Strijos: kuo anksčiau bus pradėtos gydyti, tuo greičiau taps mažiau pastebimos

Po gimdymo, ant pilvo liko strijų. Kad ir nelabai ryškios, vis tiek su atskiru maudymosi kostiumėliu vaikščioti nebegaliu. Žinau, kad kremai menkai tepadeda, bet gal yra kokių nors rimtesnių kosmetologinių procedūrų joms panaikinti.

Sonata, 27 metai

Kuo anksčiau strijos bus pradėtos gydyti, tuo lengviau ir greičiau jos taps mažiau pastebimos. Idealiausia ruoželius gydyti tada, kai jie tik pasirodo ir būna raudonos ar rusvos.

Tik estetinė problema

Strijos - tai siauri, šviesiai ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai odoje. Jų atsiranda dėl odos elastinių skaidulų silpnumo - oda greitai tempiasi ir dėl to tampa mažiau elastinga. Tuomet joje esančios elastinės skaidulos trūksta, palikdama žymes - strijas.

Tik atsiradusios strijos būna ryškios, tačiau ilgainiui jos blyškėja ir tampa mažiau pastebimos. Nors kartais atsiradusios strijos gali sukelti niežėjimą ir peršėjimą, jos neskausmingos ir sveikatai nekenkia. Tai tik estetinė problema, daugumai moterų sukelianti nepasitenkinimo jausmą savo išvaizda. Todėl esant galimybei šią problemą joms reikėtų spręsti.

Strijos – ne tik dėl genų

Kuo oda sveikesnė, minkštesnė ir geriau drėkinama, tuo ji geriau tempiasi ir tuo mažesnė tikimybė, kad pasirodys strijų. Tuo atveju, kai strijų atsiradimą lemia paveldimumas, stebuklingų priemonių, kurios galėtų apsaugoti nuo šios problemos, nėra - nepadeda net brangiausi kremai.

Šalinamos lazeriu

Kuo anksčiau strijos bus pradėtos gydyti, tuo lengviau ir greičiau jos taps mažiau pastebimos. Idealiausia ruoželius gydyti tada, kai jie tik pasirodo ir būna raudonos ar rusvos. Tik atsiradusias strijas šalinti rekomenduojama lazeriu - šis būdas pakankamai efektyvus. Pastaruoju metu taikomas daug žadantis gydymo būdas - mezoterapija: į odą leidžiama vaistų mišinio, stabdančio elastinių odos skaidulų trūkinėjimą. Senas ir jau išblukusias strijas galima šalinti atliekant pilvo plastinę operaciją. Jos metu pilvo oda ištempiama, taigi ruoželiai tampa mažiau matomi.

Dėl strijų gydymo reikėtų kreiptis į gydytoją dermatologą ir gydytoją kosmetologą - jie pasiūlys individualią „gelbėjimosi“ nuo šių ruoželių programą. Paprastai skiriamas kompleksinis gydymas, tai yra naudojami įvairūs kremai, taikomas masažas ar mezoterapija.

Kremai – tik profilaktikai

Kremus, skirtus krūtinei, šlaunims, sėdmenims, geriausia naudoti kaip profilaktikos priemonę, kuri ypač būtina nėštumo metu. Vėliau pradėti naudoti kremai ruoželių ryškumą tik sumažina.


graži oda, odos senėjimas, strijos, strijų gydymas

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai