Nuo gėjų iki prostitucijos: liberaliausios pasaulio šalys

Laikas.lt

Urugvajus, kuriame niekados nebuvo laikoma nusikaltimu vartoti kanapes asmeniniam naudojimui, neseniai viešai paskelbė apie jų legalizavimą bei gabenimą. Ta proga pasidomėjome, kokios kitos šalys garsėja savo liberalumu.

GĖJŲ TEISĖS

Argentina
. 2010 metais tapo pirmąja šalimi legalizavusia gėjų santuokas Lotynų Amerikoje.

Olandija. 2001 metais tapo pirmąja šalimi, kurioje legalizavo gėjų santuokas. Šioje šalyje savo santykius yra įteisinusios daugiau nei 16 tūks. tos pačios lyties porų.

Pietų Afrika. Nors Sudane bei Nigerijoje yra baudžiama mirties bausme už buvimą gėjumi, tačiau Pietų Afrikoje jie gali jaustis saugūs. Čia yra legalizuotos tos pačios lyties santuokos.

Ar žinojote, kad...
daugiau nei milijonas vaikų Amerikoje yra auginame tos pačios lyties tėvų šeimose.

KVAIŠALAI

Čekija. Šioje šalyje situacija net palankesnė, nei Olandijoje. Savo asmeninėm reikmėm galima disponuoti didžiausius kiekius „magiškų“ grybų, marichuanos, LSD bei kokainu.

Portugalija. 2001 metais tapo pirmąja Europos šalimi dekriminalizavusi kvaišalų (savoms reikmėms) vartojimą. To pasekoje šalyje atsidarė nemažai terapijos centrų, kuriuose vyksta žmonės iš viso pasaulio gydytis nuo priklausomybės kvaišalams.

Šiaurės Korėja. Kad ir kaip pasirodytų, tačiau marichuana bei opiumas šioje šalyje yra visiškai legalus.

Ar žinojote, kad... pagal 2012 duomenis daugiausiai kokaino buvo suvartojama Meno saloje. Net 3.5 proc. Populiacijos vartojo A klasės kvaišalus.

KORUPCIJA

Anot, „Transparency International“, mažiausiai korumpuotos šalys visame pasaulyje yra Danija ir Naujoji Zelandija. Jų įvertinimas siekia 9.3 iš 10. Tuo tarpu Somalio korupcijos indeksas 1.1. O labiausiai korumpuota Vakarų Pasaulio šalis – Rusija.

PROSTITUCIJA

Kanada. Ironiška - nors Kanadoje pirkti seksualines paslaugas niekados nebuvo nelegalu, tačiau įstatymų taip sutvarkyta, kad užsiimti šia veikla legaliai yra beveik neįmanoma.

Vokietija. Čia prostitucijos verslas prieš įstatymą yra visiškai lygus kaip koks kitas verslas. Apsaugotos lieka ir prostitutės, ir bordelių savininkai, ir klientai.

Olandija. Ši šalis bene garsiausia Pasaulyje yra savo raudonųjų žibintų kvartalu bei aktyviai veikiančiu sekso turizmu.

 

kvaisalu legalizavimas, legalus kvaisalai, liberaliausios salys

Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai