Now Reading
Svaras ėmėsi jo kieme stovinčios transformatorinės perdažymo

Svaras ėmėsi jo kieme stovinčios transformatorinės perdažymo

Svaras ėmėsi jo kieme stovinčios transformatorinės perdažymo

Laikas.lt

Siekiant pagyvinti viešosios erdvės aplinką, hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjas ir lyderis Gabrielius Liaudanskas (Svaras) savo iniciatyva ėmėsi jo kieme, Žadeikos g., Vilniuje, stovinčios transformatorinės perdažymo – transformatorinė pavirto milžinišku magnetofonu, pritraukiančiu aplinkinių gyventojų dėmesį. Svaras sulaukė didelio gyventojų palaikymo ir neatmeta galimybės ateityje meno kūriniais paversti dar kelias LESTO priklausančias transformatorines.

Pasak G. Liaudansko, idėja perdažyti transformatorinę kilo spontaniškai, kadangi neišvaizdus pastatas buvo nuolatiniu gatvės vandalų taikiniu.

„Man nepatinka pilkas, neišraiškus, nuobodus miestas. Jei turiu galimybę, stengiuosi prisidėti prie pasikeitimų mieste, ypač kai tai susiję su man pačiam artima aplinka. Sakoma „pradėk nuo savęs“, o man ypatingai norisi parodyti visuomenei, kad gatvės menai gali ir papuošti miestą. Pabodo pilkas vaizdas kieme, kuriame žaidžia mano sūnus ir kiti vaikai, todėl kilo mintis visiems įprastą objektą – transformatorinę – paversti kažkuo kitu. Suderinę su LESTO ėmėmės darbo, ir po vienos darbo nakties gyventojai pro savo langus išvydo didelį magnetofoną. Tai ne pirmas mano kūrinys – pavyzdžiui, kieme esantis konteineris pavirto kiaule, kadangi vaikams daug smagiau pašerti kiaulę, nei išnešti šiukšles. Gyventojai labai entuziastingai sutiko naują kūrinį, pažiūrėti transformatorinės žmonės atvažiuoja iš kitų rajonų“, – teigia Svaras.

Anot jo, gyventojai į piešinį reagavo itin palankiai, praėjus jau kuriam laikui sutikti kaimynai vis išreiškia nuostabą, išsako pagyrimus. Vakarą ir naktį, per kurią transformatorinė buvo paversta magnetofonu, prie dirbančių menininkų buvo priėję daug žmonių, kurie prašė kažką panašaus padaryti ir jų kiemuose. Du kartus menininkai buvo paprašyti parodyti gautus leidimus vykdyti darbus, tačiau, pasak Svaro, tai yra normalu, kadangi atliekami darbai tikrai nėra įprasti. Jis džiaugiasi, kad viskas vyko sklandžiai, oro sąlygos ir techniniai sprendimai leido jau ryte džiaugtis darbo vaisiais.

„Piešinius pats parinkau tiesiog pagal norą – daugelis hiphopo kultūros atstovų namuose turi vadinamuosius BOOM BOX magnetofonus, kurie man asmeniškai primena auksinę hiphopo erą ir yra tarsi metafora į tikras muzikos vertybes. Projektus ruošiau pats, pasinaudojau savo ir artimų draugų asmeninėmis nuotraukomis“, – pasakojo Svaras.

Tai ne pirmas panašus projektas – šiemet vasarą menininkė Julija Tumelytė savo iniciatyva ėmėsi ant elektros skirstymo bendrovei AB LESTO priklausančios transformatorinės pastato S. Konarskio g. sukurti ryškiaspalvį piešinį. Sumanymas vizualiai pakeisti elektros transformatorinę buvo vienas iš savivaldybės 2012 metais rengto jaunimo idėjų konkurso „Tavo idėja Vilniui“ nugalėtojų.

See Also
Kaip išsirinkti tobulą piniginę? 3 patarimai

Tokie projektai yra geras pavyzdys kitoms bendruomenėms – bendromis jėgomis gyventojai gali patys keisti savo gyvenamąją aplinką. Tačiau LESTO primena – prieš imantis bet kokių darbų šalia elektros tinklo įrenginių, elektros linijų apsaugos zonose (pvz., želdinių genėjimo, kasimo darbų), darbus būtina suderinti su LESTO ir tam gauti leidimą. Gyventojai jokiu būdu negali imtis kažkokių veiksmų savo nuožiūra, nesuderinę su LESTO, kadangi tai labai pavojinga – kyla grėsmė ir asmens, ir aplinkinių saugumui. Taip pat reikia pasirūpinti savivaldybės leidimu.

Dėl atliktų projekto darbų gyventojai nepatyrė papildomų išlaidų ar kitų nepatogumų, vykdomi darbai neturėjo įtakos tiekiamos elektros kokybei.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Visos teisės saugomos © laikas.lt

Scroll To Top