Now Reading
Naujausios interjero dekoro tendencijos tiesiai iš Paryžiaus. Kas šokiravo interjero specialistę?

Naujausios interjero dekoro tendencijos tiesiai iš Paryžiaus. Kas šokiravo interjero specialistę?

Naujausios interjero dekoro tendencijos tiesiai iš Paryžiaus. Kas šokiravo interjero specialistę?

Interjero specialistai iš viso pasaulio metų pradžioje susirenka viename svarbiausių namų dekoravimo renginių „Paris Deco Off“, kuriame garsiausi tekstilės ir tapetų kūrėjai pristato naujausias pavasario–vasaros kolekcijas. Savaitę pagrindinės Paryžiaus Sen Džermeno gatvės ir Meilo gatvė tampa interjero paroda mieste. Šio renginio įspūdžiais ir naujausiomis interjero tendencijomis sutiko pasidalyti „Domus galerijoje“ įsikūrusio specializuoto interjero dekoro salono „Retroforma“ įkūrėja Lina Kalinauskaitė-Forsman.

Grįžta šilti smėliniai atspalviai

„Nuo praeitų metų vis dar karaliauja sodri mėlyna spalva. Taip pat daug kur naudojamas šviesesnis turkio atspalvis. Kaip sezono spalvų naujieną išskirčiau kreminius, smėlinius atspalvius. Grįžta ruda, auksiniai tonai. Kol kas tai neryški tendencija, bet manau, kad kitą sezoną ji dar labiau išaugs. Tai natūralu, nes praėjusiais metais vyravo šalti melsvi, pilki, metalo atspalviai. Kaip ir visur, yra ciklas – ko nors pasiilgsti, ir tos spalvos sugrįžta“, – pasakoja pašnekovė.

Abstrakti akvarelinė tapyba ir prabangus margintas aksomas

Prieš keletą metų išpopuliarėję ant audinio skaitmeniniu būdu perkelti tapyti akvareliniai piešiniai šį sezoną perteikiami naujai: „Dabartinėse kolekcijose išnyksta konkretūs geometriniai objektai, viskas lyg išsilieję, nėra konkrečių formų ir pavidalų. Raštai tyla, rimsta, atsiranda meniškas, išplaukęs dekoras, aliuzijų. Ant audinių perteikiamos įvairios medžiagų tekstūros: metalo imitacijos, veidrodžių, plieno lakštų, medžio ornamentai. Tačiau raštai abstraktūs, išsilieję, paliekantys vietos mūsų vaizduotei.“

Parodoje salono „Retroforma“ įkūrėja susipažino su nauja dekoro technologija – aksomo marginimu purškiamaisiais dažais: „Aksomo marginimas skaitmeniniu būdu – labai brangi technologija. „Harlequin“ bendrovė rado alternatyvą ir sukūrė aksominių audinių kolekciją, kai dažai ant medžiagos užpurškiami. Ši technologija išskirtinė tuo, kad raštas niekada nesikartos. Kiekvienas audinio metras – vis kitoks. Gaunamas labai įdomus efektas – margas, tačiau vienspalvis audinys,– nėra konkrečių raštų, išlaikomas vientisumas. Spalvos – išsiliejusios, pereinančios.“

Išlieka etninė tema ir egzotinių kraštų raštų motyvai

L. Kalinauskaitė-Forsman pastebi, kad vis dar aktuali etninė tematika. „Pierre Frey“ dizaino namai sukūrė didelę kolekciją audinių, įkvėptą Afrikos klajoklių genčių tradicinių raštų. Ši kolekcija labai prabangi, rankų darbo, kruopščiai išsiuvinėta karoliukais. Garsios dizaino bendrovės „Designers Guild“ kūrėjai įkvėpimo ieško Rytų kraštuose. Jų audiniai šiemet išmarginti Rytų kultūros padiktuotais raštais.“

„Christian Lacroix“ namai toliau stebina egzotiškais kūriniais. „Nauja kolekcija „Le Mond Noveau“ remiasi iššūkiu „keliauk po pasaulį neišeidamas iš namų“. Raštai mums labai neįprasti, vyrauja tropinių vaisių, gyvūnų, augalų motyvai. Taip pat tęsiama vabzdžių tema. Audiniai dekoruojami drugeliais, kolibriais.“

Šokiruojanti kolekcija

Paklausta, kas parodoje labiausiai įsiminė, pašnekovė nedvejodama atsakė: „Labiausiai šokiravo „Designers Guild“ kolekcija. Pirmas įspūdis – kaip taip galima? Bet kuo ilgiau žiūri, tuo labiau šią kolekciją prisijaukini.

Rožiniai, raudoni atspalviai ir kinų raštų tapyba, atrodytų, tarsi nepritaikoma Europai. Mus šokiruoja spalvos ryškumas, tačiau tikiu, kad atsiras tokių, kurie įsileis kitokią estetiką į savo namus.“

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Kitas išskirtinis sprendimas – „Elitis“ pritaikė holograminę techniką sienų dekorui. „Ši technologija nėra inovacija, tačiau smagu, kai ateina įkvėpimas ir sena idėja pritaikoma naujai. Hologramines dekoratyvines plokšteles galima sudėlioti kaip nori, žiūrint iš skirtingų kampų, jos keičia spalvą“, – pasakojo L. Kalinauskaitė-Forsman.

Interjero specialistė teigia, kad audinių, tapetų raštų įvairovė priklauso nuo kuriančios bendrovės ar dizaino studijos prabangos lygmens: „Industrinių gamintojų kolekcijos skiriasi nuo prabangių dizaino namų kuriamų raštų. Labai matyti, kaip meniškai ar inovatyviai žiūrima į galutinį produktą. Ar norima nustebinti pasaulį, ar tiesiog sukurti gerai parduodamą prekę. Didžiausia sėkmė aplanko, kai kūrybiniai eksperimentai atitinka klientų lūkesčius ir produktas tampa populiarus. Tik garsiausi dizaino namai leidžia sau kurti išskirtines, vienetines kolekcijas, kurios parduodamos kaip meno kūriniai.“

Sezoninė interjero dekoravimo tradicija pamažu atkeliauja ir į Lietuvą

Moteris sako, kad dekoruoti namus galima sezoniškai, tik reikia skirti tam laiko ir finansų: „Lietuvoje dar nėra nuolat kintančio interjero dekoravimo poreikio. Namų interjerą dažniausiai keičiame kas 10–15 metų. Mano klientai nuolatos pageidauja, „kad nenusibostų“. Todėl dažniausiai pasirenkami labai neutralūs ir saugūs sprendimai, bet jie dažniausiai ir nusibosta.“

„Sezoninis dekoravimas aksesuarais tikrai tinka mūsų gyvenimo būdui, tačiau dar neturime tradicijos, neturime iš ko mokytis, sektinų pavyzdžių ar įkvėpimo šaltinių. Nežinome, kad taip galima daryti, kad galime sau tai leisti. Tai natūralus ekonomikos ir mūsų šalies raidos etapas. Žmonių pajamos auga ir gerėja gyvenimo kokybė, daugiau keliaujame, lavinamės įvairiose srityse. Lietuviai turi gerą skonį ir džiugu, kad domėjimasis namų stiliumi bei dizainu auga. Geras dizainas po truputį ateina ir į mūsų namus“, – įsitikinusi interjero ekspertė.
 

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top