O gal vilkėti netradicinę juodą suknelę? Interviu su R. Piekautaite

Apie nuotakos suknelę mums, mielosios, pasakoja drabužių modeliuotoja Ramunė Piekautaitė. Interviu apie suknelių modeliavimą, nuotakos stiliaus kūrimą, kada reikėtų kreiptis į dizainerę, kiek užtrunka sukurti ir pasiūti tobulą vestuvinę suknelę.

Ramunė pasidalino naujausiomis tendencijomis ir nuoširdžiais patarimais. Kas gi yra toji tobuloji suknelė? Kaip ją rinktis? Prie ko derinti? Apie visa tai ir dar daugiau šiame interviu. Džiaugiamės, kad dizainerė pasidalino ir gausia nuotraukų kolekcija. Taigi, kalbamės apie nuotakos sapną.

Kas yra nuotakos suknelė?

Nuotakos suknelė – tai kažkieno išsipildžiusi svajonė. Ji privalo būti tobula, kiekvienai savaip nepakartojama. Nuotaka jausis pati gražiausia, jei apdaras atspindės jos charakterį, pokylio nuotaiką arba sukurs tam tikrą nuotaiką pačiam pokyliui. Ji privalo būti patraukli, graži – nesvarbu, ar bus gležna, trapi, romantiška, su plevenančia lengviausio šilko suknele, ar bus karališkai išdidi, įsprausta į korsetą, išpuošta organzos ir „hercogienės“ satino ar taftos draperijomis, ar bus jaunatviška, valiūkiška mini, minimalistine mergaitiška suknute su didžiule gubojų ar ramunių puokšte.

Papasakokite, kaip gimsta nuotakos suknelė?

Nuotakos rūbą pradedu kurti nuo pokalbio su nuotaka arba su busimąja pora. Būna nelengva, kai nuotaka ateina su mama, nes nuomonės dažniausiai išsiskiria – mama ima vadovauti procesui, nuotaka jaučiasi nelaiminga, o man tenka suderinti abiejų svajones ir norus. Jei nuotaka ateina tikrai žinodama, ko nori (turėdama viziją), aš įgyvendinu jos svajonę, parenku tinkamiausius audinius , suknelės proporcijas, svajonė išgryninama, nušlifuojama, paverčiama deimantu, spalva, siluetas parenkamas labiausiai tinkantis nuotakai.

Dažniausiai reikia penkių šešių susitikimų, na, o jei suknelė labai sudėtinga, tai ir daugiau. Per pirmąjį susitikimą nuotaka papasakoja, kokios suknelės pageidauja arba kokios tikrai nenori, per antrąjį susitikimą galutinai suderiname eskizus, parenkame audinį, išmatuojame nuotaką. Toliau – du trys ar daugiau primatavimų ir – suknelė atiduodama. Suknelės sukūrimas, audinių atsigabenimas, siuvimas, dekoravimas užtrunka apie mėnesį, bet jei reikia, pasiuvame ir per dvi savaites.

Kiek laiko užtrunka sukurti svajonių suknelę?

Kuriant nuotakos suknelę man svarbu viskas – akių, odos, plaukų spalva, temperamentas, kokia kuriama šventės nuotaika, kur vyks santuokos ceremonija, kokios ruošiamos pramogos jauniesiems, ar planuojamas karališkas pokylis, ar vakarienė patiems artimiausiems žmonėms, kokias gėles mėgsta nuotaka, gal turi ypatingą papuošalą, prie kurio reikės priderinti suknelę...

Sakoma, kad suknelė derinama prie žmogaus. Kas Jums svarbiausia kuriant nuotakos suknelę?

Kiekviena nuotaka ateina su savo svajonėm, kurias įgyvendinu. Jos labai skirtingos, apibendrinti neįmanoma.

Papasakokite apie naujausias nuotakų suknelių mados tendencijas? Kokios yra Jūsų vizijos?

Nuotakų sukneles nestipriai įtakoja mados tendencijos. Ir ateinantį sezoną bus madingos romantiškos, klasikinės, ekstravagantiškos suknelės. Bus daugiau trumpų suknelių, vos siekiančių kelius ir iki pusės blauzdos, bet ilgų šleifu tai pat nebus atsisakyta. Dažniau bus pasirinkta labai šviesi pastelinė spalva nei švari balta. Suknelės turės būti transformuojamos, pakeičiant ar nuimant detales, sukuriant skirtingą nuotaiką santuokos ceremonijai ir vėliau – pokyliui. Nuotaka savo suknelei gali pasirinkti net ir juodą spalvą, nes gal tokiu atveju jaunikis dėvės baltą vestuvinį kostiumą (ir bus juodaodis).

Ką turėtų žinoti būsimoji nuotaka prieš ateidama pas dizainerį?

Man labiausiai patinka, kai nuotaka ateina visiškai pasitikėdama manimi, nesvarbu, ar žino, ko nori, ar ne, kantriai dalyvauja primatavimuose ir laukia nepakartojamo rezultato.

Papasakokite, kokią įspūdingiausią suknelę Jums teko kurti?

Praeitą vasarą tikrai nepakartojamą suknelę sukūriau Jovilei Porvaneckaitei, dabar – Dagelienei. Tai dviejų dalių suknelė ir švarkas, vietoje nuometo galvą puošė šilkinės gėlės. Daugybė metrų šilko, architektūriškas siluetas, sudėtinga konstrukcija. Po santuokos švarką pakeitė juodas diržas su kaspinu, juodos pirštinės, šukuosenoje atsirado juoda gėlė.

Atskleiskite paslaptį, kokia yra tobula vestuvinė suknelė Ramunei?

Tobula nuotakos suknelė – tobulai tinkanti nuotakai, su kuria ji jaučiasi išskirtinai gražiausia, laimingiausia.

Dėkojame Ramunei už nuoširdų pokalbį ir linkime sukurti dar daug nuotakų sapnų.


Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai