Niujorko mados savaitės gatvės stiliuje karaliavo midi ilgis (foto)

Niujorko mados savaitėje buvo pristatytos 2015 pavasario / vasaros kolekcijos, kuriose išryškėjo būsimojo šilto sezono tendencijos, o ieškantys įkvėpimo rudeniui galėjo paganyti akis į pristatymus besirenkančio mados elito stilių. Įtakingiausių niujorkiečių ir iš viso pasaulio į mados savaitę susirinkusių stilingųjų aprangoje vyrauja ryški tendencija – midi ilgio suknelės ir sijonai.

Dominuojantis ilgis – sutartinai vienas, tačiau jo interpretacijų daug ir įvairių. Nuo minimalistinių marškinių tipo suknelių ar vienspalvių palaidinių ir sijonų derinių iki ryškių spalvų, įdomių kirpimų, dalinai permatomų audinių ir drąsių skeltukų midi ilgio rūbų deriniuose. Niujorkas mados savaitės viešnias lepino gerais orais, tad prie midi ilgio sijonų ar suknelių jos dažniausiai rinkosi aukštakulnes basutes, tačiau nebijojo elegantiškų derinių užbaigti ir sportine avalyne, o ryžtingiausios mados pasaulio atstovės karštu oru prie midi ilgio derino ir ilgaaulius.

Lietuviško prekės ženklo „Instinct“, pristatančio midi ilgio sijonus, kūrėjos Elzė Uždavinytė ir Ieva Mejerytė nesistebi midi ilgio įsitvirtinimu pasaulio stilingiausiųjų aprangoje: „Įtakingiausi dizaineriai jau kelis sezonus iš eilės savo kolekcijose propaguoja midi ilgį, ši tendencija išliko ir Niujorko mados savaitės metu pristatytose šiltojo sezono kolekcijose, tad natūralu, kad būtent šį ilgį renkasi ir mados renginių lankytojos.“Pasak „Instinct“ atstovių, lietuvės nori rinktis midi ilgį, tačiau dažnai dvejoja dėl to, ar jis tinka ne vien lieknos figūros moterims: „Pagrindinis nuogąstavimas, kurį girdime – kad toks ilgis tinka tik lieknoms moterims. Tačiau tai yra tik stereotipas – viskas priklauso nuo drabužio modelio ir aksesuarų, kurie bus priderinti. Mūsų modeliuose akcentuotas liemuo, tad jie puikiai tinka smėlio laikrodžio figūros moterims. Kaip ir su kitais drabužiais, renkantis midi ilgį svarbu išlaikyti proporcijas, pavyzdžiui, jei nuogąstaujama, kad midi sutrumpins kojas – verta autis aukštakulniais, arba vilktis kiek ilgesnį nei sijonas paltą – taip siluetas taps ilgesnis.“

apranga, drabužiai, Elzė Uždavinytė, Ieva Mejerytė, instinct, mada, mados savaitė, stilius

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai