„Karmos“ vokalistas: „Nereikia pasiduoti, kelintą kartą iš eilės atsitrenkus į sieną“ (interviu)

Karolis Vyšniauskas
Nuotr. Sandra Masevičiūtė

Lėtai, bet be kluptelėjimų kylanti vilniečių akustinio roko grupė „Karma“ šiandien švenčia savo trijų metų gimtadienį ir kviečia visus į nemokamą koncertą klube „Artistai“. Koncerte bus pristatytas debiutinis grupės minialbumas (EP – angl. „extenden play“) pavadintas „Kitaip“.

Pirmuosius savo koncertus surengę 2009 m. birželį, apšildydami Andrių Mamontovą, jo koncertų ture, „Karma“ pamažu tampa viena pastebimesnių grupių šiandienos Lietuvos roko scenoje. Jų daina „Pasitrauk“ įtraukta į šiemet pasirodžiusį jaunų Lietuvos roko grupių rinkinį „Liverpool CD“, jų gerbėjų ratas nuolat auga ir per koncertus grupei dovanoja štai tokius piešinius:

 
Šiuo metu „Karma“ pilnu tempu ruošiasi EP pristatymo koncertui, bet „Laikui“ pavyko pagauti grupės vokalistą ir dainų tekstų autorių Kazimierą Likšą trumpam pokalbiui:
 
Kazimierai, sveikinu su debiutiniu EP! Papasakok trumpai apie jį - koks tai įrašas, kokie kūriniai į jį sudėti, kur jį bus galima įsigyti?
 
Taip, mes su grupe jau daugiau nei metus įrašinėjame savo pirmąjį studijinį albumą. EP „Kitaip“ yra pirmasis produktas po tų metų darbo. Jame bus galima rasti penkias dainas iš artėjančio pilno albumo, kurį išleisime jau šį rudenį.
 
„Kitaip“ yra išleistas ribotu tiražu. Jis yra lyg priminimas, kad mes dirbame ir kad pilnas albumas artėja. Norėjome sukurti kažkokį šio albumo išskirtinumą, tad kelios dainos jame skambės visiškai kitaip nei pilname albume, šiek tiek skirsis aranžuotės. „Kitaip“ nėra skirtas masiniam pardavinėjimui, bet jį bus galima įsigyti mūsų grupės gimtadienyje.
 
Kaip sekės leidybos darbai? Juk jaunai grupei Lietuvoje išleisti debiutinį albumą turbūt nėra lengva.
 
Pernelyg didelių sunkumų nekilo. Visus sprendimus grupėje kartu su vadyba aptariame visi kartu ir ieškome protingiausio ir geriausio sprendimo. Todėl visuomet atrandame išeitį, kai tik jos ieškome. Neretai yra sakoma, kad jaunai grupei gali kilti daug sunkumų, tačiau, kai žinai, ko sieki ir po truputį dirbi ta linkme, visuomet atrandi aiškią kryptį, kaip pasiekti savo tikslą. Tiesiog nereikia pasiduoti, kai kelintą kartą iš eilės atsitrenki į sieną ir tenka pradėti kelionę ir paieškas iš naujo.
 
Karma“ - viena iš retų jaunų Lietuvos grupių, dainų tekstus rašančių lietuviškai. Kodėl pasirinkote lietuvių kalbą? Ir kaip vertinate tas grupes, kurios renkasi dainuoti angliškai?
 
Tai nebuvo toks sprendimas, kad „va, imsiu ir rašysiu lietuviškai“. Visa tai vyko natūraliai. Niekuomet neturėjau kažkokių minčių „užkariauti“ visą pasaulį su savo muzika. Anaiptol, atsibodo girdėti neretas šnekas, jog Lietuvoje neverta kažko siekti, nes visi čia vieni kitus smerkia ir t.t. Norėjosi parodyti, kad ne tik verta, bet ir įmanoma.
 
Aišku tuo metu tikrai nežinojau, kad yra įmanoma kažką sudominti lietuviškais tekstais. Aš tiesiog tuo tikėjau. Tačiau sulig kiekviena diena vis labiau suprantu, kad viskas yra tik laiko klausimas, kad viskas priklauso nuo to, kiek save kažkam atiduodi. Visi mes norime greitų rezultatų, norime, kuo greičiau įkopti į tą „kalno viršūnę“, bet užmirštame, kad visas gyvenimas yra nuolatinis kopimas ir tos įsivaizduojamos viršūnės nėra.
 
O visoms grupės linkiu kuo didžiausios sėkmės. Visi atranda savo kelius ir būdus siekti savo tikslo. Lietuvių kalba ir Lietuva buvo mano pasirinkimas, kitiems čia gali būti per ankšta. Todėl linkiu niekada nepasiduoti, nesvarbu, ką kiti ir besakytų. Niekuomet nereikia laukti kitų palaiminimo ar patvirtinimo, kad kažką tu gali ar negali. Tai mes galime nuspręsti kiekvienas pats.
 
Karma“ koncertinė veikla prasidėjo grojant kartu su Andriumi Mamontovu. Jūsų muzika lig šiol lyginama su šio muzikanto kūryba. Kaip pats asmeniškai tai vertini? Ar matai panašumų tarp „Karma“ ir „Foje“ ar Andriaus Mamontovo muzikos? Ar tau pačiam, kaip muzikantui „Foje“, ir Andrius yra padarę įtakos?
 
Aš manau, kad tai yra lyginama dėl to paties fakto, kad pirmieji „Karma“ koncertai buvo kartu su Andriumi Mamontovu (aš džiaugiuosi šia patirtimi, nes tai parodė, kiek reikia atiduoti savęs, kad galėtum rasti ryšį su klausytojais) ir kad mes taip pat dainuojame lietuviškai.
 
Pastaruoju metu nebereaguoju taip jautriai į šiuos palyginimus. Aš šiam žmogui jaučiu didžiulę pagarbą ir galiu jį vadinti savo vienu iš svarbiausių autoritetų, tačiau jis nėra vienintelis žmogus, kuris mane žavi. Nepaliaujamai klausau tokių grupių kaip „Radiohead“, „Dave Matthews Band“ ir daugelio kitų, todėl nuolat vyksta naujų garsų ir temų paieškos.
 
Ko galime tikėtis iš šiandienos koncerto „Artistuose“?
 
Tikėtis nieko nereikia, tiesiog reikia apsilankyti ir praleisti vieną vasaros vakarą kartu, su daug geros muzikos. „Artistuose“ minėsime savo trečiąjį gimtadienį ir pristatysime EP „Kitaip“. Renginyje taip pat dalyvaus mūsų geri draugai „Monkey Tank“ bei „Deeper Upper“, todėl geros muzikos užtaisas tikrai yra garantuotas. O mes savo ruožtu stengsimės, kaip ir kiekvieną kartą, padovanoti nuoširdų ir šiltą pasirodymą. Labai lauksime visų! Koncertas nemokamas, todėl mūsų šventė yra prieinama visiems. Nesvarbu, kas jūs esate, ir nesvarbu, iš kur esate. Vietos visiems užteks.
 

karma, kazimieras likša, kitaip

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai