Kodėl į Berlyną verta vykti būtent pavasarį?

Daugelis Vakarų Europos didmiesčių gurmanų žino – Berlyne sunku pajausti tikrąją vokiečių kultūros dvasią, nes miestas buvo kurtas, griautas, o tada ir vėl naujai atstatytas. Dabar tai − vakarietiška mokslo ir verslo sostinė, įvairių kultūrų ir meno centras, stebinantis ne tik architektūros ir kultūros paminklų ar simbolinių aikščių gausa, bet ir senojo Birželio 17-osios gatvės blusų turgaus populiarumu bei gamtos grožybėmis, kurios, žinoma, geriausiai atsiskleidžia pavasarį.

„Vilnius-Berlynas – vienas populiariausių maršrutų. Į modernųjį miestą plūsta ne tik srautai jaunų studentų, dažniausiai pažintines keliones autobusu renkasi vyresnio amžiaus moterys bei šeimos su mažamečiais – ieškoma saugumo ir patogumo. Kelionė į tarpkultūrinį Berlyną atšilus orams – puikus pasirinkimas ir dideliems, ir mažiems, nes veiklos čia apstu įvairiems skoniams“, – sakė tarptautinių kelionių autobusu organizatoriaus „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Gamtos turtai Berlyne – įspūdingiausi pavasarį

„Tarp lankomiausių vietų mieste – Berlyno zoologijos sodas. Neįtikėtina viena ryškiausių pasaulio gyvūnų kolekcijų ir pavasariniais žiedais pasidabinęs parkas yra mėgiamiausia turistų su vaikais vieta“, − sakė E. Pavlovas. Daugiau nei 16 tūkstančių rūšių gyvūnų apgyvendinęs ir 35 hektarų plotą užimantis zoologijos sodas – beveik didžiausias pasaulyje. Įdomu – Antrojo pasaulinio karo metais beveik visas parkas buvo suniokotas, tačiau keli gyvūnai sugebėjo išsigelbėti.

Pietinėje Berlyno dalyje įsikūręs Britzer parkas turėtų sudominti smalsius augalijos gerbėjus. Šie sodai – dešimtuke gražiausių parkų visoje Vokietijoje. „Čia – nuostabios kompozicijos: sodai iš 250 skirtingų rūšių rožių ar 500 tūkstančių tulpių. Įspūdingiausias vaizdas pavasarį, kai tik gėlės pradeda žydėti“, − įspūdžiais dalinosi E. Pavlovas. Beje, šiame parke rasite ir vieną didžiausių smėlio laikrodžių visoje Europoje.

Ieškantiems puikios susitikimų vietos gamtoje ar poilsio zonos centre – Lustgarten aikštė, įsikūrusi šalia neobarokinės Berlyno katedros. Šioje lankomiausių Berlyno vietų apsuptyje esančioje aikštėje nuolat pilna žmonių, nes dauguma užsuka pailsinti kojas ir pasimėgauti žaluma pačiame miesto centre.

Pramogų pavasarį – įvairiems skoniams

Smalsūs studentai ar vyresnieji šiuolaikinio meno gerbėjai turėtų apsilankyti kasmetiniame Berlyno galerijų savaitgalyje, kuris vyks balandžio 29 – gegužės 1 d. Šiemet čia duris atveria net 54 galerijos – ne tik miesto populiariausios, bet ir naujos, eksperimentuojančios. „Tai – svarbiausias šiuolaikinio meno renginys Berlyne. Čia ne tik menininkų susibūrimo vieta, bet ir įspūdinga paroda smalsiems naujų idėjų ieškantiems turistams“, – mintimis dalinosi E. Pavlovas.

Kultūrų mylėtojams verta apsilankyti Berlyno kultūrų karnavale arba Karneval der Kulturen, vyksiančiame gegužės 13-16 d. Kiekvieną pavasarį organizuojamame renginyje menai, maistas ir gyvi pasirodymai atspindi vieną pagrindinių Berlyno požymių − miesto multikultūriškumą. „Kultūriniai skirtumai – Berlyno kasdienybė, tuo Vokietijos sostinė ir skiriasi nuo kitų vakarietiškų miestų. Berlynas – tikrasis kultūrų židinys“, − teigė patyręs keliautojas Edmundas Pavlovas. – Karnavalo metu rengiamas paradas, kuriame žiūrovų akis ir ausis puikiais pasirodymais džiugina muzikantai, šokėjai ir, žinoma, akrobatai.“

Berlynas pavasarį – rojus smalsiems pirkėjams

Atšilus orams Berlyne į gatves vilioja lauko prekyba. Štai įvairias gėrybes skanauti mėgstantys keliautojai bent kelioms valandoms turėtų užsukti į didžiausią Berlyno turkišką turgų, įsikūrusį pietinėje Landwehr kanalo pusėje. Antradieniais ir penktadieniais čia – įspūdingi kiekiai neragautų prieskonių mišinių, įvairių rūšių sūrių, saldumynų ir baklavos, humuso, šviežių ir gardžių daržovių bei vaisių. Beje, apsilankyti geriau iš ryto – produktų šviežumas garantuotas.

Tuo tarpu vienarūšių daiktų kolekcionieriams ir antikvaro entuziastams vertėtų nepraleisti progos nueiti bent į vieną blusų turgų, o jų Berlyne – apie 40.

„Vienas dažniausiai lankomų – Birželio 17-osios gatvės blusų turgus, kuriame gausu senoviškų indų, originalių drabužių, rankinių, neįprastų suvenyrų. Kainos čia – aukštesnės nei kituose, tačiau bent apsižvalgyti tikrai verta“, – pasiūlymų negailėjo E. Pavlovas.

Šis sendaikčių turgus lankytojų laukia šeštadieniais ir sekmadieniais, nuo 10 iki 17 val.

Berlynas, kelionės, pavasario kelionės, pavasaris, vokietija

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai