Now Reading
„Fluxus Ministerija” atidaryta!

„Fluxus Ministerija” atidaryta!

„Fluxus Ministerija” atidaryta!

Turbūt ne vienas pastabesnis vilnietis, eidamas Gedimino prospektu pastebėjo, jog masyvus pastatas, pažymėtas numeriu „27”, dar visai neseniai buvęs apleistas, staiga atgijo: dienomis viduje burzgėdavo nuolatos kažką darantys žmonės, o naktimis languose užsidegdavo vis daugiau šviesų.

Dabar jau daugelis žinote – taip pamažu vystėsi „Fluxus Ministerija”. Nenaudojamas pastatas, virtęs pasaulinė “Fluxus Ministerija”, duris triukšmingai atidarė penktadienį.

Atidarymas prasidėjo Gedimino prospektą „užgulusia” dūmų skulptūra. Dūmijo neilgai, nes tuoj į iškilmes susirinkę meno gerbėjai ir šiaip smalsuoliai, pamatė plevėsuojančią „Fluxus” vėliavą ir išgirdo vieno pagrindinių „Fluxus Ministerijos” globėjų – Artūro Zuoko – kalbą… nuo stogo! Po jos visa minia suvirto vidun taip, kad toks masyvus pastatas kartais pasirodydavo tiesiog per mažas, sutalpinti visus meno ištroškusius vilniečius ir Vilniaus svečius – „Fluxus Ministerijos duomenimis, į atidarymą susirinko net trys tūkstančiai žmonių!

Pirmame aukšte visus pasitiko grojantys džiazo muzikantai ir baras, už kurio teikiamas paslaugas reikėjo mokėti tiek, kiek nori ir gali, ir tai buvo vienintelė mokama vieta „Fluxus Ministerijoje”. Toliau – dviejų aukštų rūsys, palėpė ir penki aukštai, su kiekviename jų siūlomomis skirtingomis pramogomis – riedutininkai rūsyje vaizdavo, ką moka, fotomenininkai demonstravo savo fotografijas, DJ ir kiti muzikantai grojo, kino menininkai leido apžiūrėti savo turimą techniką, o išvermingiausi, tai yra tie, kurie atstovėjo eilę, nusitęsusią nuo pirmo iki penkto aukšto, galėjo užlipti į palėpę, ant stogo, ir pasigrožėti vakaro prieblandoje pamažu skęstančio Vilniaus panorama.

Tiesa, viską apžiūrėti pasirodė neįmanoma – per daug žmonių, o apie vidurnaktį, kai minia išretėjo, menininkai užrakino savo patalpų duris, tačiau dar nepavargę galėjo linksmintis su regio muzikos didžėjais „Kala Soundsystem”.

„Fluxus Ministerijoje” šiuo metu veikia apie du šimtai įvairių sričių menininkų – alternatyvios energijos laboratorija, „Forumo” teatras, „Spoken word”, skulptūros ir intermedijos dirbtuvės, vyno ir vandens baras „Ligoninė” bei daugelis kitų.

„Fluxus Ministerijoje” įsikūrę menininkai veiks nuolatos, pristatinės savo įgyvendintas idėjas, todėl sekite naujienas socialiniame tinklapyje „Facebook”.

Artūras Zuokas – vienas iš „Fluxus Ministerijos” idėjos globėjų, atidaryme besisukinėjantis su ant švarko nugaros užklijuotu lipduku „savas”, sutiko trumpai pasidalinti savo mintimis su laikas.lt skaitytojais:

Kaip atsitiko, jog tapote šitos „ministerijos” globėju?

Tiesiog aplinkybės ir įvairūs sutapimai, nes kaip tik tenka dalyvauti ruošiant parodą apie Soho – Niujorko menininkų pirmąją kūrybinę koloniją 1960-1670 m., kurios įkūrėjas – lietuvis Jurgis Mačiūnas, kartu, dar būnant Seime atėjo keletas jaunų žmonių iš Dailės Akademijos, viena jų – Eglė, kuri kaip tik ką tik nusileido fasadu, su savo kolegomis, ieškodami patalpų, ir tuo metu mes kaip tik ieškojome patalpų… Šito pastato šeimininkas sutiko metams duoti ir, pagalvojome, jog reikėtų pakartoti kažką panašaus į tai, kas vyko Niujorke, Soho rajone.

Ar nesulaukėte neigiamos reakcijos iš pašalinių žmonių?

Ai, žinote, kaip visada: vieniems patinka, kitiems nepatinka, bet, nemanau, jog mums svarbu tie, kuriems mes nepatinkame. Šiandien šis pastatas turi apie du šimtus skirtingų menininkų, turime atviras duris visuomenei ir noriu, kad čia būtų tie, kurie kažką kuria, kažką stato, o ne atvirkščiai. Iš čia mes išspinduliuosime naują fluxus potvynį, kad Vilnius galėtų vadintis XXI a. pasauline fluxus sostine, kaip buvo Niujorkas praeitame šimtmetyje.

Ar esate sau užsirezervavęs patalpų, kuriuose įgyvendinsite savo idėjas?

Palėpėje turiu užsirezervavęs vietą, ten yra įsikūrusi „Ateities miesto laboratorija”, jau esu pasilikęs sau vietą stalui.

Jei ne paslaptis, kam?

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kaip sakant, viskam – dalinsim ir kursim idėjas.

Kaip jaučiatės, kai šiandieną vaikščiojate šitoje žmonių minioje, atgimusiame pastate ir žinote, jog esate prisidėjęs prie to?

Super. Žinote, galiu pasakyti, kad prisidėjau ne tik aš, jeigu ne minėti studentai, kurie vadinasi „G27”, jeigu ne rėmėjai ir daug savanorių, daug jaunų žmonių, kurie prisidėjo, nieko čia nebūtų įvykę. Aš galiu pasakyti, jog man tiesiog pavyko duoti impulsą šiai idėjai. Čia yra visų mūsų nuopelnas, o man reikėjo tik pajudinti tą akmenuką nuo kalno, o toliau viskas vyksta savaime.

Svečiai apie „Fluxus Ministeriją”

„Kol kas labai keistas jausmas čia užėjus, nes dar daug tuščių erdvių, bet manau, kad tai – tik pradžia.„ – Povilas, 22 m.

„Vilniui reikėjo, tikrai reikėjo tokios vietos, bet bijau, jog tai gali pasidaryti tokiu komerciniu dalyku, kad menininkai, kurie nori kurti, bus įsprausti į rėmus ir turės kurti taip, kaip norės kažkas „iš aukščiau.” – Giedrė, 23 m.

„Atėjau ir negaliu patikėti, jog tai iš tiesų vyksta. Čia gimsta kultūra mano nuomone.” – Gintaras, 41 m.

Parengė Goda Raibytė

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top