Pokalbis dėl darbo: svarbu tinkamai pasiruošti!

Darbo pokalbiai yra labai panašūs į pirmuosius pasimatymus – jūs to nekantriai laukiate, o atėjus tam momentui imate jaudintis dėl kiekvienos smulkmenos, nuo aprangos pasirinkimo iki būsimo dialogo rezgimo galvoje ir, svarbiausia, baimės nepasirodyti kvailai.

Taip, darbo pokalbiai, o ypač pirmieji arba labai laukti gali būti nervus griaunančia patirtimi, tačiau visada privalu žinoti, jei tik jaučiatės tinkamai pasiruošęs ir būsite įsitikinęs, kad viską galite padaryti, na... ar bent jau sudarysite tokį išmanančiojo ir drąsaus žmogaus įspūdį, jūs neabejotinai pasieksite savo tikslą!

Tačiau vien tik pasitikėjimu savimi visko nelaimėsit. Amerikos prezidentas Ben Franklin yra labai teisingai pasakęs: "Failing to prepare is preparing to fail." (angl. Nepasiruošimas yra pasiruošimas nepasisekimui). Būti teisingai pasiruošusiam yra netgi svarbiau nei jūsų žinios ar patirtis. Taigi, prieš kiekvieną darbo pokalbį reiktų atlikti „namų darbus“:

  • Būkite numatę savęs pristatymą ne tik gimtąja kalba, tačiau ir jūsų CV išvardintomis kalbomis.
  • Pasiruoškite pristatyti savo teigiamas savybes, iliustruojant gyvenimiškais pavyzdžiais. Taip pat galite būti paklaustas įvardinti neigiamą bruožą – būkite pasiruošę!
  • Sukaupkite kuo daugiau informacijos apie įmonę, leiskite personalo specialistui suprasti, jog esate susipažinęs su kompanijos veikla ir strategijomis. Taip parodysite ne tik savo išankstinį lojalumą, tačiau ir įgysite palankumo.
  • Būkite pasiruošę atsakyti į tokius klausimus, kaip antai: kokios priežastys lėmė pasitraukimą iš buvusios darbovietės ar kokie yra jūsų ilgalaikiai tikslai.
Tinkamas techninis pasiruošimas yra labai svarbu, tačiau tai dar nereiškia, jog visi koziriai yra jūsų rankose. Kita pokalbio fazės dalis ir ne ką menkesnė yra jūsų emocinis savęs pateikimas:
  • Būkite entuziastingas. Linksmai ir gerai nusiteikęs jūs sudarysite įspūdį, kaip lengvai veikiančio asmens, kuris bus vertingas kompanijai. Tačiau nepersistenkite, jei iš prigimties esate santūrus ar, kaip tyčia, visiškai be nuotaikos, užteks ir nuoširdžios šypsenos pokalbio metu.
  • Būkite malonus. Nors tai atrodo visiškai elementaru, tačiau tai yra vienas svarbesnių keliamų reikalavimų naująjam darbuotojui. Taigi, jei esate kiek karštakošis ar sunkiai priimate svetimus žmones, pasistenkite pokalbio metu būti kiek įmanoma šiltesnis. Žmonės nori dirbti su maloniais žmonėmis.
  • Būkite užtikrintas. Darbe tai labai vertinamas bruožas. Pokalbio metu turite įrodyti, jog ši darbo vieta yra jums visų svarbiausia.


Tai yra paprastos, tačiau vertingos strategijos, kuriomis vadovaujantis jūs galite sėkmingai būti įdarbintas norimoj kompanijoj. Kitu svarbiu išbandymu tampa pirmosios darbo dienos. Pasitikėkite savimi, jei jus pasirinko, vadinasi, jūs esate tam tinkamas ir viską sugebėsite atlikti kuo puikiausiai!

Laikas.lt

darbo pokalbis, kaip isidarbinti, kaip save pristatyti, kaip sekmingai sudalyvauti pokalbyje, pokalbis del darbo

Naujausi komentarai
Do
2011-02-23, 01:14
Labai geras straipsniukas. Kaip tik laukia darbo pokalbis, skubu ruostis.
Varkalas
2010-05-12, 21:52
Kas turi košės galvoje, tas randa darbą. O prieš pokalbius būtina pasiruošti, sakau iš savo praktikos :) Straipsnyje paminėti labai teisingi patarimai.
kubilius
2010-05-12, 14:53
vyrai apie kokius darbus cia snekat, kubilius senai jau juos visus suede, ner to darbo, sedekit namie ir gyvenkit uz mociuciu pensijas
Be darbo
2010-05-12, 14:51
Ačiū už patarimus. Kitą kartą einant į pokalbį būsiu jau geriau pasiruošęs...
To Kasciejus
2010-05-12, 14:44
Ačiū. O buitinę kalbą suvaldysime :)
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai