Tarp metų teatro geriausių - O.Koršunovas, A.Cholina ir J.Statkevičius

Tarptautinę teatro dieną už 2010 metais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus premijomis ir atminimo ženklais Vilniuje apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

Į iškilmes susirinkusi publika Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje pirmiausia išklausė aktorių skaitomo teksto iš spektaklio Publika", o vėliau menininkų ironiškai buvo paprašyta trejus metus nedirbti taip gerai arba dirbti pagal tam tikrą grafiką, nes ankstesnio kultūros ministro pasirašyti teatro premijų nuostatai reikalauja tą patį kūrėją apdovanoti ne anksčiau kaip po trejų metų.

Dabartinis kultūros ministras Arūnas Gelūnas pažadėjo padirbėti ties šiuo savo pirmtako įsakymu ir pagerinti padėtį teatro srityje. Mylėti teatrą aš pasižadu nuo šios scenos", - kalbėjo ministras publikos, kurioje žiūrovė buvo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akivaizdoje. Teatro dieną ministras palygino su Moters, kurią reikia mylėti kasdien, o ne tik per jos šventę, diena. Teatrą reikia lankyti, leistis būti teatro užburiamam, suvedžiojamam, išgyventi daugybę jausmų, kuriuos sukelia teatras", - moters ir teatro meno panašumus vardijo ministras.

Garbingiausia Padėkos premija už kūrybos indėlį į teatro meną apdovanota legendinė aktorė Rūta Staliliūnaitė, atsiuntusi tik garsinį vilties ir graudulio kupiną padėkos laišką visiems.

Tradicinis Boriso Dauguviečio auskaras šiemet įteiktas režisieriui Cezariui Graužiniui už Lietuvos ir Europos teatro tapatybės paieškas", o auskarą teikianti B. Dauguviečio dukra Galina Dauguvietytė palinkėjo užsieniuose kuriančiam laureatui dažniau būti namuose.

Geriausiems metų teatro menininkams išdalyti Kultūros ministerijos apdovanojimai - Auksiniai scenos kryžiai.

Geriausiu 2010-ųjų metų spektakliu tapo režisieriaus Oskaro Koršunovo režisuotas Maksimo Gorkio "Dugne" (O. Koršunovo teatras). Apdovanojimas palydėtas ne tik plojimais, bet ir švilpimu, mat kito nominuoto režisieriaus Gintaro Varno spektaklio "Publika" aktoriai iš teatro "Utopia" kūrė vien teatro laikiškumą simbolizavusią spalvingą mandalą apdovanojimų teikimo scenoje.

Pagrindinio vaidmens aktoriaus laurai atiteko Dariui Gumauskui už vaidmenį spektaklyje "Dugne" pagal Maksimą Gorkį O. Koršunovo teatre.

Pagrindinio vaidmens aktorės apdovanojimas įteiktas Eglei Mikulionytei už Antigonės vaidmenį spektaklyje Aušros Marijos Sluckaitės "Antigonė Sibire" Kauno valstybiniame dramos teatre.

Scenografo ir kostiumų dailininko kategorijoje apdovanojimą atsiėmė Juozas Statkevičius - už kostiumus ir grimą Leo Fall operetei "Madam Pompadur" (Kauno valstybinis muzikinis teatras), spektakliui "Publika" (teatras "Utopia"), šokio spektakliui "Ana Karenina" (Anželikos Cholinos šokio teatras). Laureatas netaupydamas laiko nuoširdžiai padėkojo ir visiems nematomiems teatro grimerinių ir kostiuminių darbuotojams.

Geriausio kompozitoriaus vardą pelnė saksofono virtuozas Liudas Mockūnas, sukūręs muziką spektakliui "Prakeiktieji" O. Koršunovo teatre.

Nepagrindinio vaidmens aktoriaus kategorijoje laimėjo Vytautas Anužis - už Piršlio, Generalinio ir Gydytojo vaidmenis spektaklyje Gintaro Grajausko "Mergaitė, kurios bijojo Dievas" (Klaipėdos dramos teatras).

Geriausios nepagrindinio vaidmens aktorės titulas suteiktas Gintarei Latvėnaitei - už Celinos vaidmenį spektaklyje "Mistras" Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.

Operos ir operetės kategorijoje Auksinio scenos kryžiaus laureate tapo

Sigutė Stonytė - už Grafienės vaidmenį operoje V. A. Mocarto "Figaro vedybos" Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Choreografijos srityje apdovanojimą pelnė Anželika Cholina - už šokio spektaklio "Ana Karenina" pagal Levo Tolstojaus romaną ir Alfredo Šnitkės muziką choreografiją (Anželikos Cholinos šokio teatras).

Baleto ir šokio kategorijoje laureate tapo Eglė Špokaitė - už Olimpijos vaidmenį šokio spektaklyje Leo Delibes "Kopelija".

Lėlių teatro apdovanojimą atsiėmė Etnologinio muzikinio veiksmo šeimai "Gandro dovana" kūrybinė grupė (režisierius ir dailininkas Algis Mikutis, režisierė, dailininkė ir aktorė Saulė Degutytė-Šiekštelienė, kompozitorė ir idėjos autorė Snieguolė Dikčiūtė (Stalo Teatras).

Geriausio spektaklio vaikams apdovanojimas atiteko spektaklio "Pati labiausia pasaka" kūrybinė grupė (Vilniaus keistuolių teatras).

Debiuto/jaunojo menininko kategorijoje geriausiu pripažinta aktorė Monika Vaičiulytė už Marijos vaidmenį spektaklyje G. Grajausko "Mergaitė, kurios bijojo Dievas" Klaipėdos dramos teatre.

Nacionalinės dramaturgijos kategorijoje Auksinį scenos kryžių pelnė teatro "cezario grupė" poetinis spektaklis "Nutolę toliai" pagal Pauliaus Širvio poeziją.

Teatro menininkų pagerbimo ceremoniją papuošė Šv. Kristoforo kamerinio orkestro, pianisto Petro Geniušo, saksofonininko Petro Geniušo, perkusininko Arkadijaus Gotesmano, dainininkės Sandros Janušaitės ir kitų muzikų atliekami kūriniai.

ELTA
Nuotr. M.Ambrozos/ELTA

 


Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Visos teisės saugomos. Platinti, kopijuoti be Eltos sutikimo
draudžiama.

apdovanojimai, Auksiniai kryžiai, teatras, teatro geriausi

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai