Now Reading
Mike Tyson: Niekada nežinojau, koks aš esu

Mike Tyson: Niekada nežinojau, koks aš esu

Mike Tyson: Niekada nežinojau

Mike Tyson – „Geležinis žmogus“, žvėris, ringo karalius… Tiktų jam ir įvairiausi kiti epitetai, tačiau viena yra nenuginčijama: Mike Tyson – legendinis JAV boksininkas, buvęs pasaulio čempionas sunkaus svorio kategorijoje.

Michael Gerard Tyson gimė 1966m. birželio 30 dieną Brukline, Niujorke, JAV. Jo tėvas buvo deportuotas, kai jam buvo 3 metai, motinai teko vienai išlaikyti šeimą. Nepakėlusi šios naštos ji pasinėrė į alkoholio liūną. Tuo tarpu, jausdamasis nepilnavertis, nemėgstamas savo bendraamžių, Mike pasinėrė į nusikalstamą veiklą. Jis buvo išmestas iš vidurinės mokyklos ir netrukus nepilnamečių kolonija tapo antraisiais jo namais.

Į boksą iš pataisos namų

Būtent pataisos namuose ir prasidėjo jo, kaip būsimo boksininko kelias. Ten jį pastebėjo apsaugos darbuotojas, kuris ėmėsi treniruoti berniuką. Vėliau paleistas į laisvę jis buvo perduotas vienam iš garsiausių tuometinių trenerių Cuz D‘Amato, kuris padarė jį greitu, technišku, gerai koordinuotu, bei atsargiu.

Cuz D‘Amato jam tapo tarsi šeima, nors juos jungė boksas, tačiau ryšys buvo kur kas stipresnis. Mike jautėsi saugus ir laimingas, ko tuo metu labiausiai trūko gyvenimo pamestam vaikui.

Mike Tyson pripažinimas

Pirmoji jo kaip profesionalo kova įvyko 1985 metų kovo 5 dieną Niujorke. Kovoje prieš Hector Mercedes jau pirmajame raunde jaunasis boksininkas šventė pergalę. Ir taip kova po kovos, Mike Tyson lipo į olimpo viršūnę. Būdamas vos 20 metų jis jau tapo sunkiasvoriu pasaulio čempionu. 

Apakintas šlovės Mike nusprendė nugalėti visus to meto stipriausius sunkiasvorius čempionus. Ir jam tai pavyko. Būdamas atkaklus, reiklus ir stiprus, jis tapo visų trijų svarbiausių čempionų diržų ( WBA, WBC ir IBF) savininku.

Mike Tyson karjeros kulminacija yra laikoma 1988 metų birželio 27 diena, kai po 1 min 31 s, nukautavo Michael Spinks, tuomet vieną iš stipriausių sunkiasvorių boksininkų. Taip per dvejus metus nuo pirmosios dvikovos, jis tapo stipriausiu pasaulio bokso čempionu. Pasaulis jį pripažino, o tai jam buvo svarbiau už diržus. Mike užteko žinojimo, kad jį, juodaodį jaunuolį iš Bruklino, garbina kone visas pasaulis.

Staigus karjeros žlugimas

Mirus treneriui ir „tėvui” Cuz D‘Amato, Mike Tyson patyrė šoką. Jis nebesiruošė kovoms, nustojo kurti kombinacijas. Jo tikslu tapo: nukautuoti savo varžovą vienu smūgiu. Tai atnešė jam pralaimėjimų virtinę.

Mirus Mike brangiam žmogui Cuz, kartu mirė ir jo pakilimas. Vėliau, kaip pats prisipažino, jis sportavo dėl didelių pinigų, tačiau ne dėl aistros. Ji užgęso kartu su Cuz D‘amato. Likęs be globėjo, be draugo, be tėvo – Mike pasinėrė į depresiją. Jautėsi vienišas ir nereikalingas. 

1997 metais įvyko viena įsimintiniausių Mike Tyson kovų. Ši kova prieš Evander Holyfield buvo įvertinta 100 milijonų JAV dolerių. Tačiau kova pasibaigė Mike Tyson diskvalifikavimu, kuomet jis nukando dalį varžovo ausies.

Toliau sekė kiti nemalonumai: skyrybos su žmona, bandymas nusižudyti, gausybė įvairiausių skandalų ir rimti kaltinimų dėl išprievartavimo. Visa tai slėgė jį. Mike pasimetė ir nebesuprato žmonių: dar neseniai jis kovėsi ringe, buvo visų mylimiausias ir geidžiamiausias boksininkas ir taip staiga visi nuo jo nusisuko.

Jis pasimetė tarp tikėjimo ir šlovės. Tapęs bulvarinės spaudos “maitintoju”, Mike suprato, jog yra nebereikalingas kaip sportininkas. Tad 2005 metais paskelbė apie savo, kaip sunkiasvorio boksininko, karjeros pabaigą.

Aistra balandžiams

Sunku pagalvoti, jog pasaulio čempionas, vadinamas “geležiniu žmogumi“ galėtų turėti silpnybę balandžiams. Dėl šio pomėgio vaikystėje Mike Tyson buvo nemėgstamas bendraamžių, mat vienam iš paauglių nusukus galvą balandžiui, Mike pirmą kartą suprato, ką reiškia muštis ir kovoti. Tuomet balandžių skriaudėjas dar ilgą laiką spjaudėsi kraujais.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Tyson buvo pastatęs keturis paukščių aptvarus savo užpakaliniame kieme, kad galėtų apgyvendinti 350 pasaulinės klasės balandžių. Hobis kainvo tūkstančius dolerių per mėnesį. Jis importavo paukščius iš Anglijos, Prancūzijos, Irano ir Rusijos, mat tikėjosi vieną dieną tapti pasaulinės klasės savarankišku paukščių selekcininku.

Pasak Mike, balandžiai yra geriausia terapija. Balandžiai atstovauja taikai… Bet jei šie paukščiai turėtų nagus, jie būtų žudikai, išplėštų mūsų akis. 

Mike Tyson apie save

„Aš žinau tai, jog visi gerbia teisingus žmones, tačiau juose pačiuose tiesos maža. Visi tie žmonės, kurie gyvenime nieko blogo nepadarė, kurie gyveno kaip pasakoje, jie nesupranta manęs. Jei jie bent šiek tiek pagyventų kaip aš, visi pasirinktų savižudybę. Jie neturi širdies, kokią turiu aš. Aš gyvenau tokiose vietose, kuriose jie negalėtų net tuštintis. Aš nesu Motina Teresė, bet aš nesu ir Charles Manson (vienas žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių).

Aš pats neatsakingiausias žmogus pasaulyje. Žinot kodėl? Todėl, kad jūs man davėt 50 milijonų JAV dolerių, kai man buvo tik 21 metai. Aš nežinojau, ką su jais daryti. Aš tik vaikinas iš Bruklino rajono. Aš nežinau, kaip elgtis, kaip reaguoti. Vieną dieną aš įsilaužęs į namą vagiu daiktus, kitą – aš jau sunkiasvoris pasaulio čempionas. Kas aš esu? Kas aš? Aš, net nežinau kas aš toks. Aš tik kvailas vaikas – mane skaudino ir apgaudinėjo. O aš galvoju, kad esu kažkas… Ir dabar man pasakykit, kaip aš galiu būti atsakingas?“

Mįslinga asmenybė

Labai sunku suprasti ir susidaryti savo nuomonę apie Mike Tyson. Be abejo yra daugybė dokumentinių filmų ir biografinių knygų apie jį. Tačiau dauguma jų yra labai subjektyvios, kur taip pat neįmanoma tikėti viskuo.

Žiniasklaidos garbinamas ir giriamas, o vėliau apdrapstytas purvais. JAV pasididžiavimas, vadinamasis legendinis boksininkas, vėliau prievartautojas. Šlovė, pinigai, garbė ir pripažinimas – visa tai teršia žmogaus prigimtinį gerumą, tačiau tik tuomet, kai nemokama jų priimti tinkamai. Kad ir kaip ten bebūtų, Mike Tyson yra vienintelis ir nepakartojamas sunkiasvoris pasaulio čempionas, sugebėjęs taip greit pakilti ir įrodyti, jog paprastas juodaodis vaikinas iš Bruklino yra vertas pagarbos.

Klementina Remeikaitė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top