„Vintage“ stilius: originalu ir ilgaamžiška (foto) (II)

2009 metai vadinami  vintage “ renesanso metais — šis stilius atgimė ir užkariavo stilingųjų širdis bei spintas. Šios mados banga nenuslūgs ir šiais metais.

Taigi apsilankėme keliuose Vilniaus „butiko“ salonuose. Kaip jie atsirado, kokios kainos vyrauja parduotuvėse ir keletas patarimų vasaros sezonui. Informacija maloniai pasidalino, „Boutique Vintage“ savininkė Inga Zakarevičienė.

Kaip atsirado parduotuvė?

Pati idėja sklandė ore jau labai seniai. Idėją padiktavo pačios moterys.Dažnai girdėdavome sakant : „einame į parduotuves, vis papildome savo garderobą, o senesni rūbeliai, vis dar mieli, nebetelpa mūsų spintoje.Taigi, pagalvojome: „Kur viską dėti? Atiduoti draugei, giminaitei? Kodėl ne? Bet jei netinka dydis, ar draugės visai kitas stilius? Taigi, ką daryti?

Taip nusprendėme atidaryti maža boutique, kuris veiktų komiso principu, tuo pačiu nutarėme, kad priimsime tik kokybiškus, įdomius, originalius ir šiuolaikiškus arba „vintage“ laikmetį menančius drabužius ir aksesuarus.

Iš kur gaunate drabužius?

Drabužius priimame iš žmonių komiso pagrindais.Tai nebutinai Lietuvoje gyvenantys žmonės. Per 4 gyvavimo metus, mus atrado daug užsienyje gvenančių moterų, ir kai tik jos atvažiuoja i Lietuvą, mielai mums atveža gražių drabužių, rankinių ar aksesuarų.

Įdomesnių aksesuarų ir pačios paieškome kelionių metu. Aplankome tokias pat parduotuves, pasidalijame patirtimi, pasisemiame idėjų.

Kokias išskirtumėte „vintage“ vasaros tendencijos?

„Vintage“ stilius madingas visada, nepriklausomai nuo sezono. Tai tarsi mados istorija ir klasika .Taigi, kas buvo madinga vėl grįžta...

Galbūt pagrindinė vasaros detalė turėtų būti klumpės. Labai smagu, kad mūsų klientės tokios stilingos, kad jau dabar jų labai intensyviai ieško mūsų parduotuvėje. Be abejo, svarbus akcentas dideli akiniai, skarelės. Rankinės mažėja, moterys jau atisako labai didelių rankinų ir ieško įdomios formos, elegantiškos, tačiau talpios rankinės. Nors vasarą vėl populiarūs bus dideli krepšiai, primenantys paplūdimio madą.

Na ir aišku, suknelės. Šilkinės, nėriniuotos, spalvingos. Jos užims tikrai svarbią vietą moters drabužinėje.Tegyvuoja moteriškumas!!!

Kokios kainos vyrauja Jūsų parduotuvėje?

Mūsų boutique kainos labai įvairios. Jaunoms merginoms galime pasiūlyti stilingą suknelę ir už 100 lt. Stilingai vyresnio amžiaus poniai kailinukai gali kainuoti ir 5000 lt. Asortimentas iš tiesų didelis, tad ir kainos svyruoja nuo 10 Lt iki kelių tūkstančių.

Ką Jūs pati galėtumėte pasakyti apie „vintage“ stilių?

„Vintage“ visada susijęs su istorija. Ar būtų kalbama apie drabužių madą, ar apie baldus, ar apie vyną. Tiesiog nauja — tai pamiršta sena. Ir nebūtinai tai bus nudriskusi suknelė, švarkas pradilusiomis rankovėmis. Tai tiesiog istoriją primenantys daiktai. Tačiau svarbu ne tik laikotarpis, bet ir sugebėjimas seną daiktą priderinti prie dabarties. „Vintage“ stilius ir yra menas suderinti šiuolaikinę suknelę su močiutės laikų karoliais ar daugiau nei 50 metų skaičiuojančia „Chanel“ rankine.

„Vintage“ stilius labai populiarėja Lietuvoje. Pasirinkę šio stiliaus drabužius ar aksesuarus vargu ar sutiksite dar vieną taip pat apsirengusį žmogų. Jie unikalūs ir nepakartojami. Pirkdamas naują daiktą, jūs tarsi kuriate jo istoriją. Įsigydamas „vintage“, jūs prisiliečiate prie jau sukurtos istorijos ir papildote ją savąja.

Tad, mielieji, pasisėmę šiek tiek patarimų ir naujausių „vintage“ mados tendencijų, skubėkime atnaujinti savo spintų turinius! 

Kalbino Klementina Remeikaitė
Fot. muffstitshop.com

Naujausi komentarai
s
2010-05-18, 13:19
puikus straipsnis!
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai