Now Reading
„Etnosocializacija“: tradicinė kultūra – ugdyti vaikų socialiniams gebėjimams

„Etnosocializacija“: tradicinė kultūra – ugdyti vaikų socialiniams gebėjimams

„Etnosocializacija“: tradicinė kultūra – ugdyti vaikų socialiniams gebėjimams

Pastaruoju metu daug kalbama apie interneto socialinių tinklų poveikį vaikams ir paaugliams. Ar neprarandamas gebėjimas bendrauti gyvai, ar socialiniai santykių pokyčiai yra negrįžtami?

Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ nariai kviečia pažvelgti į socialinių gebėjimų ugdymą tradicinės kultūros siūlomais būdais. „Etnosocializacija“ – tai studentų iniciatyva, kurios tikslas – taikant folkloro elementus sužadinti vaikų, lankančių dienos centrus, kūrybiškumą ir lavinti socialinius gebėjimus.

„Per savo koncertus pastebėjome, kad tradiciniai lietuvių šokiai ir žaidimai yra puiki priemonė išjudinti žmonėms ir paskatinti jų bendravimą“, – sako Justinas Kilpys, „Ratilio“ iniciatyvinės grupės narys.

„Lietuvių folklore glūdi didelės edukacinės galios. Anksčiau bendraudami skirtingo amžiaus bendruomenės nariai per žaidimus ir pasakas mokydavo socialinių vertybių. Dabar tiesioginio santykio su kitais labai trūksta, nes bendravimas persikėlė į interneto erdves ir socialinius tinklus. Todėl mes ir ėmėmės „Etnosocializacijos“ projekto“, – pabrėžia kita „Ratilio“ narė Kristina Černaitė.

Projektas vyks 2011 metų vasario–birželio mėnesiais, jo metu „Ratilio“ ansamblio nariai lankysis trijuose Vilniaus vaikų dienos centruose. „Etnosocializacijos“ užsiėmimus sudaro trys pagrindinės dalys: tradiciniai žaidimai, muzikinės improvizacijos, pasakų sekimas ir jų interpretavimas. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikų dėmesys bus telkiamas į šiuolaikinės visuomenės problemas: socialinius santykius (draugystę, šeimą), vertybes (atsakomybę, sąžiningumą, užuojautą ir kt.).

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Tikimės, kad „Etnosocializacijos“ kūrybinės dirbtuvėlės patiks vaikams ir paskatins juos domėtis tradicine etnine kultūra. Be to, tai neeilinė galimybė „Ratilio“ nariams įgyti socialinio darbo patirties. Esame numatę ir teorinių seminarų, kuriuos ves patyrusi psichologė, dirbanti su socialinės rizikos vaikais“, – apie projektą pasakoja Justinas Kilpys.

Šiai ansamblio iniciatyvai buvo skirta parama iš ES programos „Veiklus jaunimas“, kuri skatina jaunus žmones aktyviai prisidėti prie įvairių visuomenės problemų sprendimo.

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top