Now Reading
Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – filmai apie meną ir kūrybą

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – filmai apie meną ir kūrybą

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – filmai apie meną ir kūrybą

Jau 7-ąjį kartą su dokumentinio kino mėgėjais besisveikinantis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) šiemet pristatys filmus, kuriuos žiūri ir vertina dokumentinio kino gerbėjai visame pasaulyje.

Vienas svarbiausių akcentų šių metų festivalyje, kuris rugsėjo 23 – spalio 3 d. vyks „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“ – atiteks specialiajai programai „Meno pavidalai“. Joje – 6 dokumentinės juostos, pasakojančios apie vis kitokį žmogaus ir meno santykį bei kūrybos įtaką mūsų gyvenimams.

„Šiemet specialiąją programą skyrėme meno ir kūrybos temai, kuri yra neišsemiama ir daugiasluoksnė. Kaip gimsta menas, kas yra menas, svarsto šios programos filmų herojai – kompozitoriai, gatvės meno atstovai, choreografai, pramoninio dizaino kūrėjai, rašytojai, fotografai. Programos „Meno pavidalai“ filmai tampa šių menininkų kūrybos proceso dokumentais ir padeda geriau suprasti ne tik jų kūrybą, bet ir atsiskleisti asmenybėms“, – sako Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro vadovė.

Pristatyti savo naujausio filmo „Josifas Brodskis. Pokalbis su dangaus gyventoju“ į festivalį atvyksta rusų režisierius Romanas Liberovas. Filme J. Brodskis atvirai kalba apie esminius savo gyvenimo posūkius, atsakinėja į jautrius klausimus, juokauja ir kalba apie poeziją.

„Man J. Brodskis visuomet buvo viena iš svarbiausių figūrų, todėl mintis sukurti filmą nekilo staiga. Vienintelis neįveikiamas iššūkis buvo kiekvieno sutikto žmogaus polinkis savintis J. Brodskį. Visas poeto palikimas (asmeninis gyvenimas, nuotraukos, interviu) priklauso grupelei žmonių, kuri, atrodo, monopolizavo viską, kas pasakyta, publikuota ar nufilmuota apie poetą. Tačiau man pavyko išsikovoti teises į savąjį J. Brodskį. Už tai aš esu dėkingas daugybei žmonių visame pasaulyje, tame tarpe ir Vilniuje“, – tikina režisierius.

Šiemet festivalyje galima bus pasižiūrėti ir naujausią režisieriaus Gary Hustwitas, VDFF žiūrovams pažįstamą iš filmo „Helvetica“, juostą „Pavidalai“ („Objectified“). Pasitelkęs vérité stilių ir išsamius pokalbius režisierius pasakoja apie industrinį dizainą, sudėtingą santykį su mus supančiais daiktais ir žmones.

Nors kiek besidomintiems gatvės menu pristatinėti garsaus Londono grafiti meistro Banksy nereikia – savo anonimiškumą saugantis gatvės menininkas šiemet sukūrė provokuojantį filmą „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („,Exit Through the Gift Shop”), kurį išvys ir VDFF žiūrovai.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Apie vieną ryškiausių šiuolaikinių menininkų Viko Munizo, o tiksliau meno jėgą keisti žmonių gyvenimus, pasakoja šiemet „Sundance“ ir „Berlyno“, taip pat kituose filmų festivaliuose žiūrovų simpatijų prizus pelnęs Lucy Walker filmas „Sąvartynas“ („Waste Land“‘). Rio de Žaneiro pašonėje įsikūrusiame didžiausiame pasaulio sąvartyne Vikas Munizas fotografuoja ten dirbančius perdirbamų atliekų surinkėjus, o vėliau naudodamas jų portretus iš šiukšlių atkuria Davido ir Picasso paveikslus.

Užsukti į Paryžiaus baleto užkulisius VDFF žiūrovus kviečia režisierius Frederickas Wisemanas („La Danse: Paryžiaus Operos baletas“), pasakojantis apie vieną garsiausių pasaulyje Paryžiaus operos baleto trupę.

Tuo tarpu režisierius Peteris Esmonde‘as kviečia į smagią kelionę per muzikos pasaulį – jis pasakoja apie ekscentrišką muzikos genijų Trimpiną, kuris neturi mobiliojo telefono, interneto svetainės, tačiau jo muzikinius eksperimentus liaupsina visas pasaulis. 

Laikas.lt

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top