Now Reading
„Oskaro“ apdovanojimuose triumfavęs „Išminuotojų būrys“ pribloškė ir Lietuvos žiūrovus

„Oskaro“ apdovanojimuose triumfavęs „Išminuotojų būrys“ pribloškė ir Lietuvos žiūrovus

„Oskaro“ apdovanojimuose triumfavęs „Išminuotojų būrys“ pribloškė ir Lietuvos žiūrovus

„Ir „Oskaras“ atitenka… „Išminuotojų būriui“! Tokius žodžius milijardai televizijos žiūrovų kovo 7-osios vakarą išgirdo net šešis kartus. Filmas, į kurį šiuo metu nukreiptos visos planetos akys, paliko stiprų įspūdį ir Lietuvos žiūrovams. Įtempta karinė drama šiuo metu rodoma tik sostinės kino teatre „Pasaka“.

Filmą dar prieš „Oskarų“ ceremoniją matę kino žinovai ir gerbėjai Lietuvoje neslėpė, kad filmas juos pribloškė, o sėkmė svarbiausiuose metų kino apdovanojimuose maloniai nustebino. „Išminuotojų būrys“ įvertintas kaip geriausias metų filmas, o jo režisierė Kathryn Bigelow apdovanota už geriausią režisūrą. Tai  pirmas atvejis „Oskarų“ istorijoje, iki šiol moteriai toks apdovanojimas įteiktas nebuvo.

Filosofo, rašytojo, žurnalo „Pravda“ redaktoriaus Kristupo Saboliaus teigimu, patys „Oskarai“ atrodė surežisuoti pagal Holivudo siužetą: eks-sutuoktinių dvikova su akivaizdžiu favoritu ir „netikėta“ atomazga, kurioje silpnesnis nugali stipresnį.

Mat pagrindė kova vyko tarp vos dviejų filmų – dideliu biudžetu ir specialiaisiais efektais pribloškiančio Jameso Camerono „Įsikūnijimo“ ir už nedidelius pinigus sukurto Kathryn Bigelow „Išminuotojų būrio“. Šie du režisieriai kadaise buvo vyras ir žmona.

Kristupą Sabolių maloniai nustebino „Išminuotojų būriui” skirtas geriausio filmo apdovanojimas: „Pats buvau tikras, kad Akademija, niekada negarsėjusi išpuoselėtu skoniu, neatsispirs pagundai priklaupti prieš 2,6 „Įsikūnijimo“ milijardo“  teigė jis.

Dizainerio Aleksandro Pogrebnojaus nuomone, „Išminuotojų būrys”  vienas stipriausių filmų apie karą po Oliverio Stone’o 1986-aisiais sukurto „Būrio“.

„Šie filmai panašūs savo idėja: jei „Būrys“ buvo apie Vietnamo karą, tai K.Bigelow dramoje Irakas tampa dar viena tema, apie kurią visi žino, bet niekas nenori šnekėti”,  mano A.Pogrebnojus.

Nedidelio biudžeto filmas, apie kurį šiuo metu kalba visas pasaulis, sudomino ir televizijos laidų vedėją Aistę Stonytę: „Didžiausią įspūdį paliko jau seniai nematyta tokia įtampa, jokio banalumo. Aktorių vaidyba fantastiška, man apskritai labai patinka pagrindinis filmo aktorius Jeremy Renneris“. Nors, pasak A.Stonytės, veiksmo filmai apie išmintuojus nėra visiškai jos žanras, bet „režisūriniai sprendimai buvo tikrai tobuli“.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė neslėpė susižavėjimo: „Labai gerai jaučiausi filme, jis atitiko tai, ko tuo metu man reikėjo. Po šio filmo supratau, kad kol bus vyrai, tol bus karas“.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kritikų numylėtas ir išgirtas „Išminuotojų būrys” patiko ir Lietuvos kino apžvalginininkams. Kino kritikas Marius Kulvietis savo tinklaraštyje internete po „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijos rašė: „Aš patenkintas, kad laimėjo šis filmas. Jis yra pakankamai stiprus šių metų silpnokame amerikiečių derliaus kontekste.“

Pasak M.Kulviečio, didžiausias filmo pliusas, kad „jis subtiliai išbalansuoja ties bendražmogiškom temom. Nepasiduoda nei mums nusibodusiam amerikietiškam patriotizmui, nei atvirkštiniam efektui  antikarinei propagandai. Kathryn Bigelow šį kartą rodo universalią psichologinę vyrišką dramą apie stipriosios lyties adrenaliną ir elgesį ekstremaliose salygose.“

Šešis „Oskarus“ susišlavusio „Išminuotojų būrio“ pergalė triuškinanti – filmo režisierė K.Bigelow iš jaudulio drebančiu balsu dėkojo komandai už norų bendradarbiavimą, finansuotojams už riziką ir pasitikėjimą filmu tada, kai niekas jam neteikė vilčių, o Irake kovojantiems vyrams ir moterims  už atsidavimą. „Jie ten dėl mūsų ir mes čia dėl jų“ – teigė režisierė.

Pasaka info.

 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top