Ar esate tobulas darbuotojas?

Laikas.lt
HRM Talent Lab

Einate į darbo pokalbį, jaudinatės, nes nesate tikras, ko reikia darbdaviui ir kaip jūs turėtumėte save pateikti? Tiesa ta, kad darbdaviai siekia labai panašių dalykų ir jeigu sieksite tobulumo tinkamose srityse, tai darbo pokalbis jums taps malonumu, o rezultatai bus džiuginantys. Neabejoju, kad esate tikras, jog privalote gauti padorų atlyginimą – žinoma, kad taip. Darbdavys, savo ruožtu, nusipelno gauti tobulą darbuotoją – tapkite tokiu!

Darbštumas
Kiekvienas privalome tinkamai atlikti savo darbą – tai nepriklauso nuo atlyginimo ar nešamos atsakomybės. Priekabus darbdavys gali paskambinti jūsų buvusiam bosui ir lengvai išsiaiškinti, kiek atsidavimo skyrėte darbui. Įsisąmoninkite, kad dirbate sau, net jeigu pavesta užduotis jums atrodo neįdomi ir beprasmė – geras jos atlikimas parodys jūsų kompetenciją ir darbštumą, o tai tiesiausias kelias į paaukštinimą bei geriausia rekomendacija būsimajam darbdaviui.

Profesionalumas
Profesionalumas yra dvejopa sąvoka – galite būti puikiu specialistu, tačiau stokoti sugebėjimo profesionaliai elgtis ir atrodyti. Steve Jobs dirbo tik naktimis, vienas ofise ir darbdaviai baiminosi jį siųsti į rimtus susitikimus, kadangi vyras vaikščiojo basas, keistai rengėsi ir retai prausėsi. Jeigu esate ne tiek genialus ir charizmatiškas žmogus, kaip „Apple“ įkūrėjas, tai vertėtų į darbo pokalbį (bei darbą) ateiti apsirengus adekvataus darbovietei stiliaus, išlygintus, švarius drabužius. Minėtas S. Jobsas į aplinkinius dėmesį kreipė retai ir leisdavo sau būti ūmiam, tačiau mandagumas ir pagarba yra vienos iš pagrindinių profesionalumo sudedamųjų dalių.

Atkaklumas

Būsite neįdomus, jeigu nesieksite maksimumo, privalote gyventi sėkmės siekimu. Jeigu panagrinėtume pastarojo laiko knygų pardavimus, tai nustebtumėte, kokios paklausios yra populiariosios psichologijos knygos apie sėkmę – darbuotojas, kuris išsikelia sau aiškius tikslus ir sistemingai juos įgyvendina yra net naudingesnis už daugiau patirties ir žinių turintį. Atkaklūs žmonės, kurie siekia sėkmės greitai mokosi ir įgauna naujų įgūdžių – būkite tokiu, o savo pasiekimus kraukite į portfolio, kurį gali sudaryti ne tik kūrybiniai darbai, bet ir įgyvendintų projektų aprašymai.

Patirtis
Daugelis piktinasi Lietuvos darbo rinkos situacija, kuomet kiekviename darbo skelbime yra reikalavimas turėti darbo patirties. Pažiūrėkite į šią situaciją iš darbdavio pusės – akademinės studijos niekada nesuteiks tiek žinių, kiek darbinė praktika, o papildomiems naujoko apmokymams reikia skirti laiko ir pinigų. Studijuodami jau turėtumėte mąstyti apie darbo patirties kaupimą – savanoriaukite studentiškose ir ne pelno siekiančiose organizacijose, tai neatims daug laiko, tačiau padarys įspūdį darbdaviui. Dirbdami stenkitės aprėpti kuo daugiau skirtingų sferų, bandykite savo jėgas ir kaupkite žinias bei įgaukite papildomų įgūdžių!

Išsilavinimas
Tobulo darbuotojo sąvokoje išsilavinimas yra pagrindas visiems kitiems punktams – studijos ne tik suteikia žinių, bet išmoko planuoti laiką, sistemingai planuotis darbus bei sugebėti nepasimesti dideliame informacijos sraute. Prisiminkite ir tai, kad šiuolaikinis pasaulis keičiasi kasdien, tad jūsų diplomas, gautas prieš dešimtmetį, praranda vertę. Lavinkite save nuolat – pagal galimybes lankykite kursus, mokykitės kalbų, skaitykite profesinę literatūrą. Nusistatykite sau aiškų tikslą – kasdien ar kelis kartus į savaitę, aiškiai nustatytu laiku mokykitės. Tvirčiau jausitės ne tik darbe, bet ir padarysite įspūdį potencialiam darbdaviui.


darbas, darbuotojas, hrm talent lab

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai