Demi Moore per Twitter išgelbėjo žmogų nuo savižudybės

Socialinio tinklo Twitter vartotojai, tarp kurių buvo aktorės Demi Moore bei Nia Vardalos, perkalbėjo žmogų iš Floridos nuo mėginimo nusižudyti, rašo tinklalapis "Tonic".

Vėlų kovo 19-osios vakarą vienas Floridos gyventojas Twitteryje nusiuntė @mrskutcher (Demi Moore) skirtą žinutę: „Ketinu pasikarti ant medžio savo kieme ir užbaigti savo gyvenimą. Man daugiau nebėra dėl ko gyventi“. Moore bei jos vyras Ashtonas Kutcheris yra vieni žymiausių ir atkakliausių socialinių tinklų šalininkų, kurie turi daugiau nei 7 milijonus pasekėjų Twitteryje ir sulaukia gausybės žinučių. Tačiau pastarasis tekstas privertė aktorę išties sunerimti.

"Tonic" teigiama, jog jau po minutės Moore parašė atsakymą: „Ar iš tiesų Jūs prašote pagalbos?“, ir jai buvo atrašyta „Taip“. Aktorė Nia Vardalos („Mano didelės storos graikiškos vestuvės“) tuo metu taip pat buvo prisijungusi, ir taip pat parašė žinutę: „Prašau, paskambinkite 1-800-SUICIDE. Aš dabar kalbuosi su jais telefonu. Jie laukia pokalbio su Jumis“.

Pagalbos sulaukė greitai

Kaip praneša "The Orlando Sentinel", savižudybės prevencijai skirta karštoji linija Los Andžele susilaukė skambučio iš žmogaus, prisistačiusio Nia vardu, ir sujungė ją su Seminole apygardos šerifu. Pareigūnai tuomet surado 18-metį, kurio vardas neatskleistas, ir nuvežė jį į ligoninę įvertinti psichinės sveikatos būklės, kaip reikalauja valstijos įstatymai.

Šerifo pavaduotojas Alanas Laytonas šį jaunuolį apklausė: „Paklausiau, ar jis rašė apie tai Twitteryje, ir jis tai patvirtino“, rašoma įvykio protokole. „Jis atrodė sutrikęs kai su juo kalbėjau. Jis visą laiką verkė“. Laytonui vaikinas pasakė, kad jam reikia gydytojų pagalbos.

Socialinio tinklo pranašumai

Vardalos visą tą laiką buvo virtualiai prisijungusi kartu su nepažįstamuoju. Likus septynioms minutėms iki antros valandos nakties, savo Twitter puslapyje ji rašė: „Kątik vėl kalbėjau su Floridos policija, jie dabar su Jeremy. Jam viskas gerai, tai ne apgavystė. Ačiū visiems, siuntusiems jam savo meilę“.

"Yahoo!" cituoja vaikino motiną, kuri šerifo pavaduotojui pasakojo, jog jos sūnus yra "labai jautrus ir jam diagnozuotas obsesinis-kompulsinis sutrikimas". Policijos protokole rašoma, jog jaunuolis pareigūnams verkdamas sakė nežinantis ką daryti su savimi, negalintis apsieiti be kitų pagalbos.

Tai ne pirmas kartas, kai Demi Moore, naudodamasi Twitteriu, gelbsti gyvybes, primena "Tonic". Praeitą balandį ji atrašė moteriai, svarsčiusiai apie savižudybę, ir paskatino tinklalapio vartotojus susisiekti su pagalbos tarnybomis. Ji kartu su vyru Twitteryje nuolat pranešinėja apie savo nepelno organizacijos DNA Foundation veiklą, kuria siekiama sustabdyti prekybą žmonėmis. Poros darbus galima laikyti pavyzdžiu, parodančiu, kad socialinių tinklų paskirtis - tikrai ne vien paviršutiniškas bendravimas.


Parengta pagal užsienio informaciją
Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai