Studentai dovanos „išaugtas“ knygas vaikams

Prasidėjus naujiems mokslo metams knygų ir vadovėlių įsigyjimo klausimas tampa ypač opus dažnam moksleiviui. Dėl aukštų vadovėlių kainų jie tampa yapč sunkiai įperkami tiems, kurie auga vargingesnėse šeimose. Kartais vienu vadovėliu mokykloje dalinasi net keli vaikai, nekalbant apie grožinės literatūros knygas, kurias vaikai retai gali rasti net ir bibliotekose.

Juk vaikams reikia skaityit ne tik mokyklinius vadovėlius, bet ir kitokias knygas. Grožinė literatūra – tai priemonė laisvalaikiui ir tobulėjimui. O vaikai, kurie nuo mažumės skaito grožinės literatūros knygas, užauga turintys platesnį akiratį, laisviau reiškia savo mintis, intelektualėja.

Tad lasivalaikio portalas Laikas.lt nusprendė prisidėti prie šios problemos sprendimo ir nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 29 d. septyniuose Vilniaus ir Kauno universitetuose organizuoja akciją „Dovanok skaitymo džiaugsmą vaikams!“, kurios tikslas – užmegzti draugystės tiltą tarp studentų ir moksleivių iš vargingesnių šeimų.

Daugiau nei mėnesį laiko studentai galės atnešti savo „išaugtas“ knygas į specialias dėžes jų universitetuose. O akcijos pabaigoje surinktos knygos ir vadovėliai keliaus į Vilniaus ir Kauno dienos centrus.

„Vaikams tai tikrai išskirtinė galimybė gauti taip reikiamas knygutes. Kalbėdami apie pratybas ar būtiniausius vadovėlius, susiduriame net su pedagogų nejautrumu. Vaikų dienos centrus lankantiems vaikams reikalinga parama. Tikimės, kad studentai išties nuoširdžią pagalbos ranką jaunesniesiems“, – teigė vieno akcijoje dalyvaujančio vaikų dienos centro vadovė.

Už tris „išaugtas“ – viena nauja

„Skatindami studentų aktyvumą ir siekdami, kad akcija būtų išties naudinga, įsipareigojame kiekvienos savaitės ir akcijos pabaigoje kruopščiai suskaičiuoti gautas knygas ir už tris studentų atneštas knygas, nuo savęs padovanoti vieną naują vadovėlį ar grožinės literatūros knygelę“, - teigė laisvalaikio portalo Laikas.lt vadovė Simona Griniūtė.

Organizatoriai džiaugiasi, jog prie akcijos vykdymo prisidėti sutiko aukštųjų mokyklų studentų atstovybės, o materialiai akciją remti sutiko telekomunikacijų bendrovės „CSC Telecom“ ir „Eurocom“. „Vystydami projekto idėją gavome didelį palaikymą iš dienos centrų, kurie davė suprasti, kad tokia akcija yra reikalinga. Džiugu, kad tai suprato ir studentų bendruomenė, sutikusi įsitraukti į šią akciją. O taip pat esame labai dėkingi gerenoriškiems „CSC Telecom“ ir „Eurocom“ vadovams, kurie sutiko šią mūsų idėją paremti materialiai“, - teigė S.Griniūtė.

Tad kviečiame atverti savo širdis, nepatingėti nuvalyti dulkių nuo senų knygų lentynų ir padovanoti skaitymo džiaugsmą mažiesiems. Jūsų visų indėlis bus įvertintas ir prasmingai panaudotas.

Plačiau apie akciją, jos eigą ir knygų pristatymo punktus rasite čia.

Akcijoje dalyvaujantys universitetai: ISM, Vilniaus Universiteto Tarptautinio Verslo Mokykla, Vilniaus pedagoginis universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Akcijos metu surinktos ir rėmėjų padovanotos knygos bus išdalintos: VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Vilniaus vaikų dienos centrams „Duok ranka“, „Svajonių laivas“, „Šaltinis“ ir Antakalnio vaikų dienos centrui.

Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai