Keturioms dienoms Kaunas panirs į festivalio „Insanitus“ šviesą

Laikas.lt

Lapkričio 14 d., pagrindinėje Kauno miesto arterijoje –Laisvės al. 60, duris atveria ilgai laukta tarptautinė meno laboratorija „Insanitus“. Jau penkerius metus gyvuojantis medijų festivalis pristato dar negirdėto ir neregėto garso ir vaizdo kupiną programą, taip skatindamas kiekvieną atrasti save kitoje šviesoje. Meno rezidencija specialiai festivaliui subūrė tarptautinę menininkų komandą, laboratorijoje stulbinančios instaliacijos, performansai, fotografijos parodos, video menas, edukacinės paskaitos, bei pripažintų muzikos atlikėjų pasirodymai.

Festivalio organizatoriai džiaugiaisi šių metų atradimu - „Nanotak Studio“ – iliustratorės iš Prancūzijos ir muzikuojančio architekto iš Japonijos duetu. Novatoriškais tarpdiscipiliniais projektais garsėjantys menininkai festivalio svečius nustebins audiovizualiniu performansu „Late Speculation“, bei suteiks galimybę pirmiesiams pamatyti dar niekur pasaulyje nerodytą, realybės ribas trinančią instaliaciją „Daydream“. Įspūdinga erdvėje judanti vaizdo ir garso geometrija – nauja ir aktualu kiekvienam šiuolaikinės kultūros žmogui.

Kūrėjai iš Italijos, kvies patirti meno transliuojamą žinią per skaitmenines technologijas ir garsą. Satyrišką valdžios mechanizmą kritikuojanti interktyvi ispanės ir čeko instaliacija „Little boxes“ privers susimąstyti apie giliai visuomenėje įsišaknijusios baimės fenomeną. Tuo tarpu, jauno animacijos ir multimedijų dizaino meistro iš Turkijos kūrinys „Flux“ - gvildens tradicinio meno problematiką ir pateiks netikėtus vizualinius sprendimus. 

Meno programoje taip pat stipri Lietuvos menininkų komanda, pakviesianti išbandyti interaktyvius, performatyvius ir provokuojačius menus. Teorine medžiaga apie medijų ir audio meną dalinsis audiovizualinio meno praktikai, o ištroškę kūrybos, bus laukiami dirbtuvėse „Šviesos ir projekcijų fotosesija“. Instaliacijų prieblandą išsklaidys lietuviško kino projekcijos: žiūrovų pamėgtas „Interaktyvusis miesto kinas“ keturias dienas transliuos įvairaus žanro lietuviškus filmus, bei pakvies net į kelis susitikimus su režisieriais, kurie atsakys į visus žingeidžios publikos klausimus. 

Laboratorija nepamiršta ir fotografijos meno entuziastų – „Insanitus“ galerijoje žiūrovai akistata susidurs su stulbinančia prancūzo Benoit Paillé fotoobjektyvo realybe, bei debiutuojančios fotografės Ignės Grikevičiūtės darbais.

Šeštadienį „Insanitus“ kvies užsukti muzikos mylėtojus. Šiemet, tiesiai iš Redbull muzikos akademijos į Lietuvą atvyksta magiškos elektronikos muzikos meistrai – duetas „Snow ghosts“. Įkvėptos britų grupės muzikos, unikalią garso ir vaizdo dermę žada Oskaro Gudo video projekcijos . Muzikinėje programoje ir lietuviškos muzikos ekperimentatoriai – vakarą po „Snow ghosts“ pasirodymo pratęs Karalius Miegas, festivalio muzikiniame uždaryme „Puntojazz palėpėje“ garsu dalinsis gerai žinomi atlikėjai , bei neįmenama muzikine mįsle tapęs dar vienas svečias iš Anglijos - Throwing Snow.

Penktoji meno laboratorija „Insanitus“ kvies nardyti ir šviesti audiovizualiniuose menuose jau lapričio 14-17 dienomis. Meninė renginio dalis lankytojamas yra nemokama, bilietus į muzikos atlikėjų pasirodymus platina bilietupasaulis.lt

Insanitus, kaunas, renginiai Kaune

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai