Now Reading
Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Nykstantis menas: 7 paprasti būdai būti džentelmenu

Asvyras.lt

Šiandieninėje „greitaeigėje“ kultūroje galantiškumas tapo praktiškai nematomas/išnyko… Riteriškumo, kilnumo ir kiti laikai jau seniai praėjo…

Žmonių gebėjimas susijungti emociškai labai nusilpo, žmonės sulaukėjo (jeigu galima taip išsireikšti). Nepasiduokime! Kovokime. Aš jus kviečiu puoselėti žemiau nurodytus įpročius, kurie padės pažadinti jūsų vidinį džentelmeną.

Atidaryk duris

Šiandien šis aktas tapo toks retas, kad kai kurios moterys tai įsimena visam gyvenimui. Na, būkim sąžiningi, kiek pastangų kainuoja atidaryti kam nors duris? Kiek sekundžių savo neįkainojamo laiko prireiks palaikyti duris damai, padėti jai atsisėsti į automobilį?

Tiesiog pabandyk! Šis įprotis turėtų tapti tavo gyvenimo dalimi. Kai kur nors einate su savo drauge, mergina, tiesiog prieik duris pirmesnis, atidaryk ir praleisk damą. Beje, jeigu už jos bus kitų žmonių, gali praleisti ir juos. Tai tiesiog žmogiškumo gestas.

Mega patarimas: atidaryk damai automobilio duris kiekvieną kartą, kai sėdate arba lipate iš automobilio.

Palauk, kol ji atsisės

Šis gestas moteriai sukuria rūpestingumo ir saugumo aliuziją. Kai tu būni su moterimis ir netrukus teks kur nors atsisėsti, – ar restorane, ar teatre, autobuse – leisk jai išsirinkti vietas ir leisk jai atsisėsti pirmai.

Leisdamas jai išsirinkti vietas tu parodai, kad atsižvelgi į jos norus, na o laukdamas, kol ji atsisės – kad jos norai šiuo atveju yra svarbesni už tavuosius. Tai puikus žaidimas. Berods, leidi moteriai „valdyti“ visai nereikšmingą procesą, tačiau tai atsipirks – patikėk. Šis aktas – tikrai džentelmeniškas. Beje, jeigu esi viešajam transporte ir matai, kad kažkam reikia prisėsti, užleisk vietą – tai pagarbu.

Tai galioja vyresnio amžiaus žmonėms, nėščioms moterims, motinoms, su vaikais ir bet kam, kam jūsų manymu reiktų atsisėsti.

Mega patarimas: kai moteris keliasi iš savo vietos, taip pat atsistok. Tai praktiškai antikinis gestas, jau beveik neegzistuojantis, galintis priversti šiuolaikinį jaunimiūkštį prunkštelėti, tačiau atrodantis velniškai įspūdingai! Gali prireikti laiko, kad jaustumeisi jaukiai tai darydamas bei jeigu nesi pakankamai savimi pasitikintis, geriau to nedaryk, nes atrodysi keistai.

Ateik laiku (punktualumas)

Tai turbūt vienas didžiausių netaktiškumų pasaulyje, tačiau jis yra ir populiariausias (deja). Džentelmenas (arba save/kitus gerbianti būtybė), turi visuomet pasirodyti laiku. Aš abejoju, kad tavo gyvenimas yra toks, kaip čia pasakius, KITOKS nei tavo draugo, tad neverta ignoruoti elementaraus etiketo.

Vėlavimas neįspėjus – tai ne tik nepagarba, bet ir akivaizdus demonstravimas, kad tau nusispjauti ant žmonių, kuriuos verti laukti. Koks tikslas tartis dėl susitikimo laiko, jeigu tu jį ignoruosi? Gentelmenai – punktualūs žmonės.

Mega patarimas: jeigu žinai, kad vėluosi dėl tam tikrų priežasčių (pvz.: kamščio; padėdamas kaimynui nuimti automobilį, užstrigusį medyje, ir panašiai), pranešk apie tai tavęs laukiančiam žmogui bent žinute arba paskambinęs. NIEKADA nesakyk, kad už 5 minučių būsi, kai dar voliojiesi lovoje!

„Nešk naštą“

Jeigu esi su savo moterimi ir jūs nuėjote apsipirkti arba į paplūdimį, o gal kraustotės į kitą butą, tiesiog pasiūlyk panešti daiktus. Juk visai tikėtina, kad esi didesnis ir stipresnis už savo damą (TIKIUOSI), tad ir elkis atitinkamai. Nebūk „skystalas“, nes tu esi stipresnis.

Mega patarimas: tiems, kurie gyvenate su tėvais: padėkite savo/jos tėvams atnešti maišus iš parduotuvės!

Sakyk komplimentus nuoširdžiai

Dedam kirtį, akcentuojam ir pabraukiame žodį „nuoširdžiai“! Daugelis žmonių užuodžia melą, ypač vyro… Nespausk tų komplimentų tyčia… Atrodysi, kaip katinas smėlio dėžėj… Būk nuoširdus, sakyk komplimentus tada, kai nuoširdžiai to nori. Beje, ši taisyklė galioja ne vien su tais, kuriuos pažįsti. Pirmyn, tark komplimentą žaviai praeivei, jeigu išties to nori!

Mažytis komplimentas gali praskaidrinti žmogui dieną. Džentelmenui visada derėtų dovanoti gerą nuotaiką.

Mega patarimas: sakyk komplimentus savo tėvams! Arba tiesiog pasakyk, kad juos myli.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Šypsokis ir palaikyk akių kontaktą

Geriausias būdas sunaikinti žmonių norą geriau tave pažinti – vengti akių kontakto. Galbūt tu esi drovus, tačiau nuolat vengti akių kontakto – nepagarbu. Blogiausiu atveju žmonės įsižeidžia, geriausiu – žvelgia į tave, kaip į beta vyrą, bijantį pažvelgti į akis…

Tai yra esminis gebėjimas, kurį privalai įvaldyti. Nesigauna natūraliai, įjunk sąmonę, protą, motyvuok save pažvelgti į akis pokalbio metu. Ir atmink: yra aiški riba tarp akių kontakto ir maniakiško spoksojimo.

Beje, šypsokis – tai taip pat yra naudinga! Nuoširdi šypsena – tai visiškai nekaltai panaudojamas, tačiau velniškai stiprus „ginklas“. Šypsena parodo žmonėms, kad esi atviras ir laimingas/džiaugsmingas, o tai yra dvi puikios savybės, traukiančios žmones. Džentelmenai žino, kaip panaudoti šį ginklą.

Mega patarimas: jeigu nesijauti patogiai šypsodamasis, nes nenori rodyti savo dantų, tai pataisoma. Išsilygink, susitvarkyk dantis. Užtikrinta šypsena nuverčia kalnus.

Būk dėmesingas

Kuomet kalbiesi su žmonėmis, būk atidus, klausyk (o ne girdėk), ką jie sako. Nepradėk „miegoti“ arba spoksoti į dekoltė zoną. Gal kokį kartą, po pirmos pažinties praėjus tam tikram laiko tarpui, tau ir pavyks išsisukti su „Atsiprašau, pamiršau tavo vardą. Ar galėtum priminti?“, bet ne daugiau…

Žmonėms būna labai malonu, jeigu tu atsimeni intymias smulkmenas, pavyzdžiui: merginai patinka frezijos, o ne rožės; tavo trečios eilės pusbrolis negeria viskio, tačiau yra konjako mėgėjas ir t.t.

Mega patarimas: stenkis įsiminti žmonių vardus iš pirmo karto. Po pažinties su žmogumi, naudok jo vardą pokalbyje, kad lengviau įsimintum. “Labai malonu su tavimi/jumis susipažinti, ___!”

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top