Naująjį sezoną Menų spaustuvė pasitinka su perpildytu repertuaru

Jau šį penktadienį, rugsėjo 3 d., Vilniuje įsikūręs šiuolaikinių menų centras Menų spaustuvė atveria duris žiūrovams. Pirmasis šio sezono spektaklis – neįgaliųjų artistų įkurto „Naujojo teatro“ spektaklis „Lietuvos vilkė – didžioji kunigaikštienė“.

„Sezonas prasideda be jokio ypatingo įsibėgėjimo ir gana audringai. Sudarinėdami šio pusmečio repertuarą pastebėjome tendenciją: darosi vis sudėtingiau į savo erdves sutalpinti visas nepriklausomas scenos menų organizacijas, kurios pageidauja pristatinėti savo kūrinius būtent Menų spaustuvėje.

Nors tenka pasukti galvą, kaip tai padaryti proporcingai ir subalansuotai, tokia paklausa džiugina bei liudija, kad pati Menų spaustuvės idėja buvo savalaikė ir tiksliai atitiko tai, ko trūko mūsų scenos menų bendruomenei ir visai visuomenei“, - teigė Menų spaustuvės direktorius Audronis Imbrasas.

Nuo rugsėjo mėnesio iki Naujųjų metų Menų spaustuvės repertuare matysite net 21 organizacijos pavadinimus. Tai – ir nepriklausomi teatrai (Gyčio Ivanausko, Vyčio Jankausko, Naujasis, cezario grupė, Utopija, Trupė liūdi, Stalo teatras, Atviras ratas, Keistuolių teatras, No Theatre, OKT, teatras „Menas“, db projektai), ir kitos nevyriausybinės organizacijos (Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centras, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir kt.).

Ko gero, daugiausiai šurmulio sezono pradžioje į Menų spaustuvę įneš Naujojo cirko savaitgalis’10. Nuo rugsėjo 9 iki 12 dienos bus pristatyti penkių užsienio naujojo cirko trupių spektakliai kieme ir Juodojoje salėje, taip pat bus skaitomos paskaitos apie naujojo cirko istorinius, teorinius ir praktinius aspektus.

Savo programas čia pristatys XX tarpautinis modernaus šokio festivalis, šiuolaikinės muzikos festivalis „Gaida“, tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.

Taip pat į Menų spaustuvę susirinkę žiūrovai šį pusmetį galės pamatyti žymiausių Lietuvos režisierių Cezario Graužinio („Nutolę toliai“), Gintaro Varno („Publika“) ir Oskaro Koršunovo („Prakeiktieji“) premjeras.

Sostinės Šiltadaržio gatvėje įsikūrusios repeticijų salės ir vaidybinės aikštelės šį pusmetį sulauks labai daug eksperimentuojančio jaunimo. Rugsėjo 3-4 dieną savo debiutinį pasirodymą pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pantomimos kurso studentai (vadovas – Juozas Javaitis). Su režisiere Egle Mikulionyte spektaklį „Pupi Pipa Pupi“ sukūrę jaunuoliai taikliai pasivadino aktorių ansambliu „Degam!“.

Jau nuo rugsėjo mėnesio startuoja šiemet Menų spaustuvės programai „Atvira erdvė“ sukurti projektai: choreografės Rūtos Butkus šokio teatro spektaklis „Šventė“, režisierės Agnės Dilytės necukruojantis kasdienybės spektaklis vaikams „Neklausinėk, Julyte!”, „liūdno slibino“ Vaido Kublinsko kuriamas spektaklis „5 monai“, Giedrės Ubartaitės šokio ir muzikos spektaklis „Mono tyla“, kontroversiškasis Vido Bareikio ir Ainio Storpirščio „Romeo ir Romeo“.

Naujuosius metus kviesime sutikti su režisieriaus Agniaus Jankevičiaus statoma „anti Traviata“ – spektakliu pagal austrų rašytojo Roberto Schneiderio romaną „Miego brolis“. Šis spektaklis taip pat inicijuotas „Atviros erdvės“ programos.

Šį pusmetį taip pat pristatome naują Menų spaustuvės veiklą, kuri okupuos Infoteką. Nuo spalio 14 dienos, ketvirtadieniais čia vyks teminės diskusijos, kuriose bus nagrinėjama įvairių scenos menų kaita per 20 metų – 1990-2010 m. laikotarpį. Bus aptariama režisūra, kultūros politika, muzika, scenografija, drama. Pranešimus skaitys ir diskusijas provokuos teatro ir muzikos kritikai bei praktikai.

Informaciją apie Menų spaustuvės renginius, galite rasti renginių gide.

Laikas.lt

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai