Studentai iš Ukrainos: mokomės nuostabiomis sąlygomis, entuziastingai ir godžiai

Įsibėgėja antrasis naujų Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės magistrantūros studijų (LL.M.; lot. Legum Magister – Teisės magistras) semestras Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Tai pirmieji mokslo metai, kai VU Teisės fakultete pradėtos šios studijų programos užsienio teisės bakalaurams ir magistrams. Pirmosios laidos studentai gilinti žinių atvyko iš Ukrainos, Gruzijos ir Baltarusijos. Studijų trukmė – pusantrų metų.

„Globalizacijos amžiuje nacionalinė teisė daugeliu atveju negali funkcionuoti be tokių komponentų kaip tarptautinė ir Europos teisė. Juristui, kuris siekia sėkmės teisinėje veikloje bet kurioje Europos šalyje būtinos analitinės ir praktinės žinios, o taip pat ir tarptautinės ir regioninės teisės normų taikymo įgūdžiai, gebėjimas spręsti tarptautinio pobūdžio teisines problemas. Mūsų fakulteto Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės magistrantūros studijų programa kaip tik ir skirta tiems, kurie siekia pakelti savo profesinę kvalifikaciją ir įgyti įgūdžių praktinės veiklai, kur svarbus tarptautinis ir europinis elementas. Džiaugiuosi, kad tokią galimybę įvertino net kelių šalių studentai ir sėkmingai mokosi ateityje jiems labai reikalingų teisės disciplinų“, - tikina Teisės fakulteto dekanas, prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius.

Jau antrą semestrą Vilniuje besimokantys LL.M. programos studentai iš užsienio vienareikšmiškai teigiamai vertina savo pasirinkimą studijuoti VU Teisės fakultete. O jų mokslo pasiekimai verti pagyrimo. Ypač sėkmingi Bohdan Zborowski iš Ukrainos studijų rezultatai. Nors šios programos studentai už mokslą moka, Bohdan pavasario semestrą nuo mokesčio atleistas ir gauna stipendiją.

“Studijos Vilniaus universiteto Teisės fakultete mums yra tikras malonumas. Mūsų magistrantūros studijų programa apima Tarptautinę teisę ir Europos Sąjungos teisę. Nuo pirmųjų paskaitų mes sužavėti dėstymo metodikos. Talentingi dėstytojai paskaitas skaito su nuoširdžiu entuziazmu ir užsidegimu“,- apie savo studijas kalba Vitalii Nestor ir Bohdan Zborowski iš Ukrainos.

Tarptautinės teisės ir Europos Sąjungos teisės magistrantūros studijos (LL.M.) rudenį lauks naujų studentų iš užsienio šalių. VU Teisės fakulteto įvairių programų studijas kasmet baigia po kelis šimtus absolventų. 2010 metais šią seniausią šalyje, aukščiausios kvalifikacijos teisininkus rengiančią aukštąją mokyklą baigė daugiau kaip 300 jaunuolių.

Laikas.lt

Studentai, studentai is ukrainos, studijos, studijos ukrainieciams

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai