Atsargiai, bakterijos! 8 daiktai, kuriais geriau nesidalinti

Mėgstate dalintis daiktais? Taip, tai draugiškumo ženklas, bet ar tikrai tai nėra rizikinga? Juk žmonės nešioja daugybę virusų, kuriuos lengvai gali perduoti kitiems.

Arizonos universiteto mikrobiologai atliko tyrimą, kurio metu išrinko 8 labiausiai bakterijomis ir virusais užkrėstus daiktus.

Netgi, atrodytų, nekalčiausias parkerio pasiskolinimas iš draugo gali baigtis rimtomis bakterinėmis ligomis ar virusais.

Pirkinių vežimėliai

Tik pagalvokite, Jūs ką tik padėjote kopūstą toje pačioje vietoje, kurią prieš kelias minutes trypė į pirkinių vežimėlyje įkeltas vaikas. Ir, mamos, negi norite savo vaiką sodinti ten, kur ką tik buvo padėtas žalias viščiukas?

MSN.com teigimu, pirkinių vežimėliai yra tarsi bakterijų rifai. Amerikoje net 80 proc. vežimėlių yra užkrėsti E. coli bakterijomis, gripu, peršalimais. Norėdami išvengti bakterijų, prieš ir po apsipirkimo, švariai nusiplaukite rankas.

Bankomatai

Pasirodo, bankomatai ir jų liečiamieji ekranai turi bene daugiausiai bakterijų ir virusų. Vienas pavojingiausių „radinių“ – MRSA bakteriją, kuri yra atspari daugeliui antibiotikų, dirgina odą ir netgi gali baigtis mirtimi. Patys pavojingiausi bankomatai – esantys viduje, didžiausią dienos dalį praleidžiantys šešėlyje ir panašiai. Šiek tiek švaresni – esantys saulės kaitroje. Norėdami išvengti pavojingų užkratų – prieš naudodami bankomatą, nuvalykite jį drėgna servetėle ir, žinoma, po naudojimo nusiplaukite rankas.

Dantų šepetėliai

Ar esate kada nors naudoję kito žmogaus dantų šepetėlį? O galbūt paskolinote savąjį draugui? Daugiau tokios klaidos nedarykite – netgi artimiausio žmogaus dantų šepetėlis gali būti tikras bakterijų lizdas.

Valydami dantis žmonės nulupa dalelę burnos odos. Nuo dantų šepetėlio galite „pasigauti“ B ir C hepatitą, ŽIV. Šiomis ligomis praktiškai neįmanoma užsikrėsti bučiuojantis. Tad, jeigu pamiršote savo dantų šepetėlį, geriau visai nesivalykite dantų negu naudokite svetimą šepetėlį.

Šukos

Šukuojantis kartu su plaukais pasilieka dalelė odos (ypatingai – šepečiuose). Galvos odoje taip pat gali būti daug bakterijų, tad negi lankydamiesi kirpykloje, įsitikinkite, kad kirpėjas prieš naudojimą dezinfekuotų šukas.

Parkeriai ir pieštukai

Taip, į juodąjį „nesidalinimo“ sąrašą patenka ir parkeriai ir pieštukai. Atrodo, kas čia tokio iš kolegos pasiskolinti parkerį? Netiesa, ant parkerio arba pieštuko gali būti itin daug bakterijų, ne tik todėl, kad dauguma žmonių reguliariai nesiplauna rankų, bet ir mėgsta graužti parkerio galiuką. Jums tai gali baigtis gripu, peršalimu ar net rimta burnos infekcija. Stenkitės visuomet naudoti savo parkerį ir nešiokitės drėgną servetėlę, kuria galėtumėte pasinaudoti, jeigu staiga prireiktų svetimo.

Mobilieji telefonai

Pasirodo, moterų telefonai yra kur kas nešvaresni negu vyrų. Tai gali būti dėl makiažo priemonių arba tiesiog todėl, kad statistiškai moterys peršalimu serga dažniau negu vyrai. Jeigu tenka pasinaudoti svetimu telefonu – po to švariai nusiplaukite rankas.

Makiažo priemonės

Stenkitės nenaudoti svetimų makiažo priemonių ir, ypatingai venkite kosmetikos parduotuvėse esančių pavyzdžių. Pasak MSN.com, po du metus trukusio tyrimo, buvo nustatyta, kad daugiausiai bakterijų yra lūpų ir akių makiažo priemonėse.

Nuotolinio valdymo pulteliai

Jeigu tenka naudotis svetimu nuotolinio valdymo pulteliu (tarkime, viešbutyje), būtinai prieš tai jį nuvalykite servetėle, o po naudojimo, nusiplaukite rankas. Pasirodo, pultelis yra vienas nešvariausių objektų, naudojamų buityje, nes žmonės tiesiog tingi nusiplauti rankas po tualeto arba po darbų lauke.

Nenorime Jūsų paversti švaros maniakais, tačiau kartais tikrai verta susirūpinti, kas prieš tai naudojosi Jūsų liečiamais daiktais.

Laikas.lt
Parengta pagal MSN.com

bakterija, bakterijos, bakterines ligos, e.coli, hepatitas b, hepatitas c, virusai, ŽIV

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai