Search Results for: "Šanchajus"

Su kuo žaidžia skirtingų šalių vaikai? (foto)

Su kuo žaidžia skirtingų šalių vaikai? (foto)

Viso pasaulio vaikai mėgsta žaisti.Visgi Italų keliautojas Gabriele Galimberti savo nuotraukų serija „Toy Stories“ atskleidė, kad tai, kokie bus mažųjų žaislai, labai priklauso ne tik nuo tėvų, bet ir nuo šalies, kultūros, valstybės ekonominės padėties. Kurdamas šią nuotraukų seriją, kurioje – vaikai su savo mėgstamiausiais žaislais, fotografas aplankė tokias šalis kaip Tailandą, Kiniją, Zambiją, nepralenkė ir mūsų kaimynės Latvijos.

Naktinis dangus užtemus miestams (foto)

Naktinis dangus užtemus miestams (foto)

Paryžiuje gyvenantis fotomenininkas Thierry Cohenas yra laikomas vienu iš skaitmeninės fotografijos pradininkų. Nuo 2010 m. visą savo laiką paaukojo stulbinančiam projektui – „Villes Enteintes“ (Užtemdyti miestai), kuriame vaizduojama, kaip atrodytų didieji pasaulio miestai naktį, nesuteršti miesto šviesų. Žinoma, užtemdyti viso miesto Cohenui nepavyko, tačiau jis atrado originalų ir tikslų metodą, kaip būtų galima išgauti pakankamai realistišką rezultatą.

Kino pusryčiai: 26 minutės Šnipiškių banzai treniruotėje (video)

Kino pusryčiai: 26 minutės Šnipiškių banzai treniruotėje (video)

Jaunos mūsų šalies režisierės Jūratės Samulionytės filmas „Nerutina“ 2008 m. „Sidabrinėse gervėse“ buvo pripažintas geriausiu trumpametražiu filmu. Po dvejų metų dokumentinė juosta „Šanxai Banzai“ tapo geriausia „Scanoramos” konkursinėje programoje ,,Naujasis Baltijos kinas”. Dar po metų, 2011-aisiais, pasirodė taip pat trumpo metro filmas „Laikinai“, apkeliavęs daugybę įvairių šalių festivalių ir teigiamai įvertintas kritikų.

Kinijoje vaikai nuo 4 metų alinančiomis treniruotėmis ruošiami Olimpiadai (foto)

Kinijoje vaikai nuo 4 metų alinančiomis treniruotėmis ruošiami Olimpiadai (foto)

Būsimasis Kinijos sporto elitas ugdomas gana žiauriomis priemonėmis – vaikai grūdinami būti nugalėtojais nuo pat ankstyvos vaikystės, sulaukus vos keturių metukų. Tokiose elitinėse sporto mokyklose bei stovyklose vaikai nuo pat mažens grūdinami prie didelių fizinių apkrovų, kiekvieną dieną jie valandų valandas treniruojasi. Vis tik, tai nėra vienintelis jų užsiėmimas, kaip ir paprasti vaikai, prieš ar po treniruočių jie lanko įprastas pamokas.

Pasaulio turtuoliai labiausiai norėtų gyventi Londone

Pasaulio turtuoliai labiausiai norėtų gyventi Londone

Didžiosios Britanijos sostinė pirmauja tarp dešimties didžiausių pasaulio miestų, kur norėtų gyventi turtingiausi planetos žmonės, praneša BBC.

Antroje reitingo pozicijoje atsidūrė Niujorkas, trečiojoje – Honkongas. Toliau eilės tvarka rikiuojasi Paryžius, Singapūras, Majamis, Ženeva, Šanchajus, Pekinas ir Berlynas. Būtent šie pasaulio didmiesčiai labiausiai vilioja asmenis, kurių turtas viršija 25 mln. JAV dolerių.

Miestai buvo atrenkami pagal tokius rodiklius kaip gyvenimo kokybė, verslo aktyvumo lygis, politinė įtaka, kultūrinio gyvenimo intensyvumas, socialinis stabilumas, švietimo sistema, būstų komfortabilumas.

Šanchajuje gyvenanti Lina žavisi kinų nuoširdumu (Foto

Šanchajuje gyvenanti Lina žavisi kinų nuoširdumu (Foto, Interviu)

Ar dėl savo svajonės išdrįstumėte ramų gyvenimą Vilniuje išmainyti į daugiau nei 17 milijonų gyventojų turintį Šanchajų? Apie įspūdžius gyvenant ir studijuojant didžiausiame Kinijos mieste kalbamės su lietuve Lina Bartusevičiūte

Pasaulio patiekalai

Pasaulio patiekalai, kurios privaloma paragauti

Valgymas kartais tampa įdomiausia kelionės dalimi. Paragauti patiekalai dažnai visai net neprimena jūsų šalyje gaminamų jų pakaitalų. Tad jei norite sužinoti, koks tikrasis kebabo skonis, teks skristi į Turkiją, o makaronų – į Italiją. Keliautojų biblija „Lonely Planet“ paruošė turistams rekomenduojamų paragauti nacionalinių patiekalų dešimtuką.

Tapas – Barselona, Ispanija
Ispaniškas užkandis tapas – mūsų šalyje labiau žinomas, kaip vieno kąsnio sumuštinukas. Jie daromi iš įvairiausių produktų. Populiariausi – bulvės su aštriu pomidorų padažu,kepti kalmarai, ančiuviai, kumpio kroketai), kiaulienos dešra, skrudinti pipirai, mėsos kukuliai, sūriu apkepti baklažanai ir t. t.
Žodis Tapa, išvertus iš ispanų kalbos reiškia – dangtis. Taip pavadintas užkandis, nes tradiciškai ispanai jį deda ant vyno taurių, kad į jas nepatektų vabzdžių ar nešvarumų.
Lankantis Barselonoje tikrai paragausite tapų, nes tai įprastas kasdienis patiekalas. Jų valgymo metas – nusileidus saulei ir atidarius dar vieną butelį vyno…

Doner kebabas – Stambulas, Turkija
Tikras turkiškas kebabas, žinomas Doner vardu. Tradiciškai, nuo seniausių laikų jis gaminamas iš keptos avienos. Patiekiant lėkštėje greta jo visada esti ryžiai su sviestu. Tokį Doner kebabą dar tikrai įmanoma užsisakyti kai kuriuose, iš senų laikų išlikusiuose Stambulo restoranuose.
Dabar turkiškas kebabas laikomas nebe patiekalu, o greito maisto pusbroliu. Gaminamas jis daugiausia iš marinuotos mėsos, pjaustant ją nuo besisukančio iešmo, ir įsukant į pitą duonelę kartu su salotomis ir specialiu jogurtiniu padažu. Jį turkai, žinoma, irgi moka išskirtinai paruošti. Tad, kai būsite Stambule, nusipirkite iš vietinių turkų kebabą ir nesivaržydami tęskite ekskursiją po miestą su varvančiu per smakrą padažu.

Makaronai – Neapolis, Italija
Maisto istorija teigia, kad XVIII amžiuje neapoliečiai miltus su vandeniu sumaišė taip, kad tas mišinys tapo populiarus visame pasaulyje. Jie taip pat pirmieji supažindino makaronus ir pomidorų padažu. O tada jau prasidėjo rimtieji virtuvės bandymai. Taigi vaikščiodami Neapolio istorinėmis gatvėmis, būtinai užsukite į itališką tratoriją ir užsisakykite dubens makaronų „Pasta Napolitana“.

Virti koldūnai – Šanchajus, Kinija
Kiniški koldūnai atrodo visai nieko neišsiskiriantis tol, kol jų neparagauji. Tik darykite tai atsargiai, nes galite nusideginti. Prieš valgant koldūną iš pradžių jį lengvai prakąskite, kad iš jo išbėgtų skystis. Jis ir yra šių pyragėlių su malta kiauliena, krabų mėsa, daržovėmis ir aštriu sultiniu paslaptis. Į koldūnų įdarą dedamas kietas želatinas, kuris suskystėja kai koldūnas verdamas.

Feijoada – Rio de Žaneiras, Brazilija
Tai iššūkis Brazilijos turistams. Paskanavus šio kiaulienos ir juodųjų pupelių troškinio labiau patariame prigulti ant sofutes, o neiti maudytis į taip viliojantį žydrą vandenį. Šis patiekalas itin populiarus žymiojo Rio de Žaneiro karnavalo metu. Tikriausiai, dar verta paminėti, jog dažniausiai šį troškinį brazilai gamina iš kiaulių kojų, kartais – ausų, liežuvių ar uodegėlių.

Gumbo – Naujasis Orleanas, JAV
Gumbo – tai tiršta sriuba su jūros gėrybėmis ir rūkyta mėsa. Patiekiama ji su ryžiais. Naujojo Orleano virtuvė garsėja ne tik šiuo patiekalu, bet ir jo rūšių įvairove. Gumbo valgymas Naujajame Orleane yra toks pat svarbus kaip ir džiazo klausymasis.

Kuskusas – Kasablanka, Marokas
Atvykę į Kasablanką, nusipelnėte minutės poilsio. O praleisti ją patariama vietinėje kavinukė užsisakius puodelį mėtų arbatos ir lėkštę kuskuso. Marokietiškas kuskusas gaminamas iš garintų kuskuso kruopų, pasirinktinai – su vištiena, aviena ar žuvimi. Patiekamas su daržovėmis. Tikėtina, kad kitą dieną vėl valgysite tą patį patiekalą. O gal net šiandien…

Nasi Goreng – Penang sala, Malaizija
Tai tradiciniai šios šalies kepinti ryžiai. Jie apkepinami su vištiena, daržovėmis, kiaušiniais ir saldoku sojos padažu. Kartais į ryžius įdedama čili. Tad nemėgstantiems aštraus maisto, prieš užsisakant Nasi Goreng, patariama pasiklausti – jis su čili ar be.

Karis – Bombėjus, Indija
Kario patiekalai – tai Azijos fenomenas, juos gamina nuo Pundžabio iki Japonijos. Tačiau kario tikroji gimtinė yra Indijos miestas – Bombėjus. Tipiškas jo karis gaminamas iš jūros gėrybių, kokoso su masala (prieskonių mišiniu). Tradicinį prieskonių mišinį sudaro ciberžolė, kalendra, imbieras ir raudonasis čili.

Dešrainis – Niujorkas, JAV

Nors Niujorke laukia didžiulė pasiūla įvairiausių pasaulio virtuvių, tačiau būtinas ritualas čia atvykus yra susirasti metalinę apšiurusią prekyvietę su skėčiu ir užsisakyti dešrainį su kečupu, garstyčiomis, svogūnais bei įvairiais padažais. O jei norite iššūkio – liepos 4 d. nuvykite į Coney salą ir sudalyvaukite garsiose dešrainių valgymo varžybose. Jų rekordas – 53.5 dešrainiai per 12 minučių.

Skanių įspūdžių!

Miestų

Miestų, kuriuose geriausia gyventi, TOP 10

Firmos „Mercer“ konsultantai sudarė sąrašą pasaulio miestų, kuriuose geriausios gyvenimo sąlygos. Kiek netikėta tai, jog aukščiausiame dvidešimtuke nėra nei vieno JAV miesto, tuo tarpu sąraše dominuoja Europa – jame atsirado vietos ir Lietuvos sostinei.

Suomių aviakompanija Lietuvoje skaičiuoja pelną

Suomių aviakompanija Lietuvoje skaičiuoja pelną

Kol dar girdime žinias apie sudėtingą Vilniaus oro uosto veiklą ir neramumus nešančias lietuviškų oro linijų bendroves, suomių aviakampanija Finnair” garsiai visiems džiaugiasi, jog trečiąjį šių metų ketvirtį dirbo pelningai.

Kompanijos duomenimis,  veiklos pelnas sudarė 42 mln. eurų (apie 145 mln. litų). Tuo pačiu laikotarpiu pernai bendrovė patyrė 33 mln. eurų (apie 114 mln. litų) nuostolį. Aviakompanijos apyvarta trečiąjį ketvirtį išaugo 26 procentais ir pasiekė 551 mln. eurų (apie 1902,5 mln. litų). Planuojama, kad paskutinis šių metų ketvirtis bendrovei taip pat bus pelningas.

„Tai pirmasis pelningas ketvirtis po septynių iš eilės nuostolingų ketvirčių. Situacija rinkoje buvo akivaizdžiai geresnė nei metų pradžioje, tai matyti iš augančios paklausos bei ryškaus pajamų augimo,” – apie bendrovės veiklos rezultatus sako „Finnair” prezidentas ir generalinis direktorius Mika Vehvilainenas.

„Finnair” iš reguliariųjų skrydžių gaunamos pajamos lyginant su atitinkamu laikotarpiu praeitais metais išaugo 23,5 procento. Pajamų augimą lėmė didėjanti verslo kelionių tarp Europos ir Azijos paklausa. Planuojama, kad kitais metais bendrovės transporto pajėgumai Azijos kryptimi augs daugiau nei 20 procentų.

„Mūsų Europa – Azija oro eismo rinkos dalis nuolat auga. Matydami didėjantį skrydžių šia kryptimi poreikį, ateityje taip pat tikimės spartaus augimo. Rugpjūtį pardavimai Japonijoje pirmą kartą viršijo pardavimus Suomijoje,” – sako Mika Vehvilainenas.

Aviakompanijos pajamos iš skrydžių vidaus rinkoje augo mažiausiai. Tokie skrydžiai sudaro tik 3 procentus visų bendrovės skrydžių. Pajamos iš skrydžių Europa – Azija kryptimi sudaro 65 proc. visų „Finnair” reguliarių už keleivių pervežimą ir krovinių transportavimą gaunamų pajamų. 

Per devynis šių metų mėnesius „Finnair” iš viso pervežė apie 5,5 mln. keleivių. Krovinių transportavimas dėl išaugusio poreikio Azijos šalyse išaugo 38 procentais. 

„Finnair” apyvarta Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai padidėjo 2,64 procento. Pastebima, kad ženkliai išaugo brangesnių bilietų pardavimai: verslo ir ekonominės klasės „Economy Flex” tipo bilietų parduota 58, 6 proc. daugiau. Populiariausi lietuvių maršrutai pagal trečiąjį ketvirtį šalyje parduotų bilietų skaičių yra Helsinkis, Niujorkas, Londonas, Pekinas, Mančesteris, Torontas, Stokholmas, Delis, Honkongas, Šanchajus.