Madonna vėl veržiasi į kiną

Oficialūs šaltiniai patvirtina – populiariosios muzikos karaliene tituluojama Madonna rengiasi dar vienam iššūkiui kine. Nors jos pirmasis režisūrinis darbas „Ištvirkimas ir išmintis“ buvo nušvilptas kino kritikų, panašu, kad įnoringoji žvaigždė ir toliau sieks pripažinimo naujausiu savo darbu „W.E.“. Būsimo filmo siužetas paremtas tikra istorija – tai sudėtingas ir painus Didžiosios Britanijos karaliaus Edvardo VIII ir amerikietės, du kartus išsiskyrusios Wallis Simpson meilės pasakojimas.

Šiuo metu Madonna kuria scenarijų kartu su scenaristu ir režisieriumi Alecu Keshishianu, kuris, beje, 1991-aisiais režisavo dokumentinį filmą apie Madonną ir jos kontroversišką turą „Blond Ambition“. Prie „W.E.“ kūrimo prisidės ir nemažiau garsūs buvę kino studijos „Miramax“ prodiuseriai Colinas Vainesas ir Davidas Parfittas. Jie jau turėtų būti pripratę prie karališkojo dvaro gyvenimo narpliojimo filmuose – jų sąskaitoje tokie kino hitai kaip „Įsimylėjęs Šekspyras“, „Karaliaus Jurgio beprotystė“ ir šių metų Oskarams nominuota „Jaunoji Viktorija“.

Savo kino karjerą Madonna pradėjo 1979 metais, kai nusifilmavo mažo biudžeto trileryje „A Certain Sacrifice“. Kai 1985 metais filmas buvo išleistas, Madonna bandė sustabdyti jo platinimą, nes kaip tik tuo metu jos karjera įgavo pagreitį su albumu „Like A Virgin“. Po šio filmo Madonna toliau neapleido kino, tačiau visi jos atlikti vaidmenys susilaukdavo aršios kritikos, o filmai nepritraukdavo finansinės sėkmės. Tik 1990 metais kritikai pagaliau teigiamai įvertino Madonnos sukurtą personažą filme „Dikas Treisis“.

Madonnos aktorystė iš tikrųjų buvo pripažinta tik kartą – už Evos Perón vaidmenį Andrew Lloydo Webberio miuzikle „Evita“ dainininkė buvo apdovanota Auksiniu gaubliu. Visgi ne visi kritikai ploja katučių už šį vaidmenį – dažnai sakoma, kad Madonnos vaidyba yra labai statiška, visgi reikia pripažinti, kad galbūt miuziklai galėjo pakelti Madonnos, kaip aktorės, prestižą. Beje, ji pati ir išsikovojo vietą šiame filme, nusiuntusi režisieriui Alanui Parkeriui ilgutėlį laišką su paaiškinimu, kodėl būtent ji geriausiai tinka pagrindiniam vaidmeniui. Režisierius priimti Madonną sutiko, bet tik po papildomų dainavimo pamokų.

Visgi 2002 Madonna buvo apdovanota šiek tiek kitokiu apdovanojimu – po tuometinio žvaigždės sutuoktinio Guy Richie filmo „Nublokšti“ premjeros Madonna savo rankose laikė Auksinę avietę kaip blogiausia tų metų aktorė. Galbūt todėl nuo tada pasirodydavo tik kaip antro plano aktorė, o 2008 Berlyno kino festivalyje pristatė savo pačios režisuotą filmą „Ištvirkimas ir išmintis“. Žinoma, kritika vėl buvo aštri. Šiuo atveju buvo teigiama, jog Madonna pervertino savo jėgas rašyme, mat ji prisidėjo prie scenarijaus kūrimo. Kai kurios filmo scenos susilaukė kaltinimų banalumu ir prasta vaidyba, o finalas kritikams pasirodė „šleikščiai sentimentalus“.

Žinoma, su kritikų nuomone visuomet galima nesutikti. Kita vertus, šiuo metu Madonna turės dar vieną galimybę įrodyti, kad ji kurti gali ne tik paauglių dievinamus muzikos hitus. O ir atlikti pagrindinės herojės, Wallis Simpson, vaidmenį buvo pakviesta filmo „Viskas ore!“ žvaigždė Vera Farmiga. Dabar jau kritikai su nekantrumu laukia pasirodysiančio filmo – nors kitų vaidmenų atlikėjai dar nežinomi, puikiai vertinama V. Farmingos vaidyba įkvepia ciniškiesiems vertintojams vis daugiau optimizmo.

Laikas.lt

Madonna

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai