Kaip atgauti savo grožį po šaltojo sezono

 Kaip ir kiekvieną sezoną, pavasarį dėl ryškių oro pokyčių būtina atlikti papildomus kūno priežiūros darbus. Po šalto žiemos sezono tavo plaukams būtinai reikia atkūrimo procedūros, tavo odai – natūralios išvaizdos, o tavo kūno formoms – sveikos mitybos ir sportinio režimo.


Taigi privalu pakeisti savo grožio rutinos įpročius, įskaitant odos, plaukų ir kūno priežiūrą. Šiame straipsnyje mes pateikiame keletą natūralaus grožio patarimų, kaip išlikti gražiai ir sveikai, nepaisant pavasario sezono įtakos.

Odos priežiūra

Pati didžiausia odos problema pavasarį – odos sausėjimas, todėl labai svarbu ją drėkinti. Visų pirma, gerk kuo daugiau vandens, nes pavasario metu jis yra geriausias odos drėkiklis (be abejo, odai drėkinti tinka ir kiti skysčiai, tačiau jų drėkinimo efektyvumas neprilygsta vandens savybėms). Be to, pakilus oro temperatūrai, su prakaitu pasišalina didelė dalis kūno skysčių, todėl vanduo – geriausia priemonė subalansuoti skysčių kiekį tavo organizme. Patariame visuomet su savimi turėti buteliuką vandens – juk tai ne problema, nes didelės ir masyvios rankinės vis dar ant bangos (ko gero, tai geriausias visų amžių dizainerių išradimas moteriai).
 
Nors vanduo drėkina tavo odą iš vidaus, tačiau tai nereiškia, jog nereikia jos prižiūrėti. Išoriniam veido ir kūno odos puoselėjimui puikiai tinka drėkinamieji kremai, kurie švelnina ir minkština odą. Veido odą palepink veido kaukėmis. Siūlome  naudoti kuo mažiau pirktinių kaukių, kurių sudėtyje dažnai esti daugiau kenksmingų nei naudingų medžiagų, o išbandyti natūralias, namuose pasigamintas kosmetines priemones.

Grožio procedūros

Pavyzdžiui, sausai odai puikiai tiks tokia kaukė: suplak kiaušinį, įdėk šaukštelį medaus ir pusę šaukštelio aliejaus (gali įlašinti keletą lašų mėgiamo eterinio aliejaus), gerai viską sumaišyk. Laikyk kaukę 20 minučių. Taip pat puikiai odą drėkina jogurtas – gali juo tepti visą kūną.

Šiltuoju metų laiku padidėjęs prakaitavimas užkemša poras, ant odos užsilaiko nešvarumai, todėl patartina nors kartą per savaitę atlikti viso kūno šveitimo procedūrą: taip pašalinamos negyvos odos ląstelės, o oda tampa minkšta ir švelni. Vėlgi rekomenduojame namines priemones: kūnui gali pasidaryti šveitiklį iš pusės puodelio aliejaus (pvz.: alyvuogių, persikų branduolių ar net saulėgrąžų aliejaus), puodelio cukraus, 1 avokado minkštimo. Veidui geriausiai tinka mišinys iš šaukštelio kavos tirščių ir šaukštelio skysto medaus.

Pirmųjų spindulių pavojus

Turbūt tikrai žinai, jog pavasario saulė yra pati kenksmingiausia, todėl, jei nori išvengti odos dėmių, raukšlių ar, dar blogiau, vėžinių susirgimų,  kiekvieną kartą prieš išeidama iš namų patepk apsauginiu kremu nuo saulės atviras kūno vietas. Naudok apsauginį kremą mažiausiai SPF 15.

Jokiais būdais nesugalvok degintis pavasarį, tačiau jei bet kuriuo atveju nori turėti įdegusią odą, tada pasinaudok šio amžiaus alternatyvomis: purškiamu įdegiu arba įdegį imituojamaisiais kremais, tik veidui puikiai tiks drėkinamieji kremai su atspalviu arba vos keliais tonais tamsesnė nei tavo natūralus odos atspalvis maskuojamoji pudra ar Egipto žemė.

Plaukų priežiūra

Po šaltojo žiemos sezono dėl vitamino trūkumo ir oro permainų susilpnėja ir ima slinkti plaukai. Tik neskubėk pasiduoti reklaminei įtaigai ir nelėk į gretimą parduotuvę pirkti reklamuojamų  šampūnų ar kondicionierių, žadančių greitai grąžinti tavo senus plaukus, bet vietoj to, pabandyk naminius, metų patikrintus receptus.

Kad plaukai neslinktų

Yra tam tikrų naminių gydymo priemonių, kurias galima naudoti, norint atkurti ir atstatyti pažeistą plaukų struktūrą, ir neleisti jiems slinkti. Jas labai lengva naudoti ir jos visiškai nekenkia tavo plaukams. Visų pirma, labai veiksmingas plaukų slinkimą stabdantis preparatas – aliejus.

Plaukams gydyti puikiai tinka alyvuogių arba migdolų aliejus. Kokoso, kaktusų ir sojų aliejaus mišinys taip pat labai geras būdas grąžinti plaukams stiprybę ir apsaugoti juos nuo slinkimo. Patartina 1-2 kartus per savaitę įtrinti aliejumi galvos odą, šiek tiek pamasažuoti ir palaikyti, kad aliejus įsiskverbtų į odą ir atsiskleistų jo gydomosios savybės.

Kiaušiniai – taip pat veiksminga priemonė, padedanti augti sveikiems ir žvilgantiems plaukams bei juos puoselėti. Išbandyk jo gydomąsias galias, įtrindama išplaktą kiaušinį į savo plaukus vieną valandą prieš dušo procedūrą. Taip pat nuo plaukų slinkimo padeda žalia arbata. Kad pasiektum optimalaus rezultato, siūlome išgerti nuo trijų iki keturių puodelių arbatos per dieną.

Plaukų stiprintojai

Kita vertus, ne visų moterų plaukai taip drastiškai reaguoja į oro permainas, vis dėlto šaltas žiemos oras juos tikrai paveikia. Kad atstatytum plaukų grožį, siūlome išbandyti keletą veiksmingų natūralių priemonių. Jau mūsų senoliai žinojo apie linų gydomąsias savybes – naudojant linų sėmenų produktus, plaukai greičiau auga, tampa žvilgantys ir stiprūs.
 
Plaukams atgauti gyvybę po žiemos labai padės linų sėmenų aliejus. Įtrink juo galvos odą ir plaukus ir palaikyk kelias valandas (toms, kurios nepripažįsta pačių pasidarytų kosmetinių priemonių, pranešame, jog gryną sėmenų aliejų galima pakeisti tomis plaukų priežiūros priemonėmis, kurių sudėtyje yra linų sėmenų).
 
Išbandyk plaukų struktūrą atkuriančią ir žvilgesio suteikiančią plaukų kaukę: sumaišyk 3 šaukštus alyvuogių aliejaus, pusės citrinos sulčių, 1 kiaušinio trynį, 1 šaukštelį medaus, 2 šaukštus majonezo. Kaukę laikyk apie valandą, po to nuplauk įprastu šampūnu.
 
Kenksminga pavasario saulė kenkia ne tik tavo odai, bet ir plaukams, juos sausina. Todėl stenkis kuo dažniau dėvėti galvos apdangalus – juk kaip tik šio pavasario sezono topas, parėžiantis visą aprangą – skaros, skrybėlės, kepurės, turbano formos ir kitokie įmantrūs galvos apdangalai. Taip kad nedvejok, jei nuspręsi prie aprangos prisiderinti skrybėlę ar užsirišti skarelę – tu ne tik apsaugosi savo plaukus, bet ir atrodysi išskirtinė.

Kūno formos priežiūra

Visiems žinoma tiesa, jog žiemos sezono metu mes judame mažiau, bet valgome daugiau. Todėl akivaizdu, kad ne viena iš mūsų per šią šaltą žiemą priaugo šiek tiek papildomų kilogramų.
Kadangi atėjus šiltam sezonui, rūbai nebemaskuoja mūsų kūno trūkumų, reikia susirūpinti savo formomis. Pirmiausia svarbu subalansuoti mitybą ir į savo racioną įtraukti kuo daugiau vitaminų. Netikėk farmacininkų kalbomis apie sintetinių vitaminų gerąsias savybes – jų organizmas beveik nepasisavina, todėl geriau valgyk natūralias daržoves. Pagrindinis vitamino C šaltinis pavasarį – lietuviški obuoliai, todėl suvalgyk nors vieną obuolį per dieną.

Mankšta

Kartu su sveika ir subalansuota mityba nepamiršk sporto. Kadangi orai vis šiltės, jau nebereikės prakaituoti  brangiuose sporto klubuose – sportinius pratimus galima atlikti lauke. Visus raumenis išjudina ir kūno formas stiprina bėgimas. Galų gale, jeigu nemėgsti sportuoti, gali tiesiog išeiti pasivaikščioti – valandos pasivaikščiojimas gali tau padėti atsikratyti net iki 900 kalorijų!  
 
Ir nepamiršk svarbiausio: jei nori numesti svorio ar patobulinti kūno formas – judėk! Todėl niekada nepraleisk progos prasimankštinti: lipk laiptais užuot važiavusi liftu, mašiną stovėjimo aikštelėje statyk kuo toliau nuo įėjimo į prekybos centrą, į artimiausią parduotuvę nusipirkti duonos eik pėsčiomis, o ne važiuok, dažniau tvarkyk namus ir plauk automobilį, niekada neatsisakyk, jei draugai pasiūlys pažaisti tinklinį ar pasivažinėti dviračiu – juk pavasarį visą tai daryti daug maloniau!

Nina Ivanova

grožis, oda, odos problemos, šaltasis sezonas, žiema

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai