Mindaugo karūnavimo diena „Lofte“ – nemokami koncertai ir pramogos visai šeimai

Liepos 6 d., pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo proga menų fabriko „Loftas“ kieme atsidarys vienos dienos lauko terasa visai šeimai, kurioje mažų ir didelių visą dieną lauks turininga ir šventiška programa.

„Visai neseniai darėme šeimų pikniką Kalnų parke ir pamatė didžiulį poreikį renginių, kuriuose galėtų dalyvauti visa šeima – ir jaunos šeimos su visai mažais vaikais, ir brandesnės. Valstybinės šventės dažniausiai minimos gana oficialiais renginiais, kuriuose vaikai nuobodžiauja. Mūsų tikslas – vieną svarbiausių istorinių datų Lietuvai paminėti kitaip – jaukiai, žaismingai ir šeimyniškai, įtraukiant ir sudominant vaikus ir jaunimą. Juk pažinti istoriją galima ne tik vadovėliuose, bet ir žaidimų formą ar, pavyzdžiui, klausantis fenomenu tapusio „Šventinio Bankucheno“ repo apie svarbiausius mūsų šalies įvykius. Todėl Mindaugo karūnavimo diena „Lofto“ kieme bus tarsi mažas šeimos festivalis, kuriame kiekvienas ras sau įdomios veiklos ir pramogų“, – pasakoja viena „Lofto“ įkūrėjų Živilė Diawara.

Mažųjų šventės dalyvių nuotaika „Lofte“ rūpinsis leidykla „Aukso žuvys“, kurios programoje vaikai daugiau sužinos apie Lietuvos karalių Mindaugą, žiūrės interaktyvų spektaklį ir dalyvaus istorinių spalvinimo knygų serijos vaikams „Mažųjų Lietuvos istorija“ kūrybinėse dirbtuvėse. Interaktyviame režisierės Saulės Degutytės („Stalo teatras“) spektaklyje, kurio metu bus naudojamas grafoprojektorius, vaikai patys galės dalyvauti spektaklio apie karalių Mindaugą kūrime – atsakinės į klausimus, siūlys, kaip pasukti spektaklio siužetą ir netgi galės tapti karaliais ir karalaitėmis.

Kol mažieji pramogaus tėveliai galės įsitraukti į pokalbį-diskusiją. Lietuvių diplomatas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis ir GLL (Global Lithuanian Leaders) steigėjas, valdybos narys ir verslininkas Mykolas Lepeška diskutuos apie šių dienų pilietiškumą ir bendruomeniškumą.

Mindaugo karūnavimo dieną visų šventės dalyvių „Lofte“ lauks ir neįprasta patirtis – jie taps liudininkais, kaip čia pat, „Lofto“ kieme ant sienos, gims gatvės meno kūrėjo Antano Dubros piešinys dedikuotas Karaliui Mindaugui.

„Lofto“ kieme vyks ir kūrybinės piešimo dirbtuvės, kurių metu atrinkti menininkai įprastiems konteineriams suteiks spalvingesnį gyvenimą. Originaliai išpaišyti, perdažyti, apipinti ar kitaip menininkų prisilietimą patyrę ir dekoruoti konteineriai atsidurs rugsėjo 2-3 dienomis vyksiančio festivalio „Loftas Fest“ meno erdvių ekspozicijoje.

Šventinėje „Lofto“ scenoje renginio dalyvių lauks nemokami koncertai. Savo kūriniais šventės dalyvius džiugins rokenrolo grupė „Basi', praėjusią savaitę laimėję muzikos inkubatoriaus „Novus“ jaunų grupių konkursą.

Taip pat vyks „Šventinio bankucheno“ koncertas. Interneto hitu tapusiame kūrinyje „Lietuvos istorijos repas“ „Šventinis bankuchenas“ supažindina su pagrindiniais Lietuvos istorijos vingiais – repo rimais papasakoja apie Lietuvos kunigaikščius, knygnešius, nepriklausomybę ir, žinoma, Karalių Mindaugą. Koncerto metu skambės ir kiti „Šventinio bankucheno“ kūriniai.

Vėliau į sceną lips Vidas Bareikis, o 21 val. drauge su visais pasaulio lietuviais bus giedamas Lietuvos himnas.

Šventinė Karaliaus Mindaugo dienos programa „Lofte“ prasidės nuo 14 val. Visai šeimai skirtas renginys – nemokamas. Renginį iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos: www.menufabrikas.lt

koncertas, loftas, menų fabrikas, Mindaugo karūnavimo diena, šventinis bankuchenas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai