Search Results for: "Raw raw"

„Raw Raw“ – žalias maistas žvakių šviesoje

„Raw Raw“ – žalias maistas žvakių šviesoje

Vakaruose jau nuo XX a. pradžios, Lietuvoje – pastariasiais metais vis labiau populiarėjantis žaliasis maistas (angl. raw food) siūlo naują požiūrį į maistą ir jo ruošimo kultūrą.

„Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ keičia savo statusą: iš „Single“ į „In A Relationship“

„Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ keičia savo statusą: iš „Single“ į „In A Relationship“

Dvi interneto parduotuvės – „Rugged‘n‘Raw“ ir „Vinylshop.lt“ – susivienijo ir Vilniuje atidaro bendrą parduotuvę, kurią patys vadina idėjine kolaboracija.

10-metė C.Crawford dukra - „Versace“ reklaminis veidas

10-metė C.Crawford dukra – „Versace“ reklaminis veidas

Turbūt buvo tik laiko klausimas, kada supermodelio Cindy Crawford ir jos vyro Rande Gerberio dukra Kaia taps modeliu ar aktore. Grožio genas su garsia pavarde – puikiausias derinys, net kai tau tik 10 metų.

Hiphopo legendos „Raw Sugar” publiką valdė vienu rankos mostu (Foto)

Hiphopo legendos „Raw Sugar” publiką valdė vienu rankos mostu (Foto)

Šeštadienį menų fabriko „Loftas” scenoje pasirodė pasaulinės hiphopo legendos „Raw Sugar”, anksčiau besivadinę visiems repo mylėtojams labiau atpažįstamu vardu „The Sugarhill Gang”.

Tiesiai iš Niujorko į Vilnių atvykę senojo repo puoselėtojai Wonder Mike, Master Gee ir Hendogg čia jautėsi puikiai ir nepaisant varginančios kelionės noriai bendravo su gerbėjais. O vakare surengė įspūdingą pasirodymą, tik patvirtinusį tiesą, jog talentas amžiaus cenzo neturi – atlikėjai savo muzika ir energija išjudino, regis, net sienas.

„Mes nerepuojam apie smurtą, ginklus, kekšes ir narkotikus. Viskas, ką norime pasakyti – tai taikos ir džiaugsmo siekis”, – kalbėjo Master Gee šėlstančiai miniai.

Muzikantai scenoje demonstravo pribloškiantį profesionalumą – publiką valdė jie kad ir vienu rankos mostu.

„Tai joks „oldschool”. Tai tikrų tikrausias „THE School”, – taikliai įkvepiantį pasirodymą įvardijo reperų gerbėjai salėje.

Ir iš tiesų, tokios laimingos publikos hiphopo koncertuose reta. „Tai buvo neužmirštamas koncertas tiek „Lofto” svečiams, tiek mums patiems. Gyvai bendrauti su tikraisiais repo pradininkais ir klausytis istorijų, kaip šis judėjimas prasidėjo iš tiesų – neįkainojama patirtis”, – įspūdžiais dalijosi menų fabriko vadovas Viktoras Diavara.

Iškart po koncerto muzikantai išskrido atgal į Niujorką. Lietuvoje jie praleido vos 14 valandų. „Mums didelė garbė, jog „Raw Sugar” atvyko pas mus bene trumpiausiam Europos turui”, – šypsodamasis pridūrė V. Diavara.

Reperiai „Raw Sugar“ Lietuvoje pageidauja limuzinų ir geros publikos

Reperiai „Raw Sugar“ Lietuvoje pageidauja limuzinų ir geros publikos

Jau šį šeštadienį menų fabrike „Loftas” – legendinių repo senių „Raw Sugar”, anksčiau visam pasauliui žinomų kaip „The Sugarhill Gang” pasirodymas.

Originalieji „The Sugarhill Gang” reperiai Wonder Mike ir Master Gee – tie patys, kurie pradėjo įrašyto hiphopo istoriją. Žymiausias jų kūrinys „Rapper’s Delight” buvo pirmasis repo hitas, patekęs į pasaulinius muzikos topus ir supažindinęs mases su hiphopo muzika bei kultūra.

Šį šeštadienį, gegužės 14 dieną Wonder Mike ir Master Gee, kartu su kolega Hendogg, savo pasirodymo metu pažadėjo sugroti visus originaliuosius ir garsiausius grupės kūrinius.

„Raw Sugar” pasirodymo nekantriai laukia ir būrys žinomų seno gero hiphopo gerbėjų – Viktoras Diavara, DJ Mamania su „G&G Sindikatu”, Dee&Kamy, turėsiantys progą repo legendas ir apšildyti, „Senosios Mokyklos” atstovas Manfredas, Erica Jennings, Vaiperis ir kiti. Lietuvos muzikantai, išsamiau besidomintys hiphopo judėjimu pripažįsta – „Sugarhill Gang” muzika daugeliui buvo būtent tas spyris, paskatinęs šia kryptim domėtis toliau.

Kaip savo įkvėpėjus, „Raw Sugar“ reperius Wonder Mike ir Master Gee įvardijo tokie šiuolaikinio hip hopo grandai kaip Dr. Dre ar Busta Rhymes.

Jau minėta žymioji daina „Rapper’s Delight” visuotinai pripažįstama ta, kuri išpopuliarino hiphopą Jungtinėse Valstijose ir visame pasaulyje. Dabar greičiausiai nėra repo gerbėjo, nežinančio kultinės dainos frazės „I said a hip hop, a hippie, a hippie to the hip hop“. Šis kūrinys turi kelis šimtus koverių ir naudotas kaip garso takelis nuo video žaidimų iki serialų, filmų ir reklamų. Viena jų – mineralinio vandens „Evian” su breiką šokančiais kūdikiais – susilaukė daugiamilijoninio pripažinimo socialiniuose tinkluose. „Rapper’s Delight” remiksavo ir tokios grupės bei atlikėjai kaip „Queen” ir „Beastie Boys“, „The Verve”, Justinas Timberlake’as.

Prisiekusių repo atstovų įvaizdis po pasirodymo neužsibaigia – viešnagės Lietuvoje metu atlikėjai pageidavo visur keliauti limuzinu, miegoti vadinamosiose „king size” lovose, o į vienintelį koncertą kiekvienas reperis atvyksta su 50kg asmeniniu bagažu. Hiphopo karaliams tai – standartiniai pageidavimai, tik papildantys jų sceninį įvaizdį.

„Raw Sugar” narys Hendogg, besiruošdamas kelionei į Vilnių, spėjo mums duoti keletą atsakymų:

– Nemažai yra manančių, kad repas – nesąmonė, nors patys nedaug jo girdėję. Ką tokiems pasakytum, kad jie savo nuomonę pakeistų?

Kaip gali kažką teigti, kol neišbandei? Tai tas pats lyg sakytum, jog nekenti sušių, nors jų burnoje nesi turėjęs. Naujiems, nebandytiems dalykams visada reikia duoti šansą. O mūsų koncertas – pats geriausias šansas išgirst tikrą repą.

– Kas tau yra tas mistinis ir taip dažnai vartojamas žodis „oldschool”?

Tai laikas, kai repas tik atsirado Bronkso rajone…

– Ko tikras reperis niekada nepadarytų?

Jis niekada nenaudotų ir nevogtų kito reperio rimo.

– Ar žinai ką apie Lietuvą?

Nedaug, bet jau pasiekė mane gandai, kad tai puiki vieta turistams. Nekantrauju įsitikint!

– Ar jaunesni muzikantai dažnai klausia jūsų nuomonės ir patarimų?

O taip, tai vyksta nuolat. Mes visada stengiamės skirti jiems laiko ir išklausyti. Dabar scenas ima ta spalvinga, šiek tiek „glamūrinė” jaunimo karta. Bet aš manau, kad repo muzika negalėtų būti geresnėse rankose.

– Na ir paskutinis tavo žodis laukiantiesiems „Raw Sugar” koncerto šeštadienį.

Geriau jau pasiruoškite popkornų iš anksto, nes čia bus toks šou, kokio dar nematėt!!!

Olga Dzindzeleta: žaliavalgystė – mada? Taip

Olga Dzindzeleta: žaliavalgystė – mada? Taip, tačiau sveika! (interviu)

Lietuvoje, kurios nacionalinė virtuvė pasižymi riebiais bulvių ir mėsos patiekalais, vis dažniau išgirstame apie žaliavalgystę – mitybos būdą, kuomet valgomas tik termiškai neapdorotas maistas. Žinią apie žaliąjį maistą viena pirmųjų ėmė skleisti Olga Dzindzeleta. Prieš ketverius metus įkūrusi pirmąjį žaliavalgių restoraną mūsų šayje „Raw Raw“, šiomis dienomis ji sukasi „Samsung“ projekto #Fresh sode ant stogo, kur vilniečiams ir miesto svečiams siūlo pasimatuoti sveiką gyvenseną.

Kaip teisingai prižiūrėti džinsus?

Kaip teisingai prižiūrėti džinsus?

Džinsų priežiūra – kur kas daugiau dėmesio reikalaujanti veikla, nei tai gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Anot „Pando Wear“ įkūrėjo Mariaus Bieliausko, tikri džinsų entuziastai pastaruosius skalbia ne dažniau nei kartą per metus, to priežastis ne apsileidimas, bet priešingai – itin kruopšti rūbo priežiūra.

„Vegfest LT Kaunas“ – maisto festivalis mėgstantiems išbandyti naujoves

„Vegfest LT Kaunas“ – maisto festivalis mėgstantiems išbandyti naujoves

Rugsėjo 16 d. Kaune rengiamas augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“ lankytojus vilios maisto įmantrybėmis bei nemažomis nuolaidomis.

Naujas posūkis „jama&W“ kūryboje – grupė pristato pirmą dainą anglų kalba ir jos vaizdo klipą (video)

Naujas posūkis „jama&W“ kūryboje – grupė pristato pirmą dainą anglų kalba ir jos vaizdo klipą (video)

Ilgą laiką kūrę tik lietuviškai reperiai „jama&W“ pristato pirmą dainą anglų kalba. Vos prieš kelias savaites „LinkMenų fabrike“ improvizacijų meistrai įrašė naujos „We all“ dainos koncertinį gyvo garso vaizdo klipą.

Originalių formų fotoaparatai

Originalių formų fotoaparatai

Dabar įprasta, kad fotoaparatai būtų dviejų formų. Viena jų – kompaktinė, dar vadinama „muiline“ – tai nedidelė dėžutė, mažesnė už išmanųjį telefoną, tik storesnė. Jos šone arba viduryje – nedidelis objektyvas, ant viršaus fotografavimo mygtukas, kitoje pusėje – nedidelis ekranėlis nuotraukoms peržiūrėti ir dar kokie 5-7 mygtukai valdymui ir nustatymams. Viskas, labai paprasta forma. Antroji – įprastinė veidrodiniams skaitmeniniams fotoaparatams – išlenktas šonas tvirtesniam paėmimui rankoje, per vidurį didelis objektyvas, išvažiuojantis 5-15 centimetrų į priekį, ant viršaus iššokanti blykstė arba vieta normaliai blykstei prijungti. Kitoje pusėje – ekranas ir keletas mygtukų. Tai standartinė šiuolaikinių fotoaparatų forma. Atrodo, kad šioje vietoje turėtume dėti tašką, nes nebėra ką ir aptarinėti, bet… Rinkoje yra dar ne vienas fotoaparatas, kurio forma neatitinka nusakytųjų. Kokie tai fotoaparatai ir kam jie naudojami?