Poparto atstovas R. Shingareevas: „Esu geriausias šių laikų menininkas“ (interviu, foto)

Laikas.lt
Dovilė Raustytė
R. Shingareevo nuotr.

Rinatas Shingareevas – rusų tapytojas, prisistatantis pasauliui pačiu geriausiu šių dienų menininku. Beje, šiuo sakiniu pradėtas ne vienas įvairių šalių žiniasklaidos priemonių straipsnis. Matyti, kad R. Shingareevas žino, ką daro, o paklaustas, kodėl jis laiko save geriausiu, visuomet turi paruošęs atsakymą. Paklausėme ir mes jo, ir ne tik apie tai...

Rusijoje baigęs dailės mokyklą R. Shingareevas išvyko studijuoti į Italijos dailės akademiją, kurią paliko nešinas pagyrimu. Įgavęs reikiamų žinių ėmė dalyvauti užsienio parodose. Jis sako, kad patirties turi įvairiose srityse: nuo interjero, mados iki web dizaino, tačiau artimiausia jam – tapyba. Menininkas įsitikinęs, kad tiek daug pasiekti jam padėjo pasirinkta kryptis, kurioje jis iš lėto ir tobulėjo. R. Shingareevą išgarsino jo poparto stiliumi tapomi žinomi pasaulio žmonės. 

Gal esate antrasis Andy Warholas?

Šis žmogus – genijus, pralenkęs savo laiką ir pakeitęs meno pasaulį. Užtenka pažvelgti į reklamos ar grafinio dizaino darbus ir pamatysite, kad jo idėjos gyvos ir naudojamos iki šiol. Per savo karjerą apie Andy Warholą surinkau begalę medžiagos: jo filosofija ir požiūris į gyvenimą padarė labai didelę įtaką mano darbams ir jiems įkvėpė.

Nė vienoje iš jūsų „drobių“ nematyti A. Warholo atvaizdo...

Nors šio menininko įtaka mano kūrybai labai svarbi, nejaučiu pareigos jo tapyti. Palieku tai kitam.

Barackas Obama, Michelle Obama, George'as Bushas, Silvio Berlusconi ir kt. žmonės atsidūrė jūsų paveiksluose. Kaip pasirenkate asmenis, kuriuos tapysite?

Aš tapau spalvingas, originalias, įtakingas asmenybes. Visoms joms aš simpatizuoju, kitaip jų negalėčiau piešti.

Ar humoras, ironija jūsų darbuose tokia pat svarbi, kaip aliejiniai dažai ir drobė?

Mano kuriamas menas atspindi vidinę būseną, mano tikrąjį „aš“. Jokiu būdu nė iš vieno nutapyto žmogaus nenorėjau pasijuokti. Aš tik siūlau alternatyvų žvilgsnį į šiuos puikiai žinomus asmenis.

Priartėjome prie, ko gero, dažniausiai jums užduodamo klausimo – kodėl save vadinate geriausiu šių dienų menininku?

Jeigu savo gyvenimą paskiriate kuriai nors profesijai, nesvarbu, ji susijusi su menu, verslu ar dar kuo kitu, vadinasi, jūs visą save jam atiduodate, nes esate pasiryžęs laimėti ir būti pripažintas geriausiu.

Rusijoje ir Italijoje meno mokyklas baigiau su pagyrimais, labai daug ką paaukojau, kad tai pasiekčiau, ir toliau dirbu po 24 valandas per parą. Taip, aš laikau save geriausiu menininku, o įvairiausių šalių žurnaluose publikuoti darbai ir žmonių atsiliepimai apie juos tai tik patvirtina.


R. Shingareevo autoportretas

Ar žinote nors vieną lietuvių menininką, kurio darbą net norėtumėte įsigyti?

Kuomet studijavau Italijoje, viena kurso draugė lietuvė pristatė Arūno Žilio darbus. Tai tikrai išskirtinis menininkas, kurio paveikslu mielai papildyčiau savo kolekciją. 


R. Shingareevo autoportretas

Andy Warholas, menas, popartas, rinat shingareev, tapyba

Naujausi komentarai
nu
2013-05-16, 01:38
net jei tualetinis popierius su tokiais paveiksliukais butu - tai nesivalyciau, nes tas pats kaip sudu suda nuvalyti.
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai