Now Reading
Pedikiūras – pas profesionalus ar namų sąlygomis?

Pedikiūras – pas profesionalus ar namų sąlygomis?

Pedikiūras – pas profesionalus ar namų sąlygomis?

Dažnai, atlikdami grožio procedūras, mes pamirštame pasirūpinti pėdomis, kurios, beje, turi būti prižiūrimos reguliariai, kad jos būtų sveikos ir patrauklios. O, be to, vasarą mėgstame pasipuošti atviromis basutėmis, tačiau jos, kokios bebūtų gražios, neišgelbės nuo įkyrių žvilgsnių į jūsų nuospaudas ir netvarkingus kojų nagus.

Kita vertus, kojoms tenka išlaikyti bene 5 kartus daugiau viso jūsų kūno svorio, tad, jeigu tinkamai jomis nesirūpinsite, galite prišaukti komplikacijas ir kitas kojų problemas. Tinkama kojų priežiūra prasideda nuo pedikiūro.

Pedikiūras – tai procedūra, kurios metu rūpinamasi kojų nagais, pėdomis ir pėdų oda ne tik estetiniu, bet ir gydomuoju požiūriu. Ši procedūra sukelia malonumo ir atsipalaidavimo pojūtį, nes kojų paduose yra daug taškų, kurie tiesiogiai veikia nervų sistemą bei visą organizmą. Stimuliuodami pėdose esančius taškus, atpalaiduojame kūną nuo streso, pervargimo, per dieną susikaupusios įtampos, pageriname kraujo apytaką, pakeliame nuotaiką.

Taigi pedikiūro procedūrą jūs galite atlikti namuose arba apsilankyti pas profesionalą.

Pedikiūro nauda

Pradžioje reikėtų apibrėžti dvi pagrindines pedikiūro naudas: estetinę ir gydomąją, kurios iš jų jums reikia?

  • Pedikiūro pagalba Jūs galite išspręsti daugelį savo pėdų problemų. Visų pirma, procedūros metu jūs galite atsikratyti nuospaudų, grybelio, išvengti įaugusių nagų tikimybės. Kremų ir įvairių aliejukų pagalba oda pamaitinama ir atrodo švytinti ir švelni. O suteikus nagams reikiamą formą ir juos nulakavus pasiekiamas maksimalus estetinis rezultatas – užsidėjus atviras naujausios mados basutes, bus sunku nuspręsti, kas gražiau: jūsų avalynė ar jūsų pėdos.
  • Taip pat procedūros metu Jums bus masažuojamos kojos, kas skatins atsipalaidavimą, nuovargio nuėmimą, nuraminimą, kraujotakos suintensyvėjimą ir geresnę nuotaiką. Įtrinimas įvairiais aliejais ir kremais nuramins kojas, pamaitins ir sudrėkins odą, pėdos taps švelnios ir minkštos. Be to, pėdose yra nemažai jautrių jūsų kūno taškų, kuriuos stimuliuojant pasiekiamas gydomasis efektas. Taip pat procedūros metu galima panaikinti pėdų ar visų kojų skausmą.

Pedikiūras profesionalo kabinete

Nors pedikiūrą galima pasidaryti ir pačiam, vis dėlto geriausiai jį atliks profesionalus pedikiūrininkas. Šiuo metu grožio salonai Lietuvoje siūlo kelis skirtingus pedikiūro variantus:

Klasikinis pedikiūras – šios procedūros metu kojos kurį laiką mirkomos šiltame vandenyje, po to suragėjęs odos sluoksnis pašalinamas specialiais peiliukais, pemza ir dildėmis, pašalinamos odelės nuo nagų, nagai nukerpami ir jiems suteikiama forma. Kai kuriuose salonuose dar gali būti atliktas pėdų ir blauzdų masažas, kojos masažuojamos specialiais drėkinančiais kremais ir aliejais.

SPA pedikiūras – tai kojų puoselėjimo procedūra, kuri atliekama po įprasto pedikiūro. Pėdos nušveičiamos specialiais šveitikliais, tepamos įvairiais atpalaiduojančiais ir raminančiais kremais, lepinimos kaukėmis, gydomos purvo ar jūros dumblių kaukėmis, įtrinamos specialiais aromatiniais aliejais, kartais atliekamas pėdų šveitimas specialiomis druskomis ar pėdų masažas, kurio metu bandoma užčiuopti jautriausius pėdų taškus ir juos stimuliuoti, siekiant nuimti nuovargį, atpalaiduoti jūsų kojas. Galų gale procedūra užbaigiama pėdų mirkymu šiltoje parafino vonelėje – parafinas suteikia pėdų odai išskirtinio švelnumo ir minkštumo.

Karštų akmenų pedikiūras – tai daugiau masažinė procedūra negu estetinė. Pėdos masažuojamos įtrinant eteriniais aliejais ir karštais akmenimis. Po šios procedūros galima rinktis estetinį lakavimą, pavyzdžiui, mini pedikiūrą, kai atliekamas tik nagų formos formavimas ir lakavimas.

Europietiškas pedikiūras – jis ypač tinka tiems, kas visais įmanomais būdais kovoja su nuospaudomis ir suragėjusia pėdų oda, tačiau nepasiekia norimo rezultato. Procedūros metu kojos dezinfekuojamos specialiu skysčiu, po to elektriniu aparatu su šlifuojančiomis galvutėmis pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kombinuotas pedikiūras – šis pėdų gražinimo būdas sujungia klasikinį ir europietišką pedikiūrą. Iš pradžių kojos mirkomos vonelėje, kulnai apdorojami specialiais įrankiais, galiausiai šlifuojami elektriniu aparatu, sutvarkomi kojų nagai, nukarpomos odelės. Procedūros pabaigoje pėdos tepamos drėkinamuoju kremu.

Taip pat užsienyje yra siūlomas šokolado, ledų, citrusinių vaisių, šampano, vyno ir kt. pedikiūras, kuris ne tik suteikia pėdoms grožio, švelnumo ir drėgmės, bet ir atlieka aromaterapijos funkciją. Lietuvoje taip pat specialistai neriboja savo išmonės ir siūlo skirtingus pedikiūrus, suteikdami jiems išskirtinius pavadinimus, pavyzdžiui, Skrajojanti pėda, Atostogos prie jūros ir pan. Kita vertus, po šiais skambiais pavadinimais slepiasi klasikinis ir SPA pedikiūras, deja, norint, kad jums būtų atliktas kitų tipų pedikiūras, reikės ilgai paplušėti, kol surasite reikiamą grožio saloną, o tam, kad atliktumėte vadinamąjį europietišką pedikiūrą, teks praverti sveikatingumo centro duris. Matyt, paslaugos kaina riboja didelį procedūros tipų pasirinkimą Lietuvoje, be to, turint reikiamas priemones ir šiek tiek laisvo laiko, pedikiūrą galite pasidaryti namuose.

Pedikiūras namų sąlygomis

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, ko reikia nedaryti atliekant namuose pedikiūro procedūrą: tai nenaudoti jokių peiliukų senai suragėjusiai odai šalinti, nes galite įsipjauti, dar blogiau, perpjauti kraujagyslę, o tokios žaizdos labai sunkiai gyja ir atrodo neestetiškai. Be to, labai svarbu tinkamai nukirpti kojų nagus – kitu atveju galite neišvengti jų įaugimo.

Taigi aprašysime visą pedikiūro namuose procedūrą nuo A iki Z, kad be vargo galėtumėte ją atlikti patys:

  • Į vonelę pripilkite šilto vandens, įberkite kelis šaukštelius jūros druskos, valgomosios sodos arba kelis lašus eterinio aliejaus (priklausomai, ką turite tuo metu namuose). Patartina į vandenį įpilti šiek tiek pieno, nes pieno rūgštis suminkština negyvą kojų odą.
  • Mirkykite pėdas 20–30 minučių, tada nuplaukite muilu ir nusausinkite.
  • Pemza kruopščiai ištrinkite visas pėdas ir sritį aplink nagus, kad visiškai panaikintumėte negyvas odos ląsteles.
  • Jei reikia, nukirpkite nagus taip, kad jie liktų tik maždaug 3 mm ilgio. Dilde suformuokite norimą nagų formą. Patariame nenaudoti metalinės dildės, nes tokios dildės žaloja nagus. Švelnesnis dildės paviršius skirtas nagų kraštams išlyginti, o šiurkštus – suteikti nagams formą.
  • Medine lazdele atstumkite odeles prie nago pagrindo (prieš tai galima nagus patepti odelių aliejumi, kuris jas suminkštins ir leis lengviau atstumti), odelėms kirpti naudokite specialias žnyplutes.
  • Dar kartą nuplaukite pėdas muilu ir masažiniais judesiais įtrinkite pėdų šveitiklį (jį galima pasigaminti arba nusipirkti parduotuvėje). Kruopščiai nusausinkite pėdas ir tarpupirščius bei patepkite drėkinamuoju kremu.
  • Nagus nuvalykite vata, suvilgyta lako valikliu – taip pašalinsite nuo jų drėgmės perteklių bei kremo likučius.
  • Kad lakas laikytųsi ilgiau, lakuokite taip: lako pagrindas, 2 sluoksniai nagų lako ir apsauginis sluoksnis specialia tam skirta lakavimo priemone. Stenkites nelakuoti ant nago odelių, o jeigu netyčia persistengėte lakuodami, lako perteklių pašalinkite specialiu nagų lako korektoriumi arba acetone mirkytu ausų krapštuku.
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top