žaidynių talismanai-pretendentai(video, foto)

Likus lygiai trims metams iki Žiemos olimpinių žaidynių Sočyje pradžios Pirmasis Rusijos televizijos kanalas pristatė galimus talismanus. Po pirmojo konkurso turi pagrindinėms žaidynėms atrinkti 10, o parolimpinėms – trys talismanai.

Kiekvienam pretendentui buvo paskirta po 30 sekundžių laiko.

1. Poliarinis lokys, mylintis sportą ir nuolat judantis su slidėmis ir rogėmis ir šiaip pabėgioti.

2. Vienas kitą papildanti pora: Žmogus – ateivis iš kitos planetos, kurioje visada karšta, o taip pat Snieguolė, kuri atvyko iš amžinojo įšalo planetos. Atvykę į Žemę jie ir susidraugavo – kartu išmoko slidinėti ir čiuožti rogėmis ir žaisti ledo ritulį.

Dovanų konsultantai. Pramogos žiema alsuojančioje gamtoje

Dovanų konsultantai. Pramogos žiema alsuojančioje gamtoje

Šaltukas jau puošia namų langus, bet noras nuveikti kažką įsimintino, skatina daugiau laiko praleisti žiema alsuojančioje gamtoje! Todėl dovanų konusltantai Justina ir Tadas siūlo nepamiršti žiemos pramogų, kurios nuspalvins net šalčiausią dieną. Verta prisiminti tik taisyklę, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga.
Žieminis skrydis oro balionu
Žiemos panorama iš paukščio skrydžio – kvapą gniaužiantis vaizdas. Tokiai kelionei oro balionu pasiryžta ne kiekvienas, bet patyrę pilotai rekomenduoja skristi būtent žiemą – įspūdis nepakartojamas. Skristi galėsite virš įstabaus grožio apsnigto Vilniaus senamiesčio, Trakų pilies, Kauno miesto, Kernavės ar Molėtų ežerų.

https://www.geradovana.lt/lt/zieminis_skrydis_oro_balionu_oreiviu_klubas_padangiu_geles.aspx
Ekstremalus slidinėjimas tempiant žirgui
Negirdėta, nematyta?! Tačiau tai tikrai įmanoma – prikabintas prie kinkinio, skrosite snieglente ar slidėmis per pusnis. Greitis ir nenumatyti posūkiai, vietoje nenustygstantys žirgai, nepravažiuojamos pusnys – Jūs turite tai išbandyti!
https://www.geradovana.lt/lt/ekstremalus_slidinejimas_tempiant_zirgui_crazy360.aspx
Slidinėjimo snieglente pamoka
Snieglentės – populiariausias ir svarbiausias žiemos sportas jaunimo tarpe. Todėl išmokti valdyti lentą norėtų kiekvienas. Daugeliui jau gyvenimo dalimi tapęs sportas įtrauks ir Jus!

https://www.geradovana.lt/lt/slidinejimo_snieglente_pamoka_crazy360.aspx

Pasivažinėjimas rogių kinkiniu

Tai ideali dovana išsiilgusiems gamtos ir kaimo ramybės. Žirgais pakinkytos rogės, pusnyse paskendęs miškas, grynas oras ir senus laikus menantis rogių kinkinys – tikra žiemiška pramoga draugų kompanijai.

https://www.geradovana.lt/lt/pasivazinejimas_rogiu_kinkiniu_crazy360.aspx

Pramogos naujausioje slidinėjimo trasoje

Atitrūkite nuo kasdienybės ir praleiskite nepamirštamas poilsio akimirkas pramogaudami naujoje slidinėjimo trasoje „Snoras Snow arena“ ir mėgaudamiesi pramogomis ir nepamirštamu poilsiu dviese!

https://www.geradovana.lt/lt/nakvyne_ir_aktyvus_poilsis_druskininkuose_dviem_regina_viesbutis.aspx
Sniego motociklų safaris
Išbandykite galingus sniego motociklus, skriedami greičiau už vėją apsnigtais laukais, miškų takais ir ežerais Trakų rajone. Adrenaliną ir neišdildomus įspūdžius garantuojame!

https://www.geradovana.lt/lt/sniego_motociklu_safaris_(40_km)_misko_slenis.aspx?CtgID=19
Buriavimas vėjaračiais
Tai dinamiška ir įdomi pramoga viename gražiausių Lietuvos kampelių – Neringoje. Blokart vėjaračio valdymas yra labai paprastas – viena ranka yra laikomas vairas, o kita – burės virvė, todėl pramogauti gali visi ir net žiemos metu.

https://www.geradovana.lt/lt/buriavimas_vejaraciais_irklakojis.aspx

Sporto tiesos

Sporto tiesos, kurias nuolat užmirštame

Yra dalykų, apie kuriuos kalbėti tiesiog nepadoru: prezimuojama, kad buhalteris moka daugybos lentelę, o gydytojas – užčiuopti pulsą. Dauguma mūsų lieknėja ar bent jau puoselėja kūno formas taip seniai, kad, atrodytų, žino viską. Deja, aksiomas taip pat kartais reikia priminti.

5 mitai apie veido odos priežiūrą pavasario metu

5 mitai apie veido odos priežiūrą pavasario metu

Nors atšilus orams labiausiai erzina išryškėję žiemos padariniai ant veido: odos sausumas, sudirgimas ir pleiskanojimas, tuo pačiu reikia kovoti su naujais pavojais – pavasario saule. Kiekviena moteris griebiasi visų būtiniausių priemonių odos būklei pagerinti, tačiau ne visuomet teisingų. Gydytoja dermatologė pateikia penkis populiariausius mitus apie veido odos priežiūrą pavasario metu ir pataria, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą pasirodžius skaistesnei saulei.

Kiek dienų per gyvenimą praleidžiame sportuodami

Kiek dienų per gyvenimą praleidžiame sportuodami, sėdėdami, mylėdamiesi?

Kai 6 valandą ryto suskambėjęs žadintuvas mus pažadina tam, kad prieš darbą spėtume pusvalandį pabėgioti ar padaryti rytinę mankštą, dažnam iš mūsų atrodo, kad šios treniruotės užima gana daug mūsų dienos laiko, tačiau sportinių drabužių, avalynės ir inventoriaus gamintojo „Reebok“ atliktas tyrimas rodo, kad sportui vidutiniškai žmonės skiria mažiau nei 1 proc. savo gyvenimo laiko.