Now Reading
„CocoRosie“ fenomenas

„CocoRosie“ fenomenas

„CocoRosie“ fenomenas
Kai 2003-aisiais dvi sesutės  Bjanka ir Siera Kasady (angl. Bianca and Sierra Casady) į populiariosios muzikos vandenyną paleido savo pirmuosius kūrinius, vieni kritikavo, kiti liaupsino, tačiau visi sutarė — „CocoRosie“ neįmanoma ignoruoti.
 
Kaip apibūdinti „CocoRosie“? Savęs į vieno stiliaus rėmus turbūt negalėtų įspausti net pačios atlikėjos. Internete gausu skambių išsireiškimų — kiniškas popsas, „freak folk’as“ ir panašiai, tačiau visgi geriausiai „CocoRosie“ apibūdina jų pavadinimas — dvi skirtingos asmenybės ir jų pamišusios idėjos. Apie viską iš pradžių.

Spalvinga „CocoRosie“ vaikystė

Sieros ir Bjankos tėvai išsiskyrė labai anksti, mergaitės pasiliko gyventi su motina, indėnų ir sirų kraujo turėjusia atlikėja ir dainininke Kristina Čalmers (angl. Christina Chalmers).
 
Havajai, Arizona, Kalifornija…  Miestai keitėsi kiekvienais metais, mat „CocoRosie“ motina tikėjo, jog geriausia mokykla — tikras gyvenimas, todėl nei viena taip ir nepabaigė mokyklos… Beje, būtent motina ir sugalvojo kiekvienai po pravardę: Siera tapo „Rosie“, o Bjanca — „Coco“.
 
Po tėvų skyrybų sesutės nors ir pasiliko gyventi su motina, tačiau nebuvo atskirtos nuo tėvo, nes su juo leido visas vasaras. O šis nebuvo iš kelmo spirtas — savo naujai atrastą aistrą indėnų tikėjimams išreikšdavo keliaudamas po rezervatus, žinoma, kartu pasiimdamas ir Sierą su Bjanka.
 
Panašu, jog mergaičių motina neklydo — tokia spalvinga vaikystė ir gyvenimo mokykla, iš tiesų, buvo tai, ko labiausiai reikėjo mergaitėms. Joms buvo suteikta puiki proga pažinti skirtingas kultūras ir žmones, kas padarė įtaką jų unikaliai muzikai.

Netikėtas susitikimas Paryžiuje ir pirmasis albumas vonioje

Nuolatos keliaudama po skirtingus JAV miestus, sulaukusi pilnametystės Siera išsikraustė gyventi į Niujorką, o po dviejų metų — į mažą kambariuką Paryžiuje tam, kad studijuotų operinį dainavimą prestižiniame „Conservatoire de Paris“ koledže. Bjanka pasiliko Niujorke, kur studijavo lingvistiką ir sociologiją. Kažkada neišskiriamos seserys pasirinko skirtingus kelius.

Metai bėgo, Siera ir Bjanka vis labiau tolo viena nuo kitos, kol galiausiai visai nutraukė bendravimą… Ir nežinia kas būtų nutikę, jei 2003-aisiais Bjanka nebūtų nusprendusi keisti gyvenimo ir išsiruošusi keliauti po pasaulį.

Taip vieną gražią dieną, Siera atidarė duris, o ten stovėjo Bjanka. Galbūt ilgo išsiskyrimo, galbūt skirtingų gyvenimo potyrių įkvėptos, dabar jau suaugususios seserys užsidarė geriausią akustiką turėjusiame Sieros kambaryje — vonioje — ir per du mėnesius įrašė debiutinį albumą „La maison de mon rêve“.

„Įrašinėdamos pirmąjį albumą nepanikavome dėl fakto, jog rimtai kažką įrašinėjame. Sulaužėme savo ausines, dalinomės viena vokalui skirta technika, todėl viskas buvo panašu į: „Ruoškis, tau reikės dainuoti už lygiai trijų sekundžių!“, todėl albume tikrai jaučiamas keistas skubėjimas.“, — pirmo albumo įrašymo įspūdžiais dalinosi Siera.

„CocoRosie“ muzika, „Yin ir Yang“ (In ir Jang)

„Mes nuolatos žaidžiame. Manau, vienas mėgstamiausių mūsų žaidimų yra, kai užsimerkiame ir kartu vaikštome po miestą. Panašiai einame ir į studiją: abu kartus galime baigti sukišusios pirštus arkliui į užpakalį Centriniame parke arba padaryti kažką gero.“, — viename interviu pasakojo Bjanka.

„CocoRosie“ muzika — konfliktiška, tačiau taip jos suvokia grožį. Konfliktas susipynęs su harmonija, tarsi „Yin ir Yang“.

Duetas nešlifuoja ir neplanuoja savo muzikos, jos per daug spontaniškos asmenybės. „CocoRosie“ pasitelkia vaizduoutę, kitaip sakant, vadovaujasi tuo, kas yra visiškai nelimituota ir be sienų“, — viename savo straipsnyje rašė muzikos žurnalistė Jazmina Ful (angl. Jasmin Phull).

„Mums žmonija yra visiškai neįdomi, jei atvirai. Mes visada jautėmės atskirtos nuo visuomenės. Mes esame fantazijos fanatikės.“, — kalbėjo Bjanka.

„CocoRosie“ yra meilės ir neapykantos santykis, kuris žmonėms dovanoja grožį“, —  sako Jazmina Ful.

Naujas „CocoRosie“ albumas ir kritika

Gegužę pasirodė naujausias, jau ketvirtasis, „CocoRosie“ albumas „Grey Oceans“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

„Naujasis albumas… „Subrendęs“ yra vienas baisiausių žodžių. Tai labiau tinka bukai savimi patenkintiems žmonėms, kurie geria brangų vyną, o ne mums.“, — sakė Siera.

„Šiame albume banginiai buvo mūsų vedliai. Banginiai — kaip seniausi priešistoriniai padarai gyvenantys žėmėje.“, — tęsė Bjanka.

Tiesa, naujiausias darbas jau spėjo susilaukti ir aštrios kritikos. Štai vienas žymus muzikos kritikas apie „Grey Ocean“ sakė:  „vienas labiausiai erzinančių albumų, kuriuos prisimenu“, tačiau radijo stotys varžosi, kad galėtų groti „CocoRosie“ muziką.

Susipažinote su „CocoRosie“, o dabar galite patys paklausyti ir įvertinti šio dueto darbą. Juk, kaip straipsnio pradžioje buvo minėta, abejingų joms tikrai nelieka.

„CocoRosie“ daina „Lemonade“:

 Parengė Goda Raibytė
Nuotr.  iš oficialaus grupės „Facebook“ puslapio

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top