Now Reading
Vieta, kur vartotojiški stereotipai negalioja

Vieta, kur vartotojiški stereotipai negalioja

Vieta

Vėlų rudenį Vilniaus senamiestyje duris atvėrė nauja lietuviško maisto parduotuvė „Senamiesčio krautuvėlė“. Itin šarmingoje literatų gatvėje ši nauja vieta neabejotinai tapo dar viena šio šarmo priežastimi.

Krautuvėlėje siūlomas lietuviškų ir sveikų produktų asortimentas išties platus: nuo naminių dešrų, pyragų, obuolių ir varškės sūrių iki vaisių daržovių bei prieskonių. Vertėtų paragauti ir neįtikėtinai skanių saldainių, kaip antai sveriami saldainiai – braškės pieniškame šokolade ar mėlynės baltame šokolade ir kitų. Taip pat pasimaloninimui vertėtų neatsisakyti ir egzotiškų uogienių, kaip antai raudono vyno ar apelsinų su konjaku. Galite būti ramūs, skonio receptoriai liks išties pamaloninti.

Idėja

Kaip teigia krautuvės įkūrėja Rita Godelienė, idėja atidaryti tokio tipo krautuvę brendo jau senokai, o tam įkvėpė pavyzdžiai keliaujant po Pietų Europą bei asmeninis panašaus asortimento ir aplinkos poreikis: „Kadangi patys ne pirmi metai gyvename Vilniaus senamiestyje, jau seniai kildavo klausimas – kur nueit apsipirkti šeimai, išvargusiai nuo kasdienių darbų ir prekybos centrų maratono. Ieškojome vietos, kur galėtume ne tik apsipirkti, bet ir sulaukti patarimo, gero aptarnavimo ar tiesiog šilto bendravimo.” Taigi ilgainiui moteris ėmėsi plano atidaryti savo krautuvėlę, tikėdama, jog yra ir kur kas daugiau turinčių panašaus poreikių žmonių .

Asortimentas

Nors krautuvėlės asortimentas ir jų kainos orientuotos į šiek tiek labiau pasiturinčią visuomenės dalį, tačiau entuziazmas pradėti šeimos verslą buvo kur kas svarbesnis nei ekonominio sunkmečio spaudžiamos aplinkybės, „pastebėjome, jog žmonėms tokio tipo krautuvės reikėjo”. Apie finansinius pasidengimus dar anksti būtų kalbėti, tačiau, kaip teigia krautuvėlės įkūrėja: „moralinis pelnas ir pasitenkinimas viršijo lūkesčius jau daug kartų”

Pirkėjai lyg bendruomenė

Pagrindiniai krautuvėlės pirkėjai, tai senamiesčio gyventojai, kurie džiaugiasi galimybe apsipirkti malonioje, jaukioje aplinkoje, išvengiant tinklinių prekybos centrų ir ilgų eilių prie kasų. Taip pat dažnai apsilanko turistai, pro šalį keliaujantys menininkai. “Pastebime, kaip aplink krautuvę buriasi senamiesčio bendruomenė, tampame lyg savotišku bendruomenės centru, kur susitinka kaimynai, mamos dalinasi patarimais, receptais, menininkai aptarinėja naujas idėjas” – džiaugiasi R. Godelienė.

Populiariausiomis krautuvėlės prekėmis tapo kasdieniniai einamieji maisto produktai, kaip šviežia mėsa, pyragai, naminiai koldūnai, rauginti kopūstai, agurkai bei pieno produktai. „Akivaizdu, kad žmonės jau pavargo nuo išpūsto ekologijos burbulo, todėl ieško geros, natūralios prekės, bet ir už „natūralią“ kainą” – pastebi įkūrėja.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Čia „gyvena“ sezonai

Ironiška, tačiau visuomenė tiek atpratusi nuo gamtos sezonų ciklų, kad dažnai aptarnaujant pirkėjus tenka teisintis, kodėl vieno ar kito vaisiaus ar daržovės nesiūlo krautuvėlė. Žmonės priprato, kad didžiuosiuose prekybos centruose visada visko yra, bet užmiršo, kad natūraliai gamtoje viskas vyksta kiek kitaip. “Smagu, kad būtent šioje srityje krautuvė įgyja ir mokyklos – sveikos gyvensenos, tradicijų, papročių vaidmenį“ su šypsena pasakoja krautuvėlės įkūrėja.

Išties, taip šilta ir jauku: pradedant nuo aptarnavimo, nuoširdžiais patarimais, pasiūlymu paragauti ir baigiant skanavimu namuose prie stalo, kada gali pasitikėti, jog maitiniesi ekologišku, šviežiu maistu. Lyg kur Pietų Europoje norisi sakyti? Ne… Kaip archajiškoje, bendruomeniškoje Lietuvoje, kur sava duona, savas sūris ir šiek tiek skanumynų iš toliau. 

Dainora Stankutė
Fot. Darius Grigaliūnas

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top