Bloga nuotaika? Pasiklausykite klasikinės muzikos!

A. Pozarskio nuotr.

Ruduo – geriausias metas apsilankyti klasikinės muzikos koncerte. Netikite? Pasaulyje vis daugėjant susirgimų depresija ir sveikatos specialistams ją jau skelbiant XXI a. liga, mokslininkai vis labiau gilinasi į alternatyvius depresijos gydymo būdus. Vienas iš tokių daugeliui dar neatrastų kelių įveikti nuotaikos sutrikimus neabejotinai yra klasikinė muzika.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis 2016 m. nuo depresijos pasaulyje kentėjo apie 350 mln. gyventojų. Kasmet nusižudo daugiau nei 800 000 žmonių – tai yra antra dažniausia mirties priežastis 15–29 metų amžiaus grupėje. Prognozuojama, kad iki 2020 m. depresija bus labiausiai paplitusi ir daugiausiai mirčių lemianti liga pasaulyje.

Klasikinė muzika veikia geriau nei psichologo konsultacija

Meksikos Oaxaca universiteto mokslininkų grupė, vadovaujama Miguelio-Angelo Mayoralio-Chavezo, neseniai atliko aštuonias savaites trukusį klinikinį eksperimentą, kurio metu 79 pacientai, kenčiantys nuo lengvos ir vidutinės formos depresijos, buvo padalinti į dvi lygias grupes. Abiejose grupėse pacientai nevartojo jokių vaistų depresijai gydyti – vietoje to jiems buvo taikoma alternatyvi terapija. Pirmos grupės pacientams vieną kartą per savaitę buvo skiriama 30 minučių trukmės psichologo konsultacija, antrosios grupės pacientai kiekvieną dieną klausėsi 50 minučių klasikinės muzikos koncerto. Įrašytoje simfoninės muzikos programoje skambėjo du baroko kompozitorių darbai – J. S. Bacho Itališkasis koncertas ir A. Corelli „Concerto Grosso“ – bei W. A. Mozarto Sonata dviem fortepijonams.

Tiesa, mokslininkai pastebėjo, kad iš pradžių klausytis klasikinės muzikos eksperimento dalyviams buvo neįprasta, tačiau praėjus kuriam laikui jie ne tik išreiškė didelį susidomėjimą klausoma muzika, bet ir paprašė jos paklausyti daugiau.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad pasibaigus eksperimento laikotarpiui pagerėjimą jautė net 29 klasikinės muzikos klausę pacientai ir tik 12 pacientų, kuriems buvo skiriamos savaitinės psichologo konsultacijos. Taigi šio eksperimento rengėjai daro išvadas, kad klasikinė muzika turi didelės įtakos depresija sergančių žmonių savijautai. Pasak jų, toks efektas galimas dėl keleto priežasčių. Pirma, tyrimais yra įrodyta, kad muzika gali aktyvuoti tam tikrus procesus ir pakelti „laimės hormonu“ vadinamo dopamino lygį smegenyse. Antra, kiekvienas garsas turi savo vibraciją, kuri subtiliai veikia mūsų kūną ir skirtingus organus – šis poveikis ypač jaučiamas, kai klausomasi gyvai atliekamos muzikos.

Skirtingų kompozitorių muzika – skirtingiems nusiskundimams gydyti

Pasaulyje yra atlikta įvairių studijų apie skirtingų kompozitorių muzikos poveikį sveikatai. Tyrimais įrodyta, kad L. van Beethoveno muzika padeda įveikti stresą, melancholiją, apatiją ir kitas panašias neurotines būsenas. Šio nemirtingo genijaus kūryba taip pat yra naudinga bronchams, plaučiams bei imuninei sistemai. L. van Beethoveno Penktosios simfonijos antroji dalis gydytojų net yra vadinama „sveikos širdies muzika“ ir ypatingai rekomenduojama klausytis, esant aukštam kraujospūdžiui.

Ištirta, kad J. S. Bacho darbai padeda subalansuoti mintis ir pagerinti kūno tonusą, tad rekomenduojami siekiant kūno ir sielos harmonijos.

W. A. Mozarto kūriniai gali padėti įveikti chronišką nuovargį ir energijos stoką. Ypač efektyvia šiuo klausimu laikoma jo Simfonija Nr. 1 D-dur. Šio genijaus muzika taip pat palengvina emocinį stresą, stimuliuoja smegenų veiklą, pagerina intelektualinius gebėjimus.

P. Čaikovskio muzika apgaubia švelnumu ir leidžia išlaisvinti savo emocijas, taip pat yra įrodyta, kad šio kompozitoriaus kūriniai suteikia stiprybės ir padeda veikti net sunkiausiose gyvenimo situacijose.

Natūralu, kad kiekvienam žmogui skirtinga muzika gali turėti skirtingą efektą. Tad mokslininkai siūlo nebijoti eksperimentuoti ir atrasti tai, kas labiausiai tinka konkrečiu atveju.

klasikinė muzika, menas, muzika, muzikinė terapija, muzikos terapija, psichologija, Vilniaus kongresų rūmai

Naujausi komentarai
2020-06-27, 15:46
Mes siūlome platų finansinių paslaugų asortimentą: Verslo planavimas, Komercinis ir plėtros finansavimas, Nekilnojamasis turtas ir hipoteka, Skolų konsolidavimo paskolos, Verslo paskolos, Privačios paskolos, Namų refinansavimo paskolos su mažomis palūkanų normomis privatiems asmenims, įmonėms ir juridiniams asmenims. tt .......
Greitas kontaktas
el. paštas .. [[email protected]]
2020-03-07, 23:42
Noriu neribotai padėkoti šiam puikiam vyrui, vardu Dr ODION, šiandien esu laiminga, nes mano vyras dabar vėl kupinas meilės, mano vyras paliko mane pas kitą moterį vien todėl, kad turėjome nedidelį nesusipratimą. jis paliko mane ir pažadėjo, kad daugiau niekada nebegrįš pas mane. Aš verkiau visą dieną ieškodamas sprendimo, kuris padėtų man jį sugrąžinti. Tada „Instagram“ tinkle pamačiau dalijamąsi liudijimu, kurį pateikė ANGELA DAVIS. Aš jam atsiųstu el. laišką ir papasakosiu savo problemas, kurias turiu su savo vyru, ir jis pažada grąžinti jį namo per 3 dienas. iš tiesų jis yra nuostabus, jis padeda man susigrąžinti savo vyrą per 3 dienas, kurias jis pažada, o mano vyras grįš pas mane ir pažadės mane mylėti amžinai ir maldaus manęs dėl skausmo, kurį jis man sukėlė. Aš amžinai būsiu dėkingas dr. ODION ir nesustosiu skelbti jūsų vardo internete, kad žmonės pamatytų, kokia esate teisinga. Aš taip pat noriu visiems pasakyti, kad visada būsiu dėkingas šiam vyrui DR ODION už viską, ką jis padarė dėl manęs. Mano vyras grįžta su meile, rūpestingas, teisingas ir pažada mylėti mane amžinai, aš pažadėjau. kad visi, kuriuos žinau, niekada neturės santykių problemų, susisiekite su juo el. paštu; ([email protected]) arba taip pat galite kreiptis į jį numeriu +2349060503921.
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai