Iš močiutės sąsiuvinio. Ką daryti, kad plaukai augtų greičiau?

Jau nebereikia pasakoti, kiek įvairiausių veiksnių kasdien neigiamai veikia mūsų plaukus. O visoms norisi gražių, o daugeliui, beje ne tik merginoms, ir ilgų.

Siūlome labai paprastus, bet tikrai efektyvius patarimus, padėsiančius jūsų plaukams augti greičiau, neišleidžiant krūvos pinigų reklamuojamoms plaukų priežiūros priemonėms.

Šukuokite plaukus

Ne vienai močiutės prieš miegą šukuodavo plaukus, pabrėždamos šio proceso naudą žvilgantiems plaukams. Tiesos tame tikrai yra. Svarbu įsigyti šepetį minkštais šeriais. Šukuojant plaukus masažuojami folikulai, kas skatina spartesnį plaukų augimą. Masažuoti juos galima ir trenkant galvą. Galvos masažas atpalaiduoja mintis ir kūną, kas taip skatina plaukų augimą.

Pamirškite plaukų formavimo priemones

Jei kasdien naudojate džiovintuvą, tiesinimo ar bangavimo žnyples, formavimo priemones – pamirškite ne tik apie greitą plaukų augimą, bet apie ilgėjančius plaukus apskritai. Jie tiesiog nušiūra ir jūs atsiduriate kirpėjo kėdėje. Jeigu negalite išvengti stilizavimo priemonių, pasistenkite tai padaryti bent porą kartų per savaitę ir pamatysite, kokie plaukai jums už tai bus dėkingi.

Netrinkite galvos kasdien

Kasdien trinkant galvą labai pažeidžiami plaukai. Jiems dar daugiau žalos pridaro kasdieniam galvos trinkimui skirtas šampūnas, kuris sausina plaukus, todėl jie tampa trapus, lūžinėja.

Gerkite daug vandens

Visoms organizmo funkcijoms palaikyti reikalinga tinkama drėgmės pusiausvyra. Plaukų augimui – taip pat. Tad gerkite kasdien daug vandens ir džiaukitės sveikais plaukais bei švaria, skaisčia oda.

Subalansuokite savo mitybą

Tai ką valgome, puikiai atspindi mūsų plaukai. Išsausėję plaukai – ženklas, kad jūsų mityba netinkama. Visa tai gali baigtis, kad plaukai praras blizgesį, pradės slinkti ir, žinoma, beveik nustos augti. Sureguliuokite savo kasdienį maistą taip, kad gautumėte reikiamą kiekį proteinų, angliavandenių, baltymų; valgykite kuo daugiau daržovių; atsisakykite riebalų ir cukraus, dėl kurių plaukai riebaluojasi.

Reguliariai pakirpkite galiukus

Pažeistų plaukų svoris trukdo plaukams augti, tad reguliariai, bent jau kas tris mėnesius plaukų galiukus reikia pakirpti. Jei nenorite taip dažnai lankytis kirpykloje, paprašykite to savo draugės. Dažna auginančių plaukus žmonių klaidą – baimė juos patrumpinti.

Naudokite natūralias kaukes plaukams:

  • žalioji arbata – puikus antioksidantas, padedantis plaukams augti sveikesniems ir greitinantis patį procesą. Žalia arbata veikia plaukus net ją geriant, nors taip pat patariama šią natūralią priemonę naudoti, kaip šampūno, balzamo ar kaukės sudedamąją dalį;
  • vynuogių kauliukų aliejus – plaukai jį ypatingai mėgsta. 2–3 kartus per savaitę prieš miegą ištrinkite juo plaukų šaknis ir plaukai augs žymiai greičiau;
  • bulvės – tiksliau vanduo, kuriame jas virėte labai gera priemonė auginantiesiems plaukus. Tiesiog šiuo nuoviru išskalaukite galvą, o vėliau ištrinkite ją šampūnu;
  • kiaušinis – sumaišykite jį su 50 g alyvuogių aliejaus ir gautu mišiniu ištepkite plaukus. Įvyniokite juos į rankšluostį ir palikite valandai. Tada kruopščiai ištrinkite galvą šampūnų ir kondicionieriumi.

Gal ir jūs žinote kokių nors patarimų, skatinančių plaukų augimą?

Laikas.lt

plaukų kaukės, plaukų kirpimas, plaukų priemonės, plaukų priežiūra, šampūnas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai